Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Швеції

Навчання в Швеції. Фото - 4
Навчання в Швеції. Фото - 5

Вища освіта в Швеції

Система вищої освіти Швеції вельми нагадує системи вищої освіти інших європейських держав, ВУЗи цієї скандинавської країни пропонують навчання, що відповідає європейським стандартам, оскільки Швеція прийняла Болонську систему, так само, як і інші країни Європи. Відповідно кваліфікація, яку студент отримує у шведському вузі, буде зрозуміла в усій Європі і світі.

Університети Швеції пропонують три цикли програм для навчання: бакалаврат, магістра туру і докторантура / доктор філософії. Перший цикл (бакалаврська програма) - це програма навчання після закінчення середньої школи, тривалість якої зазвичай становить три роки. Магістерська програма являє собою наступний (після бакалаврату) цикл підготовки у вищому навчальному закладі, що триває один або два роки. Докторантура або программа підготовки доктора філософії (PhD) - це дослідницька робота, пов'язана з отриманням наукового ступеня, що є третім циклом системи вищої освіти Швеції. Тривалість роботи над такою програмою різна - все залежить від профілю наукової діяльності здобувача, університету та ін.

Академічний рік

Навчальний рік у ВНЗ Швеції складається з двох семестрів - осіннього (розпочинається в останніх числах серпня і триває до середини січня, з невеликими канікулами на різдвяні свята) і весняного (починається з середини січня і триває до середини червня).

Типи навчальних закладів

Швеція - невелика держава, тому кількість вищих навчальних закладів тут невелика. Зокрема, в країні налічується близько 50 вищих навчальних закладів. Однак рівень викладання тут, а також матеріальна база не поступаються іншим європейським вищим навчальним закладам. Крім того, державна політика країни спрямована на те, щоб Швеція стала країною, де зосереджений найвищий науковий дослідний потенціал.

У Швеції існує два типи вузів: власне університети (university) і університетські коледжі (högskola). Основна їхня відмінність полягає в тому, що університети можуть присуджувати ступінь доктора філософії, а університетські коледжі - ні. Хоча це правило має винятки. Що ж стосується диплома бакалавра або магістра, які пропонують університети та університетські коледжі, то вони нічим не відрізняються. Більш того, назви деяких högskola переводяться в англійському просто як «університет». Іноземні студенти, навчаючись за програмами бакалаврату та магістратури в цих двох типах навчальних закладів, ніякої різниці в навчанні не відчують.

Типи занять

Заняття в університеті мало чим відрізняються від традиційної загальноєвропейської практики. Традиційно це лекції, семінарські та лабораторні заняття. Семінарські та лабораторні заняття, як правило, проходять в невеликих групах, а ось на лекціях збирають величезну кількість студентів. Головна мета такого формату - вироблення навичок критичного мислення, робота в команді, можливість дискусій. Передбачається, що до таких занять студенти вже повинні бути підготовлені.

На проміжних етапах навчання за програмами студенти часто здають іспити у вигляді письмових, усних тестів, лабораторних занять, спеціальних проектів. Закінчується програма, як правило, написанням диплома або підготовкою проекту.

Академічні кредити

В системі вищої освіти в Швеції закладено отримання студентом певної кількості кредитів для завершення того чи іншого рівня програми. Академічні кредити, звані в Швеції кредитами вищої освіти (HEC), абсолютно сумісні з кредитами Європейської системи передачі і накопичення кредитів (ECTS). Зокрема, за один тиждень повного навчання (близько 40 годин) студент отримує 1,5 кредиту, а повний рік навчання дорівнює 60 кредитам. Відповідно студент бакалаврату після закінчення трирічного навчання повинен набрати 180 кредитів HEC / ECTS. Алгоритми накопичення кредитів за різними програмами різні. Наприклад, магістерська дворічна програма, що складається з 4 курсів, кожен з яких має по 7,5 кредитів за семестр, в сумі після закінчення дасть необхідні 120 кредитів ECTS. Або однорічна магістерська програма може припускати два однорічних курсу по 30 кредитів кожен, що в сумі дасть необхідні для закінчення програми 60 кредитів ECTS. У ряді випадків кредити і курси можна також підбирати самостійно. Якщо студент передбачає вивчення дисципліни за певними курсами і збере потрібну кількість кредитів в правильній комбінації, то він теж отримає диплом або ступінь по даній дисципліні. Наприклад, так можуть робити гуманітарії або ті, хто вивчає соціальні, природничі науки, а ось юристи, технічні фахівці і медики зазвичай займаються за фіксованою програмою.

Вартість навчання

Переважна більшість університетів та університетських коледжів Швеції фінансуються за рахунок державного бюджету країни. Тому вища освіта в Швеції є безкоштовною для місцевих студентів, а також студентів країн Євросоюзу, Європейської економічної зони і Швейцарії. Студенти з інших держав повинні платити за навчання. Вартість навчання - досить висока. Однак вартість програм, наприклад, бакалаврату часто набагато нижче звичайної магістерської програми.

Мова

Навчання в вузах Швеції здійснюється в основному на шведською мовою, проте в більшості університетів та університетських коледжів є програми англійською мовою, де можуть займатися іноземці. Деякі університети пропонують безкоштовні підготовчі курси шведської мови для іноземних студентів. У будь-якому випадку, при надходженні іноземцю доведеться або представити результати тесту TOEFL / IELTS (з приводу кількості балів інформацію потрібно уточнювати в кожному вузі), або здати тест по шведській мові TISUS (даний тест не оцінюється, а передбачає лише два підсумкових результату - зданий / не зданий).

Університети Швеції

Jönköping University є приватним професійно орієнтованим університетським коледжем, який мають право на присудження докторського ступеня. Розташований в містечку Йончепінг на березі мальовничого озера Веттерн, в 150 кілометрах від Гетеборга. Майже п'ята частина студентів університету - іноземці. Цей вуз - один із кращих навчальних закладів по залученню іноземних студентів, тому тут для молоді з-за кордону відкриті всі можливості. Jönköping University організований як некомерційна корпоративна група, до складу якої входять різні підрозділи.

Університет пропонує 80 освітніх програм і близько 200 окремих курсів на рівні бакалавра та магістра. Основні напрямки досліджень - підприємництво, технічні знання і ноу-хау для малих, середніх і великих компаній, охорону здоров'я, догляд і соціальна робота, а також утворення і комунікації. Тут також пропонуються підготовчі програми для вступу Pathway, призначені для студентів-іноземців.

Malmö University - один з кращих державних університетів Швеції. Знаходиться в третьому за величиною місті Швеції - Мальме. В університеті працюють п'ять факультетів: технології і суспільства, культури і суспільства, освіти і суспільства, одонтології, охорони здоров'я і суспільства. До послуг студентів пропонуються різні спеціальності: кримінологія, освіта, здоров'я і соціальні умови, інформаційні технології, матеріалознавство, міграція та міжнародні відносини, нові засоби масової інформації, одонтологія, спортивна наука, лідерство.

Malmö University пропонує 7 бакалаврських і 17 магістерських програм, які викладаються англійською мовою.

Lund University може бути цікавий українським абітурієнтам програмою підготовки до вузів Швеції ON CAMPUS, яка здійснюється в цьому навчальному закладі.

ON CAMPUS, що входить до складу Cambridge Education Group, співпрацює з Lund University, пропонуючи високоякісні програми підготовки університетів для іноземних студентів в Лунді. ON CAMPUS - це відмінна можливість підготуватися для отримання престижних ступенів бакалаврату та аспірантури в сфері бізнесу, інженерії та науки в Лундські університеті - одному з найкращих університетів Швеції. Lund University входить в топ-100 університетів світу і користується найбільшою популярністю серед іноземних студентів.

Навчальні заклади

Навчання в Швеції. Фото - 6

Jönköping University

Университет является одним из 3 учебных заведений в Швеции. В его состав входят 4 независимые школы: инженерная школа, международная школа, школа бизнеса, школа образования и коммуникаций, школа наук о здоровье.

Навчання в Швеції. Фото - 7

Malmö University

Студенты обучаются на факультетах здоровья, технологий, культуры, педагогическом и стоматологическом факультете. Расположен в четвертом среди самых инновационных городов мира согласно Forbes. Третья часть студентов – иностранцы.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку