Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Де і за скільки можна навчати дитину за кордоном

09.07.2017
Де і за скільки можна навчати дитину за кордоном. Фото - 4

Де і за скільки можна навчати дитину за кордоном

Раніше батьки відправляли на навчання за кордон своїх дітей заради престижу, а зараз – щоб привчити їх до самостійності. У скільки обходиться таке навчання і яких результатів можна від нього очікувати?

Київський бізнесмен Юрій Пендальчук відправив свого сина Пашу на навчання у британську школу Taunton School International. Вітчизняна система освіти його не влаштовувала своєю розмитістю і нечіткістю. «Якщо хлопчик чи дівчинка активні, і їм не пощастить у нашій школі з педагогом, який зміг би зацікавити, то це призводить до сумних наслідків: у кращому випадку до захоплення комп'ютерними іграми, в гіршому – алкоголем, сигаретами і наркотиками». За словами Юрія, в обраній ними англійській школі все дуже строго – насичений розпорядок дня, обов'язкове заняття спортом і пильний контроль з боку педагогів.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит

Закордонні радості

Керівник компанії «Есперанто Тревел» Дар’я Лантух впевнена: все більше українців приваблює перспектива того, що в зарубіжних школах їхні діти навчаться самостійності та відповідальності. Адже в майбутньому це допоможе їм успішно вибудувати своє життя. «За кордоном до дітей ставляться з повагою, намагаються зміцнити особистісні якості. Учитель із дітьми завжди «на рівних», уникаючи приниження учнів», – говорить Дар’я.

Атестат зарубіжних шкіл – це пропуск у кращі закордонні виші. Перелік предметів, що вивчаються в школах за кордоном, відрізняється від української програми. Наприклад, в Україні складно знайти школу з вивченням театрального мистецтва або бізнесу, а за кордоном – це звичайна річ. «У школі учням дають вибір між декількома альтернативами, і ти фокусуєшся на тому, що тобі дійсно цікаво. Звідси, зрозуміло, набагато вища мотивація і, безумовно, кращі успіхи», – розповідає Марта Білас, яка ув 2008 році закінчила швейцарську школу TASIS.

Ще одна перевага закордонної освіти – кожна іноземна школа має солідні спортивні комплекси з басейнами, футбольними і хокейними полями, тенісними кортами і залами для занять гімнастикою. Але найголовніше, що радує батьків, – це якість отриманої дітьми освіти. «Там учителі пояснюють дитині матеріал до тих пір, поки вона не зрозуміє. Не те що у нас: пояснили кілька разів, а якщо не зрозумів – плати 10 доларів і залишайся на додаткове заняття», – говорить Віолетта Бондар, чиї діти зараз навчаються у школах Великої Британії.

Вибір школи та вступ 

Інтернет переповнений пропозиціями для бажаючих навчатися за кордоном. У Києві низкою проходять освітні ярмарки, на яких відбувається презентація шкіл та коледжів. І сайт кожної школи запевняє, що заклад хороший і традиції у них давні. Як вибрати те, що потрібно? Компанії-консультанти з освітніх програм радять звернутися за порадою до друзів, чиї діти вже відучилися за кордоном, а також поцікавитися офіційними рейтингами навчального закладу. «Насторожити батьків повинен той факт, що школа приймає всіх дітей без особливого відбору. При цьому така школа може коштувати набагато дорожче, ніж ті, хто відбирає дітей на конкурсній основі», – попереджає Дар’я Лантух. Варто витратитися на ознайомчу поїздку до школи, адже це можливість почути при зустрічі з викладачами та учнями багато цікавого. Якщо школа обрана, справа за малим – потрібно туди ще потрапити. Для цього, як правило, потрібно показати відмінні знання з трьох предметів: математики, логіки та іноземної мови, якою ведеться навчання. А ще надати табелі успішності за останні три роки навчання і три характеристики від викладачів. Подавати документи необхідно заздалегідь, бажано за пару років до вступу, оскільки в хороші школи – черга з бажаючих. Серед бажаних місць навчання – школи Concord College Shrewsbury і Bromsgrove School у Великобританії, а також швейцарська TASIS.

Де і за скільки можна навчати дитину за кордоном. Фото - 5

Ціна питання

Один рік у школі-інтернаті закритого типу обійдеться в 20-80 тис. євро залежно від країни і рівня навчального закладу. Найдорожчі школи-пансіони – у Швейцарії, там рік навчання у середньому коштує від 50 до 100 тис. євро на рік. Англійські, американські та канадські навчальні заклади іноді вдвічі дешевші: від 20 до 50 тис. доларів на рік. Ніяких додаткових внесків понад спочатку названих сум батькам більше робити не доведеться. Дитина буде забезпечена всім необхідним: її вчитимуть, тренуватимуть, годуватимуть, нададуть житло і будуть за нею цілодобово наглядати. На жаль, грантів на навчання у приватних школах не буває. «Грантів, які повністю покривають навчання у приватній школі, ми не зустрічали. Практично всі школи пропонують стипендії (знижки) для обдарованих дітей, але їх сума невелика – 2-3 тис. фунтів на рік», – розповідає директор освітнього агентства DEC education Наталія Тарченко .

Заощадити можна, якщо дитина поїде навчатися за програмою High School. Вона діє в Ірландії, США і Канаді і коштує близько 10-15 тис. доларів на рік. Це навчання у державних школах, які не мають власної інфраструктури.

Якщо дитині необхідно просто підтягти знання іноземної мови, можна записати її на спеціалізовані курси за кордоном. «Навчальна програма з проживанням та харчуванням обійдеться батькам приблизно від 850 євро за 2 тижні. Економно їхати на більш тривалий термін – так кожен тиждень навчання обійдеться дешевше», – говорить координатор освітніх програм компанії STUDY.UA Катерина Власюк.


Наталія Нетовкіна: «Відправляти дітей на навчання за кордон краще віком до 13 років»

Дві мої старші доньки здобувають освіту в Швейцарії: старша вступила до університету Ecole Hoteliere de Lausanne, а середня здобуває освіту в швейцарській школі Ecole Nouvelle de la Suisse Romande. Звичайно, спочатку дітям складно було звикнути, адже наші діти розпещені, а в школах – сувора дисципліна: вони повинні поважати вчителів, закони нового суспільства. Відправляти дітей вчитися за кордон краще до 13 років – саме до цього віку діти можуть безболісно стати частиною європейського суспільства, прийняти його мову і культуру. Втім батькам не можна розраховувати, що в школах дітей виховуватимуть – потрібно намагатися частіше дзвонити, спілкуватися по скайпу і відвідувати дітей, не залишаючи їх без уваги.

Олександра Червоненко: «Зарубіжна школа змушує зняти рожеві окуляри»

В англійській школі цікаво навчатися: можеш сам собі вибирати предмети для вивчення, а на уроках більше практики, ніж теорії. У той же час школа-інтернат – це серйозна школа життя, де ти вчишся планувати свій час, самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність. Там добре розумієш, що тата і мами поруч немає, і розраховувати ти можеш тільки на власні сили. У школі всі рівні: ходять в однаковій формі, їдять в одній їдальні, живуть у скромних кімнатах у гуртожитку. І неважливо, який соціальний статус у твоїх батьків, ти повинен підкорятися правилам і традиціям цієї школи.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит