Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Канадська школа зблизька

01.06.2018
Канадська школа зблизька. Фото - 4

Шкільній освіті в Канаді надають дуже великого значення. Тут хороша школа біля будинку завжди є предметом гордості місцевих жителів. І чим вона краща, тим дорожче в районі нерухомість. У багатьох містах і регіонах в каталогах з нерухомості навіть публікується інформація про місцеві школи і даються порівняльні оцінки для різних класів.

Яка ж вона, канадська школа? Щоб визначитися з вибором для своєї дитини, врахувати всі за і проти шкільної освіти в Канаді, потрібно подивитися на типову канадську школу з близької відстані. Але почати дивитися потрібно здалеку: які взагалі бувають школи.

Державна чи приватна

У сфері середньої освіти в Канаді існують приватні і державні школи. Приватні школи є в кожній провінції і є привабливою альтернативою для батьків з інших країн, які хочуть дати зарубіжну освіту своїм дітям. Навіть незважаючи на те, що кількість учнів у приватних школах становить менше 10% від загальної кількості дітей, що відвідують загальноосвітню школу, не варто думати, ніби в приватних школах вчаться тільки іноземці. Канадці дають освіту своїм дітям і в приватних школах. Так, багато представників сучасної ділової та політичної еліти країни є випускниками саме приватних шкіл. Серед таких навчальних закладів можна обрати як школи зі спільним навчанням, так і школи тільки для хлопчиків або тільки для дівчаток. І звичайно ж, приватні школи бувають пансіонного типу. І хоча діти-іноземці можуть вступати і в державні школи, але в такому випадку проживати вони зможуть тільки в приймаючій сім'ї, тому як державні школи-пансіони практично відсутні, втім, як і державні школи роздільного типу.

Цікавитесь середньою освітою в Канаді? Дізнайтеся докладніше про кращих школах і програмах для своєї дитини.

Детальніше

Канадська школа зблизька. Фото - 5

Серед приватних і державних загальноосвітніх навчальних закладів існує досить велика кількість релігійних шкіл. Кожна провінція має свої підходи до шкіл з релігійною освітою. Наприклад, в Онтаріо католицька система повністю фінансується державою, оскільки система католицьких шкіл закріплена в конституції. І хоча в провінції є також приватні єврейські, ісламські і християнські школи, вони фінансуються за рахунок плати за навчання.

Слід також зазначити, що система освіти в Канаді охоплює різні мовні школи, літні табори, тому, якщо ви захочете відправити дитину в Канаду підучити мову або відпочити, поєднуючи приємне з корисним, то тут можна знайти безліч різних привабливих пропозицій. Вибрати можна інтенсивну англійську або яку-небудь інтегровану програму, яка поєднуватиме академічні знання і англійську мову, або будь-яку іншу перевагу – вибір подібних програм величезний. А підшукати їх допоможе DEC education.

12 шкільних років

Канадська школа зблизька. Фото - 6

Всі діти в Канаді в перший клас ідуть у віці шести років. Багато з них до того часу відвідували дитячий садок протягом одного або двох років, але дошкільна освіта в Канаді не є обов'язковою. Навчальний рік тут триває приблизно, як і у нас, з вересня по червень наступного року, проте в деяких випадках можливі січневі дати прийому. Навчаються діти до 11 або 12 класу в залежності від провінції. А після цього вже можуть відвідувати університет, звичайний коледж або коледж Cégep (collège d'enseignement général et professionnel) – коледж загальної та професійної освіти, що представляє собою навчальний заклад дворічної спільної або трирічної технічної освіти перед університетом. Система Cégep діє в Квебеку. Тут вступити до університету з атестатом про повну загальну середню освіту квебекської школи не можна. Потрібно пройти ще коледж Cégep. Зате навчання в середній школі і отримання ступеня бакалавра в цій провінції на один рік коротше.

Розпорядок дня і навчальна програма

Шкільний день в початкових класах зазвичай проходить з 8:30 до 15:00 – 15:30 з годиною на обід. Між уроками існують також 15-хвилинні перерви. У старших класах заняття зазвичай проходять з 8:30 до 14:30. А різні позакласні заходи, заняття спортом плануються після академічних годин. Займаються діти з понеділка по п'ятницю, в суботу та неділю уроків немає. Такі стандарти для державних і приватних шкіл.

Відгук клієнта DEC education

Тимур Сабіров, про надходження в Pickering College: « У школі є спеціальна програма, в рамках якої ти вчишся разом з усіма, але на англійську ходиш окремо. На уроках англійської тобі допомагають навчитися красиво писати, ти вчиш граматику і лексику. Викладачі завжди готові допомогти» Читати весь відгук >>>

Канадська школа зблизька. Фото - 7

Навчальна програма початкової школи варіюється в залежності від організації і освітніх цілей окремих шкіл і місцевих громад. А перехід з класу в клас здійснюється за підсумками тестування. До речі, початкова школа – це перші шість років освіти дитини. Початкові школи забезпечують навчання фундаментальним навичкам – читання, письма, математики, історії, географії, музики, різних інших сфер науки і мистецтва, а також діти тут займаються фізичним вихованням. Протягом останніх декількох років в деяких провінціях в останніх класах початкової школи учні вивчають іноземні мови (зокрема французьку).

Після початкової освіти процес навчання вже починає орієнтуватися на підготовку студентів до професійних або громадських коледжів або університетів. Тут студенти повинні пройти основні навчальні програми, на які відводиться певна кількість років або якийсь встановлений період. Ці програми, як правило, включають англійську (французьку) мову, математику, природничі науки, спорт і соціальні науки, а також ряд дисциплін, які передбачають вивчення канадської історії, географії, світової історії, соціальних проблем. Крім обов'язкових дисциплін, студенти обирають факультативи. Факультативи зазвичай складають близько половини студентської роботи в 9-12 класах.

Починаючи приблизно з 9 класу, студенти отримують консультації з професійного навчання. Це час, коли вони починають планувати свою кар'єру і вибирають предмети, які будуть корисні їм в обраних сферах. Консультування триває протягом навчання в старших класах і в коледжі.

Кілька слів про вчителів

Канадська школа зблизька. Фото - 8

Державна політика канадського освіти спрямована на те, щоб дітям викладали найкращі фахівці. І хоча кваліфікація вчителів і стандарти відрізняються від провінції до провінції, проте всюди вимагають, щоб вчителі мали ліцензію або сертифікат для навчання в загальноосвітніх школах, а також диплом не нижче бакалавра, а в деяких провінціях в старших класах викладачі повинні мати магістерський диплом. Вельми поширена практика залучення батьків до участі у вихованні своїх дітей. Так, школи постійно шукають волонтерів серед батьків, які допомагали б дітям в читанні, заняттях з мистецтва, в спеціальних проектах та ін.

Спорт і позакласні заходи

Канадська школа зблизька. Фото - 9

Спорт у школах Канади користується особливою популярністю. Зокрема, вельми популярні в старших класах командні види спорту. І варто сказати, що дітям це дуже подобається. Однак тут існує одна примітна особливість: якщо твої оцінки не досягають необхідного рівня, тобі швидше за все буде заборонено грати в команді до тих пір, поки ти не підтягнеш їх.

Крім спорту, в школах багато інших позакласних заходів – наукові та природоохоронні клуби, музичні групи, ансамблі та хори, драматичні гуртки і мовні клуби та ін. І крім усього іншого, старшокласники активно беруть участь в різних шкільних соціальних заходах.

Система кредитування

Канадська школа зблизька. Фото - 10

Після закінчення загальноосвітньої школи всім випускникам, незалежно від програми, треба отримати певну кількість так званих кредитів (credits). Кредити потрібні для того, щоб отримати сертифікат про закінчення загальноосвітньої школи. Мінімальна кількість кредитів визначається кожною провінцією окремо, і в різних регіонах Канади вона різна. Наприклад, в Онтаріо це 30 кредитів, в Нью-Брансвіку – 18 кредитів за навчальним планом англійською мовою плюс 20 кредитів за навчальним планом – французькою. Кредити учні зазвичай отримують в останні 4 роки навчання. Сюди входять бали як з обов'язкових предметів, так і з факультативних занять (наприклад, факультатив допомоги літнім людям). Якщо ж певна кількість кредитів не набрана, наприклад, студент не набрав ту кількість, яка визначена міністерством освіти провінції, або йому не вистачає кредитів для вступу до вишу, то в такому випадку в учня є право провчитися ще один рік додатково. До речі, учні з України, вступаючи на навчання в канадські школи, можуть перевести пройдені вдома предмети в кредити.

Про безпеку та опіку

Канадська школа зблизька. Фото - 11

Канада вважається однією з найбільш мирних, безпечних і доброзичливих до іноземців країн на планеті. Тому слід мати на увазі, що українська дитина, потрапляючи в Канаду, виявляється навіть в більш сприятливому середовищі, ніж в Україні. Але, природно, крім зовнішнього доброзичливого і безпечного середовища, у іноземного студента в Канаді ще повинен бути і опікун. За законами цієї країни, про неповнолітніх студентів (дітей до 17-19 років в залежності від провінції), які приїжджають до Канади на навчання і не супроводжуються батьками або законними опікунами, повинні піклуватися призначені опікуни. Для переїзду дитини на навчання до Канади від обох батьків знадобиться нотаріально завірена згода, а також призначений ними опікун, який повинен мати юридичні підстави, щоб діяти замість батьків під час перебування дитини за кордоном.

Хто такий опікун, і чим він займається? Опікуном повинна бути відповідальна доросла людина, громадянин Канади, призначена батьками, котра проживає неподалік від школи. Між опікуном, дитиною і батьками існує цілодобовий контакт. Якщо знадобиться, він повинен бути доступний в будь-який час дня і ночі. Опікун зустрічається зі студентом, здійснює моніторинг різних його дій (поїздки на вихідні, екскурсії, зустрічі з друзями та ін.), є особистим наставником дитини, підтримує його морально. Ці люди ретельно відбираються службами, що займаються наданням опікунських послуг. До їх обов'язків входить надання інформаційних листів про роботу з опікуваним, який одночасно є і звітом про свою роботу перед батьками. Крім того, опікуни зобов'язані захищати особисту інформацію про дитину. Так як до цього в Канаді ставляться дуже серйозно, ви можете менше хвилюватися за свою дитину, хоча хвилюватися все одно будете – адже який би не був опікун, в яких би ідеальних умовах ваша дитина не перебував, так вже влаштовані батьки, вони завжди хвилюються за своїх дітей. Але саме таким відповідальним батькам і варто подумати про навчання своїх дітей у Канаді.

Цікавитесь середньою освітою в Канаді? Дізнайтеся докладніше про кращих школах і програмах для своєї дитини.

Детальніше