Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом. Фото - 3
Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом

05.03.2018
Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом. Фото - 4

Експерти з британської освіти в один голос заявляють: якщо існує можливість відправити дитину якомога раніше в школу-пансіон, неодмінно треба це зробити. І не важливо, що дитина дуже маленька – як в резиденції, так і в приймаючій сім'ї за нею буде винятковий нагляд. Такі вже особливості шкільного побуту по-британськи.

Правила проживання в резиденції

У резиденції (іншими словами – в гуртожитку) кожної школи-пансіону існують свої правила, дотримуватися яких дуже важливо. Це зведення правил узгоджується з нормами законів Великобританії, які свідчать, що в Королівстві заборонені зберігання і продаж наркотиків, поломка громадської та приватної власності, носіння колючої та ріжучої зброї (сюди, до речі, входить і складаний ніж), галаслива поведінка, негуманне поводження з тваринами, навіть не можна ковзати по льоду або снігу, якщо цим можна травмувати інших людей. Крім того, студентам заборонено вживати алкогольні напої і курити.

Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом. Фото - 5

Ще один документ, який регулює життя дітей, – розпорядок дня. Підйом, відбій – вчасно, без запізнень. Звичайно ж, діти знаходять лазівки в цій системі: наприклад, можна не ходити на сніданок і трохи довше поспати, а перекусити сендвічем, купленим в магазинчику, який часто знаходиться на території школи.

Дівчаток і хлопчиків в резиденції селять порізно – або в різних корпусах, секторах будівлі, або взагалі в різних резиденціях. Внутрішні правила проживання в резиденції забороняють перебувати в кімнатах особам протилежної статі. Але діти постійно спілкуються між собою – для цього в гуртожитках існують спеціальні вітальні з диванами і столиками, кухні, кафетерії, ігрові кімнати та інше.

Цікавитесь освітою в Великобританії для своєї дитини? Дізнайтеся докладніше про кращих британських школах.

Детальніше

Кімната

Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом. Фото - 6

Якщо дитина проживає не одна в кімнаті (а так буває часто), то у неї обов'язково є своя шафа для одягу, тумбочка, часто – власна дошка для фотографій або для розкладу уроків, заміток. У кімнатах може бути окремий душ, туалет, умивальник. А може і не бути. Але в будь-якому випадку кількість санвузлів завжди розрахована на кількість проживаючих.

Температура в кімнатах завжди в межах норми. Але так як комусь подобається дуже тепло, а хтось звик майже до спартанських температур, то, звичайно ж, всім догодити неможливо.

Прибирають в кімнатах, як правило, кожен день, а особисті речі перуть у міру необхідності. Тут є свої правила, обумовлені в кожній школі.

Одяг

Збираючи дитину до школи-пансіону, слід пам'ятати, що у неї повинен бути зручний одяг і взуття. Матеріал – високоякісний, натуральний. Відносно одягу і зовнішнього вигляду студента у шкільній адміністрації завжди існують вимоги: учні повинні бути ошатними, охайними, на уроках – заправлена сорочка, правильно зав'язана краватка, в резиденції – що не провокуючий одяг, без рваних джинсів і коротких майок. Прикраси в школі часто заборонені, виняток становлять годинники.

Форма

Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом. Фото - 7

Класична школа-пансіон передбачає шкільний дрес-код. І дівчатка, і хлопчики зобов'язані носити форму. Правда, є деякі винятки. Так, на Six Form учні вже форму не носять, а переходять на ділові костюми. А іноді учні не носять форму взагалі – бувають школи, де це не обов'язково.

Наявність дрес-коду стосується, звичайно ж, тільки навчальних занять або будь-яких заходів, що проводяться школою (якщо не передбачена інша форма, наприклад, додатковий комплект парадного одягу). Поза класною аудиторії дитина ходить в повсякденному одязі або в спортивному костюмі (якщо йде займатися спортом).

Відгук клієнта DEC education

Богдан, учень школи Rydal Penrhos School: « Важливо бути готовим до зустрічі з різними людьми зі своїми особливостями і характером. Хоча, все в основному привітні і готові допомогти. Особливо, якщо ти новенький. Цим-то і відрізняються закордонні школи від наших » Читати весь відгук >>>

Їжа

У резиденції дітиі їдять в їдальні. Харчування – не менше трьох разів на день в строго відведений час. Практично у всіх школах пропонують шведський стіл, тому завжди є можливість вибору страв. Як правило, кількість страв цілком достатня, а харчування завжди збалансоване – дитина буде їсти гарячу їжу, отримувати достатньо вітамінів і калорій. Кількості їжі зазвичай теж досить, оскільки можна попросити добавку.

Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом. Фото - 8

А ось з приводу подобається/не подобається, якщо запитати враження наших дітей від їжі в школах-пансіонах Великобританії то спрацьовує правило «скільки людей, стільки й думок». Одним подобається тамтешнє харчування, інші сумують за борщем і варениками. Але вибір завжди є – комусь припадуть до смаку пластівці і млинчики, комусь – тушкована квасоля. Якщо захочеться чогось особливого, то існує шкільний магазинчик. До того ж є можливість щось купити в магазині в населеному пункті, де знаходиться школа (звичайно, його відвідування теж обумовлено правилами). У деяких школах дозволяють замовляти доставку їжі в гуртожиток, наприклад, китайську кухню або піцу. Десь це заборонено.

Як данина традиції, в більшості шкіл практикують англійський сніданок – одну зі складових англійської кухні. Справа в тому, що колись, у давні часи прості англійці перед відходом на роботу повинні були щільно поснідати, щоб, займаючись важкою фізичною працею, та ще в досить холодному кліматі, відчувати себе ситими тривалий час. Звичайно, сучасні діти на заняттях камені тягати не будуть, але ось данину традиції віддати повинні. Тому в певні дні в їдальнях в меню буває англійський сніданок – яєчня, смажений бекон або сосиски, помідор, тост з маслом. І вже якщо ми заговорили про традиції, то варто згадати і куди більш традиційну страву – «фіш-енд-чіпс» (риба зі смаженою картоплею), яку теж пропонують в шкільних їдальнях, зазвичай, в п'ятницю.

Правила проживання в сім'ї

Побут в британських школах: чим живуть учні поза класом. Фото - 9

Якщо батьки вже дуже сильно переживають за свою дитину або вона ще маленька і потребує постійної опіки, тоді краще проживання не в резиденції, а в родині. Це може організувати DEC education. Проживаючи в родині, у дитини точно буде окрема кімната, а умови дуже будуть нагадувати домашні. У цих умовах теж існують свої правила і особливості. Ці правила встановлює приймаюча сім'я. Але вони приблизно такі ж, як і вдома, – прибирати за собою, бути охайним, акуратним, завжди повідомляти, куди йдеш. Дитина повинна знати, коли в родині час прийому їжі, прибирання, прання. Проживання накладає також певні зобов'язання на такого «члена сім'ї», наприклад, якщо хто-небудь потребує допомоги, тоді треба йому допомогти, потрібно бути ввічливим до гостей, сусідів.

Что касается питания в семье, то совершенно понятно, что отдельно для одного никто готовить не будет, но высказать свои пожелания и предпочтения по еде перед тем, как отдавать ребенка на проживание в семью, нужно обязательно.


Що стосується харчування в сім'ї, то абсолютно зрозуміло, що окремо для одного ніхто готувати не буде, але висловити свої побажання і переваги в їжі перед тим, як віддавати дитину на проживання в сім'ю, потрібно обов'язково.

Цікавитесь освітою в Великобританії для своєї дитини? Дізнайтеся докладніше про кращих британських школах.

Детальніше