Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як отримати стипендію або знижку на навчання за кордоном

21.03.2019
Як отримати стипендію або знижку на навчання за кордоном. Фото - 4

Мета отримати стипендію або знижку на освіту за кордоном — цілком досяжна, якщо задатися нею заздалегідь і правильно підготуватися.

Освіта за кордоном — це надзвичайно серйозне рішення та чимала інвестиція батьків у своїх дітей. При цьому всі зусилля і вкладення варті того, щоб їх здійснити, адже зарубіжна освіта дає дітям прекрасну можливість отримати глобальний старт у самореалізації — відкрити масу можливостей для успішної кар'єри, не обмежуючись рамками однієї держави. Проте вартість якісної західної освіти досить висока, тому можливість отримати стипендію або знижку на навчання — неабияка підмога для батьків.

Варто зазначити, що практично всі університети мають можливість надавати стипендії або знижки на навчання іноземним студентам за умови, що в рік, коли ви вирішили вступати до цього навчального закладу, дана можливість забюджетована. Розмір стипендії може бути різним — від 1 тис. євро до 10-15 тис. доларів США. І, безумовно, конкуренція на її отримання надзвичайно висока. Тому, подаючи заявку на таку щедру стипендію, важливо дотримуватися всіх необхідних формальностей, знати нюанси і особливості навчального закладу, а також враховувати вимоги і важливі фактори, які нехай і не дадуть стовідсоткової гарантії, але однозначно збільшать шанс отримати стипендію у зарубіжному виші. Експерти DEC education виділили ряд таких факторів.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи – зробіть правильний вибір!

Детальніше

1. Високі оцінки та академічні досягнення у школі

Під час вступу на певну програму до закордонного вишу приймальна комісія насамперед аналізує успішність і заслуги майбутнього студента в школі. Чим вище рівень, кращі оцінки і більше перемог в олімпіадах із профільних предметів, тим позитивнішим буде рішення приймальної комісії.

2. Високий рівень знань англійської мови

Цілком очевидний факт — чим краще студент володіє англійською мовою, тим легше йому буде навчатися за кордоном. Більш того, чим вище бал студента під час складання іспиту IELTS — одне з обов’язкових умов при вступі, тим імовірніше отримати стипендію на навчання або знижку. Припустимо, у виші прохідний бал по IELTS — 6 балів, у цьому випадку цілитися треба не нижче ніж на 7 балів.

3. Успішне проходження інтерв'ю по скайпу

Експерти по роботі з клієнтами DEC education приділяють багато уваги підготовці майбутніх студентів до проходження цієї онлайн-співбесіди. Знаючи специфіку вишу або школи, а також вимоги приймальної комісії, ми готуємо наших клієнтів до успішного проходження і цього етапу.

Відгук клієнта DEC education

Олександр Зрібняк, студент University of Southampton, розповідає, чи можна змінити спеціальність на перших тижнях навчання, як лектори в Британії відносяться до іноземних студентів, і чому культурний шок по-англійськи — то, чого не уникнути Читати весь відгук >>>

Якщо всі ці три фактори сприяють студентові, університет може розглянути можливість надання стипендії. При цьому в кожному конкретному випадку її сума та умови отримання обговорюватимуться індивідуально. Загальних стандартів у цьому питанні немає.

Як отримати стипендію або знижку на навчання за кордоном. Фото - 5

Наведемо приклад. Один із наших студентів вступав у США на програму підготовки. Його академічні результати були досить високими. Іншими словами, студент був гідним кандидатом Після успішного скайп-інтерв'ю університет запропонував йому бути амбасадором для іноземних студентів, за що йому було надано знижку у розмірі 15 тис. доларів за кожен рік навчання. Тобто протягом навчального року він повинен був зустрічатися і спілкуватися з потенційними студентами з-за кордону та їхніми батьками, показувати їм кампус, можливо, ходити на лекції, відповідати на питання, розповідати про особливості вступу, навчання, проживання тощо. Такий формат «роботи на університет» не міг оплачуватися офіційно, оскільки студента за законом не можна офіційно працевлаштувати, однак можлива винагорода у форматі знижки на навчання. Таке ось взаємовигідне співробітництво.

У США досить популярні стипендії для студентів, які професійно або на любительському рівні займаються якимось видом спорту, показуючи при цьому високі результати. Якщо студент потрапляє в збірну команду університету, скажімо, з баскетболу, університет також надає йому знижку на навчання.

Тонкощі отримання стипендії

Хочеться звернути вашу увагу на ряд тонкощів, знання яких допомагає отримати стипендію або знижку на навчання за кордоном.

Як отримати стипендію або знижку на навчання за кордоном. Фото - 6

Рання подача документів. Шанс отримати стипендію зростає, якщо вибрати і подати документи в університет заздалегідь — мінімум за один академічний рік до початку навчання. Це належним чином оцінює приймальна комісія— адже така рання подача документів свідчить про інтерес до вишу, про серйозність намірів студента і підготовчої роботи. За умови посиленої академічної підготовки, високого балу за IELTS та успішної співбесіди, а також вдалого мотиваційного листа — шанс отримати стипендію зростає.

Вдалий мотиваційний лист. Написати мотиваційний — одна з вимог для вступників до зарубіжних університетів. У такому листі студент пише про свої цілі та плани, а також пояснює, чому вибрав той чи інший фах, чому саме в цьому виші і в цій країні хоче її отримати.

Мотиваційний лист має бути унікальним — не можна використовувати шаблони з інтернету, оскільки всі закордонні виші перевіряють тексти мотиваційних листів на унікальність, і якщо знаходять найменшу тінь плагіату, заносять абітурієнта у чорні списки, доступ до яких є в усіх вишах. Репутація коштує дорого, тому мотиваційний лист необхідно писати самостійно.

Як отримати стипендію або знижку на навчання за кордоном. Фото - 7

У мотиваційному листі варто проявити себе з кращого боку, безумовно, при цьому без зайвих домислів. Можна розповісти, як і чому студент вибрав саме цей виш, поділитися своїми планами на майбутнє, розповісти, які предмети найбільше цікавлять, в яких проектах, семінарах, дослідженнях студент брав участь. Можливо, він був волонтером, стажувався, брав участь у соціальних проектах. Отримавши цю інформацію, приймальна комісія дійде висновку, що студент може бути не тільки успішним у навчанні, але й соціально активним членом університетської спільноти.

Якщо студент закінчив виш в Україні та хоче продовжувати навчання за кордоном або ж змінити спеціалізацію і отримати другу вищу освіту, в мотиваційному листі необхідно аргументувати це рішення і пояснити свій вибір вишу і країни навчання. Навіть якщо він ще не знає, яку професію обрати, важливо показати, що має уявлення, в якій сфері хотів би розвиватися, які знання отримати, в якому напрямку самореалізовуватися.

Досить важлива частина мотиваційного листа — досягнення студента, який має відношення до обраної сфери навчання або фаху. Це частина портфоліо, яка готується під час вступу заздалегідь і демонструє, які навички є у студента, необхідні для навчання.

Як отримати стипендію або знижку на навчання за кордоном. Фото - 8

Ретельно підготовлене портфоліо. Академічні успіхи, підтверджені призовими місцями в олімпіадах, дослідженнями, участю і перемогами в конкурсах, конференціях, виставках, високі результати в спорті, участь у проектах різного рівня, участь і перемоги в музичних і театральних конкурсах — все це входить в так зване портфоліо абітурієнта, яке становить важливу частину документів, що готуються до вступу. Хороше портфоліо — великий плюс для отримання стипендії або знижки на навчання в престижному західному виші чи школі. Портфоліо — це показник позиції студента, його умінь і навичок, якостей та отриманого досвіду — всього того, що цінує кожен навчальний заклад, який прагне зібрати під своїм дахом найкращих зірок-студентів із усього світу.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи – зробіть правильний вибір!

Детальніше