Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання на Кіпрі

Середня освіта на Кіпрі

Вчитися на Кіпрі - мрія любителів Середземномор'я. М'який клімат, красиві пляжі і можливість поєднувати відпочинок з отриманням освіти ... Якщо ця ідея вас надихає - то вам на навчання до Кіпру.

Система освіти в Республіці Кіпр складається з чотирьох етапів: дошкільна освіта, початкова школа, середня освіта (два етапи - молодша і старае) і вища освіту. Дев'ять років, починаючи з початкової школи (з 6 - років нього віку) і закінчуючи третім роком середньої школи (у віці 15 років), є обов'язковими.

Дошкільна освіта

Дитячі садки та ясла приймають дітей у віці три роки і молодше. Оскільки мета дитячих садків не так навчити дітей, скільки подбати про них, поки батьки працюють, вони підпадають під компетенцію Міністерства праці та соціального захисту. Батьки дітей, які ходять в дитячі садки, платять спеціальні внески за цю послугу.

Цікаво те, що діти у віці від 3 до 4 років в дитячі сади приймаються, але не на безкоштовній основі, тоді як діти з 4 до 5 років ходять до дитячих садків обов'язково і безкоштовно, оскільки це є вже частиною безкоштовної обов'язкової освіти. На Кіпрі є три типи дитячих навчальних закладів, що займаються підготовкою до початкової освіти: - державні дитячі садки, дитячі садки при спільнотах і приватні дитячі садки. В освітній програмі дитячих садків зберігається атмосфера звичайного сімейного життя дитини з акцентом на комфорт, любов, довіру, прийняття, безпеку і повагу до індивідуальності дитини.

Початкова освіта

Початкову освіту є безкоштовною і обов'язковою для всіх дітей старше 5 років і триває шість років. В кінці цього періоду учні отримують свідоцтво про закінчення школи, яке дає їм право на отримання середньої освіти.

У початкових школах Кіпру особлива увага приділяється вивченню мов і математики, а також створюються можливості для здорового способу життя, наприклад, діти отримують ази знань про екологію. Діти займаються творчістю і вчаться самовиражатися. Недавні інновації в системі початкової освіти сприяли в початковій школі використанню сучасних технологій, збільшенню кількості шкіл, де діти можуть перебувати цілий день, а також навчанню в одних класах з звичайними школярами дітей з особливими потребами.

Є як державні, так і приватні початкові школи. Державні школи працюють в кожному місті і селі, де проживає більше п'ятнадцяти дітей. Території, на яких проживає менше п'ятнадцяти і дітей, обслуговуються регіональними школами.

Середня школа

Середню освіту отримують безкоштовно всі діти у віці від 12 до 18 років, причому в 15 років обов'язкова освіта закінчується.

На Кіпрі існує середня загальна і середня технічна та професійна освіта. Середня загальна освіта пропонує два трирічних цикли навчання. Навчання в гімназії - це етап молодшої середньої освіти, що триває три роки. Навчання в ліцеї - етап вищої середньої освіти.

Навчання в гімназії є обов'язковим для дітей у віці від 12 до 15 років. Навчальна програма однакова для всіх студентів і включає в себе сучасну і класичну грецьку мову, математику, релігієзнавство, англійську, французьку, історію, суспільствознавство, фізику, хімію, біологію, географію і природознавство. Останнім часом програма була розширена і тепер включає такі предмети, як мистецтво, охорона здоров'я, дієтологія, екологія, дизайн і технології.

Учні відвідують сім 45-хвилинних уроків три дні на тиждень і вісім 45-хвилинних занять в останні два дні. Кожен день у школярів є три перерви по 20 хвилин. Перший урок розпочинається о 7: 30. Після успішного закінчення гімназії випускникам видається сертифікат, який дозволяє їм продовжити освіту у вищій середній школі.

Вища середня освіта на Кіпрі не є обов'язковою і триває три роки з 15 до 18 років. Продовжують навчання ті, хто бажає здобути вищу освіту в університеті. Щоденний розклад занять схожий на розклад занять в гімназії. Він складається з семи 45-хвилинних уроків з 7: 40 до 13: 35.

Навчальна програма складається з обов'язкових і факультативних предметів, які студенти обирають в залежності від своїх інтересів, здібностей і планів на майбутнє. Після завершення навчання студенти отримують сертифікат про закінчення школи, який дає їм право вступати в будь-який вищий навчальний заклад.

Крім ліцеїв, учні можуть вибрати навчання в технічній або професійній школі і здобути середню технічну та професійну освіту (STVE). Програми STVE пропонують освіту в двох потоках: «теоретичному» і «практичному» з різними спеціальностями в кожному потоці. Сертифікат про закінчення школи STVE еквівалентний сертифікату ліцею, а випускники технічних шкіл можуть вступати до вузів.

Технічні та професійні школи бувають державними чи приватними. Навчання в приватних технічних школах триває шість або сім років і контролюється Міністерством освіти і культури. Заняття зазвичай проводяться грецькою мовою, але іноді мовою навчання може бути англійська, французька і навіть російська.

Приватні школи

На Кіпрі працює тридцять шість приватних середніх шкіл, які знаходяться у віданні відділу приватної освіти Міністерства освіти і культури. Ці навчальні заклади готують учнів до зарахування до ВНЗ на Кіпрі або за кордоном, а також до працевлаштування. Відділ приватної освіти також відповідає за приватні освітні установи, що пропонують навчальні курси з найрізноманітніших предметів в другій половині дня.

Для того щоб відкрити на Кіпрі приватну школу (початкової або середньої освіти) або приватний інститут, необхідно отримати дозвіл міністерства освіти і культури країни. Такий дозвіл може бути надано фізичним або юридичним особам-резидентам країни, фізичними або юридичними особами інших держав-членів ЄС. Громадяни, які не є резидентами ЄС, можуть також заснувати на Кіпрі приватну школу - це питання узгоджується з міністерством.

Міжнародні школи

В міжнародних школах зазвичай навчають за навчальними планами США, Великобританії або Франції. Викладання ведеться англійською або французькою мовами. Багато міжнародних школи на Кіпрі дають освіту такого ж рівня, як і в будь-якій країні світу.

У міжнародних школах-пансіонах Кіпру використовуються британські програми GCSE і A-level. У кращих школах-пансіонах викладають професійні педагоги з досвідом роботи в європейських школах. На Кіпрі можна отримати диплом International Baccalaureate, який дає можливість вступати в більшість світових вузів по всьому світу.

Особливості навчання на Кіпрі

Як і у Великобританії, навчальний рік на Кіпрі ділиться на триместри. Заняття розпочинаються у вересні. Перший триместр триває з вересня по грудень і закінчується незадовго до Різдва. Різдвяні канікули тривають до 6 січня. Після них починається весняний семестр, який триває до Великодня. На Великдень у школярів знову настають двотижневі канікули. Літній триместр починається після великодніх канікул і продовжується до початку червня. Літні канікули тривають майже три місяці через дуже спекотне літо.

Як і в багатьох країнах зі спекотним кліматом, школи на Кіпрі починають заняття досить рано. Зазвичай це 7:30 або 8:00 ранку, в залежності від школи. Потім уроки закінчуються в обідній час (зазвичай близько 1 3:15 для студентів молодших шкіл і трохи пізніше - для старшокласників). Але це не означає, що весь інший час діти не зайняті. Як правило, у школярів багато домашніх завдань. Навіть найменші повинні близько години займатися вивченням мови і математики.

Успішність дітей у школах в основному однакова. Якщо хтось не досягає оцінок належного рівня, можна залишитися на другий рік, щоб ще раз повторити навчання в класі з молодшими дітьми.

Школярі всіх шкіл на Кіпрі носять шкільну форму, яка майже завжди або чорно-біла, або темно-синя і біла. Дівчатка зазвичай можуть носити штани в якості альтернативи спідницям, але у кожної школи є свої вимоги. Батьки можуть купити шкільну форму в більшості стандартних магазинів дитячого одягу і в деяких супермаркетах.

Навчальні заклади

Навчання на Кіпрі. Фото - 7

Xenion education

XENION EDUCATION - один з найбільш інноваційних і успішних навчальних закладів на Кіпрі. Це приватна школа, яка надає освіту світового рівня, поєднуючи високоякісне навчання з урахуванням особистих потреб кожного студента.

Тут діє основна школа-пансіонат, на базі якої проводяться мовні курси й різні міжнародні програми.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку