Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як українка вступила до однієї з топових шкіл Великобританії

17.09.2018
Як українка вступила до однієї з топових шкіл Великобританії. Фото - 4

У житті української дівчини Олени Бордакової Bishopstrow College став першим кроком на шляху до отримання престижної освіти у Великій Британії. Вперше Олена потрапила до Великобританії завдяки благодійній організації Chernobyl Children's Lifeline, яка допомагає українським родинам та дітям, постраждалим від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Сім'я Келлі, в якій жила Олена, була дуже здивована високим рівнем академічних знань дівчинки. Тому пані Крістін Келлі та її чоловік вирішили дати їй шанс здобути освіту у Великій Британії і погодилися профінансувати її навчання.

Олена почала навчання в Bishopstrow College, коли їй було 16 років. Вона відразу пішла в старший клас – на програму iGCSE. Як розповідає дівчина, процес адаптації пройшов легко, до того ж в школі вона знайшла багато друзів з Китаю, Японії, Росії, Таїланду, Туреччини, Італії. Вивчати їй було цікаво все, особливо подобалися історія, англійська мова, біологія, хімія та фізика. Це й не дивно, адже в класі навчалося не більше 7 учнів, а тому кожен отримував індивідуальний підхід.

Цікавитесь середньою освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про школах і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше

Як українка вступила до однієї з топових шкіл Великобританії. Фото - 5

За перші півроку Олена з рівня англійської мови В2 перейшла на рівень С1.1. Сьогодні дівчина робить висновок, що найважливішими вміннями і навичками, які вона розвинула під час навчання, були адаптація до нових умов, співбесіда, правильна вимова, написання аналітичних та дослідницьких текстів.

Після закінчення Bishopstrow College Олена розглядала для продовження навчання такі школи, як Cheltenham Ladies' College, Downe House, Queen Anne's, Woldingham та ін. Зрештою саме Cheltenham Ladies' College запропонував їй повну стипендію на навчання протягом двох випускних років. У коледжі Олена вивчатиме економіку, історію, математику і політику.

Крістін Келлі: як ми обрали школу для Олени

«Коли ми з чоловіком вирішили, що хочемо дати Олені можливість вчитися у Великобританії, я й гадки не мала, з чого починати. Подзвонила в декілька приватних шкіл недалеко від нашого будинку, але мені відповіли, що будь-який процес подачі заяви буде занадто обтяжливим як для Оленки, так і для нас. Ми з чоловіком не знали системи і не розуміли, з якого боку до неї підступитися. В одній зі шкіл – Godolphin в Солсбері – приємна жінка з приймальні комісії вислухала мою історію і запропонувала звернутися в Bishopstrow. На її думку, школа могла допомогти Олені познайомитися з британською шкільною системою. Я відразу ж поїхала в Bishopstrow, зустрілася з Марком (директором школи) і Лоррейн (директором приймальної комісії) і зрозуміла, що школа нам підходить, якщо Олена здасть вступні іспити. На цьому шляху було багато перешкод.

Як українка вступила до однієї з топових шкіл Великобританії. Фото - 6

Олену взяли в Bishopstrow, і з першого ж дня вона відчувала себе як вдома. Оскільки дівчинка майже ніколи не залишала батьківщину, ми дуже хвилювалися, чи не буде вона сумувати за домівкою. Але їй відразу сподобалося навчання, а школа підійшла ідеально. У нас склалося враження, ніби у неї виросли крила.

Дівчинка знайшла друзів і звикла до нового способу життя. Олені навіть дали премію від директора школи в день випуску. Це був момент, коли ми самі побачили, наскільки важливою вона була для школи, адже вже протягом першого року навчання Олена досягла такого рівня авторитету і підтримки серед учнів і викладачів, що її обрали префектом школи.

Олена закінчила Bishopstrow з академічною відмінністю і високими оцінками на iGCSE, відповідно отримала повну стипендію на навчання за програмою A-level в одному з найпрестижніших британських коледжів – Cheltenham Ladies', що обіцяє прекрасне майбутнє.

Як українка вступила до однієї з топових шкіл Великобританії. Фото - 7

Дуже цінним для нас було те, що в Bishopstrow нам запропонували поради на кожному етапі процесу подачі заяви в школу. Адже ми і не здогадувалися, чи буде можливість отримати стипендію, і взагалі чи існує така ймовірність. Марк і Лоррейн вклали багато часу в те, щоб допомогти нам скласти перелік шкіл, які підходили б Олені. І ми відвідали більшість з них. Олена здала багато іспитів в кращі рейтингові школи. А з усіма цими питаннями допомогли розібратися в Bishopstrow.

Коли ми дізналися, що Олена отримала престижну стипендію Доротеї Біль в Cheltenham Ladies' College, ми були в захваті. Всі витрати на навчання, придбання одягу, спорт, музичні заняття, навіть на ноутбук і подорожі з класом – все оплатила школа. Викладачі побачили в цій чудовій дівчинці те ж, що побачили свого часу ми. Оленка – унікальна людина, яка насправді може змінити цей світ на краще. Навчання в Bishopstrow College стало першим кроком в її чудовій подорожі і зіграло важливу роль в її майбутньому. Без цієї школи ми не рушили б з місця. Все, чим зобов'язана ця дівчинка і ми – заслуга саме цієї школи».

Довідка про навчальний заклад

Як українка вступила до однієї з топових шкіл Великобританії. Фото - 8

Невеликий спеціалізований освітній центр, що пропонує мовні та академічні програми підготовки іноземних школярів до вступу в провідні школи Великобританії, Німеччини, Швейцарії. Центр співпрацює з 80 британськими школами, серед яких: Badminton, Warminster, Cheltenham, Charterhouse та ін. Центр отримав високі оцінки за 13 з 15 критеріїв Британської Ради. Це максимальна оцінка серед подібних навчальних закладів, а, отже, Bishopstrow College входить до перших 3% кращих навчальних закладів, які були перевірені British Council. Центр також отримав високу оцінку від Ofstead – державної організації, яка перевіряє школи країни.

Діти навчаються за програмою середньої школи iGCSE, яка адаптована для іноземних учнів, а також за програмою Pre-IB, яка готує дітей до навчання на програмі міжнародного бакалавріату. У 2016 році 93% учнів iGCSE отримали високі оцінки (A* – C). Можливі також участь в літніх програмах та індивідуальне навчання. 50% навчального часу в Bishopstrow College присвячено урокам англійської мови, 50% – академічним предметам. Заняття проходять у невеликих класах: до 8 осіб у групах з вивчення мови і до 12 – в академічних групах.

Цікавитесь середньою освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про школах і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше