Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Німеччині

Навчання в Німеччині. Фото - 10

Чому варто вчитися в Німеччині

Серед усіх варіантів навчання закордоном, які пропонує освітня компанія DEC Education, є цікавий варіант – консервативна, але інноваційна Німеччина. Головною перевагою даного варіанту є те, що в німецьких вузах навчання проходить на рівних правах як для німецьких студентів, так і для іноземних. Для педагогів немає відмінностей між студентами з інших країн і рідними громадянами, а студентські містечка і гуртожитки відкриті кожному. Крім того, всі українські випускники німецьких вузів в захваті від можливості жити і вчитися в одній з найрозвиненіших країн Західної Європи, а знання і навички, які дає німецька освіта, відкривають двері в найпрестижніші компанії і організації, коли справа доходить до працевлаштування.

Серед неангломовних країн світу Німеччина приваблює найбільшу кількість іноземних студентів, а в цілому в світовому рейтингу країна посідає третє місце після США і Великобританії за кількістю іноземних студентів. Майже в кожному великому місті цієї країни є вуз, який входить в список кращих навчальних закладів планети. У число найбільш популярних серед студентів міст Німеччини входять Берлін, Мюнхен, Гейдельберг, Кельн, Франкфурт. Ще один плюс – тут можна знайти місто на будь-який смак – інноваційний і різнобічний Берлін, традиційний і більш консервативний Мюнхен, Франкфурт з блискучими скляними хмарочосами, активний Гамбург або спокійний регіон Середнього Рейну.

Німеччина – країна з цікавою історією і багатою культурою. Її називають інтелектуальною столицею Європи за те, що дала світу Канта, Гете, Бетховена, Гейзенберга. Якщо ви цікавитеся культурою Західного світу – Німеччина вам відмінно підійде.

Крім того, Німеччина – відмінний відправний пункт для подорожей по Європі під час канікул і на вихідних. Звідси з легкістю можна потрапити до Франції, Нідерландів, Чехії, Швейцарії, Бельгії, Польщі, Австрії. Сама країна теж порадує кожного туриста – тут однозначно є на що подивитися.     

Середня освіта в Німеччині поза конкуренцією

Якщо ви хочете дати своїй дитині якісну європейську освіту, яке відкриває великі перспективи, то починати варто ще з середньої школи. Погодьтеся, влаштувати своїх дітей в школу-пансіон, ліцей або коледж в Європі – це набагато краще, ніж готувати їх до закордонного вузу тут, в Україні. Німеччина приймає українців в свої навчальні заклади незалежно від віку. При цьому, знати німецьку мову, яка є державною, не обов'язково. Компанія DEC Education із задоволенням підбере для вас відмінний варіант, якщо дитина тільки починає вчити німецьку або зовсім не знайома з цією мовою.

У Німеччині є державні, приватні та міжнародні школи. Для іноземних учнів кращий варіант – міжнародна школа, де навчання може проходити англійською мовою. У таких школах є відмінні програми підготовки до міжнародного бакалавріату – International Baccalaureate Diploma або IB – після яких дитина зможе вступити до університету не тільки в Німеччині, але і в будь-якій країні Європи. До IB готують і в державних і приватних школах, але міжнародних шкіл з такими програмами набагато більше.  

Міжнародних шкіл, де навчаються іноземні діти, в Німеччині близько 165. Більшість з них – це школи денного навчання, але є і школи-пансіони. Наприклад, міжнародна школа-пансіон Schule Schloss Salem відмінний варіант, якщо хочете дати дитині якісну освіту в розвинутій країні, але не бажаєте відпускати далеко за океан – в США або Канаду. Це одна з найбільших шкіл-пансіонів в Німеччині, і єдина, в якій навчання ведеться двома мовами – німецькою та англійською. До 7 класу всі діти тут навчаються за однаковою програмою. Після 7 класу учні вибирають програму навчання – німецьку або міжнародну. Міжнародна програма викладається англійською (International Baccalaureate) або німецькою (Abitur) і готує дітей до вступу в закордонні вузи.

Особливості шкільної програми в німецьких навчальних закладах

Міжнародні школи можуть бути змішаного типу або тільки для дівчаток або для хлопчиків. Освіта в цих школах найвищих стандартів і при вступі потрібен певний рівень знань. Навчання проходить в невеликих за чисельністю учнів класах, передбачає багато позашкільних заходів.

Такого поняття як «звичайні» або загальноосвітні школи і коледжі Німеччини по суті немає, так як там завжди безліч факультативів і напрямків. У кожному знайдеться цілий ряд можливостей для розкриття потенціалу і, що найголовніше, практичного застосування закладених в дитини знань і навичок. Так з ранніх років ваше чадо буде знати, що свої таланти та потенціал необхідно реалізовувати і в цьому є цінність і вигода. На жаль, в нашій країні це далеко не завжди вкладається в свідомість дітей.

Німецький університет як альтернатива вітчизняному

Одним з головних переваг і відмінностей в системі вищої освіти в Німеччині буде підхід до подачі інформації: теорія і практика пропорційні протягом усього періоду навчання, що гарантує випускникові повноцінну готовність до роботи і застосування навичок в житті. У той же час європейцями вітається поєднання навчання і працевлаштування, так само, як і факультативів – головне надбання кожного студента полягає в різнобічному розвитку і безлічі розкритих талантів.

Вищі навчальні заклади Німеччини

Кількість студентів в німецьких вузах – близько 2,5 млн і більше 25% з них – іноземці. Кількість акредитованих на державному рівні університетів – близько 450. Студенти цих вузів можуть вибирати між 17 500 освітніх програм, серед яких більше 1 000 – англомовні. У Німеччині багато університетів світового рівня.

У цій країні є державні вузи і приватні, в тому числі університети прикладних наук, коледжі мистецтва, кіно і музики. Деякі університети були засновані ще в Середні століття, деякі – після Другої світової війни. Державних вузів в країні більше. Приватних – близько 5% і всі вони визнаються на державному рівні. Більшість приватних навчальних закладів – це університети прикладних наук, які мають тісний зв'язок з виробництвом. Є вузи при протестантських чи католицьких церквах, які зазвичай спеціалізуються на вузькому напрямку – соціальна робота, освіта, теологія.  

Академічний рік в університетах Німеччини складається з 2 семестрів: перший триває з вересня – жовтня по лютий – березень, другий триває з березня – квітня по серпень – вересень.  

Перспективи працевлаштування для випускників німецьких університетів

Для людини з дипломом німецького вузу відкриті двері практично кожної компанії і організації в Україні. Якщо ж ви хочете працевлаштуватися за кордоном або щоб ваша дитина будувала кар'єру в одній із зарубіжних компаній, німецькі вузи дають відмінну професійну підготовку, і роботодавці в усьому світі це знають і цінують випускників з німецькими дипломами.

Сама ж Німеччина – це країна з високорозвиненою економікою, де є величезні можливості для іноземних студентів. На відміну від багатьох інших європейських країн, економічні хаби розкидані по території майже всієї Німеччини. Так, Гамбург – це центр торгових і медіа компаній; Мюнхен і Штутгарт – це центри автомобілебудування та індустрії; Франкфурт – це фінансовий центр країни. Берлін (столиця Німеччини) в останні роки став центром розвитку стартапів і культурних проектів. Тобто, у іноземного студента є можливість реалізувати себе на німецькому ринку праці в одному з розвинених міст країни. Але є одне «але». Практично скрізь під час вступу на роботу вимагають знання німецької мови. Виняток складає тільки сфера IT, технологій і міжнародні стартапи (в основному в Гамбурзі чи Берліні). Тому, навіть якщо ви вибираєте англомовну програму, потрібно вчити німецьку мову, якщо в планах залишитися працювати в цій країні.  

Хочете відправити дитину на навчання в Європу або самі мрієте стати студентом закордонного університету? Проконсультуйтесь з нашими фахівцями – DEC Education допоможе вам підібрати вуз і програму в Німеччині, школу, табір або курси для дитини, оформить всі необхідні документи. Безліч нюансів краще продумати і підготувати заздалегідь. Ми допоможемо вам у всьому – від мовного іспиту і візи до облаштування в студентському гуртожитку або оренди житла ближче до вашого вузу. З DEC Education навчання в Німеччині стає реальністю!

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку