Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як обрати університет в Америці

26.04.2019
Як обрати університет в Америці. Фото - 4

Вищі навчальні заклади США – одні з найпрестижніших у світі. Університети Америки займають стійкі позиції в світових рейтингах і залучають кращих викладачів і дослідників з усього світу. Пропонуємо разом з нами розібратися, чим слід керуватися студенту у виборі американського університету.

Система вищої освіти США

Американська система вищої освіти – визнана однією з найефективніших у світі. За даними UNESCO в неї входить близько 6000 вищих навчальних закладів. У США вчиться величезна кількість студентів – понад 14 мільйонів – більше, ніж в будь-якій іншій країні світу! Америка є світовим лідером в галузі вищої освіти як за масштабом і кількістю студентів, так і за якістю навчання. Американські університети займають верхні позиції в світових рейтингах і перевершують за цими показниками навіть такого визнаного лідера, як Великобританія: серед 45 провідних університетів світу більше 30 (тобто 2/3) знаходяться в США; більше половини серед 200 кращих вишів світу складають американські університети.

Вищі навчальні заклади в США дуже різноманітні: це приватні і державні університети, коледжі вільних мистецтв і т.зв. ком'юніті-коледжі. Всі вони відіграють значну роль у системі вищої освіти США, проте як іноземному студенту в них розібратися і обрати собі відповідний університет?

Це непросте завдання, адже в США немає єдиного загальновизнаного рейтингу вишів, як, наприклад, у Великій Британії та Австралії. Система освіти децентралізована, і більшість повноважень знаходиться у веденні штатів, тому тут немає офіційного рейтингу навчальних закладів Комітету Освіти або подібного державного органу. Більш того, при близькому розгляді виявляється, що методи складання рейтингів, що використовуються у Великобританії і Австралії, де функціонує 115 і 39 вишів відповідно, незастосовні в США, де налічується кілька тисяч вищих навчальних закладів. В Австралії студенти зазвичай орієнтуються на 10 кращих університетів, у Великобританії – на Toп-30, в які входять всього 25% всіх вишів країни. Якщо використовувати такий же підхід до американських університетів, то студенту доведеться мати справу з більш ніж 1000 вищих навчальних закладів! Зрозуміло, що таким чином завдання вибору для студента стає ще складнішим.

Цікавитесь вищою освітою в США? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах – зробіть правильний вибір!

Детальніше

Як зробити правильний вибір

Ми рекомендуємо збирати й оцінювати інформацію з різних джерел. Багато студентів звертаються до рейтингу компанії Princeton Review, яка займається підготовкою до тестів і освітнім консалтингом. Компанія виділила 373 провідних американських ВНЗ. Однак рейтинг спирається багато в чому на думку студентів і часто піддається критиці за неточність і відсутність комплексного підходу. Досить популярний рейтинг журналу US News and World Report, який щорічно публікує список 100 кращих університетів США. Сюди входять відомі і авторитетні вищі навчальні заклади Америки, проте в цілому рейтинг – це тільки приватна думка окремого видання, яке, серед іншого, займається складанням рейтингів кращих лікарень, автомобілів і використовує обмежені критерії оцінки.

Як обрати університет в Америці. Фото - 5

Досить корисною виявляється класифікація університетів Carnegie Foundation, яка публікується з 1973 року. Вона грунтується на різноманітних показниках, включаючи особливості навчальних програм університету, аналіз студентської спільноти, кампусу, освітньої та дослідницької діяльності університету. За класифікацією Carnegie Foundation, тільки 4200 з 6000 навчальних закладів можна назвати університетами, оскільки лише вони дають студентам чотирирічну освіту і ступінь бакалавра при успішному закінченні програми, в той час як інші пропонують дворічне навчання і випускають студентів з Associate's Degree (аналог нашого молодшого спеціаліста).

З виділених 4200 лише 400 являють собою повноцінні університети, які пропонують програми бакалавріату, магістратури та докторантури за різноманітними спеціальностями. В кінцевому підсумку, з цієї групи залишається тільки 96 університетів (з них 63 державних), які мають вищу дослідницьку категорію Tier 1. Це авторитетні рейтингові університети, які щорічно залучають великий обсяг коштів на проведення досліджень. Це вузький елітний прошарок кращих університетів Америки, до якої належать відомі у всьому світі Гарвардський, Прінстонський, Єльський університети та інші навчальні заклади Ліги Плюща.

У цьому вищому кваліфікаційному розряді Tier 1 знаходяться університети-партнери освітнього концерну INTO (зокрема, Oregon State University і University of South Florida), який дає можливість вступити в кращі американські виши і з яким працює DEC education.

Oregon State University

Oregon State University (OSU) заснований в 1868 році за указом Авраама Лінкольна. Зараз це один з провідних і найбільших державних університетів США. Він пропонує більше 200 програм бакалавріату і 80 програм магістратури. Тут на 11 факультетах навчається близько 22 тис. студентів з 89 країн світу. Він займає провідні позиції в області екології і біології, охорони природи, океанографії, ядерного інжинірингу та радіаційної безпеки, лісового і сільського господарства, зоології, дієтології, охорони здоров'я, спорту, географічних і комп'ютерних наук.

Як обрати університет в Америці. Фото - 6

OSU входить до 70 кращих вишів США і 150 кращих університетів світу. Він є одним з провідних дослідницьких центрів з щорічним фондом близько 231 мільйону доларів. Це один з усього двох університетів, який бере участь у федеральних програмах дослідження моря, сонця і космосу. Також він має урядовий грант на вивчення земних надр. Тут є різноманітні дослідницькі центри – лабораторія хвильових досліджень, центр морських досліджень, центр досліджень в області додаткової та альтернативної медицини і багато іншого. Студент, обираючи університет, повинен розуміти, що дослідження, проведені університетом, важливі не тільки для його кар'єри, а й для наукового прогресу людства. Дослідження за федеральними замовленнями і проектами приватних компаній приносять вагомий прибуток університету, який вкладається в програми розвитку: університет залучає кращих фахівців і викладачів, оновлює навчальні корпуси, забезпечує сучасне лабораторне та навчальне обладнання. Участь у дослідницькій роботі дозволяє студентам застосовувати отримані знання і навички на практиці та розвивати свою професійну компетенцію.

Університет надає студентам все необхідне для успішного навчання. Бібліотека Валлі виступає довідковим центром, дослідницькою базою і налічує понад 1,4 мільйона книг; система «Класна дошка» являє собою віртуальне середовище, де студенти можуть спілкуватися з викладачами та іншими студентами; в "Центрі листів" ви зможете отримати допомогу при підготовці будь-яких письмових робіт. Тут також існує безліч можливостей для розвитку і проведення дозвілля – зали і майданчики для різних видів спорту в Центрі Діксон; студія для роботи з глиною, склом і фотостудія в Центрі ремесел; студентська газета, радіо і телебачення в Медіа-центрі.

Як обрати університет в Америці. Фото - 7

Міссія університету – постійне поліпшення якості життя, екологічної обстановки і матеріального добробуту в штаті і за його межами. Це відображається в інфраструктурі університету, його освітніх програмах та наукових дослідженнях. Наприклад, тут працює Центр штучно створеного середовища і екологічно безпечних технологій Орегона (Орегон BEST), який об'єднує компанії та підприємства штату з університетськими лабораторіями, щоб застосовувати їх дослідження в реальному середовищі, стаючи, таким чином, каталізатором економічного зростання і основою екологічної економіки Орегона. Для студентів діє програма підприємництва Austin – найстаріша і одна з найбільш ефективних університетських програм в США, які допомагають студентам розвинути власний бізнес. Студенти університету також можуть брати участь в клубі «Студенти у вільному підприємництві» та команді лідерів AEP.

Розташований університет в невеликому місті Корвалліс, одному з найбільш безпечних, екологічних і освічених міст США, з безкоштовним автобусним сполученням, у відносній близькості від Каскадних гір і узбережжя Тихого океану. Корвалліс також знаходиться недалеко від столиці штату – Портленда – де розташовані офіси відомих компаній (Nike, Adidas, Intel, HP), що відкриває перед студентами можливості для працевлаштування і професійного розвитку.

University of South Florida

Як обрати університет в Америці. Фото - 8

University of South Florida (USF) – це більш молодий і динамічний навчальний заклад. Заснований в 1956 році як невеликий виш для підготовки кваліфікованих кадрів для зростаючого регіону Флориди, він всього за півстоліття перетворився в найбільший університет штату і один з 10 найбільших університетів у США. Він пропонує близько 120 програм бакалавріату і 130 програм магістратури, величезну кількість спеціальностей в різних галузях, включаючи бізнес, гуманітарні та технічні науки, інжиніринг, медицину, освіту і мистецтво, на яких навчається 47 тис. студентів з 125 країн світу. USF входить до двадцятки університетів США з найдинамічнішим розвитком, і визнаний найбільш швидко зростаючим університетом за обсягом державного фінансування наукових розробок. Це один з 50 провідних національних дослідницьких центрів з фондом наукових досліджень близько 400 млн. доларів на рік.

Університет відомий своїми видатними розробками в галузі медицини, біотехнологій, інжинірингу та наук про навколишнє середовище, дослідженнями дитячого діабету, малярії, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, ракових захворювань, технологій сонячної енергії та управління водними ресурсами. До сильних спеціальностей університету відносяться: бухгалтерський облік, психологія, підприємництво, кримінологія, освіта, мистецтво (музика, драма, графіка, танець, архітектура), аудіологія, охорона здоров'я, соціальна робота, розлади мови. Бізнес-коледж при університеті акредитований асоціацією AACSB і пропонує різноманітні програми по бізнесу, фінансам, маркетингу та менеджменту.

Як вступити до вишу США

Як обрати університет в Америці. Фото - 9

Отже, ви розібралися з рейтингом, визначилися з університетом і знайшли відповідну програму. Постає питання – як же туди вступити? Всім студентам, що вступають в престижні виші, потрібно здавати спеціальні тести (SAT, GRE, GMAT), які проходять всі американські випускники, а також добре знати мову і мати і високий середній бал атестату. Програми INTO при Oregon State University і University of South Florida дають студентам можливість отримати необхідну мовну і академічну підготовку, а також розвинути навчальні навички для вступу в американський університет, не вимагаючи при цьому додаткових документів і обов'язкових тестів.

Програма INTO Undergraduate Pathway призначена для випускників шкіл. Вона є еквівалентом 1-го курсу американського університету і готує студентів до вступу на 2-й курс програми бакалавріату в галузі бізнесу, інжинірингу, комп'ютерних, природних і гуманітарних наук. Підготовча програма INTO Graduate Pathway призначена для студентів, які хочуть вступити до магістратури. Вона готує їх до зарахування на програми магістратури по бізнесу, інжинірингу, математиці, біології, географії, глобальному сталому розвитку. Протягом всього року центр пропонує різні програми з англійської мови Academic English для студентів з різними цілями і рівнем знань, включаючи курси академічної та загальної англійської мови, навчальний та університетський рік за кордоном.

Цікавитесь вищою освітою в США? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах – зробіть правильний вибір!

Детальніше