Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Німеччині

Навчання в Німеччині. Фото - 10

Система вищої освіти в Німеччині

Німеччина є однією з найпопулярніших країн Західної Європи серед іноземних студентів. За версією QS World Ranking, десять вузів країни увійшли в список кращих університетів світу в 2015-2016 роках. Університети Німеччини поєднують в собі традиції класичної Європейської освіти та інноваційні технології, що гарантує випускникам високий рівень професійної підготовки.

Німеччина приваблює студентів можливістю безкоштовного навчання та перспективами подальшого працевлаштування. Найбільш популярними серед іноземних студентів вважаються спеціальності пов'язані з природничими науками, інженерією, ІТ та бізнесом. Здобути вищу освіту в Німеччині можна як на німецькою, так і англійською мовами.

Практично всі безкоштовні програми навчання в Німеччині пропонуються тільки німецькою мовою і не завжди відкриті для іноземних студентів. В якості альтернативи, університети Німеччини пропонують іноземним студентам міжнародні програми. На даний момент, в вузах Німеччини існує понад 1800 міжнародних програм, велика частина яких викладається англійською мовою.

До недавнього часу, Німеччина використовувала однорівневу систему вищої освіти, де магістратура вважалася першим академічним ступенем. На даний момент, країна перейшла на класичну модель вищої освіти, яка передбачає 3 академічних рівня: бакалаврат, магістратуру та докторантуру. Таким чином, у іноземних студентів є можливість отримати не тільки диплом бакалавра, а й другу вищу освіту в Німеччині.

Переваги вищої освіти в Німеччині

 • Широкий вибір навчальних закладів і програм
 • Програми навчання англійською мовою
 • Вартість вищої освіти в Німеччині значно нижче, ніж в інших країнах Західної Європи
 • Гнучка система освіти і можливість отримання двох спеціальностей в університетах прикладних наук
 • Якість освіти та інноваційні методики викладання
 • Вільне володіння як мінімум 2 іноземними мовами
 • Прикладні знання і наявність стажувань під час навчання
 • Можливість працевлаштування після закінчення навчання
 • Право на роботу під час навчання
 • Наявність підготовчих і мовних курсів
 • Інтернаціональне середовище навчання та викладацький склад
 • Співпраця університетів з міжнародними компаніями та організаціями
 • Можливості міжнародної кар'єри
 • Програми міжнародного академічного обміну та співробітництво з університетами в різних країнах світу
 • Сильна науково-дослідна база
 • Матеріально-технічне оснащення та інфраструктура університетів
 • Медичне страхування

Типи навчальних закладів в Німеччині

У Німеччині налічується близько 400 акредитованих вищих навчальних закладів. В цілому, всі вузи Німеччини можна розділити на 3 категорії:

 1. класичні науково-дослідні інститути (Universität)
 2. університети прикладних наук (Fachhochschulen)
 3. коледжі музики і мистецтва (Kunst-und Musikhochschulen)

Більшість вищих навчальних закладів Німеччини - це державні університети і коледжі. Серед приватних вузів налічується близько 120 університетів, велика частина яких є університетами прикладних наук. Федеральне Міністерство Освіти Німеччини встановлює єдині стандарти якості для всіх вузів і різниця полягає лише в тому, які переваги дає той чи інший університет своїм випускникам.

Науково-дослідні інститути

Навчання в класичних університетах засновано на теорії та науково-дослідницькій діяльності. Такі університети дають освіту для подальшої кар'єри в науковій або академічній сфері. Основною перевагою державних науково-дослідних університетів є безкоштовне навчання.

Вступ до університетів - це складний і тривалий процес, який має свою ціну. Для вступу потрібно вільне володіння німецькою мовою, а також мати 13 років освіти. Тому випускникам українських середніх шкіл потрібно спеціалізована програма підготовки в коледжах Studienkolleg.

Університети прикладних наук

На відміну від дослідницьких університетів, навчання в університетах прикладних наук орієнтоване на отримання практичних знань і підготовці до професійної діяльності.

Великою перевагою прикладних університетів є стажування під час навчання, які дають студентам можливість отримати досвід роботи. До університетів прикладних наук також відносяться приватні бізнес школи, які готують майбутніх лідерів в сфері управління та менеджменту.

Університети прикладних наук менші за розмірами і чисельністю студентів, ніж науково-дослідні інститути. У той же час, в прикладних університетах практикується індивідуальний підхід до студентів і приділяється велика увага розвитку кар'єрному потенціалу.

Прикладні університети пропонують широкий вибір програм англійською мовою, що приваблює більше іноземних студентів і професорів з різних країн світу. Навчання в університетах прикладних наук платне і його вартість варіюється в межах 5 490 - 9 500 євро в семестр.

Програми вищої освіти в Німеччині

Підготовчі програми розроблені університетами прикладних наук з метою підготовки іноземних студентів до вступу на бакалаврат і магістратуру. Під час підготовчих програм студенти інтенсивно вивчають академічну англійську мову, готуються до здачі іспиту TOEFL, проходять базовий курс німецької мови і ряд профільних дисциплін. Тривалість підготовчих курсів варіюється від 1 семестру до 1 року, в залежності від вузу.

Такі програми є перехідним етапом між українською середньою школою та університетом в Німеччині. Випускники українських вузів, які бажають продовжити навчання за іншою спеціальністю в університеті прикладних наук, можуть скористатися такою підготовчою програмою щоб компенсувати академічну різницю.

Підготовчі програми проходять на базі університетів прикладних наук, що дозволяє студентам адаптуватися до нового академічного середовища. Підготовчі курси служать хорошою альтернативою Studienkolleg. Навчання в Studienkolleg дає абітурієнтам доступ до більш широкого спектру університетів Німеччини, однак не є гарантією вступу навіть при успішному закінченні підготовчої програми.

Підготовчі курси прикладних університетів готують студентів до вступу в один певний вуз, але забезпечують гарантоване зарахування на академічні програми. Деякі прикладні вузи, такі як університет Аахена (FH Aachen University of Applied Sciences), проводять підготовчі курси, як англійською, так і німецькою мовами. Студенти, які проходять підготовчу програму німецькою мовою, можуть надалі встуати в кілька університетів на території Північної Рейн Вестфалії.

Бакалаврат в Німеччині

Для вступу на програми бакалаврату в науково-дослідні інститути потрібен німецький атестат зрілості «абітур» (Abitur). Випускники українських шкіл, як правило, починають свій шлях в університет з курсів німецької мови, а потім продовжують навчання в Studienkolleg протягом одного року. По закінченню програми навчання студенти здають випускний іспит Feststellungsprüfung (FSP), і тільки після цього можуть подавати документи до університетів.

Університети прикладних наук дають іноземним студентам можливість прямого вступу на бакалаврат, за умови відмінної академічної успішності, високого рівня англійської мови та успішного складання вступного тесту.

Тривалість навчання на бакалавраті становить 6-7 семестрів (3-4 роки), в залежності від вузу і спеціальності. В університетах прикладних наук програми бакалаврату, як правило, включають одне або два стажування в німецьких або міжнародних компаніях.

Деякі прикладні університети також дають можливість студентам бакалаврату отримати дві спеціальності або додаткову професійну кваліфікацію в рамках однієї програми навчання. Крім цього, прикладні університети Німеччини надають студентам можливість пройти 1 семестр або 1 рік навчання в партнерському ВНЗ в інших країнах.  

Незважаючи на різні підходи до підготовки фахівців, дипломи бакалавра наукових університетів і університетів прикладних наук визнаються і цінуються роботодавцями в рівній мірі, як в Німеччині так і за її межами.

Магістратура в Німеччині

Програми магістратури в Німеччині дають більш вузьку спеціалізацію і більше спрямовані на дослідження: наукові або прикладні. Як показує практика, на магістратуру в Німеччину вступають студенти, які отримали не тільки диплом бакалавра, а й досвід роботи в певній сфері. Тривалість програми магістратури становить 1,5-2 роки (3-4 семестри) в залежності від спеціальності та університету.

Здобути другу вищу освіту в Німеччині для іноземців набагато простіше, ніж диплом бакалавра, оскільки відсутні вимоги до кількості років середньої освіти. Однак, для вступу на магістратуру в дослідні вузів квітне ряд вимог. Ці вимоги стосуються спеціальності, по якій був отриманий диплом бакалавра, а також рівня акредитації університету, де був виданий диплом.

При вступі на магістратуру в прикладні університети враховується виключно академічна успішність студента, рівень володіння англійською мовою та досягнення студента в професійній діяльності. Якщо спеціальність бакалавра відрізняється від спеціальності на магістратурі, то студентам пропонують підготовчий курс (Pre-Master) або онлайн курс з профільних предметів перед початком навчання.

Навчання в вузах для подальшої імміграції до Німеччини

Вища освіта в Німеччині для українців дає можливість не тільки отримати диплом престижного університету, а й досвід роботи. Під час навчання в Німеччині іноземним студентам дозволяється працювати 120 повних днів в році або 240 днів на рік при частковій зайнятості. Головне, щоб графік роботи не впливав на академічну успішність студента.

Після навчання в Німеччині, українські студенти мають можливість отримати тимчасову посвідку на проживання (Residence permit) для пошуку роботи за фахом. Такий дозвіл видається на термін 18 місяців. Як тільки випускнику вдалося знайти роботу, яка відповідає спеціальності, тимчасовий вид на проживання необхідно переоформляти і періодично продовжувати.

По закінченню двох років, іноземні студенти можуть подавати документи на постійне проживання, за умови що студент продовжує працювати на території Німеччини. На даний момент, знайти роботу в Німеччині не просто, але знання німецької мови та стажування під час навчання значно розширять Ваші можливості.

Навчальні заклади

Навчання в Німеччині. Фото - 11

EU Business School Munich

Міжнародний вищий навчальний заклад, що знаходиться в одному з найкращих міст для життя - Мюнхені. Входить до топ-20 бізнес-шкіл світу.

Навчання в Німеччині. Фото - 12

International University of Applied Sciences

Международный университет прикладных наук. Расположен в Западной части германии, в городе Бад-Хоннеф. Учебные программы доступны на английском и немецком языках, имеет практическую направленость обучения.

Навчання в Німеччині. Фото - 13

Munich Business School

Занимает первые места в мировых рейтингах. Университет предлагает одни из самых сильных программ бакалавриата, магистратуры и МВА в Европе. Диплом Munich BS дает возможность построить карьеру в крупнейших международных компаниях.

Навчання в Німеччині. Фото - 14

Macromedia University of Applied Sciences

Macromedia University of Applied Sciences (MHMK) - найбільший німецький університет, який готує фахівців у сфері Медіа і Комунікацій, Менеджменту та Дизайну.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку