Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Італії

Навчання в Італії. Фото - 9

Вища освіта в Італії

Італія була однією з перших країн, де європейська вища освіта поклала початок свого розвитку. Саме в цій країні був заснований перший університет в Європі - Болонський університет.

Використовуючи багаторічний досвід, педагоги і методисти розробили систему навчання, яка і стала основою освіти в сучасній Європі, відома як Болонська система освіти. Сьогодні, всі вищі заклади Італії дотримуються цієї системи. Її суть в тому, що весь період навчання поділяється на кредити і має єдину систему оцінювання, також прийнята загальна кваліфікація освітніх рівнів: бакалавр, магістр і доктор наук.

Вища освіта в Італії для іноземців є дуже привабливою, оскільки випускники італійських вузів отримують дипломи міжнародного зразка і перед ними відкриваються всі горизонти. Плюсом також є і Болонська система освіти, її принципи знайомі більшості іноземним студентам і їм не потрібно величезна кількість часу, щоб зрозуміти систему навчання в цілому. Таким чином, адаптація в новому навчальному середовищі відбувається швидше.

У навчальній програмі є обов'язкові і факультативні заняття, вибравши цікаві факультативи, можна вивчити суміжні професії. Відносно деяких форм навчання італійська система освіти досить консервативна, це стосується, зокрема, лекцій. Студенти обов'язково прослуховують курс лекцій. На лекціях студенти слухають інформацію від викладача, і якщо у них виникає питання по викладеному матеріалу, то студент записується на індивідуальну консультацію, для отримання більш докладної інформації.

Так само, як і в інших європейських країнах, в Італії студенти можуть складати самі свій графік занять, а також можуть вибирати період здачі іспитів і мають право на перезаліки. Іспити проходять, в основному, в усній формі, викладач задає 2-3 питання за курсом, іноді, в формі тесту, де питання побудовані по всьому пройденого матеріалу. Екзаменаційних білетів немає, тому студенту потрібно буде витратити велику кількість часу на вивчення матеріалу індивідуально, так як на лекціях інформація обмежена. Студентам надана свобода, але не всі можуть перед нею встояти.

Університетські навчальні програми включають як теоретичну базу, так і практичну. На перших курсах основний акцент ставиться на теорії, на старших курсах - на практиці. Практика - оплачувана і займає майже весь літній період. Саме на практиці студенти можуть отримати пропозиції про роботу і в подальшому поєднувати її з навчанням, що дозволяється в Італії. В італійських вищих закладах існують комітети з допомоги в працевлаштуванні студентів. Вони допомагають підібрати студентам цікаве  робоче місце для проходження практики, а також вказують які документи потрібно подати, де їх оформити і в якій формі.

Навчання проходить як італійською, так і англійською мовами. Для іноземних студентів у вищих навчальних закладах є безкоштовні курси для вивчення італійської мови, незалежно від того, якою мовою у них проводиться навчання.

Документи, необхідні для вступу в італійські вузи  

Приймати рішення про вступ до італійського вуз краще передчасно, так як збір необхідних документів займе достатню кількість часу.

Є кілька нюансів в оформленні документів:

 • всі документи повинні бути перевкладені на італійську мову;
 • апостиль та нотаріальне завірення документів;
 • рання подача документів на легалізацію в посольство до 31 травня.

Вступити в італійський вуз можна, якщо ви вчилися не менше 12 років, для бакалавра, або 15 років, для магістра.

Для українських абітурієнтів існують два шляхи:

 • вступ до Італії після закінчення 1 курсу університету в Україні;
 • здобути середню освіту в Італії.

Вступних іспитів в університет немає, не рахуючи спеціальностей, де потрібно пройти творчий конкурс.

Список документів, необхідних для вступу до італійських вузів:

 • паспорт (повинен бути дійсний за 3 місяці до закінчення візи);
 • запрошення з університету;
 • атестат про закінчення середньої освіти (на італійською мовою з апостилем);
 • «Виписка із залікової книжки», яка підтверджує, що ви навчаєтеся в українському університеті. Вона повинна бути на виконана на фірмовому бланку університету, з мокрою печаткою і підписом ректора.
 • документи, що свідчать про ваше фінансове становище і фінансове становище батьків (довідки про доходи, виписки з банківських рахунків, довідки про нерухомість і т.д.);
 • підтвердження необхідної суми на час проживання в Італії;
 • квиток;
 • бронь житла;
 • страховий медичний поліс.

До того, як подати документи на візу, необхідно надати їх в посольство для легалізації. Отримати студентську візу в Італію складно, але ця країна дає вам ще рік після закінчення університету для пошуку роботи.

Є ще один нюанс: у Італії є акредитовані і неакредитовані університети. У першому варіанті, нелегко отримати візу, але після закінчення вузу, ви отримуєте диплом міжнародного зразка. Другий же варіант - більш легкий, візу отримати набагато легше, але замість диплома, ви отримаєте сертифікат про те, що ви пройшли курс за обраною спеціальністю, він дає вам право на працевлаштування тільки в Італії. Так що, якщо у ваших планах залишитися в Італії і будувати свою кар'єру там - це ваш варіант.

Варто відзначити, що якщо ви вирішили отримати вищу освіту в Італії, то слід звернутися в освітнє агентство, його фахівці допоможуть вам при виборі вузу, а також в оформленні документів в строк, їх подача в посольство. Вони допоможуть вам уникнути помилок, зберегти ваш час і здоров'я.

Університети Італії  

Італійські університети мають великий спектр спеціальностей, якщо вам цікава медицина, хорошим вибором буде університет в Салерно, якщо ваша мрія спеціальність пов'язана з юриспруденцією - вам в Болонський університет. Серед українських студентів найпопулярнішим напрямком є мода і дизайн.

Istituto Marangoni

Мультикультурний університет дизайну і мистецтв знаходиться в п'яти столицях моди: Мілані, Флоренції, Парижі, Лондоні, Шанхаї. Перевагою навчання в Мультикультурному університеті є система міжнародної внутрішньої мобільності. Це означає, що студент може вибирати навчання в будь-якому з кампусів. Наприклад, рік навчання в Лондоні, потім, в Парижі, і закінчити навчання в Мілані. Це дозволяє студенту дізнатися різні культури, стилі моди, попрацювати з різними фахівцями в сфері дизайну та мистецтва.

У навчальній програмі акцент зроблений на практичну частину, тільки 30-35% курсу присвячені теорії. Весь інший час - практика з іменитими дизайнерами. Університет співпрацює з провідними будинками моди, де студенти мають можливість проходити стажування. Вже до третього курсу студенти беруть участь в світових тижнях моди і показах, де представляють свої роботи перед іменитими дизайнерами. Кращі студенти Istituto Marangoni отримують стипендії від університету. Випускники університету отримують диплом, який дає їм можливість працювати в кращих будинках моди, а також в іменитих дизайнерських студіях.

NABA Milano

NABA - італійська академія мистецтва і дизайну. Це перша приватна академія, яка акредитована Італійським Міністерством Освіти (MIUR).

Академія пишаєтьсякк своїми педагогами, вони - ключ успіху NABA. Це фахівці з успішних дизайнерських та архітектурних студій, модних будинків, рекламних агентств. Кожен з них ділиться реальним досвідом, що робить навчання ефективним, так як студенти отримують цінну інформацію від людей, які зробили успішну кар'єру в світі моди.

При університеті працює комітет, який допомагає студентам і випускникам з пошуком роботи. NABA співпрацює з міжнародними компаніями в сфері мистецтва, моди, дизайну, графіки та медіа: Armando Testa, Atelier Mendini, BMW, Gucci, Moschino, Trussardi.

Випускники університету в процесі навчання отримують необхідні знання та навички, щоб бути конкурентноспроможними на ринку праці, знаходять безліч професійних знайомств, а також отримують гарне портфоліо.

Навчальні заклади

Навчання в Італії. Фото - 10

Domus Academy

Первая в мире академия последипломного образования в сфере дизайна и прикладного искусства. Находится в столице мровой моды - Милане, недалеко от центар дизайна и моды Тортона-Стрит. Имеет высокие рейтинги и непривзойденную репутацию.

Навчання в Італії. Фото - 11

Istituto Marangoni Milano

Институт расположен в столице мировой моды - Милане. Благодаря этому студетны могут не только посещать показы известных дизайнеров,но и участвовать в них.

Навчання в Італії. Фото - 12

John Cabot University

Американский гуманитарный университет, который расположен в Риме. Студенты учатся по американской программе, а по окончанию вуза получают диплом American Bachelor’s Degree, признаваемый во всем мире.

Навчання в Італії. Фото - 13

Nuova Accademia di Belle Arti Milano (NABA)

Самая крупная частная арт-академия в Италии, известная во всем мире. Расположена в центра Милана. Предлагает бакалаврские и магистерские программы в области дизайна и моды, дает возможность стажировки и трудоустройства в мировых компаниях фешн-индустрии.

Навчання в Італії. Фото - 14

Università Cattolica del Sacro Cuore

Входит в тройку самых престижных вузов Италии. Кампусы расположены в Риме, Милане, Брешиа и Пьяченца-Кремона. Крупнейший образовательный и научно-исследовательский центр Италии. По уровню трудоустройства выпускников занимает первое место в стране.

Навчання в Італії. Фото - 15

Istituto Europeo di Design

Instituto Europeo di Design знаходиться в Італії і Іспанії. Це приватний вуз зареєстрований в Італійській торгово-промисловій палаті, член відомих італійських і міжнародних організацій. Пропонує програми за напрямками дизайн, мода, образотворче мистецтво.

Навчання в Італії. Фото - 16

Istituto Marangoni

Istituto Marangoni – європейський університет моди, мистецтва та дизайну, заснований у 1935 році дизайнером одягу Джуліо Марангоні.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку