Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Інтерв‘ю з випускником австралійського ВНЗ

28.07.2021
Інтерв‘ю з випускником австралійського ВНЗ. Фото - 4

Руслан поїхав навчатися до Австралії у 2015 році. Зараз він живе в Сіднеї й працює в успішному ІТ стартапі. Про свій вступ і студентське життя на п'ятому континенті Руслан ділиться з DEC education в цьому інтерв'ю.

Звідки у вас виникло бажання вчитися в Австралії?

Моя дружина Оля (в той час дівчина), вступила до Melbourne University, в той час, як я - до швейцарського Zurich University. Вона вже була до цього в Австралії й дуже позитивно відгукувалася про країну і відвідані міста. Після довгих роздумів, я все-таки вирішив поїхати разом з нею навчатися в Австралію, оскільки шанси залишитися після навчання й отримати робочу візу тут були вищими, ніж у Швейцарії. Там я мав підписати папери про обов'язкове повернення додому після випуску. Так я потрапив до Австралії, але вже пропустив осінній набір до університету і тому почав навчання в лютому 2015.

Як ви почали готуватися до вступу? Як вибирали спеціальність, навчальний заклад в Австралії? На що звертали увагу?

Я хотів вивчати фінанси й подав заяву в один з університетів, куди мене прийняли через пару днів. І, вже поступово, я почав досліджувати місцеві імміграційні закони та способи залишитися жити й працювати в Австралії. Виявилося, що для отримання посвідки на проживання після закінчення навчання, освіта повинна відповідати стандартам однієї з затребуваних Австралією кваліфікацій, з так званого Skilled Occupation List (SOL). З'ясувалося, що обраний мною напрямок Master of Finance не підходить до вимог SOL.

Усвідомивши, що мені потрібно вибрати іншу спеціальність, почав уже детальний пошук. Я об'їздив на велосипеді всі університети Мельбурна, які пропонували спеціальність Master of Accounting and Finance, щоб подивитися кампуси й умови навчання. Deakin University сподобався мені найбільше, і ще й був доступний за ціною, оскільки фінансові програми в Monash і Melbourne Uni коштували на ~ 50% дорожче.

Інтерв‘ю з випускником австралійського ВНЗ. Фото - 5

Розкажіть, будь ласка, докладніше про ваш навчальний заклад і про місто, в якому воно знаходиться. Які там умови проживання та навчання? З чого складається програма, яку вибрали?

Мій університет Deakin University - один з досить молодих в Мельбурні. І хоча у нього немає столітньої історії, як в інших, великий плюс цього закладу - фокус на прикладні знання, які знадобляться в реальному світі та на роботі. Наприклад, в Україні все навпаки, у нас більше уваги приділяють теоремам і високим матеріям.

Моя програма складалася з міксу фінансів і бухобліку. Багато лекторів мали великий досвід у своїй сфері. Наприклад, викладач з податкової системи працював у податковій службі на повну ставку і вів лекції після роботи о 6-7 вечора, а інший викладач з інвестування досі консультував своїх клієнтів у вільний час.

Що вам найбільше подобалося в вашому університеті в Австралії?

Те, як викладачі спілкуються зі студентами. Більшість лекторів і семінаристів дуже товариські й із задоволенням комунікують зі своїми студентами. Тільки з часом я зрозумів, що на лекцію потрібно приходити вже прочитавши й підготувавши матеріал, щоб розуміти, про що говориться і ставити питання для уточнення. Лекція - це діалог між викладачем і студентами, а не односторонній монолог "я вас всьому навчу".

Студенти з яких країн вчилися з вами?

На моїй спеціальності в основному були студенти з Індії, Китаю і Пакистану. Австралійці рідко вступають на магістратуру, а якщо і наважуються, то вже маючи досвід роботи.

Чи були якісь труднощі на етапі вступу або в процесі навчання? Якщо так, то які?

Вступ для іноземців в університети в Австралії був дуже легким, принаймні, коли це робив я. Потрібно було всього лише написати есе і попередньо скласти тест на знання англійської на прохідний бал (IELTS або PTE). Великим сюрпризом для мене було те, що всі письмові роботи перевірялися на плагіат. Система могла розпізнати сайт або книгу звідки була взята фраза без цитування, якщо 3-4 слова або синоніми слідують в такій же послідовності. Був допустимий відсоток на те, яку частину роботи складають цитати, а не оригінальний текст. Ця система також перевіряє вашу роботу з усіма раніше завантаженими, так що "позичити" реферат друга теж не вийде. І хоча я і не збирався займатися плагіатом, я був здивований своїм відсотком після першого завантаження, мені довелося переписувати всю роботу. Я вважаю, що ця система - ключовий аспект успішної освіти, бо вона зрівнює умови гри для всіх і з часом це культивує правильні звички.

Інтерв‘ю з випускником австралійського ВНЗ. Фото - 6

Що вас здивувало найбільше за час навчання в Австралії?

Те, що практично всі студенти встигають вчитися і працювати. Посада в кафе або продавця в магазині - це зовсім не соромно, навіть навпаки - заохочується. У моєму університеті в Україні вважалося, що весь свій час потрібно приділяти виключно навчанню, працювати було навіть соромно. А тут працювали всі, навіть діти з дуже забезпечених сімей.

Ви задоволені вашим вибором, країною і самим навчальним закладом в цілому?

Так дуже. Були звичайно свої мінуси, але загалом я залишився задоволений своїм вибором.

Як швидко вам вдалося знайти роботу після закінчення навчального закладу? Що це була за робота?

На першому курсі я працював в кафе і продавцем кавомашин. На другому курсі я влаштувався в невелику контору з фінансового консалтингу для приватних осіб (wealth management/financial planning). Завдяки одному з предметів (пенсійна система в Австралії) я був добре підготовлений до співбесіди й успішно пройшов всі тести для працевлаштування.

Яку пораду ви можете дати тим, хто ще знаходиться на етапі прийняття рішення про навчання в Австралії й вибирає університет?

Уважно вивчити імміграційні закони, тому, що нещодавно були прийняті великі поправки стосовно того, випускники яких спеціальностей можуть отримати ПММ. Наприклад, бухгалтери не входять до цього списку, але є багато інших вакансій. Тобто, спочатку я раджу визначитися зі спеціальністю, а потім з містом та університетом.