Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

5 основних міфів про освіту за кордоном

14.01.2019
5 основних міфів про освіту за кордоном. Фото - 4

Вступ до закордонного вишу або школи – це складний процес, що складається з багатьох етапів. Успішне подолання цих етапів дозволяє реалізувати мрію дитини та її батьків – здобути освіту за кордоном. При цьому дуже важливо об'єктивно оцінювати ці етапи, що, на жаль, буває не завжди. Серед батьків і дітей поширено чимало міфів, які спотворюють уявлення про вступ і навчання в іншій країні. Ми пропонуємо розвіяти п'ятірку найбільш поширених міфів з практики освітньої компанії DEC education.

Міф 1. Гроші вирішують все

Деякі батьки помилково вважають, що варто тільки заплатити гроші, і їх дитина точно потрапить в той навчальний заклад, який захоче. Однак оплатня – це необхідна, але не єдина, до того ж не основна, вимога для навчання за кордоном. Адже приймальна комісія оцінює насамперед знання і досягнення абітурієнтів. Часто в найпрестижніших навчальних закладах конкурс на одне місце становить близько 100 осіб. Тому, навіть беручи до уваги те, що освіта платна, головну роль відіграють саме знання і здібності студентів.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи & ndash; зробіть правильний вибір!

Детальніше

Міф 2. Головне - вступитися

5 основних міфів про освіту за кордоном. Фото - 5

Якщо деякі вважають, що найважче – це вступити до закордонного університету, то вони глибоко помиляються. Розслабитися після того, як дитину зарахували до університету, не вдасться, адже саме з цього моменту в її житті (а можливо, і в житті її батьків) починається складний етап, тому що вчитися в закордонному виші набагато важче, ніж вступити туди. Це обумовлено багатьма факторами: навчання та спілкування англійською мовою; новий підхід до навчального процесу, який відрізняється від підходу в українських навчальних закладах; велике навантаження, що вимагає самостійності і самоорганізації; інша культура і ментальність; туга за домівкою.

Саме для того щоб уникнути такого стресу, існують підготовчі програми на базі обраних навчальних закладів. Вони допоможуть познайомитися з культурою країни, де буде вчитися дитина, дізнатися більше про виш або школу і підтягнути знання до необхідного рівня. Крім того, батькам і майбутньому студенту перед вступом варто поїхати в ознайомчу поїздку до навчального закладу.

Міф 3. Якщо виш рейтинговий, він нам точно підійде

Не варто орієнтуватися на популярні світові рейтинги університетів. Вони відображають узагальнений показник за десятками критеріїв. Щоб зрозуміти, який виш дійсно підходить дитині, варто дивитися на рейтинги за напрямками підготовки, які цікавлять майбутнього студента. Наприклад, University of Sheffield займає 40 місце в світовому рейтингу The Guardians, але за напрямом «журналістика» займає першу сходинку. Варто також додати і те, що престижний університет не гарантує стовідсоткового успіху в майбутньому. Багато успішних людей не закінчили Оксфорд або Гарвард і все одно побудували блискучу кар’єру або заснували всесвітньо відомі корпорації.

Міф 4. Дитина добре знає мову, і додаткова підготовка не потрібна

5 основних міфів про освіту за кордоном. Фото - 6

Навіть якщо дитина добре володіє англійською, це не означає, що рівень її знань достатній для вступу та навчання в зарубіжному виші. По-перше, для того щоб потрапити до іноземного вишу потрібно пройти тестування IELTS чи TOEFL. Для цього доброго володіння розмовною англійською мовою, знання граматики й письма недостатньо. Щоб успішно здати тест, необхідно знати його особливості, вкластися в час і чітко формулювати свою думку англійською мовою.

По-друге, майбутній студент повинен володіти профільної лексикою, адже специфічні терміни і фрази, які він може не знати, дуже ускладнюють навчання – дитина не розуміє, про що йде мова на лекціях, і замість того, щоб поглинати нові знання, приділяє час словникові. Це одна з основних причин втрати успішності та мотивації в перші семестри навчання.

DEC education радить готуватися до мовних тестів і вивчати профільні предмети англійською – це фактори успішного вступу та подальшого навчання. До речі, багато університетів і освітніх концернів на базі вишів організовують такі підготовчі курси для абітурієнтів.

Міф 5. Дитині друзів підійшов цей виш, значить і нашій підійде

5 основних міфів про освіту за кордоном. Фото - 7

Коли справа стосується освіти вашої дитини, не варто слухати порад знайомих про заклади або спеціальності, а тим більше вступати за компанію в один університет з тією метою, щоб у вашої дитини був друг в чужій країні. Ваша дитина унікальна, і ви разом з нею повинні зрозуміти, що саме буде їй цікаво, які у неї сильні та слабкі сторони, якими він володіє навичками, які у неї переваги. Приймати рішення про те, в яку країну їхати і яку спеціальність обрати, треба, враховуючи тільки ці чинники.

Якщо самостійно таке рішення прийняти важко, і дитина не знає, ким хоче бути і де вчитися, варто звернутися до фахівців, які проведуть діагностику особистості дитини і підкажуть, що підійде саме їй. Причому робити це слід якомога раніше, ще в підлітковому віці, щоб потім було достатньо часу на підготовку до вступу в омріяний університет або школу за кордоном.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи & ndash; зробіть правильний вибір!

Детальніше