Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Швейцарії

Навчання в Швейцарії. Фото - 10

Середня освіта в Швейцарії

Якщо ви вирішили здобувати середню освіту в Швейцарії, то в цій країні знайдете широкий вибір шкіл, які приймають студентів з усього світу, включаючи місцеві швейцарські навчальні заклади, приватні школи, двомовні і міжнародні школи. Стандарти швейцарської освіти високі. Її перевагою також є і те, що, як і сама Швейцарія, освіта в цій країні зосереджена на багатомовності.

Система середньої освіти

Система освіти Швейцарії взагалі у високій мірі децентралізована. У країні, що складається з 26 кантонів, за систему обов'язкової освіти відповідає не федеральний уряд, а самі кантони. В кожному кантоні є свій департамент освіти і власний шкільний календар, своя структура освіти, свої методи викладання і програми. Хоча, слід зауважити, існують певні домовленості, згідно з якими координуються програми по всій країні. Серед освітніх програм, що функціонують в школах Швейцарії, можна виділити такі: Maturité - власне швейцарська програма; Abitur - німецька програма; Baccalauréat - французький курс навчання; Maturita - італійська середня школа; і звичайно ж, універсальна програма міжнародного бакалаврату (IB).

Для всіх дітей і підлітків освіта в Швейцарії є обов'язковою у всіх кантонах і триває 9-11 років. При цьому деякі діти починають вчитися у віці 4 років, інші - коли їм виповнюється 6. І так до 15 років.

Після здобуття початкової освіти (з 6 до 11 років) студенти переходять в середню школу, де навчаються з 12 до 15 років.

Базова структура системи освіти Швейцарії

Освіта в Швейцарії складається з декількох ступенів:

  • початкова освіта (дитячий садок або перший навчальний цикл);
  • середня освіта (нижній рівень);
  • середня освіта (вищий рівень) - професійне навчання (VET), школи бакалаврату та спеціалізовані школи, де дають вищу середню освіту;
  • вища освіта (професійне навчання, університети).

Як видно вище, власне середня освіту в Швейцарії складається з трьох ступенів, де перші два ступені - обов'язкові, а третій - вибирається за бажанням.

Після закінчення середньої освіти нижнього рівня на вищий рівень переходять ті, хто планує вступати до університету. Якщо ж студент передбачає здобути професійну освіту, він може вступити до відповідного навчального закладу без вступного іспиту - за балами в атестаті.

Середня освіта нижнього рівня

Цей етап діти зазвичай починають у віці 11-12 років в середній школі, яка називається або гімназія, або кантоншуле (школа кантону). Середню освіту нижнього рівня зазвичай триває три роки (крім італійських шкіл Ticino, де цей етап триває чотири роки). Те, наскільки успішним був студент на етапі здобуття початкової освіти, визначає, на який рівень він буде зарахований на етапі середньої освіти нижнього рівня.

Предмети, які вивчаються на даному рівні: мова (якою ведеться навчання в школі / регіоні - французька, італійська або німецька), друга національна мова (і як опція - третій), а також англійська, математика, біологія, хімія, фізика, географія, історія, суспільні науки, музика, мистецтво і дизайн, фізичне виховання і здоров'я, економіка домашнього господарства, профорієнтація і підготовка до вибору професії.

У більшості шкіл студенти отримують оцінки двічі на рік (6 - кращий бал, 4 - достатній рівень, нижче 4 - недостатній). Також зазвичай проводяться зустрічі зі студентами та їх батьками, на яких обговорюється успішність школярів, включаючи їх поведінку і ставлення до навчання. Також в кінці року може проводитися тестування.

Студенти із середніми балами можуть переходити на наступний рік навчання. Ті, хто показав результат нижче достатнього рівня, можуть залишитися на другий рік або бути переведені на рік нижче.

Після трьох років навчання на нижньому рівні середньої освіти закінчується обов'язкове навчання в Швейцарії. Національного іспиту або ж сертифікату або національного диплома в Швейцарії немає, хоча в деяких кантонах школи проводять випускний іспит в кінці цього рівня, а в деяких видають і сертифікат.

Середня освіта вищого рівня

Після дев'яти років обов'язкової освіти юні студенти продовжують навчатися на вищому рівні середньої освіти, яке підрозділяється на професійну і загальну. Незважаючи на те, що цей етап освіти не обов'язковий, більше 90% швейцарців вирішують його отримати. Школи, що надають середню освіту вищого рівня, управляються спільно урядом і кантонами, тому програма навчання в різних кантонах може мати відмінності.

Існує три типи шкіл, де можна здобути середню освіту вищого рівня.

Школи, що дають професійну освіту і навчання (VET) - в таких навчальних закладах навчання триває від 2 до 4 років і дає практичну та технічну підготовку, після якої можна або починати професійне життя, або продовжити освіту в університеті прикладних наук.

Школи бакалаврату - навчальні заклади, де протягом 3-4 років готують студентів до вступу в університети. Програма бакалаврату включає такі предмети, як: три національних мови, англійська, латинь або грецька, математика, біологія, хімія, фізика, історія, географія та образотворче мистецтво / музика. Усі студенти вивчають вступний курс з економіки та права, в той час як філософія не є обов'язковим предметом. Предмети спеціалізації вибираються зі списків, які визначаються кожним кантонів. Після закінчення року або всієї програми студенти оцінюються за системою, в якій найвища оцінка становить шість балів. На завершення програми студентів екзаменують (письмово або усно) щонайменше з п'яти предметів. Крім того, необхідно написати есе.

Спеціалізовані школи - навчальні заклади, в яких готують студентів до роботи в конкретних сферах, таких як охорона здоров'я, соціальна робота та ін.

Навчальний процес

Навчальний рік починається в період між серединою серпня і серединою вересня, складається з двох семестрів і передбачає близько 12 тижнів канікул в рік. Чіткі дати визначаються в кожному кантоні окремо, і вони можуть відрізнятися.

В кожному кантоні свій розклад, хоча в більшості з них зазвичай навчання починається о 8:30 і триває до 11:30, потім - з 12:30 до 16:00.

У деяких школах діти ходять додому на обід, в інших - обід пропонується в школі, а після обіду діти зайняті на групі продовженого дня за окрему плату.

Мова навчання

У Швейцарії уроки ведуться мово регіону - німецькою, французькою або італійською. З раннього віку хдіти також вивчають одну з офіційних мов Швейцарії, так само як і англійську. На етапі прийому дитини до школи оцінюються її знання мови викладання. Деякі школи пропонують підготовчі курси, щоб допомогти студентам підтягнути знання мови і вчитися разом з усіма. Іноді школи пропонують повторити рік навчання.

Школи Швейцарії

Більшість студентів навчаються в місцевих державних школах і тільки 5% швейцарських дітей ходять до приватних шкіл.

Державна освіта безкоштовна, проте батьків можуть просити оплачувати вартість книг, іншого шкільного приладдя, шкільні поїздки. Шкільна форма в школах не потребується.

Поряд з державними (кантональними) школами в Швейцарії є безліч приватних шкіл-пансіонів, двомовних і міжнародних шкіл.

Більшість студентів в цій країні відвідують місцеві школи, які дають якісну освіту і є безкоштовними. Іноземні сім'ї, що живуть в Швейцарії, можуть віддати дітей як до місцевих, так і в міжнародні школи. У міжнародних дитині буде легше пережити перехідний період, навчаючись в знайомому мовному середовищі і за звичною програмою. Благо вибрати можна з широкого спектру різноманітних шкіл, багато з яких існують більш ста років, як, наприклад, швейцарська школа-пансіон Brillantmont International School, заснована в 1882 році в Лозанні. Школа з приголомшливим видом на озеро Леман і Швейцарські Альпи. Після закінчення навчання діти з цієї школи вступають до університетів по всьому світу, а багато хто з них вважають за краще вчитися в Великобританії або США. Все викладання тут ведеться англійською мовою, але, крім того, студенти повинні вивчати французьку мову. І ще маленький нюанс: кожен вікенд організовується для того, щоб студенти могли відкрити Швейцарію і сусідні країни, а з січня по квітень катання на лижах є важливим елементом екскурсійного календаря.

Ecole Nouvelle de la Suisse Romande - вельми популярна приватна школа, що працює з 1906 року. Тут, крім багатьох відомих політиків і вчених, навчалася Джеральдіна Чаплін - дочка Чарлі Чапліна. Школа вітає в основному швейцарських студентів, але також резервує місця для іноземних хлопців, які шукають доброзичливе сімейне середовище. Пріоритетне завдання даної школи - задоволення від навчання. Цьому сприяють також ідилічна обстановка, в якій знаходиться школа, а також величезний спектр спортивних занять.

Institut auf dem Rosenberg - одна з кращих приватних шкіл-пансіонів країни, заснована в 1889 році. Вона приймає хлопчиків і дівчаток у віці від 6 до 19 років, що бажають навчатись в дійсно міжнародному середовищі. Що дасть досвід навчання в цій школі? Перш за все, здатність спілкуватися декількома мовами, успішно інтегруватися в суспільство. Навчання тут також зробить молодих людей усвідомленими про власний потенціал, навчить поважати погляди інших людей і приймати компроміси, коли це необхідно.

Leysin American School (LAS) - школа з сімейними цінностями, де забезпечують стабільне, турботливе і підтримуюче сімейне середовище. У цього навчального закладу, розташованого в приголомшливих Швейцарських Альпах, довга історія виховання талантів і мотивації студентів до успіху в освіті, спорті та мистецтві. Особливість даної школи полягає в тому, що тут надають університетське консультування. При цьому студенти відвідують університети США і всього світу.

Lyceum Alpinum Zuoz - є одним з найстаріших навчальних закладів Швейцарії. Ліцей, заснований в 1904 році, являє собою швейцарську міжнародну школу-пансіон, розташовану в мальовничому альпійському ландшафті недалеко від Санкт-Моріца. Шкільна філософія заснована на повазі до традиції в поєднанні з інноваційністю. Головне тут - надавати першочергового значення терпимості, взаємної поваги, чесної гри, прихильності і навчання протягом усього життя, а також тут заохочують поважність і впорядкованість в повсякденному житті, повагу по відношенню до інших в поєднанні з відкритими поглядами.

Institut Monte Rosa, починаючи з 1874 року, пропонує широкий спектр академічних програм як в загальних предметних областях, так і в інтенсивних мовних дослідженнях, які викладаються фахівцями найвищого рівня. Можливість жити і вчитися в міжнародному середовищі відкриває в молодих умах різні ідеї і розширює перспективи. Поєднуючи це все з різноманітно представленою тут програмою, на виході учні отримують чудові знання.

TASIS - це сімейство міжнародних шкіл, де вітають молодих людей усіх національностей, заохочують пристрасть до досконалості поряд з взаємною повагою і розумінням. TASIS прагне передати спадщину західної цивілізації і світових культур: творіння, досягнення, традиції та ідеали минулого, які пропонують мета в цьому і надію на майбутнє. І ще одна важлива особливість: школи TASIS цілеспрямовано готують своїх студентів до вступу до вищих навчальних закладів США і Канади.

Chantemerle International School - приватна школа-пансіон для дівчаток і хлопчиків. Розташована на швейцарській Рив'єрі між Женевським озером і Швейцарськими Альпами, школа пропонує теплу та дружню атмосферу для хлопців. Протягом багатьох років вона зарекомендувала себе як місце, де особливу увагу приділяють наукам, а підхід до освіти - дуже позитивний. Мета школи - виховувати кожну дитину, забезпечуючи можливість здобувати знання, життєві навички та здібності для реалізації свого потенціалу, щоб згодом стати успішними в майбутньому.

Collège Champittet - школа, розташована в кантоні Во і заснована в 1903 році домініканськими священиками як католицька хлоп'яча школа. У 1984 році школа відкрилася і для дівчаток. Тут дають академічну освіту для дітей з самого раннього віку. В обох кампусах навчального закладу пропонується навчання, включаючи дитячий садок і початкову школу. Collège Champittet пропонує всім студентам двомовну навчальну програму (французька / англійська), а також програму для нефранкомовних студентів (французька мова як іноземна). Крім того, у дітей є широкий вибір позакласних занять: спорт, комп'ютерне програмування, мистецтво, підприємництво, дискусійний клуб, музика і т. д.

College et Lycee Saint-Charles розташований в винятковому місці в кантоні Юра в Швейцарії і підноситься в саду біля підніжжя чудового Шато-де-Поррантрюі. Невелике містечко Поррантрюі, що нараховує близько 7 тис. жителів, славиться своєю давньою традицією в області навчання і відкритості світу. Заснована в 1897 році, середня школа є приватним закладом, де система цінностей сходить до гуманістичних рухів, які ставлять знання і індивідуума в центр усього.

The Ecole Alpine International EMIG - невелика приватна школа, розташована в Швейцарських Альпах. Особливість даної школи полягає в тому, що вона розміщена в трьох традиційних дерев'яних шале, від яких віє комфортом і теплотою. Девіз школи: «Один з показників правильності навчання - благополуччя дитини». Дітей тут приймають з самого раннього віку і всіляко оточують їх турботою. Діти перебувають під наглядом цілодобово.

Ecole Lemania / Lemania College - відома престижна школа-інтернат в Лозанні. З 1908 року тут отримали освіту понад 150 тис. студентів. Ця багатомовна школа пропонує програми міжнародного бакалаврату (IB), швейцарського Maturité і французького Baccalauréat. Школа надає міжнародно визнані академічні програми, що викладаються англійською та французькою мовами, які дозволяють студентам вступати до кращих університетів Швейцарії і світу.

Surval Montreux - виняткова школа виключно для дівчаток, в унікальному і вражаючому місці в Швейцарії. Невеликий розмір школи гарантує, що кожна дівчина розглядається як особистість. Навчання дівчаток, що живуть разом як міжнародна сім'я, дає кожній зі студенток впевненість у своїх здібностях, сприяє розвитку ініціативності, уяви та незалежності, які їй знадобляться в майбутньому. Дівчатка-однолітки розвивають свій інтелект, своє розуміння і почуття соціальної відповідальності на благо спільноти, в якому вони будуть жити.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку