Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Оставьте ваши контакты – и с вами свяжется наш менеджер!

Имя
Телефон

Статьи

Как оценивают вузы?

28.02.2018
Как оценивают вузы?. Фото - 4

Експерт DEC education Олена Сафронова про те, чому, обираючи університет, не завжди варто орієнтуватися на його місце в престижному рейтингу.

Батькам хочеться, щоб університет був найкращим, найпрестижнішим. Але чи всім потрібно вступати до Cambridge, Oxford або London School of Еconomics? Дипломи багатьох інших британських вишів цінуються не менше, а в найвідоміших університетах може не виявитися придатної спеціальності.

Є позиції, в яких виші просто не можуть конкурувати. Наприклад, загальні рейтинги враховують якість досліджень, проведених університетом за весь період його існування – наскільки вони значущі для науки, розвитку індустрії. Нові виші за цим критерієм не зможуть випередити ті, що існують століттями. Але це ж не означає, що в них маркетинг або IT викладається гірше.

 

На які рейтинги потрібно звертати увагу

Одними з найбільш авторитетних рейтингів вважаються ті, які складають британські видання Times і The Guardian. Важливо розрізняти загальні і спеціалізовані рейтинги. Загальні оцінюють досягнення вишу за цілою низкою показників, які не для кожного абітурієнта важливі. Часто має сенс звертати увагу саме на спеціалізовані рейтинги – в них оцінюється якість викладання окремих спеціальностей і враховуються окремі критерії.

Цікавитесь освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах – зробіть правильний вибір!

Детальніше

Как оценивают вузы?. Фото - 5

Наприклад, є критерій «задоволеності студентів» – чи дає виш студенту можливості розкритися, відчути інтерес до предмету і до навчання? Багато відомих людей не були відмінниками в школі, а проявляли себе вже в зрілому віці. Одні університети в цьому допомагають. В інших від студента спочатку очікують надзвичайно високого академічного рівня, вкладу в науку і мало думають про те, що йому може знадобитися психологічна підтримка. Варто дивитися і на критерій співвідношення кількості викладачів і студентів. Чим менше групи, тим більше уваги отримає кожен учень. Важливий показник – рівень працевлаштування випускників протягом шести місяців після закінчення вишу. Багато що залежить і від спеціальності, але рейтинги дають уявлення про якість прикладних знань, які отримують студенти. Наприклад, в Лондонському університеті студентів на спеціальності «фінанси» вчать користуватися всіма комп'ютерними програмами, які встановлені в банках. Вони приходять на роботу, знаючи, як все влаштовано, і з першого дня включаються в процес.

На які спеціальності варто вступати, щоб не було проблем з пошуком роботи

Диплом британського університету сам по собі вже дає перевагу при працевлаштуванні – в будь-якій країні світу. Найбільш затребувані спеціальності сьогодні – комп'ютерні, інженерні технології. Завжди актуальна економіка, а останнім часом зростає попит на фахівців аграрного напряму і галузей, пов'язаних з охороною навколишнього середовища, кліматом і екологією. І така картина навряд чи зміниться в найближчі 5-10 років.

Відгук клієнта DEC education

Анастасія Прушков, студентка University of Arts London: « Вчителі могли закохати в обраний предмет, а уроки загальної англійської на хорошому рівні, плюс викладач шалено цікавий як особистість» Читати весь відгук >>>

University of York, Північний Йоркшир

17 місце в рейтингу The Guardian, 2018 рік

Как оценивают вузы?. Фото - 6

University of York входить до списку 110 кращих університетів світу, а його дослідницька робота, досвід і компетенції визнані і високо цінуються. Входить до групи елітних університетів Russell і динамічно розвивається. Веде інтенсивну дослідницьку роботу, розробляє технології, винаходи, які допомагають рятувати життя і вирішувати актуальні глобальні проблеми. В University of York відмінна освітня матеріально-технічна база для вивчення гуманітарних, соціальних, природничих і технічних наук.

Кожен п'ятий студент є іноземцем. Широкий вибір клубів і гуртків на території кампуса дозволяє новим студентам легко влитися в колектив. А комфортна система устрою вишу допомагає відчути себе як вдома. Кампус University of York займає 500 акрів зеленої паркової зони в безпосередній близькості від міста Йорк. Це одне з найбільш привабливих місць для туризму в Європі – Йорк регулярно визнається містом з найвищими стандартами життя у Великій Британії.

Middlesex University London, Лондон

70 місце в рейтингу The Guardian, 2018 рік

Как оценивают вузы?. Фото - 7

Один з найбільших вишів центральної Англії, де навчається понад 25 тисяч студентів. Популярність йому забезпечують інновації в освітньому процесі, доступність навчання, мовні та адаптаційні програми для іноземців. Виш зайняв 49-е місце в рейтингу кращих 130 університетів, випускників яких найохочіше беруть на роботу британські роботодавці. Шість факультетів пропонують бакалаврські та магістерські програми по бізнесу, маркетингу, фінансам, менеджменту, IT, праву і криміналістиці, біомедицині та біології, інженерній справі, філософії, політології, статистиці, медіа та різним напрямкам мистецтва. Університетське містечко знаходиться в Хендоні (Північний Лондон).

City University London, Лондон

32 місце в рейтингу The Guardian, 2018 рік

Как оценивают вузы?. Фото - 8

Заснований в 1894 році. CUL входить до 5% кращих вишів світу і лідирує в британських рейтингах з працевлаштування випускників. Університет входить до сотні кращих британських вишів за дев'ятьма спеціальностями: комунікації та медіа, бізнес і менеджмент, облік і фінанси, психологія, економіка, інжиніринг, математика, комп'ютерні науки та інформаційні системи. Це також один з кращих вишів Європи з викладання бізнесу і менеджменту. Виш надає консалтингові послуги комерційним компаніям, тісно співпрацює з лондонським Сіті. У CUL навчається понад 18 тисяч студентів. Серед випускників перший прем'єр-міністр незалежної Індії Джавахарлал Неру, українська композиторка Юлія Гомельська.


Хочете вступити в один з топових університетів світового рейтингу? Дізнайтеся докладніше про програми і оберіть той вуз, який підходить саме вам!

Детальніше