Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як перевестися з вишу США до європейського вишу без втрат часу навчання

04.04.2019
Як перевестися з вишу США до європейського вишу без втрат часу навчання. Фото - 4

Іноді так трапляється, що з різних причин студенти, які вступили до вишу США, хочуть продовжити навчання в Європі. При цьому, звичайно ж, вони намагаються не втратити рік або два, які вже провчилися у Сполучених Штатах. Оскільки системи освіти у США і в європейських країнах різні, такий перехід необхідно робити продумано з урахуванням усіх нюансів.

Наприклад, один із нюансів полягає в тому, що системи оцінювання у вишах США і у вишах більшості європейських країн кардинально відрізняються, тому оцінки, отримані у Сполучених Штатах, необхідно коректно конвертувати. Цими та іншими тонкощами успішного трансферу діляться експерти освітнього агентства DEC education. Вони можуть надати вам кваліфіковану консультацію з усіх питань, що пов'язані з навчанням за кордоном.

Особливості трансферу

Незважаючи на те що переведення з вишу США до вишу однієї з європейських країн не є вступом, а називається трансфером, цей процес також відбувається під пильним наглядом приймальної комісії. Найчастіше комісія з пристрастю підходить до цього питання, тому досить уважно вивчає всі документи, надані потенційним студентом. Наприклад, аналізується, які предмети вивчав студент у США, які оцінки отримував, в яких позакласних заходах брав участь, наскільки був активний соціально, які відгуки може надати. Важливо при цьому дотриматись строків подачі документів, тому що частіше при трансфері студентів вони розглядаються швидше, ніж при вступі.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи – зробіть правильний вибір!

Детальніше

Перевестися з вишу США до Європи цілком реально. Однак імовірність зберегти рік або два навчання розглядається індивідуально у кожному конкретному випадку. Можливість продовжити навчання з наступного курсу залежить як від фаху, так і від програми. Під час підготовки до трансферу важливо показати всі оцінки, які студент отримав у виші США, а також свою активну життєву позицію. Все це оформляється у вигляді резюме. Завершальний етап переведення — проходження інтерв'ю по скайпу з одним із членів приймальної комісії.

Системи оцінювання у вишах США і європейських країн

Як перевестися з вишу США до європейського вишу без втрат часу навчання. Фото - 5

Якщо ви навчаєтесь в університеті США і плануєте перевестися до вишу однієї з європейських країн, вам необхідно розуміти, як система оцінювання у Сполучених Штатах співвідноситься з системою оцінювання в Європі, щоб успішно конвертувати вже зароблені оцінки у США.

ECTS (European Credits Transfer System — Європейська система переведення і накопичення кредитів) — найпоширеніша система оцінювання в європейських вишах. Основна відмінність між ECTS і системою кредитів у навчальних закладах США полягає в тому, що перша ґрунтується на робочому навантаженні студентів, а друга — на так званих контактних годинах. Робоче навантаження студента — це та кількість годин, яка необхідна для підготовки до занять, відвідування їх, підготовки до іспитів та їх здачі. Іншими словами, ECTS орієнтована на час, необхідний студентові для досягнення запланованих результатів навчання, тоді як система кредитів США більше орієнтована на час, необхідний викладачеві для навчання студентів.

Відгук клієнта DEC education

Наталі Соломенцева, мама Данила, студента University of South Florida, США: « Особистість студента оцінюється виключно за знаннями, навичками і відвідуваності. Вчителі пишуть інформацію для наставника (advisor) вашого студента. Наставник — як класний керівник, який становить думка про кожного студента » Читати весь відгук >>>

Європейська система переведення і накопичення кредитів

Як перевестися з вишу США до європейського вишу без втрат часу навчання. Фото - 6

Європейська система оцінювання вимірює і порівнює навчальні досягнення, дозволяючи студентам легко переводити кредити з одного навчального закладу до іншого.

Основні переваги ECTS для студентів включають у себе: по-перше, можливість отримати ступінь бакалавра в одній країні ЄС, а ступінь магістра — в іншій; по-друге, знайти роботу в будь-якій країні ЄС; по-третє, спрощує бюрократію оформлення документів. Навіть якщо студенти не закінчують програму навчання, кредити ECTS допомагають їм довести свої академічні досягнення. При цьому тим, хто відновив навчання, не доводиться знову проходити одні й ті самі курси.

Систему оцінювання ECTS використовують навчальні заклади таких країн, як Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Іспанія, Франція, Ірландія, Швеція.

Після проходження курсу, семінару, модуля студенти отримують кредитні бали ECTS. Кожен такий бал відображає обсяг робочого навантаження, виконаного студентом за цей період часу.

Ось деякі приклади кредитів ECTS: один рік навчання — 60 ECTS-кредитів; трирічна програма бакалаврат — 180 ECTS-кредитів; дворічна магістерська програма — 120 ECTS-кредитів.

Не всі кредити ECTS «важать» однаково

Як перевестися з вишу США до європейського вишу без втрат часу навчання. Фото - 7

Це означає, що зазвичай модуль або курс із 10 кредитами ECTS має приблизно в два рази більше навантаження, ніж модуль або курс із 5 ECTS. Однак це не завжди так. Залежно від країни один кредитний бал ECTS може становити в середньому від 25 до 30 навчальних годин. Наведемо приклади: Австрія, Італія та Іспанія — 1 ECTS = 25 навчальних годин; Фінляндія — 1 ECTS = 27 навчальних годин; Нідерланди, Португалія — 1 ECTS = 28 навчальних годин; Німеччина, Бельгія, Румунія і Угорщина — 1 ECTS = 30 навчальних годин. Проте кількість навчальних годин (або як їх ще називають робочими годинами) є приблизними, оскільки в дійсності ви можете витратити набагато більше часу на курс, який виявився для вас досить складним із огляду на те, що тема або предмет новий. Можливо, також і те, що курс, який виявився у вашій сфері інтересів, потребуватиме від вас менше тимчасових витрат, оскільки ви вже маєте деякі знання з його тем і питань. Це означає, що один із ваших курсів на 5 ECTS може потребувати від вас набагато більше роботи, ніж курс, за який ви отримаєте 10 ECTS.

Відгук клієнта DEC education

Дарина, студентка University of Amsterdam, Нідерланди: « Система освіти тут кардинально відрізняється від нашої. Головний плюс для мене в тому, що тобі дається всього кілька предметів, які конкретно потрібні для твоєї спеціальності, які ти вивчаєш максимально детально. Годі й розсіювати увагу на те, що тебе не цікавить» Читати весь відгук >>>

Система академічних кредитів США

Як перевестися з вишу США до європейського вишу без втрат часу навчання. Фото - 8

Система оцінювання у вишах США базується на контактних годинах. Контактна година — це будь-яка лекція або лабораторне заняття, під час якого викладач читає студентам курс або проводить дослідження. Зазвичай контактна година становить 50 хвилин.

Одна кредитна година коледжу США становить 1,67 ECTS у європейському виші. Безумовно, при конвертації важливо враховувати вимоги вишу, які можуть варіюватися.

В університетах і коледжах Сполучених Штатів студенти зазвичай отримують кредитні години в залежності від кількості «контактних годин», що проводяться ними за навчанням, на тиждень у класі. Кредитна година семестру (SCH) — це сума кредитів, які студент отримує за успішне завершення однієї контактної години і двох годин підготовки на тиждень протягом семестру. Одна семестрова кредитна година становить 15-16 контактних годин за семестр незалежно від тривалості курсу. Як правило, для однієї кредитної години протягом одного семестру студент повинен витратити одну контактну годину на заняття і дві додаткових години підготовки щотижня, які проводяться поза класом. Під час цих годин студенти можуть виконувати домашнє завдання, займатися дослідженнями або проходити практику.

Більшість коледжів та університетів присуджують три кредитних години семестру (SCH) (45-48 контактних годин) за успішне завершення навчального курсу. Кількість кредитів для лекцій, самостійної проектної роботи, лабораторного часу та стажувань варіюється в залежності від вимог конкретної установи.

Як перевестися з вишу США до європейського вишу без втрат часу навчання. Фото - 9

Кожен навчальний курс вимірюється кількістю кредитних годин, необхідних для його завершення. Для бакалаврату базові курси можуть мати один або два кредити. На ступінь магістра, в тому числі для MBA, більшість курсів «важать» три або чотири кредити.

Стандартне денне навчальне навантаження зазвичай становить 30 кредитних годин на рік. Як правило, щоб отримати вищу освіту, університети очікують, що студенти завершать: 120-130 кредитних годин для отримання ступеня бакалавра; 30-64 кредитних години для отримання ступеня магістра.

Деякі університети використовують SCH з метою визначення, якими будуть вартість навчання і розмір стипендії для майбутніх студентів. Протягом семестру іноземний студент повинен відівчитися від 9 до 12 кредитних годин в залежності від вимог кожного конкретного навчального закладу.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи – зробіть правильний вибір!

Детальніше