Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Швейцарії

Навчання в Швейцарії. Фото - 10

Європейська освіта в Швейцарії

Швейцарія – одна з найпрекрасніших країн Європи. Знання про цю країну часто обмежуються стереотипами – шоколад, сир, елітні годинники і банківські рахунки. Але тут приголомшлива природа – величаві і прекрасні Альпійські гори підносяться над кришталево чистими водами озер – це приголомшливе місце для відпочинку, навчання і для життя. Крім того, Швейцарія – це ідеальний зразок того, як в одній невеликій країні можна зберегти незайману красу і розвинути міста з сучасною інфраструктурою. Культура країни дуже багата, адже люди почали жити на цій території ще в 450 році до нашої ери. Завдяки сусідству з Францією, Німеччиною та Італією Швейцарія поєднує культурні особливості всіх цих країн. Тут 4 державні мови: німецька, французька, італійська та швейцарська ретороманська, якою сьогодні говорить лише близько 60 тисяч жителів країни.

Не дивно, що Швейцарія приваблює студентів і школярів з України – це розвинена країна Західної Європи з прекрасною природою, високим рівнем життя і екологічності, що робить її однією з найбезпечніших світі. У швейцарських освітніх закладах високий рівень академічної підготовки і викладають найкращі професори. Диплом швейцарського університету міжнародного зразка відкриває перед його власником двері в найбільші компанії зі світовими іменами.

Середня освіта в Швейцарії

Хоча федеральний уряд Швейцарії займається моніторингом системи освіти на національному рівні, 26 окремих кантонів ефективно управляють своїми системами освіти автономно. У кожного з них є власний освітній відділ, освітня структура, шкільний календар, навчальна програма, і вони можуть навчати дітей різними мовами.

Обов'язково, щоб всі діти, які проживають в Швейцарії (включаючи іноземців), відвідували школу, зазвичай від 6 років до 15 років, в залежності від кантону; в деяких кантонах обов'язковими є 2 роки дошкільної освіти (з 4 до 6 років).

У Швейцарії є державні школи, приватні, двомовні, міжнародні. Великою популярністю серед іноземних учнів користуються приватні міжнародні школи, оскільки дають освіту міжнародного рівня, яка дозволяє вступити до університетів в різних країнах. Багато приватних шкіл приймають дітей ще в дошкільному віці і навчають до вступу до університету. Чисельність учнів в приватних шкіл може варіюватися від декількох сотень до декількох тисяч, які розміщуються в декількох кампусах – більше схоже на університетське містечко, ніж на школу.

Програми в міжнародних школах можуть бути на двох або навіть декількох мовах. Школа може бути денного типу навчання або пансіонного (школа-пансіон), а в основі навчання можуть бути різні методики, наприклад, Монтессорі або Кумон, або різні програми – міжнародна (International Baccalaureate), швейцарська, британська (Alevel), німецька (Abitur), французька (Baccalaureat), американська (High-school) або навіть японська.

Вища освіта в Швейцарії

Швейцарські університети пропонують різні програми бакалаврату, магістратури та докторантури. Стандарти освіти тут дуже високі, а вартість навчання дуже конкурентоспроможна. Вищі навчальні заклади Швейцарії входять в список кращих в світі.

Вища освіта в Швейцарських університетах заснована на Болонській європейській системі переходу і накопичення кредитів (ECTS). Студенти отримують такі ступені:

  • Ступінь бакалавра – зазвичай триває 3 повних роки і дає можливість заробити 180 кредитів ECTS.
  • Ступінь Магістра – програми вимагають від студентів уже мати ступінь бакалавра; триває від 1,5 до 2 років і дає можливість зароити 90 – 120 кредитів ECTS.
  • Ступінь Доктору – як правило, присуджуються тільки академічними університетами, вимагають, щоб студент вже мав ступінь магістра в дослідницькому університеті; триває від 3 до 5 років.
  • Ступінь магістра сучасних наукових досліджень (Master of Advanced Studies, або MAS) – дає 60 кредитів ECTS протягом 1 року на денному відділенні.

Університети в Швейцарії

Вищі навчальні заклади Швейцарії – це технічні та професійні училища та університети, які знаходяться в кантонах Базель, Берн, Фрібург, Женева, Невшатель, Лозанна, Лугано, Цюріх, Люцерн і Санкт-Галлен.

Деякі ступені – всі гуманітарні та деякі вчені ступені – доступні тільки в академічних університетах; інші, наприклад, медичні науки, можуть вивчатися лише в університетах прикладних наук. Швейцарська політика в сфері вищої освіти цінує якість, а не кількість, тому деякі університети спеціалізуються тільки на певних напрямках, а більш дрібні університети можуть пропонувати дуже невеликий вибір дисциплін.

Дослідницькі або академічні інститути пропонують широкий спектр бакалаврських, магістерських та PhD (докторантура) програм на високому науково-теоретичному рівні і проводять свої наукові дослідження, які високо цінуються на міжнародному рівні. Університети прикладних наук зазвичай пропонують ступені бакалавра і магістра (а іноді і докторські ступені), пов'язані з науковою і професійною освітою і проводять прикладні дослідження.

Один нюанс – іноземним студентам не дозволяється вивчати медицину в Швейцарії, оскільки кількість місць на програмах обмежена, і всі вони практично завжди зарезервовані для швейцарських студентів.

Мовні вимоги для вступу до швейцарського університет

Ви повинні вміти говорити і добре розуміти мову, якою проходить навчання в обраному вами навчальному закладі. Це може бути французька, німецька або італійська мову. Хоча деякі магістерські програми викладаються англійською мовою. Перш ніж зарахувати вас на курс, адміністрація вузу може попросити вас здати мовний тест або надати сертифікат, який підтверджує рівень ваших мовних навичок. Деякі університети пропонують безкоштовні мовні курси для іноземних студентів під час літніх канікул і / або протягом навчального року. Інші пропонують недорогі мовні курси через свої мовні центри.

Навчання і робота в Швейцарії

Освітні програми в швейцарських університетах зазвичай складаються з лекцій та семінарів, а робоче навантаження може бути досить високим. Студенту потрібно пройти близько 25-30 годин навчання (відвідування лекційних занять, самостійна робота над завданнями, читання і підготовка до іспитів), щоб отримати 1 кредит ECTS, а всього потрібно отримати близько 30 кредитів ECTS за семестр.

Що стосується роботи під час навчання, то така можливість тут є. Студенти можуть працювати до 15 годин на тиждень протягом навчального семестру і повний робочий день під час канікул. АЛЕ! Якщо ви приїхали не з країни, яка входить в ЄС / EFTA, ви повинні почекати шість місяців після початку навчального курсу, щоб отримати офіційний дозвіл на працевлаштування паралельно з навчанням в університеті. Всі іноземні студенти повинні повідомити про своє бажання працювати імміграційним властям. Роботу можна знайти через оголошення в інтернеті, студентські асоціації або через ресурси університету.

Вартість проживання і навчання в Швейцарії

Уряд Швейцарії активно фінансує свої навчальні заклади. Це означає, що плата за навчання трохи нижче в порівнянні з деякими іншими країнами. Проте, потрібно мати на увазі, що плата за навчання в приватних університетах і школах буде вище, ніж в державних. Також необхідно врахувати, що Швейцарія є однією з найдорожчих країн Європи з надзвичайно високою вартістю життя. Особливо це стосується таких великих міст, як Женева або Цюріх. Тому варто врахувати цей момент при плануванні бюджету на проживання і навчання.

Студентські міста Швейцарії

Найбільшим містом Швейцарії є Цюріх. Це всесвітньо відомий фінансовий центр, де знаходяться 4 найбільші фондові біржі та штаб-квартири багатьох міжнародних корпорацій. Тут на диво гармонійно поєднується чарівна природа, історична архітектура і сучасні урбаністичні будівлі. Основна мова цього регіону країни – німецька.

У Лозанні ж говорять в основному французькою мовою. Це культурно багате місто, п'яте за розміром в Швейцарії, відоме завдяки своєму прекрасному середньовічному центру з величним кафедральним собором. Тут знаходиться Міжнародний Олімпійський Комітет, а в 2020 році будуть проходити Зимові юнацькі Олімпійські ігри.

Женева – центр франкомовної Швейцарії, міжнародний центр дипломатії, друга штаб-квартира ООН і безлічі неурядових організацій.

Берн – місто, відоме своєю спокійною атмосферою. Це офіційна столиця Швейцарії і четверте найбільш густонаселене місто. Тут гарний історичний центр і безліч музеїв і галерей.

Якщо хочете познайомитися ближче з культурами інших країн, ваше місто – Базель, яке знаходиться біля кордону з Францією і Німеччиною. Базель – відомий швейцарський центр фармацевтики і хімії і, в той же час, музичний центр.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку