Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Що потрібно знати про американські школи

17.04.2018
Що потрібно знати про американські школи. Фото - 4

Американці – практична нація. Це навіть видно по тутешнім школам, де дітям не просто дають знання, а готують їх до практичного життя. У цьому дуже важлива перевага шкіл США перед багатьма європейськими загальноосвітніми навчальними закладами.

Навчання в американській школі відкриває двері в найкращі університету світу. Що для цього потрібно? Спочатку необхідно дізнатися кілька важливих аспектів про отримання середньої освіти в США.

Від preschool до high school

Все починається ще до школи. Дитина у США здобуває освіту з раннього віку – десь із 3-4 років (preschool, або дошкільну освіту), відвідуючи дошкільні установи. Тут дітки вчать букви та цифри. Але не всі батьки відправляють дітей до таких закладів, вважаючи, що букви і цифри діти повинні вивчити вже в школі. До того ж цей освітній етап є необов'язковим. Однак таке навчання дає можливість з самого раннього віку прищеплювати малюкам тягу до знань, що дає досить непогані результати при навчанні в подальшому. Багато дошкільних установ співпрацюють із так званими дошкільними лабораторіями, які працюють при вишах і пропонують різні педагогічні інновації для навчання малюків.

Хочете, щоб ваша дитина отримала освіту в одній з кращих американських шкіл? Дізнайтеся докладніше про навчальні заклади та програмах.

Детальніше

Що потрібно знати про американські школи. Фото - 5

Обов'язкова освіта у школах США починається з 5-6 років. І хоча в так званому нульовому класі діти вивчають, насправді, те ж саме, що і в preschool, це вже програма початкової школи (elementary school). У першому класі вони повинні вміти читати і писати, а до закінчення початкової школи – в п'ятому класі – складати тести з соціальних та природничих наук.

Далі йде програма середньої школи (middle school) – це 6-8 класи. Тут діти обов'язково вивчають англійську мову, математику, соціальні та природничі дисципліни, займаються фізкультурою. Крім того, у них є додатково 1-2 предмети на вибір. Закінчення етапу середньої школи – знову тести. Якщо по тестах на інтелектуальний розвиток студент набирає менше 70 балів із 100 можливих, йому пропонують на наступному шкільному етапі – в старшій школі (high school) – освоїти якусь професію. Старша школа – останній етап середньої освіти – 9-12 клас. Типи старшої школи бувають різні, але всі вони з прицілом на подальшу кар'єру дитини: академічні, професійні та багатопрофільні.

Іспити у старшій школі

Що потрібно знати про американські школи. Фото - 6

В кінці старшої школи учень здає SAT (Scholastic Aptitude Test – тест для визначення схоластичних здібностей) і отримує диплом. SAT буває двох рівнів – SAT I і SAT II. Перший рівень – для вступу до коледжів і деяких університетів; SAT II вимагають зазвичай престижні виші, цей рівень серйозніше першого і передбачає перевірку знань із профільних для цього університету предметів.

Етапи від початкової до старшої школи, як правило, є обов'язковими. Чому «як правило»? Тому що в силу різних законів у різних штатах можуть бути різні варіанти. Наприклад, є штати, де можна просто елементарно перестати навчатися після 16-річного віку, а десь можна це зробити тільки з дозволу батьків. Але тоді, звичайно, шлях до університету буде закритим. До речі, офіційно працювати у США можна з 14 років.

Що таке приватна американська школа

Школи у США поділяються на державні і приватні. Особливий інтерес для нас представляють приватні школи, оскільки більшість іноземних діток навчаються саме в таких навчальних закладах.

Що потрібно знати про американські школи. Фото - 7

Приватні школи у порівнянні з державними зазвичай набагато менші. Що ж стосується рівня викладання, то тут він досить високий, як, втім, і рівень оснащеності шкіл, і новітні педагогічні методики. У випускника такої школи дуже високі шанси вступити до вишу в самих Сполучених Штатах та в інших англомовних країнах або там, де навчання у виші проходить англійською мовою. До того ж студенти-іноземці в деяких приватних школах можуть претендувати на стипендію. Іноземні громадяни не мають права на матеріальну допомогу або стипендію від уряду США. Однак приватні школи мають право приймати рішення про надання такої допомоги або стипендії. Все залежить від політики школи, правил розподілу такого роду допомоги. Тобто приватні школи – прекрасний варіант для студентів-іноземців.

Відгук клієнта DEC education

Станіслав Харченко, учень North Broward Preparatory School: «Це саме те, що я хотів! Одна з переваг навчання за кордоном – можливість спілкуватися і вчитися з однолітками з різних країн. Мій сусід по кімнаті – хлопець з Китаю. Завдяки йому я почав освоювати китайську та японську мови…» Читати весь відгук>>>

Водночас, якщо говорити про державні школи, то вони абсолютно не поступаються приватним. Але розібратися в тонкощах і відмінностях навчання у приватних і державних школах непросто. Особливо в питаннях оплати, візових вимог тощо. Однак, звернувшись у DEC education, ви отримаєте вичерпні відповіді на всі питання і зможете вибрати ту школу, яка відповідає вашим запитам.

Типи шкіл у США як результат особливого шляху американської освіти

Що потрібно знати про американські школи. Фото - 8

Сполучені Штати Америки – унікальна країна, де весь процес соціального розвитку, включаючи освіту, пройшов свій специфічний шлях. Самі американці кажуть: «Наша система освіти повинна задовольняти потреби вільного ринку і навіть управлятися приватними інтересами». Ймовірно, саме тому в США виникли особливого типу школи – так звані школи-магніти і чартерні школи.

Школи-магніти – це школи з чудовим оснащенням і хорошим персоналом (часто зі спеціалізованою навчальною програмою), створені для учнів шкільного округу. Шкільний округ – це орган місцевого самоврядування, який встановлює шкільні програми і стандарти перевірки знань учнів. У школах-магнітах пропонують студентам можливість відкривати, досліджувати та удосконалювати свої таланти й інтереси, приділяючи особливу увагу академічних дисциплін. Такі школи притягують як магніти хороших учнів і служать свого роду елітними навчальними закладами. І знову ж таки все зводиться до прагматичному підходу: девіз шкіл-магнітів: «з'єднувати дітей з реальним світом».

Що потрібно знати про американські школи. Фото - 9

Чартерні школи – це напівавтономні державні заклади, які існують на державні кошти, але управляються в приватному порядку. Компанія, неурядова організація, університет або будь-яка група людей можуть створити автономну школу і контролювати бюджет, навчальну програму, а також набирати учнів. Вони отримують державні кошти, а натомість надають результати, яких повинні досягти студенти. Такі школи функціонують за договором (або чартером) із державною, юридичною особою (наприклад, спонсором).

І школи-магніти, і чартерні школи – приклад високого рівня загальноосвітніх навчальних організацій. Ці школи можна порівняти за рівнем підготовки студентів із приватними школами.

Як почувають себе іноземці у школах США

Як і в американських коледжах та університетах, у школах США теж багато іноземних студентів. Хтось проходить повністю курс середньої освіти, хтось закінчує навчальну програму старшої школи, щоб мати можливість вступити до вишу США або іншої країни, деякі діти приїжджають, щоб підняти рівень англійської мови. У багатьох школах американські діти займаються разом із іноземцями. А американці дивляться на питання навчання їхніх дітей разом із іноземцями знову ж таки з прагматичної точки зору. Досвід спілкування місцевих школярів із дітьми з інших країн теж дає позитивний ефект – розширює кругозір дитини, показує їй іншу культуру.

Що потрібно знати про американські школи. Фото - 10

Відкритість і толерантність американського суспільства до іноземців вражає. Наприклад, такий маленький нюанс: у багатьох школах батькам дітей-іноземців пропонують канал комунікації, який забажають самі батьки. Тому, якщо ви звикли до Skype, то так і будете спілкуватися зі шкільними вчителями. Шкільні заходи можна відстежувати на рідних для іноземців мовах на сайтах шкіл, а ще навчальні заклади відправляють своїх представників за кордон, щоб поспілкуватися з батьками їхніх студентів.

Настільки відкрите ставлення до іноземців викликає позитивний фідбек, залучаючи на навчання до США величезної кількості студентів із-за кордону. Сьогодні перед американськими школами навіть постало питання щодо збільшення кількості місць для учнів у зв'язку з приїздом великої кількості дітей-іноземців.

Середня освіта у США як приклад для України

Говорячи про повну загальну середню освіту у США, багато експертів стверджують, що там сформована ідеальна освітня система, яка може стати прикладом для наслідування для багатьох країн. Зокрема, про це говорять і в Міністерстві освіти України. За словами Міністра освіти нашої країни, Україна дуже зацікавлена в розвитку у нас чартерних шкіл. Крім того, є досить привабливим досвід застосування системи шкільних ваучерів.

Що потрібно знати про американські школи. Фото - 11

У США порахували, що навчання однієї дитини в загальноосвітній школі обходиться державі в середньому близько 11 тис. дол. На цю суму батькам надається ваучер і можливість вибрати на свій розсуд навчальний заклад для дитини. Тобто з'являється реальна можливість розраховуватися за освіту не «живими» грошима, а ваучером, і просто доплачувати при необхідності потрібну суму. Таким чином, батьки отримують можливість вибрати хорошу школу для дитини за державні кошти. Подібна система трансформації засобів має ринковий характер, що в результаті залишає у виграші саме хороші школи.

Поки ж в Україні тільки намагаються модернізувати систему середньої освіти, часу, щоб дочекатися змін, у вашої дитини може і не бути. Тому найкраща альтернатива в цьому випадку – отримання середньої освіти у США.

У Сполучених Штатах Америки витрачаються величезні кошти на навчання – згідно зі статистикою 28% світових витрат на навчання припадає саме на цю країну. Це колосальна сума, враховуючи, що кількість учнів тут у світовому масштабі ледь доходить до 5%. Тому, якщо ваша дитина потрапить на навчання у США, то можна собі уявити, в якій досконалій освітній системі вона опиниться.

Хочете, щоб ваша дитина отримала освіту в одній з кращих американських шкіл? Дізнайтеся докладніше про навчальні заклади та програмах.

Детальніше