Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Оставьте ваши контакты – и с вами свяжется наш менеджер!

Имя
Телефон

Статьи

Навчання з мистецьким ухилом

22.08.2015
Навчання з мистецьким ухилом. Фото - 4

Важко порівняти з чимось відчуття, які викликає витвір мистецтва, незалежно від того чи це музичний шедевр, чи фотографія.

Напевно кожен з нас хоча б раз спостерігав за художником, який пише картину, як від легких помахів пензлика на полотні оживають портрети, пейзажі, натюрморти, а сам митець сповнений величності та одухотвореності.

Ми можемо годинами слухати класичну музику, блукати галереями, насолоджуючись красою фотографії, захоплено дивитися на театральну сцену, переймаючись яскраво вираженими характерами, які породжує акторська гра.

Доторкнутися до прекрасного і поринути у світ мистецтва, яке змінює не тільки своїх творців, але й пересічних спостерігачів – це ні з чим незрівнянний емоційний вибух, який формує людську душу. А вона в свою чергу схильна сприймати вже готовий результат, не задумуючись над тим копітким процесом, що передував. Як і будь-яка сфера, мистецтво вимагає підготовки і щоденного шліфування таланту, через це у витоках творчих професій стоїть навчання. Починаючи зі спеціалізованих шкіл, майбутні митці прагнуть вдосконалювати свої навики і саме тому дуже популярною тенденцією сьогодення стало навчання за кордоном. Сучасні вищі навчальні заклади Британії, Італії, Франції відкриті для молодого українського покоління митців, серед кращих університетів - University of Arts ( London ), University College for the Creative Arts , Hertfordshire , Marangoni , Kingston , University College ( London ).

Тільки, обираючи навчання в таких закладах, можна відчути переваги викладання мистецьких програм за кордоном, у порівнянні з вітчизняними освітніми зразками. На жаль, середньої освіти недостатньо для вступу до міжнародного університету. Обов’язковою сходинкою до здобуття диплому бакалавра з Fine Art є програма Foundation . Вона передбачає вдосконалення мовних навиків та покращення портфоліо. Залежно від рівня на якому перебуває студент варіюється і тривалість занять – від 1 до 2 років.

Зокрема у Cambridge School of Visual & Performing Arts можна пройти спеціальну підготовку Art & Design Pre - Foundation Art & Design Portfolio , Art & Design Diploma і програму Foundation ( Art & Design Foundation , Music Foundation ).

Спеціально для майбутніх зірок сцени розроблена програма Foundation Drama . Тривалість цієї програми один рік, протягом якого студенти мають можливість розвинути свої навики в презентаціях монологів, сценках та справжніх серйозних виставах. Також обов’язковою частиною програми є відвідини та репетиції у ADC Theatre та Cambridge Drama Centre , а також вивчення Історії Британії та світового театру. Після кожного семестру студенти готують презентації, а викладачі – індивідуальні поради та відгуки.

Під час навчання студенти беруть участь у спеціалізованих семінарах і виступах, відвідують театри та пам’ятки культури, їздять на екскурсії. Основними предметами молодих митців є гра на сцені, постановка голосу та рухів. Гра на сцені викладається досить креативно, через спеціальні вправи, ігри, імпровізацію та декламацію. Освоєння рухів дозволяє зрозуміти особливості тіла і розкрити його фізичний потенціал. По завершенню програми випускники отримують Shakespeare Certificate RADA ( The Royal Academy of Dramatic Art ) і сміливо можуть вступати до вищого навчального закладу!

Чим цікавий бакалаврат з Fine Art , наприклад, в University of Hertfordshire ? Курс заохочує студентів спеціалізуватися на роботі через медіа у сферах малювання, скульптури, фотографії, відео. Метою такого навчання є підготовка вільно мислячих і продуктивних випускників, спроможних працювати мистецькими практиками або ж у суміжних до мистецтва напрямках.

Цей курс розроблений для студентів з творчим мисленням, які в майбутньому працюватимуть у візуалізованій комунікаційній сфері графіки та ілюстрації. Протягом трьох років студенти вивчають структуру думки дизайну, освоюють найсучасніші комп’ютерні програми та співпрацю з медіа. Серед професійних предметів, які освоюють студенти, - маркетинг і продажі, презентація й громадськість, проекти та виставки. Такі дисципліни вчать студентів не тільки творити, але й «продавати» себе.

Ще однією характерною рисою навчання є робота з «живими» проектами, дотичними до графіки та ілюстрації. Всі розробки за роки навчання підуть в актив у вигляді професійного портфоліо, яке є неодмінним додатком до диплому бакалавра.

Характерною рисою навчання є те, що викладацький колектив – практики, а це є неабиякою перевагою в процесі навчання. Як казав Семюель Батлер: «Мистецтву можна навчитися лише у тих, хто заробляє ним собі на життя».

Окремої уваги заслуговує студентське життя, яке сміливо можна назвати богемною атмосферою. Мистецькі тусовки – це окремий вимір, який змушує закохуватися в обраний фах ще більше, адже ніщо так не стимулює і не пробуджує бажання творити, як спілкування з однодумцями.

Активний відпочинок передбачає катання на ковзанах, картінг, пейнтбол. До, так званих, соціальних івентів належить святкування Китайського Нового Року, дискотеки, тематичні вечірки. Подорожуючи по Великобританії, студенти не оминають кращі музеї та галереї Лондону й Оксфорду, розвиваючи свій мистецький смак. Закордонні навчальні поїздки передбачають відвідини Парижу, Москви, Праги, Нью Йорку і Флоренції.

Навчання мистецтву – це справжній творчий жмуток, в якому поєднані пелюстки репетицій та презентацій, стебельця вражень від культурних надбань, пагінці спілкування з митцями-практиками. І кожен, хто прагне пов’язати своє життя з творчістю, може поринути в пахощі цього п’янкого і терпкого мистецького жмутку.