Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як обрати школу в Великобританії

12.03.2018
Як обрати школу в Великобританії. Фото - 4

Існує безліч складових вибору тієї чи іншої школи для вашої дитини, коротко розповісти про них – наше завдання. Саме коротко – оскільки кількість питань настільки велика, і вони такі складні і різноманітні, що вам все одно знадобиться допомога експертів освітньої агенції, щоб розібратися у всіх тонкощах вибору.

Критерії вибору школи

Отже, ви переконалися, що вам підходить саме британська освіта. У такому випадку ми можемо сказати вам: вітаємо! Ви зробили правильний вибір. Але це тільки початок. Далі перед вами постає основний перелік питань, що стосуються вже підбору конкретної школи.

Тип школи. Тут ваш вибір зупиниться на школах зі спільним або роздільним навчанням. Спільне – це коли хлопчики і дівчатка вчаться разом, відповідно роздільне – окремо школи для хлопчиків і для дівчаток. Якому типу віддати перевагу – виявляється непросте питання, адже позитивне є і в одних, і в інших школах. Вважається, що в школах зі спільним навчанням активніше розвиваються міжособистісні відносини, зате в школах для хлопчиків або для дівчаток діти можуть реалізувати себе повніше, не звертаючи увагу на протилежну стать, особливо в пубертатний період. Втім, досить продуктивна змішана модель навчання дитини: в ранньому віці – спільне навчання, в середньому – роздільне, в старших класах – знову спільне.

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 5

Рейтинг школи. Дуже важлива складова вашого вибору. Хто ж не хоче, щоб його дитина потрапила в школу з верхніх рядків світового рейтингу! Однак не все так просто. Кількість рейтингів дуже велике, їх публікують різні видання, а критерії для навчальних закладів можуть бути найрізноманітнішими. Тому, глибоко копнувши в цьому питанні, ви будете, м'яко кажучи, здивовані. А тому при аналізі даного критерію все-таки краще проконсультуватися з фахівцями агенції, що відправляє дітей на навчання до Великої Британії.

Хочете, щоб ваша дитина отримала освіту за кордоном? Дізнайтеся більше про британських школах і програмах – зробіть правильний вибір

Детальніше

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 6

Розташування школи. Відразу слід зазначити, що розташування школи в сільській місцевості або в місті ніяк не пов'язане з матеріальною складовою навчального закладу, рівнем професіоналізму персоналу та комплексом послуг як в класі, так і поза його стінами. І хоча відмінності, звичайно ж, існують, віддати перевагу часом буває досить складно. Наприклад, в школах, які знаходяться в сільській місцевості, повітря чистіше, тут зазвичай великі території, є більш широкі можливості, скажімо, для занять кінним спортом. Зате в міських школах у дітей незрівнянні переваги у вигляді цікавого дозвілля – відвідування культурних заходів, різних пам'яток.

А ось що не можна порівнювати, так це рівень безпеки – він скрізь дуже високий; не варто також порівнювати можливості транспортного сполучення – Британія покрита величезною кількістю доріг, тому транспорт без проблем дійде навіть до самого затишного куточку держави.

Матеріальне забезпечення школи. В даному контексті мова йде не про стан матеріального забезпечення школи, а про матеріальне забезпечення, яке підходить саме вашій дитині. Якщо, наприклад, вона мріє про кінний спорт, то відповідно потрібно обирати школи, в яких цьому напрямку відводять серйозну роль. Або скажімо, у дитини непогані здібності в будь-якому виді спорту, тоді варто пошукати школи, де з учнями працюють висококваліфіковані тренери на професійних майданчиках.

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 7

Кількість іноземців. Обираючи школу своїй дитині, необхідно також знати, яку кількість іноземців приймає навчальний заклад. Десь це може бути всього-на-всього 5%, а десь і всі 100%. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, яким буде рівень занурення вашої дитини в британську культуру і мовне середовище. Адже якщо іноземців в школі мало, то і процес вдосконалення англійської мови та залучення до культури пройде дуже швидко. І навпаки, якщо іноземців переважна більшість. Безумовно, дитина в будь-якому випадку навчиться досконало володіти мовою і зможе перейняти британську культуру. Просто за більшої кількості іноземців цей процес буде тривалішим, однак легшим з психологічної точки зору.

Додаткові заняття з англійської. Якщо вашій дитині потрібно підтягнутися в англійській, то підійде школа, де дають додаткові заняття з мови. Навчаючись за основною програмою і одночасно займаючись додатково, вона набагато швидше вийде на пристойний рівень вільного спілкування англійською мовою. До речі, в деяких школах подібні заняття входять у вартість програми навчання.

Формат проживання. У школах-пансіонах Великобританії існує можливість вчитися як безпосередньо в пансіоні, так і на денному стаціонарі. У першому випадку дитина буде жити в резиденції, у другому – в сім'ї. Кожен з цих форматів проживання має свої переваги. Наприклад, в резиденції дитині буде набагато веселіше, зате в сім'ї їй може бути затишніше. Зазвичай батьки іноземних учнів віддають перевагу формату проживання в пансіоні, що не в останню чергу пов'язано і з тим, що у великій компанії дитина менше нудьгує.

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 8

Умови проживання. Даний аспект дуже важливий і вимагає ретельного аналізу. Адже умови проживання – це те, що буде оточувати вашу дитину весь час. Відповідно побут повинен бути максимально прийнятним для вас. Тут зайвої інформації не буває. Необхідно дізнатися, де живуть учні, скільки людей в кімнаті, які меблі в школі, санвузол – загальний чи окремий. Звичайно, непогано б ще дізнатися про те, як харчуються діти, але таку інформацію самостійно роздобути може бути досить складно. Однак її може дати освітня агенція, у якої тісні зв'язки як з самими школами, так і з нашими студентами, які там навчаються. Наприклад, навіть з опублікованих DEC education відеоінтерв'ю зі студентами можна почерпнути багато цікавої інформації про облаштування побуту в різних британських школах.

Відгук клієнта DEC education

Валентин, учень британської школи-пансіону Gordonstoun School: & laquo; Атмосфера в школі дуже хороша, позитивні люди, але потрібно бути готовим до традицій, особливими правилами, починаючи від етикету, і закінчуючи домашнім завданням» Читати весь відгук >>>

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 9

Додаткові опції. На що ще варто звернути увагу? На найрізноманітніші деталі, які можуть мати велике значення. Зокрема, чи є в школі релігійне виховання – можливо, якщо дитина з сім'ї атеїстів, то така опція виявиться непотрібною; яка філософія виховання – може бути, що деякі її аспекти ви не приймаєте. Адже Великобританія – це свобода вибору. А, скажімо, проаналізувавши динаміку вступу до різних вишів випускників якоїсь конкретної школи, можна визначити її негласну спеціалізацію. Але це вищий пілотаж пошуку школи.

Вартість навчання. Один з найважливіших критеріїв – скільки все це коштує. Обов'язково необхідно знати вартість навчання в тій чи іншій школі, щоб ваші бажання не йшли врозріз з вашими можливостями.

Найважливіший критерій вибору школи

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 10

Як говорить народна мудрість, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Це правдиво і по відношенню до вибору школи. Найкраще допоможе зробити правильний вибір ознайомча поїздка в школу. Адже побачити все на власні очі, так би мовити, помацати своїми руками, а також десь на рівні підсвідомості визначити – це те місце чи ні – можна, тільки самому там побувавши. Говорячи «самому», звичайно ж, мається на увазі «разом з дитиною», адже це їй тут жити і вчитися, це їй повинно сподобатися. А якщо сподобається їй, то вона охоче сюди приїде – в уже знайоме середовище, – і розлука з батьками здасться не такою важкою.

Ознайомча поїздка – вельми клопіткий захід, що вимагає ретельної підготовки. Адже потрібно узгодити дату відвідування всіх вподобаних на попередньому етапі шкіл, домовитися про зустріч з адміністрацією кожного навчального закладу, продумати логістику, щоб укластися в оптимальні терміни, а ще оформити візові документи, квитки і т. д. Такий обсяг роботи під силу тільки агенції. Не варто самостійно винаходити велосипед.

Літні програми

На етапі підготовки і вибору школи дуже допомагають літні програми, які в період канікул пропонують навчальні заклади. Дитина, яка приїхала з-за кордону, може «приміряти» на себе британську школу – пожити справжнім студентським життям, підтягнути англійську, а заодно і розважитися – на те воно і літо. Це свого роду міні-модель школи-пансіону. Протягом двох-трьох тижнів занять в такій школі дитина зрозуміє, які тут висуваються вимоги, який необхідний рівень володіння мовою, і взагалі – що таке британська школа-пансіон.

Підготовка до школи і вступу

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 11

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, спробуємо розбити підготовку до вступу в британську школу на етапи. Для початку потрібно визначитися, в якому віці ви відправите дитину вчитися. Припустимо, це буде 13 років. Тобто у вересні, коли їй вже буде 13, вона почне навчання в британській школі. Тому безпосередню підготовку до вступу потрібно починати приблизно за півтора року до зазначеної дати – десь в квітні-травні, коли їй ще немає і 12.

Слід зауважити, що до цього часу ви вже повинні знати все про британські школи. Скільки особисто вам, батькам, знадобиться на це – все залежить від вашого ентузіазму, вміння шукати інформацію, наявності/відсутності допомоги з боку освітньої агенції. Починаючи з квітня-травня, ви поступово повинні звузити ваші уподобання до 3-4 шкіл, які необхідно буде відвідати особисто, оформити документи на відвідування цих шкіл і в вересні-жовтні поїхати з дитиною в Великобританію. Тут же дитина пройде співбесіди.

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 12

У листопаді-грудні дитина пише мотиваційний лист, здає тести, іспити. До речі, їх часто здають в Україні – в освітній агенції. А вже до кінця січня ваша заявка й інші документи повинні бути в школах. Рішення з боку шкіл слід очікувати десь у березні. У вас буде тиждень-другий, щоб подумати, а потім визначитися з вибором. Але вже у вересні, коли вашій дитині виповнилося 13, вона увійде до класу повноцінним студентом британської школи-пансіону.

До всього цього слід додати, що ці півтора року – оптимальний мінімум часу, який потрібен на підготовку. Якщо ж ви вступаєте в престижну школу, то про вступ слід задуматися заздалегідь, років за 3-4. Цілком імовірна ситуація, що, коли ваші син або дочка готові будуть вступати, то в такій школі може не виявитися місць.

Критерії вибору предметів на A-level

Якщо вже мова зайшла про підготовку до школи, особливу увагу слід приділити і критеріям вибору предметів на A-level, оскільки багато дітей вступають до школи, починаючи саме з Sixth Form, або, закінчуючи одну британську школу (де немає задовольняючих їх предметів на A- level), переходять в іншу.

Як обрати школу в Великобританії. Фото - 13

Дворічна програма підготовки до університету A-level – важливий етап в житті кожного студента. В цей час, по суті, готується база для вибору професії мрії. Відповідно найважливіше в даній ситуації – віддати право вибору предметів на A-level дитині, а не приймати за неї настільки важливе в її житті рішення. Адже це їй повинна подобатися професія, а не вам, це вона буде робити карколомну кар'єру, а не ви.

Разом з тим, ніхто не говорить, що дитині не треба допомагати. Їй необхідно допомогти визначити зв'язок між предметами і подальшої спеціальністю. Наприклад, для спеціальності «бізнес», важливо вивчати економіку і право, а якщо йти на історію мистецтв, то вельми до речі будуть заняття з історії, теології, європейських мов. Такий зв'язок між предметом і спеціальністю може бути неявним. Однак знайти його можна, по-перше, знаючи академічні вимоги вишу, куди дитина планує вступати; по-друге, використовуючи різну інформацію, зокрема типові таблиці, в яких дано співвідношення спеціальностей, ключових предметів на A-level і бажаних предметів; по-третє, консультуючись у центрах планування кар'єри, які працюють при школах. Але найголовніше – щоб дитині було цікаво.

Правильний вибір школи – гарантія, що через кілька років ви усвідомите, який цінний подарунок зробили своїй дитині. Адже тепер перед нею відкрита дорога до престижного закордонного вишу та в успішне майбутнє.

Хочете, щоб ваша дитина отримала освіту за кордоном? Дізнайтеся більше про британських школах і програмах – зробіть правильний вибір

Детальніше