Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання на Кіпрі

Вища освіта на Кіпрі

Висока якість вищої освіти на Кіпрі забезпечується багатьма різними типами установ. Щороку в країні з чудовим середземноморським кліматом навчається близько 7, 5 тис. іноземних студентів.

Система вищої освіти

Політика уряду щодо вищої освіти спрямована на задоволення потреб місцевого населення у вищій освіті і на створення Кіпру як регіонального освітнього та дослідницького центру, центру для міжнародних вчених і студентів. Система вищої освіти на Кіпрі формується Європейським простором вищої освіти, як описано Болонським процесом, і складається з чотирьох типів навчальних закладів: державних університетів, приватних університетів, державних установ, які не є університетами, і приватних установ, що не відносяться до університету.

Державні і приватні вузи

Державні університети засновані як державні корпоративні органи, які повинні бути академічно автономними, керованими радою. Вони фінансуються урядом, але вони також можуть отримувати гроші з інших джерел. Державні університети представлені багатопрофільними факультетами. Тут пропонують академічні програми на рівні бакалавра, магістра та доктора (PhD). Мови навчання в цих типах навчальних закладів - грецька і турецька - офіційні мови Республіки Кіпр.

Приватні університети засновані як приватні юридичні організації. Крім вищої, тут студенти можуть отримувати післядипломну освіту. Рівень освіти, що надається приватними університетами, відповідає міжнародним стандартам. Приватні університети залучають кошти за рахунок плати за навчання.

Державні установи, які не є університетами, функціонують як навчальні заклади, в яких відповідальність за організацію і регулювання установи (установ) відповідно до його повноважень несе певне міністерство, встановлюючи при цьому правила для типу та рівня курсів, вимоги до вступу, навчальні плани та ін. Їх мета - запропонувати високорівневу освіту і професійну підготовку та випускати висококваліфікованих фахівців у кожній відповідній області відповідно до потреб ринку праці на Кіпрі. Мова навчання таких вузів - англійська або грецька.

Бакалаврат, магістратура, докторантура

Програми бакалаврату пропонуються державними і приватними університетами. Деякі приватні установи, які не є університетами, також пропонують програми навчання бакалаврів. Передбачуваний термін навчання для бакалавра - чотири роки (вісім семестрів), за фахом медицина - дванадцять семестрів. Слід зазначити, що на Кіпрі також діє Європейська система передачі і накопичення кредитів (ECTS). Крім того, на рівні бакалаврату деякі державні та приватні вузи пропонують короткострокові програми навчання (розраховані, як правило, на два-три роки). Тут пропонують високорівневу освіту і професійну підготовку в кожній відповідній області згідно з потребами ринку праці на Кіпрі (наприклад, в сфері готельного та ресторанного бізнесу, кулінарного мистецтва, ділового адміністрування, бухгалтерського обліку, менеджменту; курси пропонуються в тому числі і англійською).

Магістерські програми пропонуються державними і приватними університетами, а також приватними вищими навчальними закладами вищої освіти. З огляду на систему кредитів, навчання на магістерській програмі передбачає повну зайнятість протягом як мінімум трьох семестрів (максимальна тривалість участі в восьми семестрах).

Докторські програми в даний час пропонують всі факультети і кафедри державних університетів. Основні напрямки досліджень включають гуманітарні науки, чисті і прикладні науки, соціальні науки та освіти, економіку і управління, право, інженерію і медичні науки. Мова навчання повинна бути однією з офіційних мов університетів (грецька і турецька). Програма може пропонуватися також іншою мовою за умови, що вона пропонується на одному з офіційних мов.

До 1990-х років багато кіпріотів були змушені вчитися за кордоном, оскільки у Кіпру не було свого університету. Тепер студенти мають відмінні можливості навчатися вдома. Більш того, Кіпр також став цікавим для іноземних студентів, які вже становлять третину всього свого студентського населення.

З історії вузів

Система вищої освіти пропонує різні вузи, в тому числі англомовні державні і приватні університети. Приватні вищі навчальні заклади були створені протягом останніх двох десятиліть і пропонують широкий спектр навчання в галузі вищої освіти. Тривалість приватних програм вищої освіти становить від одного до чотирьох років. Тутешні університети охоче вітають іноземних хлопців. Щоб потрапити в ці вузи, абітурієнтам потрібно буде довести хороший рівень англійської мови та внести щорічну плату за навчання. Сума за навчання варіюється від університету до університету, залежить від навчальної програми і може навіть ґрунтуватися на тому, з якої країни студент.

Університети

European University Cyprus - це перший університет на Кіпрі, який був створений як коледж в 1961 році, а статус університету отримав в 2007 році. За останнє десятиліття університет сприяв розвитку вищої освіти на Кіпрі, підвищивши його якість до всесвітньо визнаних стандартів. Цей ВУЗ вельми примітний тим, що є одним з інноваційних центрів компанії Microsoft. Саме Microsoft вибрала European University Cyprus своєю партнерською установою для створення на Кіпрі Microsoft Innovation Center (MIC), одного з 110 інноваційних центрів Microsoft по всьому світу. Це сучасні технологічні центри, призначені для співпраці в галузі інноваційних досліджень, технологій або програмних рішень, в яких задіяно поєднання урядових, академічних і промислових учасників. Тому для студентів (в тому числі і зарубіжних), які навчаються в цьому університеті, є хороша матеріальна і наукова база для досліджень найвищого рівня.

University of Nicosia - найбільший ВУЗ країни. Більшість навчальних програм тут читають англійською, тому в університет приїжджає багато студентів з-за кордону. Значна частина програм університету, які були першими на Кіпрі, сьогодні отримали величезне визнання, наприклад, програми з медицини, міжнародних відносин, бухгалтерського обліку, права, архітектури. А нові програми тісно пов'язані з передовими дослідженнями. Саме завдяки цим програмам в ряді галузей університет став світовим лідером, зокрема, в області криптовалюти і блокчейн-технологій. University of Nicosia - перший університет в світі з викладання в сфері цифрових валют, блокчейн-технологій (магістерська програма «цифрові валюти»). Вуз першим у світі почав приймати біткоіни в якості оплати за навчання і публікувати дипломи випускників на блокчейн.

University of Central Lancashire Cyprus (UCLan Cyprus) - єдиний британський університет на Кіпрі, унікальна та інноваційна модель кіпрського і британського університетського освітнього досвіду. Одним з бонусів вступу до цього вузу є те, що після закінчення навчального закладу випускник отримає два дипломи - власне Кіпрського університету і Центрально-Ланкаширські університету Великобританії. І обидва дипломи визнаються в Великобританії. UCLan Cyprus - це новітній та найінноваційніший університет на Кіпрі, розташований в спеціально побудованому кампусі з сучасними навчальними та дослідницькими можливостями.

Cyprus International University - англомовний приватний університет, що знаходиться в Північному Кіпрі. Це один з найбільш передових вузів країни. Спектр освітніх дисциплін у ВНЗ прямо-таки величезний: освіта, економіка і адміністративні науки, комунікації, образотворче мистецтво, інженерія, фармацевтика, медико-санітарні науки, сільськогосподарські науки і технології, наука і література, право. Крім того, існують 4-річні програми в Школі туризму і готельного менеджменту, Школі прикладних наук, Школі наук про здоров'я, Школі фізичного виховання і спорту, Професійній школі, Професійній школі юстиції та Професійній школі наук про здоров'я. Крім усього іншого, Cyprus International University є історичним і культурним центром Середземномор'я.

Навчальні заклади

Навчання на Кіпрі. Фото - 8

The American University of Cyprus (AUCY)

The American University of Cyprus (AUCY) акредитований Міністерством освіти Кіпру та Європейською радою з акредитації вищих навчальних закладів (CYQAA). Крім того, студенти університету можуть пройти навчання з обміну в одному із провідних міжнародних університетах США та Франції: UMASS Dartmauth (Університет Массачусетса, Бостон) та CASS European Institute of Management Studies (Інститут вивчення менеджменту, Париж).

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку