Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Німеччині

Навчання в Німеччині. Фото - 10

Освіта в школах Німеччини

Головним завданням середньої освіти в Німеччині є виховання вільної особистості, яка знає свої цілі і досягає їх. Німецький уряд вкладає величезну кількість коштів в якість освіти для того, щоб німецька економіка залишалася передовою, адже країні потрібні кваліфіковані фахівці. Всі громадяни Німеччини мають право на безкоштовну середню, профільну і вищу освіту. Іноземні студенти можуть навчатися як в державних, так і в приватних навчальних закладах на платній основі.

Школи в Німеччині мають більш розмірену навчальну програму ніж в Україні. Наприклад, учень восьмого класу української школи знає більше матеріалу, ніж німецький школяр того ж віку. Це пояснюється тим, що німецькі діти вчаться в школі в середньому 13 років і навчальна програма у них не така завантажена як в українських школах. У Німеччині дітям дають час щоб засвоїти матеріал, вивчити його більш поглиблено. Мета - знати, а не здати і отримати оцінку.

Незважаючи на те, що навчальна програма не така завантажена як в українських школах, це зовсім не означає, що навчання в школах Німеччини дається дуже просто. Це зовсім не так. Головна мета німецької навчальної програми - навчити критично мислити і використовувати свої знання на практиці.

Як і в багатьох європейських школах, німецька освіта орієнтована на профільне навчання. Вже зі шкільної лави школярі обирають спеціалізацію для подальшої освіти.

Система оцінювання в німецьких школах

Німецькі школи мають абсолютно протилежну систему оцінювання ніж в українських школах. Тут не 12-бальна система, а 5-бальна, але зовсім протилежна нашим уявленням: 1 - відмінно, 4 - задовільно (мінімальна прохідна оцінка за півріччя), 6 погано. Підсумкова оцінка складається зі здачі письмової та усної частини. Письмова частина - це 40% оцінки, до неї відносяться тести і контрольні роботи. Усна частина - 60% оцінки, в неї входять виконання домашнього завдання, активність на уроках, реферати та доповіді, участь в обговореннях теми, що вивчається.

Які предмети вчать в німецьких школах?

У школах Німеччини предмети діляться на основні та другорядні. До основних предметів відносяться англійська, німецька і математика. Другорядні предмети залежать від школи і віку дитини. Наприклад, в середній школі, це може бути друга іноземна мова: французька, іспанська, латинь. У 11-13 класі школярі вибирають профіль, в якому є блок другорядних предметів.

У німецьких школах є такі профілі:

  • гуманітарний;
  • соціально-історичний;
  • профіль естетичних наук;
  • спортивний;
  • музичний;
  • фізика / інформатика;
  • профіль мистецтво.

Школи в Німеччині виховують у дітей любов до спорту і здорового способу життя. У німецьких школах діти після кожного уроку обов'язково виходять на вулицю, в будь-який час року. Також в шкільних їдальнях пропонують збалансоване харчування зі свіжими овочами та фруктами. Також школярі активно займаються спортом, навчальні заклади оснащені різноманітними спортивними залами і майданчиками.

Середня освіта в Німеччині

Система середньої освіти в Німеччині сильно відрізняється від загальноприйнятої європейської. Замість трьох ступенів: початкової, середньої і вищої школи, в Німеччині їх налічується п'ять: початкова, реальна, основна, об'єднана школа і гімназія.

GrundSchule (Початкова школа)

У початкову школу діти йдуть з 6 років, і вчаться там з 1 по 4 клас. Це базова школа, де діти отримують комплексні знання з таких предметів як математика, географія, читання, природознавство, музика і німецька мова. Початкова школа визначає майбутнє німецького школяра. Так як за результатами успішності і рекомендацій вчителів визначається наступний щабель. У Німеччині вважається, що здібний учень має більше можливостей для отримання якісної освіти.

Hauptschule (Основна школа)

  Навчання в школі походить з 5 по 9 (10) клас. У даній школі вчаться діти з невисокими здібностями. В основній школі готують дітей до робочих спеціальностей. Тут школярі отримують основні знання, щоб після закінчення школи почати трудову діяльність. Випускники Hauptschule не мають можливості здобути вищу освіту.

Realschule (Реальна школа)

Навчання в школі проходить з 5 по 10 клас. У порівнянні з основною школою в реальнійшколі вимоги і рівень знань вище. Тут готують школярів до середньостатистичних спеціальностей. Після закінчення реальної школи випускники мають можливість вступити до коледжу щоб отримати спеціальність. Для навчання в університеті атестата реальної школи недостатньо, потрібно підвищувати рівень знань, закінчивши гімназію або коледж.

Gymnasium (Гімназія)

Гімназія вважається найпрестижнішою з усіх видів середніх шкіл в Німеччині. Навчання проходить з 5 по 12-13 клас, тут дають найвищий рівень знань. Щоб вступити до гімназії, потрібно добре зарекомендувати себе в початковій школі: гарні оцінки і рекомендації від вчителів, плюсом будуть спортивні та інтелектуальні досягнення в конкурсах і змаганнях. Школярів готують до високооплачуваним спеціальностями. Відразу після закінчення гімназії, випускники мають можливість вступати до університету без іспитів.

Gesamtschule (Об'єднана школа)

Об'єднана школа - це мікс всіх вищеперелічених загальноосвітніх шкіл, крім гімназії. Навчання в цій школі проходить з 5 по 10 клас, в деяких регіонах навчання триває до 13 класу. Вступити в об'єднану школу можна і без рекомендацій вчителів. Випускники об'єднаної школи мають можливість вступити до обраного вузу.

Навчальні заклади

Навчання в Німеччині. Фото - 11

Schule Schloss Salem

Единственная в Германии школа-пансион, где обучение проводится как на немецком, так и на английском языке. Гордится своими выпускниками принцем Филиппом и принцессой Испании Софией.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку