Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Швейцарії

Навчання в Швейцарії. Фото - 10

Вища освіта в вузах Швейцарії

Швейцарія традиційно вважається найбільш благополучною і безпечною країною Європи. Крім швейцарських банків і елітних курортів, Швейцарія славиться високою якістю міжнародної освіти. Серед країн континентальної Європи, швейцарські ВНЗ відрізняються найвищими показниками в світовому рейтингу університетів QS World University Rankings 2014-15.

Високий рівень життя, престижна освіта і широкий вибір програм на різних мовах привертає величезну кількість іноземних студентів з усього світу. Серед студентів швейцарських університетів, 21% учнів складають міжнародні студенти. Це один з найвищих показників серед країн материкової Європи.

Швейцарські ВНЗ пропонують іноземним студентам програми німецькою, французькою, італійською та англійською мовами. Найбільш популярні спеціальності, за якими студенти відправляються до Швейцарії, це не тільки фінанси і банківська справа, Швейцарія відома на весь світ якістю освіти в сфері готельного та туристичного бізнесу і гостинності.

Управління сферою освіти в Швейцарії здійснюється на рівні федерального уряду і кантонів, які відповідають за дотримання стандартів якості.  Для уніфікації системи вищої освіти Швейцарія провела освітню реформу в рамках Болонського процесу.  За результатами реформи, швейцарські ВНЗ пропонують три академічних рівня: бакалаврат, магістратура та докторантура.

Переваги вищої освіти в Швейцарії

 • Наявність 4 офіційних мов. Основна перевага освіти в Швейцарії - це можливість навчання на різних мовах. Більшість українських студентів вибирають англомовні програми і під час навчання освоюють німецьку, французьку, італійську мови. Це дає випускникам величезні переваги для міжнародної кар'єри.
 • Програми навчання в Швейцарських ВНЗ об'єднують всі найкращі методики викладання з різних систем освіти Німеччини, Франції, Великобританії та США.
 • Швейцарський диплом. Освіта в швейцарських університетах є еталоном якості і відкриває двері в кращі міжнародні компанії.
 • Стажування. Приватні бізнес школи і школи готельного та туристичного менеджменту   пропонують студентам оплачувані стажування і дають можливість отримати додатковий дохід, досвід роботи і перспективи майбутнього працевлаштування.  
 • Міжнародна кар'єра. Завдяки мультикультурності країни, Швейцарські ВНЗ активно співпрацюють з міжнародними компаніями, залучають студентів до спільних проектів та академічних обмінів між університетами. Це дає студентам цінний міжнародний досвід і можливості працевлаштування в будь-якій країні світу.
 • Безпека країни. Завдяки політиці нейтралітету, Швейцарія залишається однією з найбезпечніших країн світу, що має істотне значення, враховуючи поточну ситуацію в багатьох країнах Європи.
 • Стабільність валюти. У порівнянні з доларом і євро, швейцарський франк залишається відносно стабільною валютою, що важливо при плануванні бюджету на навчання.
 • Розташування в серці Європи. Географічне розташування країни дозволяє студентам легко подорожувати по всій Європі.
 • Клімат і природні ресурси. Чиста екологія, мальовничі пейзажі і  різноманітність гірничо-лижних курортів будуть великим плюсом для любителів природи та активного виду відпочинку.  

Типи навчальних закладів в Швейцарії

У Швейцарії існує кілька видів навчальних закладів: федеральні технічні інститути, кантональних університети, міжнародні університети, бізнес школи, школи та інститути готельного та туристичного менеджменту.

До державних ВНЗ Швейцарії відносяться кантональні університети та технічні інститути, яких в країні налічується 12. Навчання в цих ВУЗах базується на науково-дослідницькій діяльності та теорії. Прикладні спеціальності студенти отримують в приватних ВНЗ: міжнародних університетах, бізнес школах і школах готельного та туристичного менеджменту.

Більшість програм бакалаврату в державних університетах та інститутах ведуться німецькою та французькою мовами. Значна частина англомовних програм в Швейцарії пропонується в міжнародних університетах і школах.  

Міжнародні ВНЗ дають студентам професію і готують до майбутньої кар'єри. Одним з таких прикладів є Швейцарська Освітня група (SEG), яка об'єднує 5 інститутів і шкіл готельного та туристичного менеджменту в різних містах Швейцарії. Школи SEG розташовані на базі елітних готелів, що дає студентам можливість з перших днів зануритися в професійне середовище і практикувати свої знання отримані під час лекцій.  

Школи готельного менеджменту Швейцарії приділяють велику увагу стажуванням. Наприклад, студенти SEG проходять стажування 3-4 рази за весь період навчання на бакалавраті. Школи та інститути SEG організовують практику як в Швейцарії, так і за її межами, що гарантує студентам міжнародну кар'єру після навчання.

Крім цього, студенти програм по бізнес адмініструванню в міжнародних ВНЗ мають можливість отримати подвійний диплом: диплом швейцарського навчального закладу і американського або британського університету, в залежності від програми навчання.

Бізнес школи та Школи Готельного Менеджменту Швейцарії

 • Інститут готельного менеджменту Монтре (Hotel Institute Montreux, HIM)
 • Коледж Цезар Рітц (Cesar Ritz Colleges)
 • Швейцарська школа готельного менеджменту (Swiss Hotel Management School, SHSM)
 • Інститут Міжнародного Готельного і Туристичного Менеджменту (International Hotel and Tourism Training Institute, IHTII)
 • Бізнес школа Європейського Університету в Женеві   (EU Business School Geneva)
 • Міжнародний Університет Женеви (Geneva International University)

Документи, необхідні для вступу до вузів Швейцарії

Процедура вступу в швейцарські ВНЗ і вступні вимоги в Швейцарські університети залежать не тільки від програми і навчального закладу, а й кантону, де розташований сам університет. Оскільки в Швейцарії діяльність університетів регулюється кантональних органами управління, то приймальна політика університетів, інститутів і шкіл може варіюватися в залежності від географічного розташування.

Для вступу в державні університети Швейцарії потрібно мати швейцарський атестат зрілості або його еквівалент, який передбачає 12-13 років середньої освіти. Тому в таких університетах в більшість учнів - це швейцарські студенти або студенти ЄС. Українським студентам, які бажають вступити в швейцарський державний ВНЗ слід починати підготовку з середньої школи і закінчувати середню освіту в Швейцарії.

Альтернативу такому вступу дають прикладні вузи Швейцарії, які приймають українських студентів на навчання після 11 класів середньої освіти, за умови гарної академічної успішності і достатнього рівня англійської мови.

Пакет аплікаційних документів, в більшості випадків, однаковий і для бакалаврату та для магістратури. Однак, потрібно враховувати, що для вступу на магістратуру вступні вимоги завжди вище.  

Перелік аплікаційних документів для вступу:

 • Документи про освіту (атестати, виписки оцінок, дипломи з університету і додаток з оцінками.
 • Сертифікат, який підтверджує знання мови, на якому буде йти викладання: IELTS, TOEFL, TestDAF і т.д.)
 • Резюме
 • Мотиваційний лист
 • Рекомендаційні листи від викладачів або роботодавців, в залежності від програми.

Для вступу до державних науково-дослідних інститутів все іноземні студенти також здають єдиний вступний іспити в швейцарському місті Фрібург. У прикладних інститутах і школах, вступних іспитів як таких немає, але в процесі зарахування зі студентами можуть проводити співбесіди по скайпу.  

 

Програми вищої освіти в Швейцарії

Бакалаврат

Кваліфікацію бакалавра в Швейцарії іноземні студенти можуть отримати в науково-дослідницьких університетах, прикладних інститутах, бізнес школах і школах і інститутах готельного та туристичного менеджменту. Програма бакалаврату буде основною професійною бази, з якої студенти можуть приступати до роботи.

Випускники дослідницьких університетів отримують ступінь бакалавра з наукових дисциплін, наприклад точних, або природних наук. Випускники прикладних ВНЗ отримують кваліфікацію бакалавра по більш вузькій і практичній спеціальності, наприклад, бізнес адміністрування в сфері готельного та ресторанного менеджменту. Тривалість програми навчання становить 3-4 роки, залежно від ВНЗ і наявності стажувань під час навчання.

Магістратура

Магістра в Швейцарії дає більш ґрунтовну академічну підготовку та більш вузьку спеціалізацію. Тривалість магістратури в середньому становить 1,5 - 2 роки. Найбільш популярними серед іноземних студентів є програми магістратури з міжнародного бізнесу (MIB) і бізнес адміністрування (MBA) в міжнародних школах бізнесу і готельного менеджменту. Ці програми готують менеджерів вищої ланки для роботи на управлінських посадах.

Програми MBA в Швейцарії розраховані на підприємців, бізнесменів, і менеджерів, які мають досвід в управлінні бізнесом. Тому для вступу на MBA потрібно мінімум 2 роки відповідного досвіду роботи. По суті, програми MBA - це вивчення бізнесу на практиці: аналіз бізнес-кейсів, проектна робота співпрацю з компаніями, розвиток бізнес навичок і активний нетворкінг.

Для випускників українських університетів, які не мають досвіду роботи, але бажають отримати бізнес освіту в Швейцарії, більше підходять програми магістратури з міжнародного бізнесу або програми післядипломної підготовки сфері бізнесу та менеджменту.

Програми Післядипломної освіти (Postgraduate Diploma)

Програми післядипломної освіти в Швейцарії дають можливість іноземним студентам освоїти нову спеціальність, підвищити кваліфікацію, або підготуватися до вступу на магістратуру. Такі програми пропонують ВНЗ Швейцарської Освітньої групи SEG. Залежно від цілей і побажань студента, Postgraduate Diploma можна розглядати як програму перекваліфікації або підготовчий курс.

Тривалість програм Postgraduate Diploma становить 1 рік, з яких 4-6 місяців - це оплачувана практика в Швейцарії або інших країнах. Для поліпшення конкурентоспроможності на ринку праці, студенти також вивчають другу іноземну мову: німецьку, французьку, іспанську або китайську.

Підготовчі програми Foundation

Програми Foundation розроблені для іноземних студентів з метою підвищення рівня англійської мови та підготовки до вступу на бакалаврат. Підготовчі програми проводяться на базі бізнес шкіл і шкіл готельного та туристичного менеджменту. Крім інтенсивної мовної підготовки, програма спрямована на розвиток академічних навичок, необхідних для навчання на бакалавраті.

Тривалість таких програм варіюється від 1-3 місяців, в залежності від рівня англійської мови абітурієнта. Успішне закінчення програми Foundation забезпечує гарантований вступ на обрану програму в тому ВУЗі, де абітурієнт проходив підготовчий курс.

Міжнародні Університети Женеви

Женева - це політичний і економічний центр Європи. У Женеві знаходиться штаб-квартира ООН, величезна кількість міжнародних організацій, дипломатичних місій, банківських установ та офісів великих міжнародних компаній. Завдяки активній міжнародній діяльності, Женева вважається самим інтернаціональним містом Європи, де 40% населення складають представники різних країн світу.

Історична місія цього Європейського міста з його інфраструктурою та ресурсами приваблюють не тільки політиків і керівників міжнародних компаній, а й іноземних студентів. Найбільш популярні спеціальності, за якими студенти приїжджають на навчання в Женеву - це бізнес, фінанси і міжнародні відносини. Величезні професійні можливості в цих сферах створюють унікальне середовище для навчання іноземних студентів.

Завдяки активній міжнародній діяльності, в Женеві отримали широку популярність міжнародні університети та бізнес школи, які об'єднують кращі традиції європейської освіти і міжнародної практики. Одним з таких ВНЗ є Міжнародний університет Женеви (International University of Geneva), який входить в десятку кращих університетів Швейцарії

Це приватний університет, який спеціалізується на вивченні бізнесу, торгівлі та міжнародних відносин. Університет пропонує іноземним студентам програми бакалавра, магістратури та докторантури англійською мовою. Програми навчання дають студентам комплекс теоретичних і практичних знань і орієнтовані на міжнародні бізнес практики.

Серед міжнародних ВНЗ Женеви, популярністю серед іноземних студентів також користується бізнес школа Європейського університету (EU Business School). Це міжнародний університет, який має свої кампуси в Швейцарії, Німеччині та Іспанії. Кампус в Женеві пропонує студентам широкий вибір програм бакалаврату та MBA англійською мовою.  

Основною спеціалізацією університету є вивчення бізнесу в різних галузях. Наприклад, спортивний бізнес, інтернет бізнес, або бізнес в сфері сталого розвитку. Така модель освіти дає студентам вузьку спеціалізацію і чітке розуміння, в якій сфері бізнесу випускник буде виступати як експерт.

В умовах сильної конкуренції на ринку праці, знання певної сфери бізнесу дає випускникам шкіл набагато більше переваг, ніж знання загальних бізнес-процесів.

Навчальні заклади

Навчання в Швейцарії. Фото - 11

César Ritz Colleges Switzerland

Швейцарский колледж, расположен на берегу Женевского озера в старинном отеле начала ХХ века. Считается лидером в подгтовке к специальностям меджународного гостеприимства и туристиеского бизнеса.

Навчання в Швейцарії. Фото - 12

Culinary Arts Academy

Швейцарская кулинарная академия, входит в состав образовательного концерна Swiss Education Group. Известна своими стажировками на базе известных ресторанов и отелей. Он дают возможность студентам применить свои знания в деле, поучится у именитых шефов

Навчання в Швейцарії. Фото - 13

EU Business School Switzerland

Міжнародна вища школа, розташована у Жинєві. Надає програми у сфері управління, економіки, фінансів, туризму, бізнесу та ін. Входить до топ-50 бізнес-шкіл Європи.

Навчання в Швейцарії. Фото - 14

IHTTI School of Hotel Management

Школа туристического менеджмента, расположена во франкоязычной части Швейцарии, в городе Невшатель. Специализируется в сфере дизайна отелей, бренд-менеджмента и управлением услуг и товаров класса "люкс".

Навчання в Швейцарії. Фото - 15

Нotel Institute Montreux (HIM)

Является одной из старейших школ отельно-ресторанного бизнеса в Швейцарии. Расположена на берегу Женевского озера у подножья Альп. Студенты погружаются в профессиональную среду с первых дней учебы, так как живут, учатся и проходят практику на базе отел

Навчання в Швейцарії. Фото - 16

Swiss Hotel Management School

Самый крупный швейцарский вуз в сфере гостиничного бизнеса. В основе учебных программ – стандарты качества швейцарского гостеприимства. Студенты ежегодно проходят оплачиваемую стажировку для развития практических навыков.

Навчання в Швейцарії. Фото - 17

Swiss Education Group

Швейцарская образовательная группа SEG – лидер индустрии гостеприимства. Благодаря практическим и теоретическим занятиям выпускники имеют обширный опыт работы в сфере гостеприимства в Швейцарии и за ее пределами, а также широкий круг знакомств в индустрии.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку