Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Китаї

Навчання в Китаї. Фото - 4
Навчання в Китаї. Фото - 5
Навчання в Китаї. Фото - 6
Навчання в Китаї. Фото - 7

Про освіту в Китаї

Китайська народна республіка продовжує розвиватися семимильними кроками. За прогнозами фахівців, ця країна ще довгий час буде займати лідируючі позиції в світовій економіці і політиці. Тому навчання в Китаї і вивчення китайської мови – це чудовий шанс для молоді поповнити ряди майбутніх економістів, політиків і бізнесменів світового рівня. А для вже успішних бізнесменів друга освіта або курси в Китаї, також, як і знання китайської мови, допоможе розширити сфери свого впливу. Фахівці стверджують, що за Китаєм – майбутнє. Так чому б не поїхати вчитися саме в цю країну?  

Китай (офіційно Китайська Народна Республіка – КНР) знаходиться в Східній Азії. Це найбільш густонаселена країна в світі – населення становить близько 1,4 млрд осіб (20% населення нашої планети!). Це також третя за площею країна в світі. Пекін і Шанхай – найвідоміші китайські міста. У Китаї налічується більше 160 міст з населенням більше 1 мільйона чоловік. Китай дуже різноманітна країна, а оскільки площа її величезна, тут можна зустріти різні культурні особливості, багато мовних діалектів, різні природні умови. У цієї країни стародавня і дуже цікава історія, яка налічує понад 4 тис. років. Всі ці особливості роблять Китай дуже цікавим для навчання і культурного розвитку, так само, як і для майбутніх економічних перспектив.

Освітня система Китаю

Китай швидко розвивається і стає країною якісної освіти. Не дивно, що ця країна стає популярним місцем для іноземних студентів. Крім того, Китай активно працює над залученням іноземних студентів.

У Китаї програма навчання досить насичена. Дитина вступає до школи в 6 років. Обов'язкове навчання триває 9 років. Також учні здають іспити після 7 класу, що є своєрідною сходинкою до середньої освіти. Якщо іспит учень не здасть, він буде не допущений для навчання в вищій школі, а значить – і в вузі.

Щоб вступити в державну школу в Китаї, дитині потрібно добре знати мову (при тому, що існують різні діалекти китайської, які досить сильно відрізняються один від одного), тому для іноземної дитини відмінний варіант – міжнародна школа, де навчання ведеться англійською і є додаткове вивчення китайської.

Міжнародні школи Китаю

У міжнародних китайських школах діти можуть навчатися за програмою International Baccalaureate (IB), A-level, за французькою, німецькою, американською або іншою програмою. Вчителі тут дуже професійні, а кожна школа пропонує відмінні варіанти позакласних заходів і додаткових занять, гуртків і секцій, які є обов'язковими. В середньому за період навчання учень встигає «пограти» на всіх видах музичних інструментів, займається спортом, малює, грає в шкільному театрі або займається чимось іншим, що розвиває дитину і надає їй впевненості в собі.

Вища освіта в Китаї

Багато в чому китайська система освіти нагадує американську. Однак майте на увазі, що, незважаючи на цю подібність, китайські дипломи, на відміну від американських, визнаються не всіма західними роботодавцями, а кредити, отримані в китайських університетах, не завжди приймають в університетах Європи.

На бакалавраті в Китаї студенти повинні пройти навчальну програму від 4 до 6 років і отримати визначену кількість кредитів. Після закінчення навчання, студенти отримають диплом, а також ступінь бакалавра.

Магістерська програма в Китаї триває 2 – 3 роки. Щоб отримати ступінь магістра потрібно теж набрати певну кількість кредитів, написати магістерську дисертацію і захистити її перед групою експертів. Після завершення навчання випускники отримають диплом і ступінь магістра.

Після отримання ступеня магістра можна поступити на докторантуру в Китаї. Навчання на докторантурі триває від 4 до 6 років. За цей період студент повинен провести дослідження та написати докторську дисертацію, яку необхідно захищати перед групою експертів. Після успішного захисту аспірант отримує докторську ступінь.

Графік навчання та студентське життя в Китаї

У вищих навчальних закладах Китаю навчання ділиться на два семестри – осінній семестр з вересня по січень, і весняний семестр з лютого по червень. Літні канікули зазвичай тривають 2 місяці, зимові канікули – 4 тижні. Заняття в більшості університетів можуть проводитися з раннього ранку (зазвичай з 8 ранку) до пізнього вечора (зазвичай до 10 вечора), і, як і в західних університетах, кожен студент обирає свій власний графік занять до початку кожного семестру.

Студентські резиденції зазвичай добре облаштовані і молоді люди, які там проживають, мають можливість відвідувати спортивні секції, клуби за інтересами тощо.

Мова навчання в Китаї

Китайська мова – одна з найдавніших і складних, але займає перше місце в світі за кількістю носіїв. Це одна з офіційних мов ООН. Як уже згадувалося, Китай вважається однією з найбільш економічно перспективних країн світу. Тому їхати сюди на навчання і не вчити китайську мову немає сенсу.

Це не означає, що ви повинні вчитися китайською. Можна знайти освітню програму англійською та вчити китайську додатковим курсом в мовному середовищі. Ті, хто хоче вивчити мову, мають безліч варіантів – як вивчення при вузі або школі, так і додаткові курси китайської мови. Більшість студентів в Китаї говорять англійською, тому ви завжди зможете поспілкуватися з одногрупниками і в той же час застосовувати нові знання китайською на практиці.

Найпопулярніші серед студентів китайські міста

Наразі в Китаї налічується 20 міст з населенням понад 3 мільйони осіб, в тому числі 7 міст з населенням більше 10 мільйонів чоловік. Спеціалізовані програми навчання за кордоном іноді пропонують місця у вузах або школах за межами великих міст в невеликих за китайськими мірками містах або сільських районах, але Шанхай, Пекін і Гонконг залишаються найпопулярнішими зарубіжними напрямками серед студентів.

Інші популярні напрямки серед іноземних студентів – це Ченду, Тяньцзінь і Куньмін. Китай – це величезна країна, до складу якої входить 22 провінції і 5 автономних регіонів, багато з яких мають свою власну культуру, діалект і спосіб життя. Де б ви не були, ви зможете дізнатися щось нове і цікаве про цю різноманітну країну.

Переваги навчання в Китаї

Крім навчання в одній з найбільш динамічних в плані рощвитку країн світу і можливості вивчити мову майбутнього, навчання в Китаї має ще кілька безперечних бонусів.

Готовність до роботи в умовах глобальної економіки

Навички, які ви отримаєте в процесі проживання, роботи та навчання в Китаї, – це безцінний досвід, який стане вагомою перевагою в вашому резюме, де б ви не жили чи ні вчилися далі. Здатність долати культурні та / або мовні бар'єри, досвід вирішення задач і можливих проблем, з якими ви зіткнулися, – все це дуже важливий життєвий досвід, який допоможе вам у майбутньому.

Знання китайської мови

Знання мандаринської допоможе відкрити багато потрібних дверей у вашій майбутній кар'єрі. Для цього не потрібно жити і працювати в Китаї. Якщо ви націлені на працевлаштування в одну з глобальних корпорацій, знання китайської та розуміння особливостей їх ринку зробить вас надзвичайно привабливим кандидатом в очах роботодавців.

Можливість познайомитися з однією з найдавніших цивілізацій світу

Багато звичних для нас речей, такі як папір, друкарський верстат, компас і порох, були винайдені в Китаї задовго до того, як європейці про них дізналися. Китай здійснив величезний вплив на весь світ і на регіон Східної Азії. Стародавня історія і культура Китаю співіснує з його постійним прагненням до прогресу і це видно на кожному кроці. Старовинні храми і палаци живуть в повній гармонії з високими хмарочосами і гучними комерційними вулицями. Жити тут дуже цікаво і пізнавально!

Вступити на навчання в Китай самому дуже непросто. Звертайтеся до фахівців DEC Education, ми підберемо для вас найбільш підходящу програму, навчальний заклад і місто, допоможемо з оформленням всіх документів і відповімо на всі питання, що вас цікавлять.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку