Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Канаді

Навчання в Канаді. Фото - 8

Освіта в школах Канади, програми середньої освіти

Останнім часом Канада приваблює велику кількість іноземних студентів. Якщо вища освіта в Канаді давно є популярним напрямком серед студентів, то середня освіта в Канаді тільки починає набувати свою популярність.

Для навчання за кордоном будь-якій людині потрібна адаптація, тим більше дітям. Тому чим раніше дитина почне навчання, тим швидше адаптується. Також отримавши середню освіту в Канаді, легше вступити до університету і спрощується процедура отримання посвідки на проживання.

Відомо, що українська діаспора третя за величиною в Канаді. Українські школи в Канаді досить поширені, вони є і в великих, і в маленьких містечках. Уряд дуже підтримує українську діаспору. Якщо батьки турбуються про те, щоб їх дитина знала рідну мову, то українські школи в Канаді з задоволенням приймуть їх на додаткове навчання. Крім курсу української мови в школах Канади, студенти можуть вивчати українську літературу, історію і т.д. Спілкуючись із земляками, дитині буде легше освоїтися в чужій країні.

У Канаді існують як державні, так і приватні школи. У державних школах канадці навчаються безкоштовно, іноземних студентів приймають на навчання на платній основі. Державні школи в Канаді спільні, з денною формою навчання. На час навчання в державній школі, іноземні студенти живуть в англомовних канадських сім'ях. Таким чином, студенти повністю занурюються в мовне середовище і за допомогою спілкування і взаємодії з членами сім'ї швидше адаптуються до канадського життя.

Приватні школи в Канаді досить популярні як серед іноземних студентів, так і серед канадських школярів. Якість шкільної освіти в приватних школах на порядок вище, ніж у державних. Навчальні програми приватних шкіл більш інтенсивні та адаптовані під запити студентів і їх батьків. Приватні школи в Канаді за складом учнів можуть бути тільки для хлопчиків, або тільки для дівчаток, також є спільні школи.

Особливою популярністю серед іноземних студентів користуються підготовчі коледжі. Це приватні навчальні заклади, акредитовані Міністерством освіти певної провінції. Навчальна програма підготовчих коледжів розроблена спеціально для іноземних студентів, для їх подальшого вступу до канадських університетів.

У Канаді є коледжі, де навчаються тільки іноземні студенти і є школи, де навчаються канадці та іноземці разом.

Програми середньої освіти в Канаді

У Канаді існує три освітні програми: International Baccalaureate (IB), Advanced Placement (AP), English Language.  

International Baccalaureate (IB)

В рамках програми IB студенти вивчають шість предметів на вибір. З них три предмети студенти вивчають поглиблено (на високому рівні), а інші три - на середньому рівні.  

Ці предмети поділяються на 6 груп:

  1. Рідна мова і світова література
  2. Людина і суспільство
  3. Іноземна мова та іноземна література
  4. Природні науки
  5. Математичні дисципліни
  6. Група факультативних дисциплін

Учні вибирають по одному предмету з кожної групи. По закінченню навчання студенти здають іспити з усіх 6 предметів. Іспити здаються в кінці другого року навчання.

Сертифікат IB визнається в 100 країнах світу, він збільшує шанси вступу до престижного університету, не тільки на території Канади.

Advanced Placement (AP)

Програма для учнів старшої школи, розроблена за американськими стандартами освіти. Це універсальна програма, сертифікат про її закінчення дає право вступити до багатьох університетів світу. На даній програмі студенти вивчають профільні предмети за програмою університету.

Під час навчання в Канаді на програмі AP, студенти обирають кілька предметів з різних областей для поглибленого вивчення.

По закінченню програми, студенти здають письмові іспити з кожного предмета. Навчаючись за програмою AP, студент проходить матеріал перших двох семестрів університету. Також отримані за підсумками складання іспитів бали зараховуються під час вступу до університету.

English Language

Програма підготовки з англійської мови для іноземних студентів. Програма передбачає вивчення загальної англійської мови, а також академічних предметів. Дана програма користується популярністю серед студентів, які активно готуються до вступу в університет.

Система середньої освіти Канади

Навчання в канадських школах триває 12 років. У перший клас маленькі канадці йдуть, як і в Україні, в шість років. Шкільна освіта в Канаді проходить в три етапи:

  • початкова школа (1-5 клас);
  • середня школа (6-8 клас);
  • старша школа (9-12 клас)

У Канаді існує дві форми навчання: денна та пансіон.

Денна форма - навчання, яке проходить в школі, тільки на час занять і позакласних заходів. Денна форма існує як в державних школах, так і в приватних. На час навчання студенти живуть в приймаючій канадській родині. Удень дитина ходить в школу, а потім повертається додому: вчить уроки, ходить на спортивні секції, розвиваючі курси тощо.

Пансіон - навчання та проживання на території школи. Дана форма навчання доступна тільки в приватних школах. Діти навчаються, живуть, харчуються, ходять на різноманітні гуртки і займаються спортом на території резиденції. Школа і студентські кампуси знаходяться під постійною охороною, а діти - під цілодобовим наглядом викладачів.

По закінченню навчання в канадській школі, студент отримує основний диплом Ontario Secoundary. Щоб його отримати необхідно набрати 30 кредитів: 18 кредитів з обов'язкових предметів і 12 кредитів з предметів на вибір. Крім основного диплома, студенти отримують сертифікат по проходженню програм IB, AP і т.д.

Рейтингові середні школи входять в Асоціацію Незалежних шкіл Канади (Canadian Accredited Independent Schools (CAIS)). Всі школи CAIS повинні відповідати національним стандартам, брати участь у дослідницькій діяльності, показувати професійне зростання. Тільки обрані школи входять в цей список.

Багато приватних шкіл в Канаді мають партнерську мережу вузів - це певні домовленості між університетами і школою, що дає можливість студентам вступати до університетів за спрощеною схемою.

Типи середніх шкіл в Канаді

Burnaby   School   District   (Ванкувер) -   це мережа приватних шкіл в Канаді для іноземних студентів. Знаходиться в місті Барнабі, він розташовується недалеко від дикої природи і вируючого міста Ванкувера. З Барнабі зручно добиратися до океану і гір, а до Ванкуверу всього півгодини їзди.

Для іноземних студентів перед початком навчального року проводять орієнтаційну програму тривалістю в один тиждень. Протягом цієї програми діти знайомляться зі школою, беруть участь у заходах, які допомагають їм швидше адаптуватися в нових умовах. У кожній школі є педагог-куратор, він допомагає і всіляко підтримує іноземних студентів. Так дітям легше вирішити свої проблеми і відчувати себе комфортніше в чужій країні.

Якщо перед стартом навчання студенту потрібно підтягнути англійську, то він може пройти мовний курс з викладачами школи під час літніх канікул, триває він від 4 до 6 тижнів. Відмінний варіант підготуватися до навчання і познайомитися зі школою. На час навчального року студент може вибрати додаткові заняття англійською в якості іноземної мови і вивчати її під час навчального року. Студенти Burnaby School District мають можливість піти підготовчу програму до вступу в університет - Advanced Placement Courses.

Всі школи мають хорошу технічну базу, мультимедійні засоби, наукові лабораторії, художні та театральні студії, звукозаписувальні студії і спортивні комплекси.

Pickering College (Ньюмаркет, Онтаріо). Школа знаходиться вже 175 років на ринку освіти. Вона має кваліфікований педагогічний склад та сучасну наукову базу. Відома школа своєю програмою глобального лідерства. Вона пропонує студентам працювати над вирішенням глобальних питань в економічній, соціальній та екологічній сфері. В рамках програми студенти складають бізнес-плани, проводять аналіз бюджету або самоокупності, розробляють екологічні програми і обчислюють їх затребуваність і терміни окупності. Програма дає цінні навички роботи над проектами та письмовими роботами, а також розвиває лідерські якості і впевненість у собі.

Крім навчання, студенти можуть присвятити вільний час своїм захопленням. На території коледжу є зали для занять музикою і гімнастикою, волейбольний корт, критий каток і власна радіостанція. До речі, всі радіопрограми створюють студенти, а також записують музику.

Bishop's College School (Леноксвіль, Квебек). Відомо, що в Канаді дві державні мови: англійська і французька. Квебек є франкомовною провінцією і у студентів є унікальна можливість вивчати відразу дві іноземні мови. У Bishop's College School викладають англійською мовою, але школа пропонує поглиблене вивчення французької. Навчальна програма включає не тільки загальноосвітні предмети, а й підготовчі курси до вступу в закордонний вуз. Також школа готує студентів до здачі американського випускного іспиту SAT, що дає можливість вступу до американського вузу.

На час навчання за кожномим студентом закріплюється педагог-куратор, який допомагає студенту і стежить за його успішністю. Також в школі працюють консультанти з вищої освіти, вони допомагають учням визначитися з майбутньою професією.

Студенти проживають на території резиденції під постійним наглядом педагогів і співробітників школи. У вартість навчання входить харчування, повний пансіон. На території коледжу є критий каток і своя хокейна команда, а також різноманітні творчі та дослідницькі студії.

Навчальні заклади

Навчання в Канаді. Фото - 9

Bodwell High School

Канадская частная школа, расположена на берегу залива в Северном Ванкувере. Дает хорошую академическую подготовку, а также уделяет внимание всестороннему развитию студентов.

Навчання в Канаді. Фото - 10

Braemar College

Колледж расположен в деловом центре Торонто, здесь студенты смогут реализовать личный, академический и социальный потенциал.

Навчання в Канаді. Фото - 11

Brentwood College School

Школа-пансион основана в 1923 году, расположена возле залива Брентвуд, где открывается вся северная красота Канады. Преимуществом школы является инновационный подход к программам подготовки студентов.

Навчання в Канаді. Фото - 12

Pickering College

Канадская школа- пансион, знаменита своими углубленными учебными программами и высокими показателями успеваемости студентов. 83% выпускников стали стипендиатами ведущих вузо Онтарио.

Навчання в Канаді. Фото - 14

Stanstead College

Stanstead College – невелика приватна школа-пансіон з неповторною домашньою атмосферою, яка знаходиться в місті Стенстед.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку