Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Оставьте ваши контакты – и с вами свяжется наш менеджер!

Имя
Телефон

Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських

Андрій та Світлана  Ковалевські розповідають про досвід їх доньки Марини, яка навчалась у США, у престижному мистецькому виші, New York Film Academy (NYFA).

Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських. Фото - 4— На якій програмі навчалась ваша дитина, як довго? 

— Наша донька, Марина, навчалася за програмою Film & Media Production (кіновиробництво) у New York Film Academy (NYFA) у Лос Анжелесі з січня 2017 по січень 2018 і завершила навчання з відзнакою і ступенем магістра мистецтв (Master of Arts). Також ще влітку 2015 року вона пройшла 6-тижневий курс навчання у літньому таборі в цьому ж закладі – це було надзвичайно важливо як для вибору професії, так і можливості ознайомитися зі школою, викладачами, навчальними дисциплінами, і, найголовніше – оцінити свої знання мови і навички, оцінити необхідність додаткових занять перед вступом до закладу. За можливості, гарна порада батькам і студентам обов’язково пройти подібні підготовчі курси, які є майже в усіх вишах, і які можна відвідати ще під час навчання в школі чи українському університеті.

— Як Марині сподобалось навчання, що особливого відбулося за період навчання, які стосунки з іншими студентами та викладачами вона побудувала? 

— Марина була у захваті від навчання від першого і до останнього дня, чого в її житті раніше не бувало. За рік навчання не пропустила жодного класу і завершила навчання із відзнакою. Відмінністю цього навчального закладу є його орієнтація на міжнародних студентів – там мало американців, але є студенти з усього світу. Це унікальне середовище, де дитина не почувається чужою, іноземкою, а Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських. Фото - 5навпаки вивчає різні культури, вчиться спілкуватися, безболісно вдосконалює мовні навички. Майже всі викладачі, окрім теоретичних дисциплін, – діючі професіонали, є дуже багато практичних занять, при цьому студенти різних спеціальностей спорадично об’єднуються в робочі групи – режисери, оператори, актори – для зйомок різноманітних проектів. Обстановка творча, дружня, але й дуже конкурентна.

Серед недоліків – у Академії немає свого гуртожитку, тому винаймати житло потрібно самостійно, а це у Лос-Анжелесі непросте завдання. Обов’язково вирішуйте це питання заздалегідь, особливо враховуючи, що в ЛА практично немає громадського транспорту, і житло треба шукати ближче до школи.

Також несподіваним було те, що при зйомках дипломного проекту за все треба сплачувати самостійно – школа надає тільки обладнання, а оренду приміщень, дозволи на зйомки, пожежні, поліцейські, дитячі, кінологічні і т.д. і т.п. дозволи треба оплачувати. Так, зйомки дипломного фільму можуть обійтися додатково десь у $10000.

— Чи змінилася дитина за час навчання, що нового відбулося в її житті, які нові звички чи риси характеру вона здобула? 

— Звичайно, Марина змінилася дуже сильно – стала більш самостійною, впевненою, відповідальною. Навчилася багато й цілеспрямовано працювати і конкурувати, боротися за себе. Стала більш життєрадісною, комунікабельною, і ділиться з нами всіма своїми новинами, творчими планами.

— Чи ви відвідували навчальний заклад, де навчалася Марина, та які у вас були враження? Що незвичного та особливого довелося побачити у порівнянні з українськими вишами? 

Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських. Фото - 6— Ми відвідували NYFA двічі – перед початком навчань, і на врученні дипломів. Школа дуже сподобалася, приємні враження від адміністрації та викладачів. Відрізняється від українських університетів принципово іншим підходом до навчання – взагалі ніяких примусів, ніхто ніколи навіть зауваження не зробить, вчителі тільки хвалять та заохочують конкуренцію. Але навчальний процес так побудовано, що неможливо навчатися абияк. Ти або важко працюєш і навчаєшся, виконуєш програму, або отримуєш fail – «неуд», і починаєш усе знову (і за нову оплату).

— Як вам атмосфера у місті, та чому ви з Мариною обрали США як країну для навчання? 

— Ми, як батьки, мріяли про навчання в Європі, але Марина вибрала цю школу і наполягла. І була права – це самісінький центр кіноіндустрії, де сконцентровані усі професіонали і можливості. Лос Анжелес – чудове місто, де цілий рік літо і сонце, почуваєшся безпечно, доступне харчування, багато розваг. Але там важко без власного авто – пішки майже нікуди не підеш, а транспорту дуже мало.

— Чи виправдалися ваші очікування від навчання дитини за кордоном, чи варто було вступати? 

— Так, повністю виправдалися. Хоча це обійшлося помітно дорожче, ніж ми розраховували, результати перевищили найкращі очікування.

— Які були цікаві моменти у навчання Марини, та чому ви раділи/були здивовані? 

— Колектив був багатонаціональний, але росіяни і китайці трималися своїх компаній і мало спілкувалися з іншими, а от Марину і ще одного хлопця з України одразу «прийняли в Євросоюз» – їхньою компанією були італійці, шведи, французи, а також американці й японці. Звичайно були здивовані й щасливі, що Марина отримала диплом із відзнакою.

— Що змінилося у житті вашої родини, як навчання за кордоном вплинуло на ваші погляди щодо освіти взагалі?

— Сумно без дитини. До вибору навчального закладу треба підходити дуже виважено, бо знаємо як історії успіху, так і розчарувань.

Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських. Фото - 7— Чи вам сподобалось співробітництво з DEC education, чи будете ви рекомендувати нашу компанію своїм друзям та знайомим? 

— Так, дуже раді співробітництву з DEC, цінним порадам щодо курсів, навчальних закладів. Звичайно, рекомендуємо друзям і клієнтам.

—  Яку пораду ви можете дати батькам майбутніх студентів закордонних навчальних закладів? 

  • Звернути особливу увагу на вивчення іноземної мови. Дуже неприємно було бачити випадки, коли талановиті студенти зазнавали невдачі саме через мовні проблеми (а це і спілкування з викладачами, і розуміння, і, особливо, письмові роботи);
  • Як уже було сказано, дуже рекомендуємо обов’язково попередньо поїхати до літнього табору або підготовчого курсу вишу, перш ніж приймати рішення;
  • При виборі країни навчання дуже вірогідно, що ваша дитина захоче там залишитися як мінімум на практику, тому варто спочатку ознайомитися з правилами отримання дозволів на роботу та проживання (США у цьому сенсі одна із найскладніших країн);
  • Обираючи навчальний заклад чи країну ми часто навіть приблизно не уявляємо кількість бюрократичних, юридичних, візових та інших процедур. Тому звичайно радимо користуватися послугами професійних агентств і розпочинати процес аж ніяк не менше ніж за рік чи півтора до планованого вступу.
Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських. Фото - 8
Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських. Фото - 9
Обучение в New York Film Academy. Отзыв Андрія та Світлани Ковалевських. Фото - 10