Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Франції

Навчання в Франції. Фото - 9

Вища освіта у Франції

Франція стала однією з перших країн Європи, яка відкрила двері іноземним студентам з усього світу. У Франції був заснований один з перших університетів світу - Сорбонський університет, чия історія сягає до 13 сторіччя. Протягом багатьох століть Франція вважалася центром науки і освіти в Європі, куди приїжджали кращі професори і найталановитіші студенти.

Підтримуючи багатовікові традиції, ВНЗ Франції пропонують класичну європейську освіту, яка відповідає найвищим стандартам якості. Згодом, список класичних наукових університетів поповнився всесвітньо відомими інститутами і вищими школами, які орієнтовані на міжнародну практику. Кращі бізнес школи світу, інститути моди і дизайну, школи готельного та туристичного менеджменту знаходяться саме у Франції!

Протягом останніх років, найбільш популярні серед іноземних студентів Франції - індустрія моди і гостинності. Школи та інститути Франції пропонують найширший вибір спеціальностей в сфері дизайну та моди, готельного та ресторанного бізнесу, високої кухні і кулінарії. Кожен студент, який бажає освоїти професію майбутнього, знайде програми різного рівня підготовки від короткострокових професійних курсів до програм магістратури і MBA.

Система вищої освіти у Франції

Французи дуже цінують якість своєї освіти і вважають її національним надбанням країни. Однак, система вищої освіти у Франції маєє складну схему, розібратися з якою досить не просто. В цілому, вища освіта складається з двох основних циклів, які еквівалентні диплому бакалавра і магістра.

Програми першого циклу - це трирічні або чотирирічні програми бакалаврату і двох річні програми Сертифікат або Диплом. Дворічні програми - курси професійної підготовки, які дають кваліфікацію молодшого спеціаліста (як еквівалент). Такі програми можна зустріти, наприклад, в технічних школах або кулінарних академіях.

Програми другого циклу - це магістратура або програми MBA, які тривають, як правило, 2 роки. На програмах магістратури ступінь присвоюється на кожному курсі. Після першого року навчання студентам присвоюється ступінь ліценціата, а після другого курсу - ступінь магістра. Для студентів, які планують займатися науково-дослідницькою діяльністю, також існує додатковий цикл вищої освіти, який еквівалентний докторантурі.

Вищі навчальні заклади Франції

Крім класичних науково-дослідних університетів, у Франції налічується понад 3 тисячі спеціалізованих вищих навчальних закладів, які пропонують студентам широкий вибір програм в сфері бізнесу, готельного та туристичного менеджменту, кулінарії, моди і дизайну.

У міжнародних школах та університетах викладання ведеться, в основному, англійською, що є величезною перевагою для іноземних студентів, які не володіють французькою мовою. Деякі міжнародні ВНЗ, наприклад, Інститут Марангони (Instituto Marangoni), пропонують програми і англійською і французькою мовами.

Програми навчання в міжнародних ВНЗ спрямовані на отримання прикладних знань і практичних навичок. Більшість програм включають в себе обов'язкове стажування під час навчання, що дає іноземним студентам можливості для подальшого працевлаштування у Франції або інших країнах світу.

ВНЗ Франції за спеціалізаціями: Бізнес і фінанси

Для вивчення бізнесу, фінансів та менеджменту, іноземні студенти обирають бізнес школи, які дають більш практичні знання, ніж університети і орієнтовані на міжнародний ринок праці. Всі програми навчання в бізнес школах акредитовані Міністерством вищої освіти Франції, а також мають ряд професійних і міжнародних акредитацій.

Серед таких шкіл популярністю користуються французька Бізнес школа Ла Рошель (La Rochelle Business School) і міжнародна школа Скем (SKEMA Business School), які входять в Асоціацію кращих шкіл Франції Гранд Еколь (Conférence des Grandes Écoles).

Бізнес школи Франції пропонують студентам широкий вибір програм бакалаврату та магістратутри по бізнес адмініструванню, менеджменту, управлінні в сфері туризму і гостинності, а також спеціалізовані програми MBA англійською мовою. Для іноземних студентів також передбачені підготовчі курси, курси французької мови, літні програми з фінансів, банківської справи та менеджменту.

Бізнес школи приділяють велику увагу практичним навичкам і стажуванням під час навчання. Студенти вивчають бізнес на практиці: спільно з викладачами працюють над проектами компаній, вчаться створювати бізнес-плани, оцінювати ризики на практиці і т.д.

Крім стажувань, в рамках міжнародного співробітництва, бізнес школи пропонують студентам програми обміну в різних країнах світу. Наприклад, школа Скем має 6 кампусів у Франції, Китаї, США, Бразилії, а також понад 100 партнерських університетів, де студенти можуть пройти рік навчання з академічного обміну.

Освіта у Франції за напрямками: готельно-туристичний менеджмент і сфера послуг

Розвинена туристична інфраструктура, елітні курорти і високий рівень сервісу приваблюють до Франції не тільки туристів, але і студентів, які бажають перейняти кращі традиції французького гостинності.

Школи готельного та туристичного менеджменту у Франції пропонують студентам міжнародну кар'єру в сфері гостинності в найрізноманітніших сферах: бізнес і управління готельними комплексами та ресторанами, івент-менеджмент, управління в сфері предметів розкоші, фінанси, маркетинг, управління персоналом і т.д. Крім бакалаврату та магістратури, школи також пропонують програми MBA та короткострокові професійні курси.

Кожна школа має свою спеціалізацію. Наприклад, міжнародна школа Ватель (Vatel International Business School of Hotel and Tourism Management ) спеціалізується в сфері готельного та туристичного менеджменту. Школа має 4 кампуси в найбільш туристичних містах Франції: Парижі, Бордо, Ліоні і Ним, що дає студентам широку базу для стажувань.

Крім готельного менеджменту і бізнесу, школи Франції пропонують кращі програми в сфері кулінарного мистецтва. Наприклад, в школі готельного сервісу і кулінарії Кордон Блю в Парижі (Culinary Arts and Hospitality Management Institute), студенти можуть отримати ступінь бакалавра з кулінарного бізнесу. Крім академічних програм, студенти, можуть також отримати професію сомельє, освоїти майстерність кондитерських виробів і випічки, а також освоїти мистецтво високої французької кухні.  

Освіта в сфері мистецтва і моди у Франції.

Найвідоміші кутюр'є і дизайнери починали свою кар'єру у Франції. Саме тому Франція привертає величезну кількість іноземних студентів, які бажають отримати освіту в сфері мистецтва, моди і дизайну. Школи та інститути Франції пропонують широкий вибір програм від дизайну одягу до арт менеджменту і бізнесу в сфері моди.

У більшості шкіл та інститутів мистецтва, навчання ведеться французькою мовою. Тому іноземні студенти часто обирають міжнародні школи, які пропонують програми англійською.

Наприклад, в Інституті Марангони (Institute Marangoni) в Парижі, іноземні студенти можуть отримати освіту як французькою, так і англійською мовою. Інститут знаходиться поблизу найвідоміших паризьких будинків моди Chanel, Hermès, Lanvin, що дозволяє студентам повністю зануритися в професійне середовище. Щодня студенти працюють з відомими дизайнерами, модельєрами та лідерами індустрії, які передають досвід і знання високої моди Франції.

В рамках програм навчання в Інституті Марангони, студенти можуть спеціалізуватися на дизайні одягу, бренд-менеджменті, арт-менеджменті, бізнесі і комунікаціях, управлінні креативною творчістю тощо. Інститут пропонує програми бакалаврату, магістратури, а також однорічні програми Диплом для фахівців, які бажають підвищити кваліфікацію.

Документи, необхідні для вступу у французькі вузи

Процедура вступу до ВНЗ Франції для іноземців досить складна. Для вступу до державних ВНЗ, крім вільного володіння французькою мовою, потрібно мати 12 років середньої освіти та здати вступні іспити. Також існують обмеження по віковій категорії, тому вступ до університетів Франції можливий тільки з 18 років.  

Для випускників українських ВНЗ також існує ряд критеріїв, за якими оцінюється кваліфікація бакалавра і відповідність академічним вимогам за фахом. Далеко не всі дипломи українських університетів визнаються еквівалентними кваліфікації бакалавра у Франції через різницю в системі освіти.

Міжнародні школи та інститути пропонують студентам більш спрощену схему вступу без вступних іспитів. Однак обмеження за віком залишаються незмінними, в зв'язку з особливостями отримання студентських віз для неповнолітніх студентів.

Деякі школи та інститути також вимагають 12 років середньої освіти для вступу на програми бакалаврату. Тому більшість українських студентів, планують вступ до Франції після першого року навчання в українських ВУЗах.

Перелік документів, необхідний для вступу до ВНЗ Франції, варіюється в залежності від навчального закладу і спеціальності. Мінімальний пакет аплікаційних документів включає в себе:

  1. Документи про освіту (атестат, диплом, виписки оцінок і т.д.)
  2. Сертифікат, що підтверджує рівень володіння мовою: IELTS для англомовних програм або DELF / DALF для програм французькою мовою.
  3. Мотиваційний лист
  4. Резюме
  5. Рекомендаційні листи від викладачів або роботодавців (для студентів з досвідом роботи)  

Для вступу на креативні спеціальності, пов'язані з мистецтвом і дизайном, студенти також готують портфоліо робіт, яке розкриває таланти і навички студента. У міжнародних школах і інститутах замість вступних іспитів, практикується співбесіду по скайпу, в ході якого приймальна комісія оцінює мотивацію і академічну готовність абітурієнта до навчання у Франції. Найчастіше студенти також пишуть твори на тему, зазначену в аплікаційному пакеті.

Вартість навчання у Франції

Навчання в міжнародних школах та інститутах Франції платне, проте вартість англомовних програм нижче, ніж в інших англомовних країнах. В середньому, вартість навчання на програмах бакалаврату варіюється в рамках 8 350 - 14 800 євро в рік, в залежності від програми та навчального закладу.

Вартість магістратури становить 11 000 - 12 000 євро в рік, а програми MBA обходяться 22 000 - 25 000 євро за 2 роки навчання. Вартість короткострокових професійних програм значно відрізняється в залежності від спеціалізації і тривалості програми. У деяких бізнес школах і школах готельно-туристичного менеджменту студентам пропонуються платні стажування, які дозволять отримати додатковий дохід під час навчання.

Навчальні заклади

Навчання в Франції. Фото - 10

Istituto Marangoni Paris

Институт находится в городе-законодательнице мод - Париже. 90% обучения занимает практика, студенты работаеют над коллекциями и проектами и очень часто в день защиты получают первые рабочие места от компаний-партнеров: Dior, Chanel, L'oreal и др.

Навчання в Франції. Фото - 11

Vatel International Business School, Hotel & Tourism Management

Колледж расположен в заменитом французском регионе - Бордо. Изестен поготовкой топ-менеджеров в сфере гостеприимства и туризма. По данным статистики , 100% выпускников трудоустраиваются в течение 3 мес. после получения диплома.

Навчання в Франції. Фото - 12

La Rochelle Business School

Входит в десятку лучших бизнес-школ Франции. Это независимое и некоммерческое научно-исследовательское учреждение, аккредитованное во французском Министерстве образования и входящим в систему «Grande Ecoles».

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку