Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Китаї

Навчання в Китаї. Фото - 4
Навчання в Китаї. Фото - 5
Навчання в Китаї. Фото - 6
Навчання в Китаї. Фото - 7

Вища освіта в Китаї

Сьогоднішня система вищої освіти в Китаї представлена більш ніж 2,8 тис. вищих навчальних закладів, що становить величезний потенційний ринок для навчання іноземних студентів. Така кількість вузів пропонує різні програми, які за невеликими винятками представляють ті ж напрямки навчання, що і в Європі, - бакалаврат, магістратура, програми для отримання докторських ступенів і програми без ступенів. Серед такої кількості вузів близько 2,5 тис. - це національні коледжі та університети, інші вищі навчальні заклади - так звані дорослі вузи, діяльність яких спрямовано на внутрішнього споживача з метою підвищення рівня освіти населення країни.

Кількість іноземних студентів в Китаї останнім часом неухильно зростає, займаючи сьогодні третій рядок за кількістю прийнятих іноземних громадян на навчання в світі, пропустивши перед собою США і Великобританію. Однак амбіції китайського уряду вельми великі і спрямовані на збільшення кількості іноземців. Планується, що вже до 2020 року число іноземних студентів в Китаї буде вище, ніж у Великобританії. Сьогодні в Піднебесній навчаються жителі практично всіх країн світу, в тому числі і українські громадяни. Звичайно, тут варто звернути увагу на те, що переважна більшість іноземних студентів все-таки не європейці. Це представники Південної Кореї, Японії, В'єтнаму, Таїланду. Багато в Китаї студентів з Росії та США. Хоча найбільш вражаюча динаміка збільшення кількості іноземних студентів стосується країн Африки і Океанії.

Типи навчальних закладів

Китайські вищі навчальні заклади прийнято поділяти на кшталт власності. Тут представлені дві категорії вузів - державні і приватні. Бурхливий розвиток приватних навчальних закладів довелося на кінець ХХ століття, коли, як гриби після дощу, почали з'являтися приватні вищі навчальні заклади, що були до того часу під забороною. Сьогодні в країні представлена величезна кількість як державних, так і приватних навчальних закладів. Незважаючи на велику кількість і тих, і інших вузів, негласна перевага і політична підтримка влади все-таки дістається державним установам, а тому тут ставлення до приватних установ не таке, як, скажімо, на Заході.

Ще одна із важливих відмінностей китайських вузів від європейських полягає в тому, що здебільшого вузи Піднебесної пропонують вузьку спеціалізацію. Для іноземців в вузах Китаю існують програми англійською мовою, проте знати тільки англійську, не знаючи китайської мови, тут не можна. Навіть незважаючи на те, що багато молодих китайців активно вивчають і знають англійську мову, уявити рівень побутової комунікації тільки англійською тут неможливо.

Китайська мова

Китайська мова заслуговує окремого слова. Відомо правило, що мову найкраще вивчати в тому середовищі, в якій вона функціонує. Наприклад, англійську - в країнах, де говорять англійською, французьку - в державах, де французька мова є офіційною або якою розмовляють жителі того регіону, куди збирається студент. Що ж стосується китайської мови, то тут ситуація ще більш радикальна: з огляду на те, що для представників західної культури ця мова є дуже складною, вивчати її потрібно саме в Китаї. Навіть непогано навчитися розмовляти, не навчаючись в Китаї, вельми проблематично. Разом з тим китайська мова як спеціальність користується великою популярністю у іноземних студентів. Відповідно, якщо ви плануєте бути фахівцем китайської мови - вам однозначно потрібно навчатися в Китаї. Беручи до уваги те, що китайська мова в світі набуває все більшої популярності, значне число іноземних студентів приїжджають навчатися в Китай саме цій дисципліні. Та й взагалі китайська гуманітаристика - вельми популярна, а тому і затребувана.

Вступ до вузів

Тим, хто вступає до китайського університету, необхідно усвідомлювати, що знання китайської мови - одна з важливих вимог, що часто висувається до студентів з-за кордону. І це дуже важливо, адже, враховуючи величезний потенціал китайського ринку, для студентів з-за кордону можуть знадобитися не стільки галузеві знання, скільки саме знання китайської. Перекладачі з китайської, фахівці з зовнішньоекономічної діяльності, менеджери в сфері продажів, які знають китайську мову, відкриють для себе величезний ринок можливостей не тільки у себе на батьківщині, але і в багатьох зарубіжних країнах. До речі, навчання китайській мові викладається в Китаї комплексно - разом з вивченням особливостей культури. А беручи до уваги специфіку комунікації і ведення переговорів, яка може дуже відрізнятися від західної, ціна такого фахівця, підготовленого в Піднебесній, на світовому ринку досить висока.

Китайські університети не є безкоштовними, проте з якість освіти в вузах Китаю в порівнянні з американськими і європейськими навчальними закладами відносно невисока. До того ж з огляду на те, що вартість життя в Китаї суттєво нижча в порівнянні з багатьма країнами світу, плата за навчання за винятком декількох університетів цілком доступна.

Якість навчання

Незважаючи на збільшення кількості студентів в КНР, дуже часто можна почути про рівень якості китайської освіти. Пред'являються, зокрема, претензії до того, що рівень фахівців, що випускаються університетами Китаю, нижче рівня фахівців, які навчалися в західних вузах. У цьому є певна доля істини, китайська освіта на сьогоднішній день дійсно не є найкращю у світі. У топ-100 університетів світу входять лише кілька китайських вузів. Однак якщо врахувати той факт, що китайський уряд активно працює в даному напрямку, щоб змінити ситуацію на краще, а також те, що рівень вищої освіти для бажаючих працювати в Китаї, абсолютно достатній, то в такому випадку китайська освіта абсолютно може влаштувати іноземного студента. Чи не секретом також є і те, що багато вузів, бажаючи дістати кошти іноземних студентів, намагаються всіляко залучати іноземців, котрі дають належну якість освіти. У подібній ситуації потенційному кандидату в студенти допомогти виявити несумлінні навчальні заклади (які, на жаль, в цій країні бувають) може тільки освітнє агентство.

Університети Китаю

Xi'an Jiaotong-Liverpool University. Серед величезної кількості вузів Китаю особливе місце займає Xi'an Jiaotong-Liverpool University (XJTLU) - китайський вищий навчальний заклад з тісними британськими зв'язками. XJTLU - найбільший міжнародний університет, результат партнерства Університету Сіань-Цзяотун і Ліверпуля. Незважаючи на те, що сам Xi'an Jiaotong-Liverpool University досить молодий, кожен з його батьківських університетів має більш ніж столітню історію. XJTLU - приватний вуз, який знаходиться на східному узбережжі Китаю в Суджоу - одному з найбільш динамічних міст країни. Університет пропонує понад 70 бакалаврських і магістерських програм. Всі вони викладаються англійською мовою. Вимоги до вступу на бакалаврські, магістерські програми та післядипломне навчання варіюються в залежності від обраної програми і країни, в якій знаходиться абітурієнт.

Nankai University - ще один з відомих вузів країни, в якому свого часу навчалися лауреати Нобелівської премії, тут же здобув освіту і перший прем'єр-міністр КНР Чжоу Еньлай. Наша молодь може навчатися тут шляхом програми підготовки від INTO University Partnerships. Як кажуть в INTO, навчання в Nankai University - це вивчення успіху. І це дійсно так. Нанкайский університет вважається елітним вузом Китаю. Це один з найбільш багатопрофільних і найбільш просунутих в науково-дослідному плані університетів країни.

Навчальні заклади

Навчання в Китаї. Фото - 8

China University of Petroleum

Китайський нафтовий університет - один з національних університетів Китаю, підпорядкований Міністерству освіти КНР. CUP розпочав свою діяльність в 1953 році. China University of Petroleum вміщує понад 14 тисяч студентів.

Навчання в Китаї. Фото - 9

Southwest Jiaotong University

Southwest Jiaotong University - престижний навчальний заклад в Китаї, який стабільно входить в топ 50 вузів країни. SWJTU почав свою діяльність в 1896 році. Головний корпус вузу знаходиться в районі міста Ченду.

Навчання в Китаї. Фото - 10

Shaanxi Normal University

Shaanxi Normal University - державний вищий навчальний заклад в Китаї. Історія SNNU бере початок з 1944 року. Центральний корпус розташовується в Сіані. Університет можна вважати великим навчальним закладом, в якому навчаються понад 24 тис. студентів.

Навчання в Китаї. Фото - 11

Jiangsu Ocean University

Jiangsu Ocean University - державний вищий навчальний заклад в Китаї. ZJOU розпочав свою діяльність в 1998 році. Zhejiang Ocean University вміщує понад 14 тисяч студентів. Крім місцевих громадян до вузу можуть вступати також іноземні громадяни.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку