Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Канаді

Навчання в Канаді. Фото - 8

Документи, необхідні для вступу до вузів Канади

Процес вступу до Канадські університети варто планувати мінімум за 1 рік. У Канаді не існує єдиних національних стандартів з прийому студентів до ВНЗ. Вступні вимоги, терміни подачі заявок і перелік аплікаційних документів залежать від політики університету або коледжу, а також обраної програми навчання. більшість університетів та коледжів проводять набір студентів 2 рази в рік: на осінній та весняний семестри.

Терміни подачі документів встановлюються ВНЗ в індивідуальному порядку. деякі ВНЗ встановлюють чіткі дедлайни для прийому документів, інші - вважають за краще розглядати заявки по мірі наповнюваності місць на програмі. Варто зауважити, що прийом документів в рейтингові університети і на популярні програми може закінчитися і до встановленого терміну, тому чим раніше ви подаєте заявку на програму, тим більше шансів отримаєте на зарахування.

Вступних іспитів в Канаді, як таких, не існує. Приймальні комісії оцінюють здібності і підготовку студента за академічну успішність, рівень володіння англійською мовою, мотивацію, участь у громадській діяльності, досягнення у науковій діяльності, спорті і т.д.

Перелік документів значно різниться в залежності від рівня програми, спеціальності та вищого навчального закладу. Як правило, для вступу до коледжів на програми початкової вищої освіти потрібні оцінки з попереднього місця навчання і сертифікат IELTS чи TOEFL, що підтверджує необхідний рівень володіння англійською мовою.

Для вступу до університетів на програми бакалаврату та магістратури, абітурієнти подають більш розгорнутий пакет документів:

  • Документи про освіту (виписки оцінок, атестати, дипломи)
  • Сертифікат IELTS чи TOEFL
  • Мотиваційний лист
  • Резюме
  • Рекомендаційні листи від викладачів або місця роботи / стажування
  • Приклади письмових робіт (за потребою).

Для вступу на спеціальності, пов'язані з мистецтвом, дизайном, архітектурою, як правило, потрібно портфоліо робіт, яке розкриває таланти і навички студента. Крім стандартного пакета документів, університети також можуть запропонувати виконати вступне завдання, написати твір на певну тему або провести співбесіду в скайпі.  

У більшості випадків, документи надсилаються електронною поштою. Терміни розгляду документів можуть варіюватися від 2 тижнів до 3 місяців, в залежності від навчального закладу.

Програми освіти в Канаді

Університети та коледжі Канади пропонують більше 10 тис. програм бакалаврату, магістратури, програм професійної підготовки та другої вищої освіти. Університети дають більш академічну освіту, в той час як навчання в коледжах вважається більш прикладними і направлено на підготовку молодих фахівців до майбутньої кар'єри.

Навчання в університеті передбачає присвоєння академічних і наукових ступенів бакалавра, магістра та доктора наук. Коледжі пропонують більш широкий вибір програм:

  • Програми Сертифікат (Certificate Program)
  • Дипломні програми (College Diploma, College Advanced Diploma)
  • Бакалаврат
  • Програми післядипломної підготовки (Post Graduate Diploma)

Для тих студентів, хто все таки бажає отримати університетський диплом бакалавра, коледжі пропонують програми трансферу. Всі ВНЗ Канаді тісно співпрацюють між собою і після отримання кваліфікації College Diploma або College Advanced Diploma, студенти можуть продовжити навчання в університеті з 2 або 3 курсу. Така схема дуже популярна серед українських студентів. Це дозволяє отримати диплом престижного університету, і заощадити при цьому кошти.

Для того, щоб правильно спланувати своє майбутнє навчання в Канаді, давайте більш детально розгляне кожну з програм.

Certificate Program - спеціалізована програма в коледжах тривалістю 1 рік. Розроблено для випускників середніх шкіл, які бажають отримати базову професійну підготовку за фахом.

Програма Сертифікат дає кваліфікацію в певній сфері діяльності, наприклад бухгалтерії, ІТ або в технічній галузі. Це початкова ступінь у галузі вищої освіти, яка дозволяє працювати за фахом на самому базовому рівні. Як правило, після отримання сертифіката, студенти продовжують навчання в коледжі на програмі College Diploma.

College   Diploma   і   College   Advanced   Diploma - професійна програма навчання в коледжі тривалістю 2 і 3 роки відповідно. Цей курс дає студентам більш професійну підготовку в певній галузі і кваліфікацію, яка еквівалентна диплому молодшого спеціаліста.

По закінченню навчання, студенти можуть приступити до професійної діяльності або перейти на бакалаврат в тому ж коледжі або в університеті. При переході до університету, студенти вступають на 2 або 3 рік бакалаврату. Це залежить від ВНЗ, обраної спеціальності, кількості модулів (предметів) і кредитів (залікових одиниць), які студент отримав в коледжі.

Підготовчі програми до вступу на бакалаврат. Такі програми часто пропонують університети з високими рейтингами, наприклад, університет Торонто або Йорк. У кожному університеті підготовчі програми можуть називатися по-різному, наприклад Foundation або University Bridging program.

Вступити на бакалаврат в університети Канади відразу після школи досить складно, навіть з найвищими академічним показниками. Підготовчі програми допомагають іноземним студентам поліпшити академічну англійську мову, освоїти базові профільні предмети і адаптуватися до нових методів викладання.

Програми підготовки проходять, як правило, в кампусах університетів, що дозволяє повністю влитися в студентське життя. Після закінчення курсу, студенти вступають на перший рік бакалаврату.

Бакалаврат. Тривалість програми становить 4 роки. Тривалість навчання для студентів, які вже отримали College Diploma або College Advanced Diploma залежить від того, чи залишаються вони в тому ж коледжі або вступають до університету.

У більшості випадків після двох років навчання в коледжі, студенти вступають на другий курс університету, а після трьох років - на третій курс. У деяких випадках між коледжами та університетами існують домовленості за визначеними програмами, які дозволяють студентам перейти на наступний курс без втрати одного року.

Після закінчення бакалаврату, випускники Канадських університетів і коледжів, приступають до професійної діяльності. Така система може здатися досить незвичній для українських студентів. На відміну від країн СНД, більшість молодих фахівців в Канаді починають свою кар'єру під час навчання, а на момент отримання диплому, вже мають пропозиції щодо працевлаштування.

Магістратура. Вважається високим ступенем вищої освіти і є суто академічною програмою. Магістратура в Канаді призначена, для тих, хто планує займатися науково-дослідницькою діяльністю, викладати в університеті або продовжувати навчання в докторантурі. Також, магістратура підходить для фахівців з досвідом роботи, які прагнуть до отримання високих управлінських посад.

Триває магістратура 1,5-2 роки в залежності від спеціальності та університету. Отримання ступеня магістра мають на увазі проведення наукового дослідження і захист дипломного проекту. Для надходження, потрібен досвід роботи за фахом, план передбачуваного дослідження та іспити GRE (для гуманітарних спеціальностей) або GMAT (для програм MBA).

Graduate Diploma - програма другої вищої освіти в коледжі. Одна з найпопулярніших програм серед випускників українських ВНЗ. Програма дозволяє отримати нову професію за 1-2 роки, тому ідеально підходить для тих, хто бажає змінити спеціальність і отримати досвід роботи в Канаді.

На відміну від магістратури, Graduate Diploma є більш прикладною та спеціалізованою програмою, яка орієнтована на запити ринку праці. Коледжі пропонують величезну кількість спеціальностей на рівні Graduate Diploma і не вимагають попереднього досвіду роботи в певній сфері. Найчастіше, в курс навчання входить стажування (Co-Op) на підприємстві або в компанії, де випускники навчаються застосовувати свої знання на практиці.

Як здобуття вищої освіти в Канаді може сприяти імміграції в Канаду?

Освіта в Канаді приваблює українців не тільки вигідним співвідношенням якості та вартості, а й перспективами подальшого працевлаштування та імміграції. Як відомо, в порівнянні з країнами Європи і США, Канада відрізняється більш лояльною імміграційною політикою по відношенню до іноземних студентів.

Практично всі студенти Канадських ВНЗ мають право на роботу. Після отримання дозволу на навчання (Study Permit) студенти можуть працювати до 20 годин в тиждень під час семестру і повний робочий день в період канікул. Більшість ВНЗ дозволяють працювати як на території кампусу, так і за його межами відразу після початку навчання. Однак, це правило може змінюватися в залежності від навчального закладу, і в деяких випадках, працювати за межами кампуса дозволяється тільки через 6 місяців після початку навчання.

Дозвіл на роботу багато в чому залежить від навчального закладу і типу програми. Всі програми, які включають стажування (Co-Op) дають право на працевлаштування. Проте остаточне рішення приймає офіцер імміграційної служби, який видає Study Permit по прибуттю в аеропорт Канади.

Після закінчення навчання у випускників канадських ВНЗ також є можливість отримати дозвіл на роботу (Post-Graduation Work Permit) тривалістю від 8 місяців до 3 років. Тривалість такого дозволу залежить від тривалості програми.

Якщо курс навчання тривав від 8 місяців до 2 років, то дозвіл видається на термін еквівалентний періоду навчання. Якщо студент навчався в коледжі чи університеті більше 2 років, то дозвіл на роботу видається строком на 3 роки. Маючи за плечима великий досвід роботи в Канаді, студенти можуть подаватися на імміграційні програми з метою подальшого перебування в країні.

Навчальні заклади

Навчання в Канаді. Фото - 9

Centennial College

Муниципальный колледж Канады, расположен в центре Торронто. Предлагает разнообразные программы в сфере бизнеса, инженерных специальностей и прикладных наук, дизайна, СМИ, медицины и туризма.

Навчання в Канаді. Фото - 11

Fraser International College

Один из крупнейших центров подготовки и исследовательской работы в Канаде. Входит в топ- 100 вузов мира по версии издания Times. Наиболее высокую международную оценку имеют программы в области свободных искусств и наук, а также профессионально-техничес

Навчання в Канаді. Фото - 12

George Brown College

Канадський вуз, який спеціалізується на технологіях та прикладних мистецтвах. Університет має багато партнерів серед потенційних роботодавців, а також має широку базу практики. 9 із 10 випускників вишу знаходять роботу у перші півроку.

Навчання в Канаді. Фото - 13

Humber College

Humber College – один из самых современных и быстро развивающихся учебных заведений Канады. Колледж предлагает разные программы и курсы, состоит из трех корпусов. Студенты проходят бесплатную стажировку во время учебы и таким образом могут проверить и применить свои знания на практике.

Навчання в Канаді. Фото - 14

ILAC

Ведущая языковая школа Канады, расположена в центре Торонто. Здесь царит настоящая мультинациональная атмосфера, так как учатся в школе представители более 40 стран Европы, Южной Америки и Азии.

Навчання в Канаді. Фото - 15

International Foundation Program University of Toronto

Лучший университет Канады по версии Times Higher Education за 2010–2011 гг. Известен высоким уровнем подготовки студентов. Среди выпускников университета - 10 нобелевских лауреатов.

Навчання в Канаді. Фото - 16

Langara College

Государственный подготовительный колледж, расположен в безопасном квартале южного Ванкувера. Предоставляет большое разнообразие программ: бакалавриат, магистратура, академический английский для иностранных студентов, краткосрочные программы повышения к

Навчання в Канаді. Фото - 17

Navitas ICM at the University of Manitoba

Программы International College of Manitoba равносильны первому году бакалавриата в самом University of Manitoba. По окончании студенты могут поступить сразу на второй курс университета – одного из топовых исследовательских вузов Канады.

Навчання в Канаді. Фото - 18

Niagara College

Перший коледж у провінції Онтаріо згідно опитувань студентів. Окрім програм навчання та стажувань (у тому числі в інших вузах) коледж пропонує яскраве дозвілля для студентів та допомогу у працевлаштуванні.

Навчання в Канаді. Фото - 19

Seneca College

Кампусы колледжа расположены по всему Торонто, и каждый из них имеет свою специализацию. Предлагает более 290 программ. Сотрудничает с вузами США, Австралии, Канады, что открывает возможности для обучения по партнерским программам.

Навчання в Канаді. Фото - 20

Sheridan College

Одна з найкращих шкіл бізнесу Канади, лідер у підготовці фахівців з напрямків декоративне мистецтво, дизайн, кінорежисура та мультиплікація. Пропонує понад 130 програм. Складається з 4 кампусів - в Оквіллі, Брамптоні та Місіссауга.

Навчання в Канаді. Фото - 21

Sheridan College Institute of Technology and Advanced Learning

Один из топовых канадских политехнических вузов, но здесь готовят и специалистов по гуманитарным направлениям. Предлагает широкий выбор программ, в том числе партнерские программы с University of Toronto, York University и Brock University.

Навчання в Канаді. Фото - 22

Thompson Rivers University

Основанный в 1970 году. С каждым годом привлекает все больше иностранных студентов благодаря высоким стандартам обучения и разнообразным программам. Есть возможность стационарного и удаленного обучения.

Навчання в Канаді. Фото - 23

Trent University

Признанный лидер и новатор по уровню бакалаврских программ в Канаде и второй исследовательский университет страны. Предоставляет более 100 программ различных учебно-квалификационных уровней (специалист, бакалавр, магистр и доктор наук).

Навчання в Канаді. Фото - 24

Fanshawe College Canada

Fanshawe College – один из крупнейших вузов Канады, который предлагает около 100 программ разных направлений. Параллельно с обучением студенты проходят оплачиваемую стажировку, что позволяет трудоустроится после окончания вуза.

Навчання в Канаді. Фото - 25

University of Manitoba

Государственный вуз Канады, входит в число 15 крупнейих исследовательских университетов страны и в 5% лучих высших учебных заведений мира. Предлагает более 100 программ бакалавриата, магистратуры и докторантуры.  

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку