Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як вступити до елітних університетів Russell Group

24.07.2019
Як вступити до елітних університетів Russell Group. Фото - 4

Найчастіше традиції британської освіти уособлюють університети Оксфорд і Кембридж. Багатовікова історія цих університетів є гарантом успіху і престижу. При цьому, однак, не варто забувати і про інші провідні університети Великобританії, які поряд з Оксбридж входять до елітної групу кращих університетів Британії – Russell Group.

Russell Group – це об'єднання провідних дослідницьких університетів Великобританії, яке можна назвати еквівалентом американської Ліги Плюща (Ivy League). Незважаючи на те, що історія університетів Russel Group сягає своїм корінням в далеке минуле, сама ідея організації університетів з'явилася порівняно нещодавно. У 1994 році представники 17 провідних дослідницьких університетів вирішили створити об'єднання з метою представляти і відстоювати інтереси членів-учасників перед урядом і парламентом Великобританії. Свою назву об'єднання отримало від назви готелю Russel на площі Russell Square в Лондоні, де проходили перші засідання представників провідних університетів Великобританії.

На даний момент Russell Group налічує 24 університети, на які припадає понад 2/3 всього фінансування і грантів Великобританії на науково-дослідницьку діяльність. Russell Group представляє 70% інтелектуального потенціалу Великобританії, приваблює найкращих професорів і найталановитіших студентів з усього світу.

Консультант з питань вищої та середньої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит

Як вступити до елітних університетів Russell Group. Фото - 5Основні пріоритети Russel Group

 • прогресивна науково-дослідницька діяльність;
 • краща практика викладання;
 • тісна співпраця з державними та бізнесовими колами.

Russell Group представляє 9 з 10 топ-університетів Великобританії, з якими підприємства малого і середнього бізнесу укладають договори на проведення наукових досліджень. Крім цього, в рамках дослідницької та комерційної діяльності університети Russell Group співпрацюють з міжнародними корпораціями і всесвітньо відомими компаніями, такими як Jaguar Land Rover, Tata, Microsoft, Pfizer, AstraZeneca, Procter & Gamble, BAE Systems і ін.

Університети Russell Group

 • University of Birmingham
 • University of Bristol
 • University of Cambridge
 • Cardiff University
 • Durham University
 • University of Edinburgh
 • University of Exeter
 • University of Glasgow
 • Imperial College London
 • King's College London
 • University of Leeds
 • University of Liverpool
 • London School of Economics
 • University of Manchester
 • Newcastle University
 • University of Nottingham
 • University of Oxford
 • Queen Mary University of London
 • Queen's University Belfast
 • University of Sheffield
 • University of Southampton
 • University College London
 • University of Warwick
 • University of York

Як вступити до університетів Russell Group

Вступ до топ-вишів Великобританії слід планувати заздалегідь і чітко слідувати наміченій стратегії. Існує два способи, які допоможуть забезпечити місце в престижному виші Великобританії.

Як вступити до елітних університетів Russell Group. Фото - 61. Класична схема – закінчити британську середню школу

Сертифікат про закінчення програми A-level або диплом IB престижної британської середньої школи безсумнівно відкривають шлях до топ-університетів Британії. При цьому, потрібно зазначити, що деякі університети Russell Group, такі як Oxford, Cambridge, Imperial College London віддають перевагу студентам після середньої школи Великобританії, шануючи виключно традиції британської середньої освіти.

На що варто звернути увагу батькам, чиї діти вчаться в середніх школах і готуються до вступу

Успішність в школі і вступні вимоги. Як правило кожен університет має свої вступні вимоги індивідуально під кожну програму. В одному випадку можуть вимагати оцінки ААА, в іншому випадку можуть розглядати і з успішністю ААВ або навіть АВВ. При цьому, також може враховуватися успішність з профільних предметів і рівень, на якому студент проходив той чи інший предмет: стандартний або просунутий.

Набір предметів. Якщо студент визначився з майбутньою спеціальністю, то важливо заздалегідь вивчити вимоги університету з предметів, які студент повинен пройти під час навчання в середній школі. Найчастіше топ-університети можуть запитувати для вступу певні предмети за спеціалізацією.

Допоміжні предмети. Це стосується в першу чергу студентів програми A-level. Якщо студент ще не визначився з майбутньою спеціальністю, то на допомогу прийдуть предмети, які найчастіше університети вимагають для вступу на більшість програм. Такі предмети, як правило, називають допоміжними (facilitating subjects). До допоміжних предметів відносять: математику, англійську літературу, фізику, біологію, хімію, географію, іноземні мови. Для того, щоб мати в запасі як можна більше варіантів вступу, студенту варто обрати 2 або 3 допоміжних предмета, які в майбутньому забезпечать необхідний набір предметів для вступу.

2. Альтернативний варіант – підготовча програма Foundation

Як вступити до елітних університетів Russell Group. Фото - 7Більш бюджетною альтернативою програмам A-level та IB для випускників українських середніх шкіл є програми Foundation. Ряд університетів Russell Group, таких, як University College London, Queen Marry University, University of Leeds, University of York, Southampton University, пропонують іноземним студентам підготовчі програми Foundation, після яких студенти можуть вступати на перший курс бакалавріату. Foundation дозволяє студентам удосконалити академічну англійську мову, отримати базові знання з профільних предметів і, що більш важливо, інтегруватися в нове академічне середовище того університету, де студент планує продовжувати навчання.

Крім цього, освітні концерни INTO і Kaplan проводять підготовчі програми Foundation на базі університетів Newcastle, Manchester, Liverpool, Exeter, Glasgow, забезпечуючи тим самим найбільш надійний шлях до університетів Russell Group.

Що важливо знати студентам та батькам при виборі програми Foundation

Вибір спеціальності. На момент вибору підготовчої програми необхідно визначитися з напрямком для майбутньої спеціальності. Набір на програми Foundation проводять за різними напрямками в залежності від обраної спеціалізації для бакалавріату. Стандартні напрями підготовки: бізнес, право, гуманітарні науки, комп'ютерні технології, інжиніринг і т. д.

Як вступити до елітних університетів Russell Group. Фото - 8Вибір навчального закладу. По закінченню підготовчої програми студенти мають право подавати документи в 5 університетів. Однак, варто пам'ятати, що якщо університет пропонує свою програму Foundation, то приймальна комісія буде віддавати перевагу випускникам програми Foundation на базі свого університету. Так, якщо студент прийняв рішення вступати в University College London (UCL), то шанси будуть набагато вищі, якщо абітурієнт закінчить підготовчу програму саме в UCL, ніж в будь-якому іншому університеті.

Терміни подачі документів. Топ-університети, наприклад, UCL, можуть встановлювати дедлайни по подачі документів на підготовчі програми, тому до вступу треба готуватися заздалегідь, мінімум за 1 рік.

Виші Russell Group, в яких навчаються клієнти DEC

Компанія DEC є офіційним представником ряду університетів Russel Group в Україні. До списку партнерських університетів з числа Russel Group входять:

Наша мета – правильно побудувати шлях до університету, з огляду на амбіції, переваги і здібності кожного студента. Тісна співпраця з провідними британськими середніми школами та освітніми концернами INTO і Kaplan відкривають нашим студентам можливості для вступу до елітнних університетів Russell Group.

Досвідчені менеджери DEC допоможуть вам спланувати стратегію вступу до топ-вишів Великобританії, правильно підібрати програму і навчальний заклад, а також організувати весь процес вступу і комунікації з університетом.

Консультант з питань вищої та середньої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит