Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Медицина в Великобритании – самый этичный способ зарабатывать на здоровье!

06.10.2011
Медицина в Великобритании – самый этичный способ зарабатывать на здоровье!. Фото - 4

Дипломи медичних університетів Великої Британії високо цінуються в усьому світі!

З кожним роком зростає кількість випускників, що бажають продовжити навчання за кордоном. І їх можна зрозуміти: адже іноземний диплом про вищу освіту відкриває для випускників можливості, про які можна тільки мріяти.

Для тих, хто вирішив навчатися медицині, однією з кращих країн за якістю освіти, що надається, є Об'єднане Королівство. Британська медицина має багатовікову історію, і саме вона дала світові таких визначних учених і медиків, як Дж. Паркінсон, Т. Аддісон, Дж. Даун та ін. Згідно з даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я) Великобританія займає 15-е місце за рівнем медицини серед європейських країн, і 18-е – у світовому рейтингу.

Ця країна також входить до десятки світових держав-лідерів за рівнем розвитку медицини, впровадження інноваційних технологій і темпу розвитку наукових досліджень. Крім того, саме у Великобританії знаходяться такі відомі університети, які надають медичну освіту, як Оксфорд, Кембридж, університет Ньюкасла та ін.

Не дивно, що число бажаючих вивчати медицину в навчальних закладах Туманного Альбіону з кожним роком зростає! Але щоб зберігати позиції лідера у світовій медицині і забезпечувати належний рівень надання медичних послуг, британські університети пред'являють дуже високі вимоги до абітурієнтів як британців, так і іноземців. Далеко не в усіх виходить їм відповідати, і тому загальний відсоток іноземних студентів становить лише 8%. Зате після проходження навчання в Об'єднаному Королівстві випускник отримує дипломи і сертифікати, які відчинять перед ним двері кращих медичних установ світу!

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит

Топ-університети Великобританії, або Куди піти вчитися?

Туманний Альбіон – це не тільки батьківщина вчених зі світовими іменами, але й країна, в якій розташовані кращі університети світу. Три десятка британських медичних шкіл і десять вищих навчальних закладів щорічно відчиняють свої двері для британських та іноземних абітурієнтів. Які медичні виші по праву вважаються кращими?

Топ-університети, які надають медичну освіту

University of Oxford

University of Cambridge

Queen Mary, University of London

University of Newcastle

University of Nottingham

University of Southampton

St. George's, University of London

University of Wales, Swansea

University of Warwick

King's College School of Medicine (Лондон)

University of Birmingham

University of Bristol

University of Leicester

University of Liverpool

Саме в ці, а також в багато інших навчальних закладів Об'єднаного Королівства прагнуть потрапити абітурієнти усього світу. Навчання у британських медичних вишах у середньому триває 7-8 років. При цьому на бакалавраті вивчається широке коло дисциплін, і лише в інтернатурі (Foundation) студенти починають по-справжньому практикуватися в обраному напрямку. Інтернатура у Великобританії триває 2 роки (F1 і F2), а після її закінчення студенту видається диплом MB або ChB (якщо він спеціалізувався на хірургії). При цьому варто врахувати, що навчальний план і методики викладання у британських університетах неоднакові, і можуть відрізнятися в залежності від обраного вишу.

Є в університетах і скорочені програми – експрес-курси (GEP). Навчання на них триває 4 роки замість стандартних 5-6. Але вступити на GEP можуть далеко не всі абітурієнти. Як правило, перевага віддається випускникам медичних і біологічних спеціальностей. Однак деякі університети (наприклад, Кембридж) приймають на експрес-курси навіть із гуманітарним дипломом – це питання краще уточнювати в кожному окремо взятому виші.

Сертифікацією фахівців у Великобританії традиційно займається Загальна Медична Рада (GMC) – державна структура, історія якої налічує багато десятків років. Періодично GMC випускає збірки професійних рекомендацій, яким повинні слідувати як абітурієнти, так і випускники.

Як же вступити іноземним абітурієнтам на медичні спеціальності?

Відразу скажемо: шлях до омріяного університету легким не буде, і з одним атестатом і знанням мови, як в деяких інших країнах, у британські медичні виші шлях замовлений. Ці спеціальності характеризуються традиційно-високим конкурсом і не менш високими вимогами, що пред'являються до абітурієнтів.

Крім того, більшість університетів мають невелику квоту місць для іноземців – громадян держав, що не входять до ЄС. Іноземним абітурієнтам необхідно мати диплом A-Level із відповідним нахилом, володіти англійською на просунутому рівні. Також їм слід складати вступні іспити, такі як BMAT – тестування з біохімічних наук. Звичайно, вимоги до вступників відрізнятимуться в залежності від обраного вишу.

Однак якщо ви не відповідаєте висунутим вимогам, не варто впадати у відчай. У цьому випадку випускник може вступити на підготовчу програму Access to Medicine (її в даний момент пропонують кілька британських шкіл і коледжів – City College, Norwich; Manchester College of Arts and Technology та ін.). Однак навіть це не гарантує успішного вступу – результати програми враховуються далеко не всіма медичними університетами країни.

Найкращим виходом для іноземців є проходження підготовчої програми довузівської підготовки Foundation. Відучившись стандартний академічний рік, студент може розраховувати на вступ без іспитів до обраного навчального закладу. Такими програмами займаються освітні центри INTO, Study Group та ін.

Шестирічний курс складається з чотирирічного навчання і дворічної стажування в американських клініках. Після закінчення навчання випускники отримують право на ведення медичної діяльності у США, а якщо пройти сертифікацію у GMC, то і у Великобританії.

І на завершення…

Звичайно, отримання медичної освіти в Об'єднаному Королівстві обійдеться недешево, але всі витрати повністю виправдовуються тими перспективами, які відкриває наявність британського диплома про медичну освіту. Випускники університетів Туманного Альбіону з успіхом працюють у приватних клініках, сімейними лікарями або займаються науковими дослідженнями. І при цьому середня заробітна плата звичайних дільничних терапевтів в Об'єднаному Королівстві становить близько 44 тисячі євро на рік, а про приватні клініки і говорити не доводиться. Тому якщо ви твердо вирішили навчатися медицині за кордоном, то кращої країни, ніж Великобританія, для цих цілей не існує!

Максим Масленко

При написанні статті використовувалися матеріали

Британської ради

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит