Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в США

Навчання в США. Фото - 10

Вища освіта в США. Вступ до ВНЗ Америки.

Протягом останніх кількох років Америка займає перше місце в світі за кількістю іноземних студентів. За даними Інституту Міжнародної Освіти (Institute of International Education), в Американських ВНЗ навчається понад 1 мільйона міжнародних студентів з 180 країн світу. Тож що робить освіту в США настільки популярною і які переваги дає навчання в Америці свої випускникам?

Основні причини, через які студенти з усього світу відправляються за вищою освітою в США - це різноманітність навчальних закладів та програм, гнучка система освіти і ресурси для іноземних студентів. В Америці налічується понад 4 600 вищих навчальних закладів: від величезних державних університетів з чисельністю 40-50 тис. студентів до невеликих приватних коледжів з кількістю студентів 100 осіб.

Вищі навчальні заклади Америки пропонують широкий вибір програм по найрізноманітніших спеціальностях від гендерних наук до авіаційної інженерії. Особливою популярністю користуються точні науки, так звані спеціальності STEM (Science, Technology, Engineering and Math). Одна третина всіх іноземних студентів вибирають програми STEM для навчання в США.

Різноманітність програм і спеціальностей роблять систему вищої освіти в Америці більш гнучкою, ніж в інших країнах Програма першого курсу бакалаврату вважається спільною і включає широкий спектр дисциплін, з якого студенти обирають спеціалізацію на 2 або 3 курсі. Така система навчання дає студентам більше часу на вибір майбутньої професії і залишає право змінювати спеціалізацію, що трапляється серед американських студентів досить часто.

Вартість навчання в США варіюється в залежності від штату і навчального закладу. Найбільш популярні і дорогі програми в університетах Нью-Йорка і Лос Анджелеса в Каліфорнії. У цих містах зосереджена найбільша кількість навчальних закладів і іноземних студентів. В середньому, вартість вищої освіти в США варіюється в межах від 15 до 50 тис. доларів на рік без урахування витрат на проживання.

Навчальні заклади в США

Державні університети та коледжі

У кожному з 50 штатів функціонує як мінімум 1 державний університет і кілька коледжів. Найчастіше, назви державних університетів носять назви штату, наприклад, Університет Вашингтона (Washington State University) або Університет Мічигану (University of Michigan).

Навчання в університетах Америки має на увазі отримання академічного ступеня: бакалавра, магістра або доктора наук. Коледжі в США більше спеціалізуються на програмах молодшого спеціаліста та бакалаврату. У деяких випадках, коледжі пропонують програми магістратури, але по дуже вузькому переліку гуманітарних спеціальностей. Наприклад, викладання в молодших класах або робота в соціальній сфері.

У США прийнято називати коледжами не тільки окремі навчальні заклади, а й підрозділи в університетах. На сайтах американських університетів, ви часто зустрінете назви College of Engineering або College of Business and Management. У цьому випадку - це не окремий навчальний заклад, а скоріше підрозділ університету, який об'єднує в собі спеціальності по одному напрямку.

Державні університети та коледжі США

 • міський коледж Нью - Йорка (City College o f New York) - Нью - Йорк.
 • університет Південній Флориди (University of South Florida) - шт. Флорида
 • університет Вашингтона (Washington State University) - шт. Вашингтон
 • університет Джорджа Мейсона (George Mason University) - шт. Вірджинія
 • університет Вермонта (T he University of Vermont) - шт. Вермонт
 • університет Орегона (Oregon State University) - шт. Орегон
 • університет Колорадо (Colorado State University) - шт. Колорадо

Приватні університети та коледжі США

На відміну від Великобританії, Канади та багатьох країн Європи, приватні ВНЗ в США мають велику питому вагу в системі освіти. Елітні університети Ліги Плюща, такі як Єль, Гарвард, Стенфорд є приватними навчальними закладами, які славляться своїм професорським складом та іменитими випускниками.

Середньостатистичні приватні університети і коледжі менші за чисельністю студентів і дорожчі за вартістю, ніж державні. У той же час, приватні ВНЗ пропонують більш індивідуальний підхід до студентів і більш тісне співробітництво з викладачами. У багатьох приватних ВНЗ, перелік спеціальностей менший, ніж в державних, але при цьому програми навчання можуть бути більш спеціалізованими.

Серед приватних ВНЗ нерідко зустрічаються католицькі коледжі та університети.   У більшості випадків, це гуманітарні коледжі та університети (Colleges of Liberal Arts), які названі на честь святих, наприклад Saint Louis University або Saint George College. Як правило, такі навчальні заклади відкриті для студентів усіх віросповідань, і релігія не є домінуючою в освітньому процесі. Однак, цінності та місія таких коледжів відображає ідеї певних релігійних громад.

Приватні університети та коледжі США

 • Університет Пейс (Pace University) - Нью-Йорк
 • Університет Лонг Айленд Бруклін (Long Island University Brooklyn) - Нью-Йорк
 • Університет Дрю (Drew University) - шт. Нью Джерсі
 • Північносхідному Університет (Northeastern University) - Бостон, шт. Массачусетс
 • Університет Сейнт Луїс (Saint Louis University) - шт. Міссурі
 • Університет Рузвельта Чикаго (Roosevelt University Chicago) - Чикаго, шт. Іллінойс

Муніципальні Коледжі (Community Colleges)

У США налічується близько 1000 Муніципальних коледжів, які пропонують дворічні програми Associate`s degree і служать перехідним етапом між середньою школою та університетом. Муніципальні коледжі дають студентам саму базову кваліфікацію, яку можна порівняти з дипломом молодшого спеціаліста. Цей диплом дає право на професійну діяльність, але в більшості випадків, служить для підготовки до вступу на бакалаврат.

Вартість навчання в Муніципальних коледжах значно нижче, ніж в університетах. Тому безліч іноземних студентів вибирають цей варіант для того, щоб освоїти загальну базову програму бакалавра, а потім продовжити навчання за спеціалізацією в університеті або чотирирічному коледжі.

Великою перевагою Муніципальних коледжів є співпраця з університетами. Це збільшує шанси студентів на вступ в рейтингові університети після 2 років навчання і робить перехідний процес менш складним. Більш того, на базі Муніципальних коледжів функціонують мовні центри, де іноземні студенти можуть вивчати англійську мову перед вступом на програми Associate`s degree.

Муніципальні коледжі США

 • коледж Грін Рівер (Green River College) - шт. Вашингтон
 • Муніципальний коледж Північного Сіетла (North Seattle Community Collegе - шт. Вашингтон
 • коледж Футхо ді Анза (Foothill-De Anza Community College) - прим. Каліфорнія

Інститути та Академії США

Серед вищих навчальних закладів в США, інститути та академії зустрічаються не часто. Визначення інститут в США застосовується більше до науково-дослідних інститутів, ніж до навчальних закладів, а академії найчастіше спеціалізуються на мистецтві або військовій справі.

Якщо говорити про освітні установи, то академії та інститути - це вузькоспеціалізовані навчальні заклади, які готують фахівців в одній певній галузі. Наприклад, Нью-Йоркська Академія Кіномистецтв NYFA, Військова академія (Military Academy) або Інститут Музики (Musician Institute) в Каліфорнії.

Програми навчання в інститутах і академіях носять більш прикладний характер, ніж академічний. Структура навчання побудована за тим же принципом, що в коледжах і університетах і включає в себе програми молодшого спеціаліста, бакалаврату, а в деяких випадках магістратури.

Вимоги для вступу до ВНЗ США

Вступні вимоги в Американських ВНЗ значно варіюються в залежності від навчального закладу, рівня програми і спеціальності. Для іноземних студентів також існують додаткові академічні та неакадемічні вимоги, такі як рівень англійської мови та підтвердження про наявність відповідного бюджету на навчання.

Процес вступу на підготовчі програми і програми Associate`s degree значно простіший. У більшості випадків, абітурієнти подають документи про освіту (дипломи і оцінки з середньої школи), і сертифікат з англійської мови TOEFL або IELTS. Деякі коледжі для прямого зарахування на програми Associate`s degree можуть запитувати іспити SAT або ACT. Це випускні іспити, які здають всі студенти по закінченню американської школи (High School).   

Процес прямого вступу на програми бакалаврату в США набагато складніший. Для вступу, в обов'язковому порядку, потрібні іспити SAT або ACT. Для вступу в рейтингові університети також потрібно пройти посилену підготовку з певних дисциплін. В американській практиці, це називається AP subjects - предмети, які студенти вивчають у середній школі на високому рівні. Крім цього, абітурієнти подають пакет документів:

 • Документи про освіту (атестат і оцінки за останні 3 роки навчання)
 • Сертифікат TOEFL або IELTS
 • Мотиваційний лист
 • Рекомендаційні листи від викладачів
 • Сертифікати, дипломи та інші документи, які показують досягнення студента.

Абітурієнти, що вступають на програми магістратури, подають схожий пакет документів, але з урахуванням додаткових вимог. Крім названих документів, для вступу до університетів часто потрібні приклади письмових робіт (writing sample) або план дослідницької роботи (research proposal), який студент планує проводити під час навчання.

Що стосується документів про освіту, то більшість університетів для вступу на магістратуру вимагають підтвердження еквівалентності диплома бакалавра (Credential Evaluation). Цим займаються незалежні спеціалізовані агентства в США, які перевіряють іноземні дипломи на відповідність з системою вищої освіти в Америці. Крім цього, абітурієнти складають вступні іспити GRE, GMAT, LSAT і ін. В залежності від спеціальності.

Підготовка до вступних іспитів, підтвердження дипломів і весь процес надходження на програми бакалавра та магістратури - досить складний і тривалий. Навіть з високою академічною успішністю і вільним володінням англійської мови вступити до університетів США не просто. Саме тому більшість іноземних студентів починають свій шлях в університет з підготовчих програм Graduate і Undergraduate Pathway.  

Освітні програми в США

Підготовчі курси

Підготовчі курси проводяться на базі університетів у співпраці з міжнародними освітніми концернами, таким як INTO, Kaplan, StudyGroup і Kings College. Програми розроблені з метою підготовки іноземних студентів до вступу на бакалаврат і магістратуру.

Undergraduate Pathways - програми підготовки до вступу на бакалаврат. Під час навчання студенти проходять інтенсивний курс з академічної англійської мови, а також ряду профільних предметів за обраною спеціальністю. Крім цього, студенти готуються до здачі іспитів SAT або ACT, якщо такі потрібні для вступу до університету.

Тривалість програм варіюється від 1 до 3 семестрів, в залежності від навчального закладу, а також рівня академічної та мовної підготовки студента. Після закінчення програми Undergraduate Pathways, студенти вступають на 1 або 2 курс бакалаврату в університеті. Прогресія повністю залежить від ВНЗ, тривалості програми, кількості профільних дисциплін і кредитів, які студент отримує під час підготовчої програми.

Graduate Pathways розроблені для студентів, які планують вступ на програми магістратури. За аналогією з Undergraduate Pathways, курс навчання включає в себе інтенсивну мовну підготовку, розвиток навичок академічного письма і проведення наукових досліджень, а також вивчення декількох профільних дисциплін. Крім цього, студенти готуються до здачі вступних іспитів GRE або GMAT. Після закінчення підготовчої програми, не залежно від її тривалості, студенти вступають на 1 курс магістратури.

Програми Associate`s Degree.

Це найперший щабель у вищій освіті США, який веде до присвоєння ступеня Associate`s Degree в американських коледжах. Цей ступінь еквівалентний диплому молодшого спеціаліста. Курс навчання розрахований на 2 роки і включає програму перших двох років бакалаврату.

У муніципальних коледжах, програми Associate`s Degree діляться на 2 категорії: академічні (University transfer degree) і прикладні (Applied Sciences degree). Академічні програми готують студентів до вступу в університети і отримання ступеня бакалавра, а прикладні - до професійної діяльності.

Студенти, які вважають за краще прикладні програми, отримують кваліфікацію Associate of Applied Science або сертифікат про закінченні курсу навчання (Certificate of Completion). Такі програми дають право на роботу за фахом на певному рівні, але не зараховуються під час вступу на програми бакалаврату.

По закінченню академічних програм (University Transfer Degree) студенти отримують диплом Associate of Arts або Аssociate of Science, в залежності від подальшої спеціальності. З цим дипломом студенти можуть вступати на 2 або 3 курс бакалаврату в університет або коледж.

Бакалаврат в США

Це другий за значимістю щабель в системі освіти США. Ступінь бакалавра студенти можуть отримати як в коледжі, так і в університеті. В цілому, тривалість бакалаврату становить   4 роки. Протягом перших двох років, студенти освоюють загальну базову програму за обраним напрямом. Спеціалізація в університетах і коледжах США починається з 2-3 курсу.

Для студентів, які отримали ступінь Associate`s degree в коледжі, схема навчання в університеті трохи інша. При вступі студентам зараховують загальні дисципліни, які вони проходили в коледжі. В даному випадку, тривалість навчання на бакалавраті залежить від того, наскільки програма коледжу відповідає навчальному плану університету. По закінченню програми бакалаврату, випускники отримують диплом Bachelor`s of Science або Bachelor`s of Arts, в залежності від спеціальності.

Магістратура в США

Магістра в США вважається досить складним академічним ступенем, яку мають далеко не всі фахівці. В цілому, магістратура передбачає науково-дослідницьку діяльність та необхідна тим фахівцям, які працюють в сфері науки і освіти. Наприклад, для проведення наукових досліджень, викладання в університеті або вступу на докторантуру.

Також, магістратура призначена для людей з досвідом роботи в певній галузі, які бажають підвищити кваліфікацію. Більшість американських студентів, приступають до професійної діяльності після отримання диплома бакалавра і продовжують навчання на магістратурі, маючи певний досвід роботи і розуміння своїх кар'єрних цілей.

Тривалість програми магістратури в США становить 1,5 - 2 роки в залежності від спеціалізації і університету. Студенти можуть самостійно складати навчальний план і академічне навантаження, вибираючи певну кількість предметів на один семестр. Для отримання ступеня магістра, студенти проводять наукове дослідження і захищають свій дипломний проект.

Навчальні заклади

Навчання в США. Фото - 11

Green River College

Центр підготовчої та післядипломної освіти. Пропонує понад 40 професійно-технічних програм та мовних курсів. Найбільш популярні програми: бізнес, інформаційні технології та інженерні спеціальності.

Навчання в США. Фото - 12

INTO New York at Drew University

Университет расположен в пригороде Нью-Йорка, в городке Мэдисон. Всего за 50 минут поездом студенты могут добраться до Махетенна. Вуз расположен в парковой зоне, имеет все для комфортного проживания и обучения студентов.

Навчання в США. Фото - 13

INTO University of South Florida

Университет находится в городе высоких техноголий и туризма - Тампе, шатат Флорида. Университет занимает 1-е место во Флориде и 9-е место в СШФ по уровню подготовки студенов. Предлагает 120 программ бакалавриата и 130 программ магистратуры.

Навчання в США. Фото - 14

ISC Long Island University

Один из самых крупных частных университетов США, расположен на Золотом Побережье знаменитого острова Лонг-Айленд. Дает качественные знания и навыки в сфере менеджмента, бизнеса, медицины, IT.

Навчання в США. Фото - 15

ISC Roosevelt University

Главный кампус университета находится в центре Чикакго прямо на Мичиган авеню. Студенты учатся в самом высоком здании города, оно является 2-м по величине в США и 6-м в мире.

Навчання в США. Фото - 16

University of South Florida

Один из лучших образовательных и научно-исследовательских центров США. Получил признание Фонда Карнеги за высокий уровень исследований и вклад в развитие общества.

Навчання в США. Фото - 17

New York Film Academy

Один из передовых вузов в области киноиндустрии в мире. С первых дней студенты погружаются в практический процесс кинопроизводства и получают свободу в работе над своими проектами. Среди лекторов Стивен Спилберг, Аль Пачино, Бен Кингсли.

Навчання в США. Фото - 18

Shorelight Education Florida International University

Находится в солнечной Флориде, в Майами. Самый крупный и многопрофильный вуз Флориды и один из лучших в США. Входит в число ведущих исследовательских университетов согласно рейтингу престижности фонда Д. Карнеги.

Навчання в США. Фото - 19

Shorelight Education University of Central Florida

Расположен в центральной Флориде, Орландо. Кампус университета второй по размеру в США и состоит из 13 микрорайонов. Признан «Самым выгодным университетом» и «Университетом следующего поколения» США и входит в национальный рейтинг лучших вузов.

Навчання в США. Фото - 20

Kaplan International College Northeastern University

Находится в Бостоне – одном из самых популярных образовательных городов США. Входит в топ-50 вузов страны. Известен своей многопрофильной исследовательской деятельностью. Здесь готовят студентов к поступлению на бакалаврские и магистерские программы в лучшие университеты.

Навчання в США. Фото - 21

Kaplan International College Pace University

Магистерские программы Pace University занимают второе место в США по показателю трудоустройства выпускников. Занимает первое место среди вузов штата New York. Самые сильные направления: бухгалтерия, биология, химия, экономика, финансы, маркетинг, менеджмент, психология.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку