Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як майбутнім студентам і їх батькам пережити вступну кампанію

14.03.2018
Як майбутнім студентам і їх батькам пережити вступну кампанію. Фото - 4

Психолог DEC education Віра Факадей ділиться з батьками порадами, як правильно підтримувати дитину під час такого складного вибору, як професія, і як самим правильно ставитися до цього життєвого етапу.

Вступ до вишу – це часто стресова ситуація не тільки для абітурієнта, але і для його батьків. Вони начебто намагаються допомогти, але не завжди роблять це правильно. Що важливо розуміти, щоб не нашкодити дитині?

Перш за все потрібно пам'ятати про те, що в свідомості підлітка існують дві крайності. Перша: «Я хочу сам визначатися, приймати рішення, ризикувати, мріяти, відкривати світ». Інша крайність – потреба в присутності поруч дорослого: дитині все ще необхідна наша підтримка, страховка. З одного боку, він хоче діяти самостійно, з іншого – у нього зовсім немає прив'язки до реальності, а коли він з нею стикається, то впадає в ступор.

Цікавитесь освітою за кордоном? Дізнайтеся більше про вузи і програмах & ndash; допоможіть своїй дитині зробити правильний вибір.

Детальніше

Амбіції не можна пригнічувати: мовляв, що ти розмріявся про Гарвард, він все одно тобі не світить. Правильніше сказати: «Супер, це крута мрія! Давай, однак, сядемо і розберемося». Дитячий мозок фізіологічно не здатен сформувати безпечну ментальну картину – він ще розвивається. Щоб дитину не травмувала зустріч з реальністю, йому потрібно допомогти прояснити ситуацію і чесно сказати: «Ти можеш вступити, а можеш – і ні. І тому давай з тобою опрацюємо другий-третій-четвертий варіанти»». Підліток не впорається, коли поруч немає стійкого дорослого і йому немає на кого спертися.

Як бути батькам?

Як майбутнім студентам і їх батькам пережити вступну кампанію. Фото - 5

З іншого боку, дорослих теж можна зрозуміти. Вони переживають за дитину і бояться не менше. Є батьки, які занадто сильно ототожнюють себе зі своїми дітьми. Момент вступу сина або доньки вони сприймають як власний іспит. Батькам треба самим для себе відповісти на питання: я боюся, тому що дбаю про себе і свій комфорт чи про свою дитину та її майбутнє? Не боятися неможливо. Страх – це нормально, це природний захисний механізм, необхідний нам для виживання. Але його потрібно направляти в конструктивне русло, розуміти, що треба рухатися вперед.

Оцінки – далеко не все

Сьогодні, щоб успішно вступити до вишу і вчитися, одних знань мало. Потрібно готувати дитину, щоб, потрапивши в нову обстановку, в іншу країну, вона не розгубилася. Академічна підготовка – це лише одна частина успіху. Друга – це особистісні якості: дисциплінованість, комунікабельність, відповідальність, самостійність, доброзичливість. Їх потрібно розвивати до стійкого рівня, щоб вони проявилися в стресовій ситуації. Як? Активно виводити дитину зі звичної обстановки, звичного кола знайомств, ще коли вона вчиться в школі. Нехай їздить в табір, групові закордонні поїздки, на мовні курси, ходить в секції, бере участь у змаганнях. Нехай вчиться заводити нові зв'язки і не боятися знайомитися. Навіть якщо у неї погано з оцінками – в новій обстановці вона може показати себе з іншого боку.

Як майбутнім студентам і їх батькам пережити вступну кампанію. Фото - 6

Часто буває, що дитину ні до чого такого не готували. Вона, «домашня» і не цілком самостійна, раптом повинна сама за себе відповідати і приймати рішення. Навколишній світ для таких дітей – океан. Вони знаходяться в човні на поверхні, але будь-який шторм може його перевернути. Це нормальна ситуація. Роль орієнтира і страхувального кола повинні виконувати близькі – уважно вислухати, зрозуміти і підтримати: «Так, тобі складно. Але я в тебе вірю». Важливо встати в позицію рівного – підтягнути дитину до рівня дорослого: «У тебе є всі інструменти, щоб впоратися. Я знаю тебе як здібну, стійку і сильну людину». Але й самим дорослим треба щиро в це вірити!

У 15-16 років не багато дітей відчувають, им хотіли би займатися. Вибір спеціальності – ще одне болісне питання для абітурієнта. У кращому випадку більшість випускників школи зупиняється на двох-трьох, але зовсім різних напрямках. І в цьому плані зарубіжна освіта суттєво відрізняється від нашої: там у студента є рік-два, щоб, уже навчаючись в університеті, усвідомлено визначитися з вибором майбутньої професії.

Відгук клієнта DEC education

Ірина, студентка Thompson Rivers University: & laquo; Тут інше ставлення студентів до викладачів і викладачів до тебе. & Ldquo; Ми тут, щоб вам допомогти в будь-який час доби. Звертайтеся, якщо є питання & rdquo ;, & ndash; вони не тільки викладачі, а й психотерапевти, до яких завжди можна звернутися» Читати весь відгук >>>

На мій погляд, батькам варто пам'ятати: вступна кампанія і оцінки – це далеко не найголовніше. Набагато важливіше – зберегти довіру і дружбу з власною дитиною. Зрештою, син або донька можуть вступити до вишу за всяку ціну, але контакт з ними може бути втрачений. Це того не варто. В одному американському дослідженні опублікували точку зору, що найуспішніші люди не ті, хто свого часу добре вчився, а ті, у кого під час навчання, і взагалі по життю, були хороші відносини з близькими, друзями. Проблема, стрес – це нормально. Погано, коли їх нема з ким розділити і коли з конфлікту не шукають конструктивного виходу.

Цікавитесь освітою за кордоном? Дізнайтеся більше про вузи і програмах & ndash; допоможіть своїй дитині зробити правильний вибір.

Детальніше