Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Інтерв'ю з Лізою Глінською, переможницею шоу «МайстерШеф», випускницею школи Le Cordon Bleu, а нині – успішним кулінаром

05.03.2019
Інтерв'ю з Лізою Глінською, переможницею шоу «МайстерШеф», випускницею школи Le Cordon Bleu, а нині – успішним кулінаром. Фото - 4

Щоб потрапити до французького інституту кулінарного мистецтва Le Cordon Blеu, педагог і візажист Ліза Глінська стала переможницею шоу «МайстерШеф».

Про Le Cordon Bleu Ліза Глінська дізналася кілька років тому, подивившись фільм «Джулі і Джулія». У ньому героїня Меріл Стріп Джулія Чайлд закінчила цей навчальний заклад і написала багато книг з кулінарії.

– В кінці фільму вказувалося, що розказана в ньому історія – реальна, і що така школа дійсно існує. Я захопилася! Стала збирати інформацію про Le Cordon Bleu, – згадує Ліза. – Так у мене з'явилася мрія: вчитися в цьому інституті. А через рік я побачила шоу «МайстерШеф», де в якості головного призу переможцю надавалося навчання в Le Cordon Bleu. У рекламному ролику випускники інституту так ефектно підкидали свої кухарські шапочки, що я остаточно зрозуміла: хочу бути серед них!

Ніколи до цього Ліза не займалася кулінарним мистецтвом професійно. Тим не менш, вона стала переможницею другого сезону «МайстерШеф» 2012 року. І поїхала до Le Cordon Bleu на 5-тижневий базовий кулінарний курс! Буквально в перший же тиждень навчання усвідомила: її мрія – кондитерське мистецтво.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи & ndash; зробіть правильний вибір!

Детальніше

Те, що після занять кондитери виносили в коридор, вражало уяву! Крім курсу навчання у французькому інституті, переможцю «МайстерШеф» надавався грошовий приз. Його Ліза теж вирішила витратити на навчання. І через півроку після закінчення кулінарного інтенсиву дівчина знову приїхала в Le Cordon Bleu – цього разу щоб вивчитися на кондитера.

Складнощі перекладу

Інтерв'ю з Лізою Глінською, переможницею шоу «МайстерШеф», випускницею школи Le Cordon Bleu, а нині – успішним кулінаром. Фото - 5

Курс включав три рівні: базовий, середній і вищий, по три місяці. Вищий Ліза пройшла в форматі інтенсиву – за п'ять тижнів. Кожен урок триває 3,5 години. На теоретичному занятті шеф розповідає про певну страву, асистент допомагає її готувати, а перекладач перекладає на англійську. Потім всі студенти пробують те, що вийшло, а через 15 хвилин, на практичному занятті, самі це готують.

– Наприклад, тема – тарти. Ми отримуємо інструменти, інгредієнти, ділимося на групи по 12-14 осіб і готуємо цю страву. Шеф всіх обходить, може щось підказати, але може і видалити з аудиторії, якщо, наприклад, макіяж занадто яскравий або нігті довгі, або кітель недостатньо чистий. Якщо видаляє з аудиторії, ставиться «нуль» (неявка). Чотири неявки означають недопуск до іспиту і виключення зі школи. Мені дуже подобається такий підхід – це означає, що в інституті відповідально ставляться до того, що роблять. І якщо випускник отримує диплом Le Cordon Bleu, значить навчальний заклад гарантує, що це справжній фахівець, – підкреслює Ліза.

Початок занять о 8:30, закінчення – о 22:00, і так шість днів на тиждень. Фактично повне занурення в мистецтво французької кухні. Протягом усіх трьох семестрів Ліза залишалася в п'ятірці кращих учнів – при тому що майже не знала французької.

Інтерв'ю з Лізою Глінською, переможницею шоу «МайстерШеф», випускницею школи Le Cordon Bleu, а нині – успішним кулінаром. Фото - 6

Незнання мови в чужій країні – це і було найважче, – зізнається вона. – Я знала англійську на розмовному рівні, але на заняттях звучала специфічна термінологія, та й шефи весь час наполягали: якщо хочеш пройти всі рівні, а тим більше стажування, англійської буде недостатньо. Тому доводилося освоювати французьку безпосередньо під час навчання. А після закінчення – перед стажуванням – два місяці займалася з репетитором. Париж мене прийняв – я дуже комфортно себе почувала, це сильно допомагало.

У Парижі дівчина провела майже рік: з червня по січень тривало навчання, потім два місяці стажування в кондитерському шоколадному бутіку.

– Коли я прийшла до шефа на співбесіду перед розподілом на стаж, він запитав: «Куди б ти хотіла піти? Що тобі більше подобається?» І я сказала: тільки не шоколад! Мені здавалося, що працювати з ним дуже важко. І ось я приходжу за вказаною адресою, а там шоколадний бутік! Шеф – шоколатьє, і він, мабуть, вирішив, що стаж в бутіку допоможе мені впоратися зі страхом перед шоколадом. Спасибі йому за це! – посміхається Ліза.

Не боятися змін

Інтерв'ю з Лізою Глінською, переможницею шоу «МайстерШеф», випускницею школи Le Cordon Bleu, а нині – успішним кулінаром. Фото - 7

Перші дві освіти Лізи – викладач вокалу і художник-гример. У 30 років вона не побоялася почати спочатку і спробувати те, до чого по-справжньому лежала душа. Сьогодні Ліза – кондитер. Після закінчення Le Cordon Bleu відкрила власні кондитерські курси і працює на каналі СТБ у двох кулінарних проектах. У серпні вийшла її перша книга про кондитерське мистецтво.

– Мої дві перші освіти мені зараз дуже допомагають: як учитель я володію методиками викладання, а як художник-гример – добре бачу колір, картину і композицію в цілому. А в майбутньому хотіла б відкрити свою школу кондитерської майстерності, – ділиться Ліза.

З Le Cordon Bleu талановита учениця не втрачає зв'язок.

– Мені цікаво все, що у них відбувається. Знаю, що у Le Cordon Bleu відкрилася велика школа в Парижі – дуже хочеться подивитися на неї. У лютому я брала участь у чемпіонаті світу з кондитерського мистецтва, який проходив у Парижі. Мої колишні викладачі курували весь процес. І мені було дуже приємно, коли в одному з інтерв'ю вони відзначили, що Україну представляє їх учениця, – посміхається Ліза.

Довідка DEC education

Інтерв'ю з Лізою Глінською, переможницею шоу «МайстерШеф», випускницею школи Le Cordon Bleu, а нині – успішним кулінаром. Фото - 8

Інститут Le Cordon Bleu був заснований в 1895 році. Вже понад 120 років сюди приїжджають студенти з усього світу переймати секрети майстрів французької кухні. 35 шкіл інституту працюють в 20 країнах. Щороку в них навчаються 20 000 студентів більш ніж 100 національностей.

Розташований на березі Сени, недалеко від Ейфелевої вежі, новий кампус Le Cordon Bleu в Парижі відкриває перед студентами нові можливості в кулінарному мистецтві, сфері туризму і гостинності.

Интересуетесь высшим образованием за рубежом? Узнайте подробнее о лучших вузах и программах США, Канады, Британии и Европы – сделайте правильный выбор!

Подробнее