Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Іспанії

Навчання в Іспанії. Фото - 4
Навчання в Іспанії. Фото - 5
Навчання в Іспанії. Фото - 6
Навчання в Іспанії. Фото - 7
Навчання в Іспанії. Фото - 8

Вища освіта в Іспанії

Іспанська система вищої освіти посідає п'яте місце в світовому рейтингу і є не менш престижною, хоч і трохи менш давньою, ніж британська, адже перші університети в цій країні з'явилися вже в 13 столітті.

Сьогодні до системи іспанської вищої освіти входять 78 державних і приватних університетів, що пропонують студентам усього світу широкий спектр курсів і можливостей для всіх рівнів навчання. Ці університети розташовані по всій території країни, але найбільше їх, звичайно ж, у великих містах. Так, наприклад, особливо багато приватних університетів знаходиться в Мадриді.

Іспанія - приваблива країна для здобуття вищої освіти. Тут нижчий рівень прожиткового мінімуму порівняно з іншими європейськими країнами, і більш низький рівень оподаткування, при цьому рівень освіти дуже високий. Тому не дивно, що за вищою освітою в Іспанію приїжджають не тільки студенти з усієї Європи, але і з інших континентів.

Система вищої освіти Іспанії

Перші університети з'явилися в Іспанії ще в Середньовіччі. Так, найстаріший університет країни був заснований в 1218 році, що робить його також одним з найстаріших університетів світу.

В Іспанії навчається близько 1,6 млн. студентів-здобувачів вищої освіти. Трохи більше 3% з тих, хто вчиться в Іспанії, є іноземними студентами. За даними Міністерства освіти, в 2016-17 році переважна більшість студентів університетів з-за кордону були з країн Латинської та Південної Америки (59,6%), студенти з країн ЄС (19,2%), Азії / Океанії (11,7 %) та інших країн.

Більшість курсів в іспанських університетах викладаються іспанською мовою. Є курси з викладанням регіональною мовою, такою як каталанська. Однак тенденція останніх десятиліть така, що все більше і більше курсів і програм для студентів і аспірантів викладається англійською мовою.

У більшості іспанських вузів студенти навчаються два семестри. Перший семестр зазвичай починається в середині вересня або на початку жовтня і триває до кінця грудня. Другий - з кінця січня або початку лютого і триває до кінця травня. Однак є університети і з триместровою системою навчання.

Типи університетів в Іспанії

Велика частина іспанських університетів є державними, є університети, які керуються в приватному порядку - з них певна частина університетів знаходиться у веденні католицької церкви. Більшість провідних університетів країни розташовані в Мадриді і Барселоні. Є в цих містах також престижні бізнес-школи та інші навчальні заклади.

Іспанська університетська система жорстко структурована. У деяких випадках студентам доводиться обирати фіксований навчальний план, і вони не можуть переводитися з університету в університет під час навчання (крім виняткових ситуацій).

Міжнародні університети в Іспанії

В Іспанії є кілька міжнародних університетів і навчальних установ - зазвичай це бізнес-школи, які пропонують міжнародним студентам можливість здобути вищу освіту в Іспанії. Навчання в них часто проводиться англійською або англійською та іспанською мовами. Серед таких бізнес-шкіл, наприклад, бізнес-школа Toulouse Business School, заснована в 1903 році Торговою палатою Тулузи. Початковою метою школи було задовольнити потреби місцевої бізнес-спільноти в підготованих для бізнесу управлінцях. Сьогодні крім кампусу в Барселоні у школи є кампуси в Касабланці, Марокко, Парижі та Лондоні. Головний кампус бізнес-школи розташований в діловому центрі Тулузи.

Ще одна престижна бізнес-школа Іспанії - міжнародна бізнес-школа EU Business School,  що має, крім Іспанії, кампуси в Німеччині і Швейцарії. Це одна з кращих бізнес-шкіл Європи, де студенти здобувають вищу освіту англійською мовою за такими напрямками, як управління бізнесом, комунікації та PR, менеджмент туризму, фінанси та ін.

Бізнес Школа United International Business Schools (UIBS), дає бізнес-освіту з глобальної перспективою. Ця бізнес-школа є незалежним і акредитованим приватним вищим навчальним закладом з кампусами в Європі і Азії. UIBS пропонує різні програми ступеня бакалавра, магістра, доктора і ін.

Європейський інститут дизайну (Istituto Europeo di Design) - один з вузів, який може бути цікавий українським студентам. Примітно те, що 87% випускників цього вузу знаходять роботу вже в перші півроку після випуску. Вчитися в IED можна двома мовами: англійською та іспанською, італійською або португальською. Вуз також пропонує на вибір понад 300 програм бакалаврату, магістратури, трирічних і літніх курсів. Всі три кампуси вишу акредитовані Міністерствами освіти країн, в яких вони знаходяться (Італія, Іспанія і Бразилія).

В Іспанії можна вчитися і в швейцарському стилі. У вузі Les Roches Marbella студенти здобувають освіту в сфері готельно-ресторанного бізнесу по-швейцарськи, в той же час навчаючись на іспанському узбережжі Коста-дель-Соль. Якість і високий рівень швейцарського навчання добре відомі в усьому світі і серед міжнародних роботодавців. Провідні компанії наймають менеджерів зі швейцарською освітою, високими стандартами та інноваційними підходами до бізнес-завдань.

Schiller International University має кампуси в чотирьох країнах: США (Тампа Бей, штат Флорида), Німеччина (Гейдельберг), Іспанія (Мадрид) і Франція (Париж). Таким чином, студенти мають можливість навчатися в чотирьох країнах в рамках одного курсу, занурюючись в різні культури, пізнаючи світ і розширюючи мережу професійних і особистих зв'язків. Мало які вузи можуть запропонувати своїм студентам таку можливість.

У міжнародних університетах Іспанії студенти отримують вчений ступінь і диплом, який визнається в вищих навчальних закладах по всьому світу. Ці університети приймають студентів з усього світу і, як правило, мають акредитацію міжнародних організацій.

Ступені, які присуджуються в іспанських університетах, відповідають Європейській системі трансферу і накопичення кредитів та визнаються у всіх країнах, що входять в Європейський простір вищої освіти (EHEA):

Градо - бакалавр, чотири роки навчання, 240 ECTS (кредитів).

Посградо - магістр, від одного до двох років навчання, 60-120 ECTS.

Докторадо - доктор філософії, від трьох до п'яти років навчання, 60 ECTS.

Згідно з ECTS, один кредит відповідає робочому навантаженню студента, необхідного для успішного проходження модулів курсу, і ці кредити можна накопичувати і переводити.

Знання мови

Для навчання в Іспанії студентам необхідно добре знати іспанську (кастильську) мову або регіональну мову, якою проводиться навчання. Більшість іспанських університетів пропонують підготовчі літні, інтенсивні або загальні курси іспанської мови. Паралельно з вивченням мови на таких курсах студенти можуть відвідувати приватну школу. Дипломи як іспанською, так і іноземною мовою (Diplomas de Español como Lengua Extranjera або DELE) є офіційними, визнаними на міжнародному рівні кваліфікації.

Студентське життя

Багато іспанських студентів вступають до вузів неподалік від дому і живуть з батьками або ж кожні вихідні їдуть додому. Це означає, що деякі навчальні заклади можуть закриватися в вихідні дні.

Курси в іспанських університетах жорстко структуровані. Це означає, що студенти спочатку повинні ретельно вибрати навчальний план, оскільки поміняти його в більшості випадків вже не вийде.

Викладання проводиться у формі лекцій, семінарів і практичних робіт. Тривалість лекцій - близько години.

Навчання славиться досить високим рівнем складності. Статистика показує, що до 30% студентів в Іспанії кидають навчання до закінчення програми.

Сесія проходить в лютому або червні, хоча деякі курси не вимагають здачі іспитів і оцінюються протягом року.

Медичне страхування обов'язкове в Іспанії. Студенти до 28 років застраховані за програмою медичного страхування студентським страховим фондом. Студенти старше 28 років повинні забезпечити своє власне медичне страхування.

Більш докладно розповісти про можливості отримати вищу освіту в Іспанії, а також відповісти на всі питання зможуть експерти DEC Education.

Навчальні заклади

Навчання в Іспанії. Фото - 9

EU Business School Barcelona

Іспанська міжнародна вища школа, розташована за 10 хвилин їзди від центру Барселони. Входить до десятки найкращих бізнес-шкіл Іспанії.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку