Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Cardiff Sixth Form College: перевага по-валлійськи

05.06.2018
Cardiff Sixth Form College: перевага по-валлійськи. Фото - 4

У 2013 році невеликий приватний коледж з Уельсу обійшов найпрестижніші навчальні заклади Великобританії і заслужив пальму першості по успішності вихованців. Cardiff Sixth Form College (CSFC) очолив рейтинг 315 незалежних шкіл, складений The Daily Telegraph за результатами іспитів A-level та інших випускних кваліфікацій.

При цьому навчальний заклад вибрався на вершину рейтингу менш ніж за десять років після свого заснування в якості підготовчого коледжу. Особливо вражаюче це виглядало на тлі елітних шкіл-пансіонів, багатьом з яких вже більше 500 років!

Втім, з елітарними школами Великобританії Cardiff Sixth Form College ріднять високі вимоги до вступників. Так, на A-level іноземці мають складати вступні екзамени, а якщо їх англійська нижче IELTS 6.0 (в 16, зауважте, років!), Коледж прийняти їх не зможе. При цьому абітурієнти з IELTS 6.0 повинні будуть спочатку пройти підготовчий курс у літній школі.

Витоки...

Сходження до вершин національних рейтингів коледж розпочав у 2004 році у відповідь на збільшений попит на кваліфікаційні програми у столиці Уельсу. Через особливості освітньої системи того часу талановиті підлітки з родин із середнім рівнем доходу не могли повноцінно реалізуватися, так як рівень звичайних шкіл був явно для них недостатній. Більш того, високий конкурс в медичних, стоматологічних або інженерних вузах практично не залишав їм шансів. Засновники коледжу прагнули усунути цей недолік.

Цікавитесь середньою освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про школах і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше

Cardiff Sixth Form College: перевага по-валлійськи. Фото - 5

Cardiff Sixth Form College був заснований як благодійна організація і як і раніше носить цей статус. У перші роки кількість його учнів не перевищувала пари десятків дітей з найближчих кварталів. Втім, вже на цьому етапі високий рівень викладання і невеликі розміри груп дозволили досягти помітних результатів. Хороші новини розійшлися швидко, і в коледж почали стікатися таланти з усього світу. Іноземці несли з собою ентузіазм і цілеспрямованість, підганяючи місцевих учнів. Чужа старанність, працьовитість і жага знань відмінно діяли проти неробства і зневажливого ставлення до навчання. Крім того, частина виручених коштів йшла на стипендії відмінникам. Сьогодні частка іноземців в коледжі зросла до 75%.

Впевнене і динамічне зростання привело за собою якісні зміни в усіх напрямках: вчителі і керівництво переїхали в значно більш просторе приміщення неподалік від центру Кардіффа; коледж обзавівся більш комфортними резиденціями і збільшив викладацький склад. У 2014 році CSFC відкрив другий кампус в Оксфорді.

...І наші дні

Cardiff Sixth Form College: перевага по-валлійськи. Фото - 6

Завдяки високим результатам на A-level за останні п'ять років коледж завоював репутацію лідера середньої освіти в Уельсі і Великобританії. Чудові умови, насичена позакласна програма, як і раніше невеликі набори та індивідуальний підхід до кожного учня дозволяють домагатися більшого і розкривати закладені таланти.

Сьогодні CSFC пропонує два основних шляхи навчання – A-level та літні академічні програми. Також тут доступні спеціалізовані курси, серед яких Cambridge Pre-U і підготовка до вищих шкіл медицини і університетів Кембриджу і Оксфорда – куди складніше за все вступити. З 2007 року 100% студентів, що вступають на відділення медицини, стоматології та ветеринарії, успішно домагаються своїх цілей. Відсоток вдалого вступу також високий і для інших рейтингових спеціальностей.

Cardiff Sixth Form College: перевага по-валлійськи. Фото - 7

Кожному вихованцю коледж призначає персонального куратора, який допомагає вирішувати навчальні та організаційні питання протягом усього навчання. Відділення пансіону мають у розпорядженні комфортні, сучасні і безпечні умови проживання. Діти мають доступ до чудової спортивної інфраструктури і можуть записатися на одну з численних секцій.

Позакласна програма коледжу активна і різноманітна. Одні з найбільш показових ініціатив – місія Посла доброї волі в Південно-Східній Азії, і Міжнародна програма проектування космічних поселень (ISSDC) під егідою NASA.

Юні помічники астронавтів

Cardiff Sixth Form College – одна з небагатьох британських шкіл, які активно беруть участь в конкурсній програмі Північноамериканського космічного агентства з проектування поселень на орбіті і поверхні планет Сонячної системи. У 2011-2013 роках коледж перемагав у міжнародних змаганнях International Space Settlement Design Competition (ISSDC), фінал яких проходить в Х'юстоні, штат Техас.

Cardiff Sixth Form College: перевага по-валлійськи. Фото - 8

ISSDC – одна з найпрестижніших і складних олімпіад, що вимагає не тільки винахідливості і старанності, а й злагодженої командної роботи. Конкурс проходить в кілька етапів, а його апогеєм стає захист проекту перед тисячною аудиторією з інших конкурсантів, студентів-магістрів та науковців NASA.

Так, у 2012 році завданням олімпіади став проект людської колонії на левітуючих двигунах в атмосфері Венери. Майбутня команда-переможець з Cardiff Sixth Form College (10 осіб) розділилася на 5 груп, перед якими постали питання проектування структури, автоматизації операцій, людських чинників і фінансування. Після майже двох діб безсонної роботи на розгляд журі було подано комплексну 50-слайдову презентацію.

«Поки судді радилися, нам встигли провести екскурсію по Космічному центру ім. Л. Джонсона. Очікування рішення було довгим і нервовим, але коли нам нарешті повідомили про перемогу, це був момент чистого захвату. Кропітка праця себе виправдала, і з сутички конкурсантів з усього світу ми вийшли переможцями! Всі ми були на вершині гордості, а особисто для мене ці тижні, цей досвід, спогади і емоції стали одними з найцінніших в життя! », – ділиться спогадами член команди Крішна Рамеш, сьогодні – студент факультету економіки в Кембриджському університеті.

Цікавитесь середньою освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про школах і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше