Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

7 питань про британські початкові школи

22.02.2018
7 питань про британські початкові школи. Фото - 4

Спеціаліст відділу середньої освіти за кордоном DEC education Ірина Маслова – про Preparatory Schools і про те, чому батькам варто відправляти дитину в англійську школу вже в молодшому шкільному віці.

Слід зазначити, що британська система освіти визнана однією з кращих у світі. Це свого роду еталон якісного навчання. Британські приватні школи дають дитині можливість не тільки отримати високий рівень академічної підготовки, але і розвинути лідерські якості, впевненість у собі, навчитися нестандартно мислити і відстоювати свою позицію, стати незалежною і самостійною. Індивідуальний підхід до учня дає можливість розкрити його творчий потенціал і розвивати його у правильному руслі. Цьому ж сприяє шкільна інфраструктура: у кожному навчальному закладі Великобританії є всі умови для того, щоб дитина займалася тим, що їй до душі: спорт, музика, театральне мистецтво, танці, малювання та інші активності.

 

Чому навчання у Великобританії варто планувати вже з початкової школи?

7 питань про британські початкові школи. Фото - 5

У Великобританії діти можуть навчатися з двох років. У іноземних школярів є можливість з семи років вступити вже на першу ключову стадію освіти, в початкову школу – Preparatory school. Відзначимо, що українці, як правило, відправляють своїх дітей в англійські школи у віці 9-11 років. Preparatory schools пропонують навчання для школярів 7-13 років. Це школи-пансіони: діти навчаються і проживають на території навчального закладу, що забезпечує високий рівень безпеки. Важливо розуміти, що тут багато що залежить від індивідуальних особливостей дитини. Як показує досвід роботи з реєстрацією маленьких школярів у початкові навчальні заклади Англії, якщо дитина навчається у британській школі з молодшого шкільного віку, вона швидше звикає до нового оточення, нової системи навчання. До того ж англійська мова до закінчення школи стане для неї практично рідною, відповідно і результат іспитів буде вище. І тут важливий кожен рік. Це вагомий аргумент на користь того, щоб занурювати дитину в середу кращих освітніх традицій.

Чому навчають у молодших класах?

У початковій школі діти вивчають англійську мову, математику, історію, географію, музику, мистецтво, технології. Вони проходять спеціальний початковий загальний цикл навчання з різних предметів, який закінчується державним іспитом Common Entrance Examination. Його успішне складання – обов'язкова умова для вступу в старшу школу у Великобританії – Senior school, який починається у 13 років.

Які тести повинна здати дитина, щоби вступити у британську початкову школу?

Як правило, в сім років діти здають тести з математики, англійської мови, читання, пишуть короткий лист про себе. Іноді необхідною умовою для зарахування є інтерв'ю з представником школи. Дев'ятирічним школярам досить мати середній рівень володіння англійською мовою.

Цікавитесь британськими навчальними закладами? Дізнайтеся докладніше про кращих школах і програмах.

Детальніше

Відповідальність і безпека: що таке опікунство і навіщо його оформляти?

7 питань про британські початкові школи. Фото - 6

Згідно з англійським законодавством, кожен неповнолітній учень, який проходить курс навчання у школі Великобританії понад 12 тижнів, зобов'язаний мати опікуна. Оскільки батьки не можуть весь час знаходитись поряд, повинна бути людина, яка відповідає за дитину в період перебування в британській школі. Опікунські послуги у Великобританії надають безліч професійних агентств. Якщо у батьків є хороші знайомі в країні, які погодяться бути опікунами, такий варіант також підходить. Без офіційно оформленого опікунства жодна школа не дасть згоду на навчання дитини.

Обов'язки опікунів:

  • Підтримка зв'язку зі школою, відвідування батьківських зборів, контроль успішності учня і своєчасне інформування батьків про можливі проблеми.
  • Допомога в побутових питаннях: покупка шкільної форми, канцелярського приладдя перед початком навчання та ін.
  • Зустріч дитини в аеропорту під час канікул.
  • Допомога у підготовці документів для продовження візи.
  • Контроль витрат дитини, звіт батькам про витрати.
  • В екстреному випадку опікун приймає рішення про лікування дитини.

Стандарти якості: як контролюють приватні школи у Великобританії?

7 питань про британські початкові школи. Фото - 7

Будь-яка приватна школа у Великобританії проходить обов'язкову державну акредитацію. У таких установах регулярно проводяться перевірки, що гарантує відповідність послуг школи необхідним стандартам якості та безпеки. У тому числі йдеться про дотримання вимог щодо розміщення школярів, влаштування навчальних класів та території, харчування. Більшість британських приватних шкіл – це навчальні заклади з віковою історією та хорошою репутацією. Ці школи самі по собі вже є запорукою високих стандартів якості навчання, організації побуту, дозвілля і повної безпеки дітей.

На що важливо звернути увагу при виборі школи?

У гонці за всілякими рейтингами батькам не слід забувати, що досягти найвищих результатів син або донька зможуть тільки в тому оточенні, в якому їм комфортно. Тому важливо визначитися з такими критеріями:

  • тип школи: для хлопчиків, дівчаток або змішаного навчання;
  • розташування: сільська місцевість зі спокійним, розміреним укладом, або місто, в якому життя б'є ключем;
  • кількість дітей: домашня дитина буде затишно себе почувати в невеликій школі, де вчаться 50-70 дітей, для маленького екстраверта підійде школа, в якій 400 і більше учнів;
  • інфраструктура для занять спортом, мистецтвом: якщо ваша дитина захоплюється якимось видом спорту, музикою і т. д., поцікавтеся заздалегідь, чи є в школі басейн, поле для гольфу, театральна студія або клас гри на арфі.

Менеджери DЕС education намагаються максимально правильно підібрати початкову школу, яка підходить саме вашій дитині, враховуючи особливості її характеру, здібності, хобі та таланти.

Особистий ознайомлювальний візит батьків до школи – чому він важливий?

7 питань про британські початкові школи. Фото - 8

Як тільки ви визначилися з декількома школами, які найбільше відповідають вашим вимогам, радимо відвідати ці школи разом з дитиною. Це займе максимум тиждень вашого часу, але зніме безліч питань, побоювань і можливих проблем згодом. Ви зможете особисто зустрітися з керівництвом школи, педагогами, дізнатися про те, які цінності в школі вважаються головними. Поспілкувавшись із учнями, ви дізнаєтеся, як вони себе почувають у цій школі, що їм подобається, а що ні. Як правило, для батьків важливо своїми очима побачити навчальні класи, спортивні майданчики, резиденції, побувати в їдальні, медпункті – переконатися, що дитині буде створено умови для навчання, комфортного і безпечного проживання.


Дізнайтеся більше про утворення в Великобританії – виберіть кращу школу для своєї дитини!

Детальніше