Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Нідерландах

Навчання в Нідерландах. Фото - 4
Навчання в Нідерландах. Фото - 5
Навчання в Нідерландах. Фото - 6
Навчання в Нідерландах. Фото - 7
Навчання в Нідерландах. Фото - 8

Вища освіта в Нідерландах. Кращі ВНЗ і освітні програми.

Вища освіта в Нідерландах поєднує в собі кращі традиції європейської освіти та інноваційні напрямки в науці. У 2017 році, 13 університетів країни увійшли до списку 200 кращих вузів світу, згідно з рейтингами Times Higher Education's. Нідерланди стали першою країною континентальної Європи, яка розробила англомовні програми для іноземних   студентів і на сьогоднішній день пропонує порядку 2100 програм англійською мовою.

У 2016-2017 роках в університетах Голландії налічується понад 112 тисяч іноземних студентів з усього світу. Це рекордна кількість студентів за всю історію. Серед найпопулярніших спеціальностей, за якими студенти відправляються на навчання в Нідерланди - це економіка і бізнес, інженерія, гуманітарні та суспільні науки.

У Нідерландах функціонує бінарна система освіти, яка розділяє всі вищі навчальні заклади країни на дослідні та спеціалізовані (університети прикладних наук). У дослідницькі університети пріоритетним напрямком вважається наукова діяльність, а в спеціалізованих ВНЗ перевага надається практиці і прикладним знанням.

Вища освіта в Нідерландах грунтується на трьох академічних рівнях: бакалаврат, магістратури та докторантура. Отримати ступінь бакалавра і магістра іноземні студенти можуть як в дослідницьких університетах, так і в університетах прикладних наук. Докторантура в Голландії вважається найвищим академічним ступенем і пропонується виключно в рамках дослідницьких ВНЗ.

Переваги вищої освіти в Нідерландах  

 • Широкий вибір програм і спеціальностей англійською мовою
 • Найбільш вигідне в Європі співвідношення ціни і якості освіти
 • Вартість навчання в університетах прикладних наук варіюється в межах 7 500 - 15 000 євро в рік в залежності від програми
 • Можливість отримання стипендії Talent Scholarship
 • Інноваційні методи викладання
 • Програми стажувань під час навчання
 • Тісна співпраця з міжнародними компаніями та організаціями
 • Можливість працевлаштування після закінчення програми навчання
 • Програми міжнародного обміну з ВУЗами різних країн світу
 • Можливість вступу на 1 курс бакалаврату після 11 класів середньої школи
 • 95% населення Голландії володіє англійською мовою, що полегшує процес адаптації іноземних студентів
 • Спрощена процедура отримання студентських віз. університети Голландії курують процес отримання віз, що знижує рівень відмов до мінімуму.
 • Міжнародний склад студентів і викладачів.
 • Залучення провідних фахівців з компаній і міжнародних організацій для проведення лекцій та практичних семінарів.

Типи навчальних закладів в Нідерландах

У Нідерландах функціонує 14 дослідницьких університетів (WO Institutions) і 42 університету прикладних наук (HBO Institutions). Велика частина університетів в Голландії вважається державними.

Між університетами прикладних наук і дослідницькими університетами існують значні відмінності. У більшості випадків, українські студенти обирають для освіти в Нідерландах університети прикладних наук. Для того, щоб зробити правильний вибір навчального закладу, давайте ближче розглянемо переваги кожного з цих двох видів університетів.

Дослідницькі університети готують фахівців для роботи в академічному середовищі. Навчання засноване на теорії та науково-дослідницької діяльності. Якщо у Вас є інтерес до наукових досліджень, Ви бажаєте викладати в університеті або вступати на докторантуру, то дослідницький університет буде правильним для вас вибором. При цьому варто врахувати, що для вступу в такий університет Вам знадобиться 12 років середньої освіти, 1 рік підготовчої програми чи 1 рік навчання в університеті в Україні.

На відміну від дослідних інститутів, освіта в університетах прикладних наук Голландії орієнтована на отримання прикладних знань і підготовку студентів до професійної діяльності. Студенти вчаться на практиці, розробляють проекти для компаній, створюють бізнес-плани, аналізують ситуації з реальної практики міжнародних організацій. Більшість програм в університетах прикладних університетів включають обов'язкове стажування, де студенти отримують свій перший досвід роботи.

Саме тому, випускники університетів прикладних наук користуються великим успіхом серед роботодавців. Оскільки навчання в прикладних університетах носить практичний характер, то для вступу на програми бакалаврату досить 11 років середньої освіти, що служить величезною перевагою для українських студентів.

Дослідницькі університети

 • Університет Амстердама (University of Amsterdam)
 • університет Гронінгена (State University of Groningen)
 • університет Лейден (Leiden University)
 • університет Ерасмус Роттердам (Erasmus University Rotterdam)
 • університет Тілбург (Tilburg University)
 • університет Твенте (University of Twente).

Університети прикладних наук

 • Університет Ганзе (Hanze University of Applied Sciences)
 • Гаазький університет прикладних Наук (The Hague University of Applied Sciences)
 • університет прикладних наук Хан (HAN University of Applied Sciences)
 • університет прикладних наук Фонтіс (Fontys University of Applied) Sciences
 • університет прикладних наук Саксіон (Saxion University of Applied Sciences).

Програми вищої освіти в Нідерландах  

Підготовчі програми

У Нідерландах існує 2 види підготовчих програм для іноземних студентів.

 • Програми підготовки на базі університетів
 • Програми підготовки в навчальних центрах.

Деякі університети прикладних наук, такі як Hanze University і Hague University пропонують іноземним студентам підготовчі курси тривалістю 5-9 місяців. Такі програми спрямовані на інтенсивне вивчення англійської мови, розвиток навичок академічного письма і проведення досліджень. Підготовчі програми проходять на базі кампусів університетів, що дає студентам можливість адаптуватися до нового академічного середовища і системи освіти в Голландії.

Для вступу в дослідницькі університети передбачені спеціальні програми підготовки, які проводяться в міжнародних навчальних центрах StudyGroup і OnCampus Amsterdam. В рамках партнерських угод між університетами та освітніми концернами, іноземні студенти проходять курс підготовки, який компенсує 12 рік навчання в середній школі. Тривалість таких програм становить 1 рік і включає в себе інтенсивне вивчення англійської мови і ряд профільних дисциплін за обраною спеціальністю.

Бакалаврат в Нідерландах

Програми бакалаврату в Нідерландах дають студентам сильну теоретичну і практичну основу для професійної діяльності. В Європі ступінь бакалавра дає більше кар'єрних можливостей, ніж в країнах СНД, тому багато студентів після отримання диплома бакалавра приступають до роботи. Загальна тривалість програми становить 3 роки в дослідницьких ВНЗ і 4 роки в університетах прикладних наук.

Для отримання ступеня бакалавра в дослідницьких університетах, студентам необхідно набрати 180 кредитів (залікових одиниць), в той час як в спеціалізованих університетах для присудження кваліфікації бакалавра, потрібно 240 кредитів. В цьому і полягає різниця в тривалості навчання в Голландії.

Після закінчення дослідницьких університетів випускники отримують ступінь Bachelor`s of Arts або Bachelor of Sciences, в залежності від спеціальності. Випускники прикладних університетів отримують ступінь бакалавра в певній сфері. Наприклад, Bachelor of Business and Economics або Bachelor of Engineering.  

Магістратура в Нідерландах

  Магістратура в Нідерландах грунтується на науково-дослідницькій діяльності і більше призначена для тих, хто планує кар'єру в академічній сфері. Тому далеко не всі фахівці в Голландії відчувають необхідність в ступеня магістра. Класичні університети пропонують широкий вибір спеціальностей на рівні магістратури, ніж університети прикладних наук. Однак, магістратура в прикладних університетах дає більш вузьку спеціалізацію і більше прикладних знань.

Тривалість програми навчання в середньому становить 1-2 роки і вимагає 60-180 кредитів, в залежності від ВНЗ і спеціальності. По закінченню магістратури випускники класичних університетів отримують ступінь Master of Arts або Master of Sciences. Студенти прикладних університетів отримують ступінь магістра в конкретній сфері, Master of Architecture, Master of Engineering.

Документи, необхідні для вступу до вузів Голландії

Процедура вступу в дослідні та прикладні інститути трохи відрізняється. Крім вимог до кількості років середньої освіти, в дослідницьких університетах вступні вимоги до академічної успішності та рівня англійської мови вище. Це ще одна причина, по якій іноземні студенти починають надходження в дослідницькі університети з підготовчих програм.

Перелік документів для вступу на бакалаврат в дослідницькі університети та університети прикладних наук приблизно однаковий:

 • Документи про освіту (дипломи, атестати і виписки оцінок)
 • Сертифікат IELTS чи TOEFL з необхідним балом
 • Мотиваційний лист, де студент розповідає про свої плани на майбутнє, що послужило причиною вибору тієї чи іншої спеціальності і т.д.
 • Рекомендаційні листи від викладачів
 • Резюме
 • Дипломи, нагороди та інші документи, які показують досягнення студента.

Вступ до магістратури - процес більш складний. Крім названих документів, існують додаткові вимоги. Для навчання на магістратурі в Голландії потрібно диплом бакалавра за тією ж спеціальністю або дуже схожої дисципліни. У прикладних університетах для вступу, як правило, потрібно два роки досвіду роботи у відповідній сфері. Особливо це стосується програм MBA.

Випускникам прикладних університетів, які бажають продовжити навчання на магістратурі в дослідницьких університетах, часто доводиться проходити підготовчу програму. Через різницю в підходах до навчання, дослідницькі університети вважають за необхідне дати студентам більш широку теоретичну базу для навчання на магістратурі.

Навчання в вузах для подальшої імміграції в Нідерланди

Імміграційна політика Нідерландів по відношенню до іноземних студентів більш лояльна, ніж в інших країнах Європи. По приїзду в Нідерланди студенти вищих навчальних закладів отримують тимчасову посвідку на проживання з метою навчання. При наявності цього документа, іноземним студентам дозволяється працювати 10 годин на тиждень під час навчання і повний робочий день під час літніх канікул (червень, липень, серпень).

Після навчання в Голландії, у іноземних студентів є можливість залишитися ще на 1 рік в країні для пошуку роботи. Щоб скористатися такою можливістю, студентам необхідно своєчасно подати заявку на видачу річної візи (search year visa або zoekjaar). Протягом цього року студентам необхідно обов'язково знайти роботу з заробітною платою, яка відповідає імміграційній політиці країни.

Протягом цього року (search year) студенти можуть працювати за річною візою без спеціального дозволу на роботу. Для подальшого працевлаштування роботодавцям необхідно буде оформляти робочу візу. Протягом першого року після випуску можуть також працювати студенти, які залишаються при університетах для проведення наукових досліджень. Після 5 років перебування в країні, випускники можуть подаватися на отримання громадянства.

Навчальні заклади

Навчання в Нідерландах. Фото - 9

CEG Amsterdam Foundation Campus

Подготовительный центр, находится в центре Амстердама. Успешно готовит абитуриентов к поступлению в University of Amsterdam по профильным программам: экономика,бизнес, политика, право.

Навчання в Нідерландах. Фото - 10

The Hague University of Applied Sciences

Высшее учебное заведение Голландии, имеет политехнический профиль. В университете доступно обучение на английском языке. Вуз предлагает 46 программ бакалавриата, 8 из которых позволяют получить двойной диплом.

Навчання в Нідерландах. Фото - 11

HAN University of Applied Sciences

Университет прикладных наук, входит в топ-10 вузов Голландии, а также имеет высокие рейтинги на международном уровне. Качественно готовит студентов к профессиональной карьере в выбраноой области.

Навчання в Нідерландах. Фото - 12

Hanze University of Applied Sciences, Groningen

Крупнейший университет приколадных наук на Севере Нидерландов. Обладает уникальной программой подготовки в области сенсорных технологий.

Навчання в Нідерландах. Фото - 13

ISC Holland International Study Centre

Голландский международный центр расположен в Амстердаме. Специализируется на подготовительных программах для поступления в лучшие университеты страны.

Навчання в Нідерландах. Фото - 14

Saxion University of Applied Sciences

Один из самых крупных вузов Нидерландов. Предлагает более 30 бакалаврских и магистерских программ различных направлений – от бизнеса до инженерных специальностей. Здесь обучается 3500 иностранных студентов из 89 стран.

Навчання в Нідерландах. Фото - 15

Stenden University of Applied Sciences

Один из крупнейших межнациональных вузов Нидерландов. Предлагает программы по менеджменту, управлению услугами, образованию, экономике, IT. Здесь лучшие в Нидерландах бакалаврские и магистерские программы в области туризма.

Навчання в Нідерландах. Фото - 16

University of Amsterdam, Faculty of Economics and Business

Один из старейших вузов Нидерландов. Образование на Faculty of Economics and Business разделяется на две школы: Amsterdam Business School и Amsterdam School of Economics, которые предлагают бакалаврские и магистерские программы.

Навчання в Нідерландах. Фото - 17

Fontys University of Applied Sciences

Fontys – крупнейший вуз прикладных наук на юге Нидерландов. Предлагает программы в области управления, экономики и инженерии на английском, голландском и немецком языках, плюс 2 зарубежные стажировки в семестр

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку