Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен

13.02.2018
Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 4

Об'їздивши з 2007 по 2010 рр. більше 70 країн, Гері Арндт, завзятий мандрівник і один з найвідоміших блогерів (в 2010 році його проект «Everything Everywhere» Times Magazine включив до списку 25 кращих блогів світу), вирішив поділитися своїми яскравими спостереженнями про життя народів планети Земля.

Як все починалося

За три з половиною роки і 70 країн Гері Арндт фактично став доктором наук в області теорії про різних людей і місця нашої планети. Ось дещо з того, що йому вдалося дізнатися ...

Світ не без добрих людей

Багато з нас бояться вийти за поріг власного будинку, але більшість оточуючих, як не дивно, не є злодіями, вбивцями і ґвалтівниками. Вони такі ж люди, як ви і я, які намагаються зводити кінці з кінцями, допомагати своїм сім'ям і просто жити. Жодна раса, релігія або національність не є винятком з цього правила. Їх спосіб життя може відрізнятися від нашого, але цілі, які вони переслідують, по суті, одні й ті ж.

ЗМІ брешуть

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 5

Якби ви дізнавалися про інші країни тільки з новин, ви б думали, що світ – це жахливе місце. ЗМІ завжди намагаються впливати на емоції і спрощувати події. Під час замахів на президента Жозе Рамуш-Орти і прем'єр-міністра Ксанана Гусмао в 2008 р. я був у Східному Тиморі. Телерепортажі, які захлеснули світ на наступний день, робилися з Джакарти або Куала-Лумпура, але не з Делі. Це був зіпсований телефон, а не новини. Під час акцій протесту 2010 року я був у Бангкоку, але дізнатися, що люди дійсно протестують проти чогось, там можна було лише опинившись в центрі подій. ЗМІ змушують нас боятися світу, чого ми робити не повинні.

У всьому світі нудно

Якщо десь не трапиться природний катаклізм або не відбудеться збройне зіткнення, це місце не покажуть в новинах. Коли ви останній раз чули, щоб в новинах говорили про Лаос або Оман? Туди потрапляють тільки виняткові події. У всьому світі, також як і в вашому районі, панує нудьга. Там може бути надзвичайно цікаво, але лише не місцевим: вони живуть своїм життям.

Групові поїздки для школярів – подаруйте своїй дитині незабутнє враження і путівку в успішне майбутнє!

Дізнатися більше

Мандрівнику багато не треба

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 6

Зменшивши «розмір» життя від будинку площею в 280 квадратних метрів до відносно невеликого рюкзака за плечима, я пізнав справжню ціну речей. Я зрозумів, що можу обходитися без 97 відсотків предметів, які оточували мене вдома і на роботі, і без яких я не уявляв раніше своє життя. Тепер якщо я щось купую, то перш ніж це зробити ретельно обмірковую своє рішення, оскільки потім будь-яку покупку доведеться всюди тягати за собою. Так як тепер у мене мало речей, велика ймовірність того, що я куплю щось високоякісне і дуже надійне, але не буду витрачатися на красиву, але непотрібну річ або сувеніри.

Подорожувати треба дешево

Тим, хто не може жити без п'ятизіркових готелів і фешенебельних курортів, подорожі обійдуться дуже дорого. Проте, можна об'їздити півсвіту, витрачаючи всього по 10-30 доларів на день. До того ж для бюджетного життя можна заробити, даючи уроки англійської або працюючи на фермі. Я бачив багатьох людей, які витрачали на місяць не більше 1000 доларів. Одного разу я зустрів українця, який примудрився прожити в Єгипті на 300 доларів на місяць.

Культура має значення

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 7

Здебільшого в основі нашого месіанства лежить те, що інші країни поділяють ті ж мотиви, цінності і погляди, що і люди Заходу. Це не завжди правда. Пам'ятаю, я колись проходив повз прикрашений від верху до низу квітами «Бургер Кінг» в Гонконзі. Здавалося, ніби хтось справляє в цьому закладі похорон. На ділі ж це люди з квітами святкували своє відкриття. Відкриття бізнесу – це ж привід для свята чи не так?

На Самоа я якось розговорився з таксистом про те, чому так мало жителів острова Саваї мають власний бізнес. Він сказав мені, що 90% його заробітку йде на оплату сільських податків. Він був не проти допомагати селу, але вони брали так багато, що пропадало будь-яке бажання працювати. Сьогодні більшу частину ВВП Самоа складають дотації США або Нової Зеландії. Важко змусити політику донорства працювати, коли місцева культура йде врозріз з очікуваннями донорів.

Культура змінюється

Багато мандрівники їдуть за місцевою екзотикою, а на ділі ж хочуть підтвердити якийсь стереотип і побачити радісних аборигенів, що живуть в сільських халупах. Часто вони розчаровуються, зустрічаючи натомість городян і технології. Відправитися в інше місце не означає відправитися в інший час. Як і ми, іноземці також живуть у XXI столітті. Вони з тією ж імовірністю будуть ходити в традиційному одязі, з якою американці напнуть циліндр часів Авраама Лінкольна. Культура завжди змінювалася під впливом змішування нових ідей, релігій і технологій. Нинішня пора – не виняток.

Щоденник групової поїздки в Bad Schussenried: різдвяна магія по-німецьки і навчання в Humboldt-Institut

Читати щоденник

Більшість людей хочуть виїхати в кругосвітню подорож

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 8

Я не дивувався, коли кожен день люди говорили мені, що захоплюються тим, що я роблю і як я живу. Бажання подорожувати є абсолютно у всіх людей, але страхи і виправдання дозволяють його реалізувати небагатьом з них. Я розумію, що не всі можуть кинути звичне життя і три роки колесити по світу як це зробив я, але з'їздити за кордон хоча б на кілька місяців під силу кожному. Навіть на острові посеред Тихого океану, мешканці якого, здавалося б, приречені провести на ньому все життя, люди мені розповідали про бажання побачити коли-небудь Нью-Йорк або Лондон. Я вважаю, що бажання досліджувати, пізнавати щось нове і цікаве, лежить в основі людської природи.

Всі пишаються своїм походженням

Кожен місцевий, якого ви зустрінете, відразу спробує розповісти вам щось про своє рідне місто/провінцію/країну, якими дуже пишається. Гордість і патріотизм, схоже, – універсальні цінності. Люди, що стоять за зовнішньою політикою, повинні пам'ятати про це.

Інтернет є майже всюди

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 9

Мене дивувало, в яких місцях мені вдавалося підключитися до інтернету. Я бачив глухі села десь на Соломонових островах, які брали інтернет з іншого острова по мережі пакетного радіозв'язку. Я сидів в інтернет-кафе на Маршаллових островах, які виходили в мережу через супутник. Я бачив старенькі старі будиночки в джунглях на Калімантані, які, тим не менш, мали доступ до мережі. Я одного разу нарахував 27 wi-fi точок, сидячи на даху будинку в Тайбеї. Світ і справді захлеснула система проводів. Зараз зловити wi-fi можливо практично скрізь. У людей може не бути якихось елементарних з нашої точки зору речей, але є підключення до інтернету.

Проблема країн, що розвиваються – їх уряд

Я був шокований рівнем корупції в багатьох країнах, що розвиваються. Навіть якщо в країні номінально існує демократія, нею все одно править еліта, яка контролює інститути влади. Політичні вбивства, хабарництво, вимагання і відкати є там нормою життя. У деяких країнах відвіданих мною, не було майже ніякої різниці між мафією і урядом. Рівень корупції на Філіппінах мене особливо вразив. Причому продажна там не тільки верхівка: я бачив, як вуличні поліцейські вимагали у людей гроші, цигарки або випивку.

Англійська стає універсальною мовою

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 10

За моїми підрахунками, треба було вивчити як мінімум 35 мов, якби я хотів говорити з місцевими на їх рідній мові. Це не рахуючи регіональних мов і діалектів Папуа-Нової Гвінеї або Вануату. Людині фізично неможливо вивчити стільки. Англійська, по суті, стала другою мовою світу. Ми майже вже наблизилися до точки, коли треба знати всього дві мови: ту, якою говорять твої батьки, і… англійську. Англійська стала настільки популярною, що вийшла з-під контролю США і Великобританії. У країнах на кшталт Нігерії та Індії вона згуртовує численні етнічні групи населення. У країнах тихоокеанського регіону дітей в школах вчать англійською, оскільки з комерційної точки зору невигідно перекладати підручники на самоанську або тонганську.

До своїх країн ми застосовуємо інші стандарти, ніж до самих себе

Представники лівих сил, відчайдушно борються за зміни в суспільстві, будуть із засудженням ставитися до змін в інших країнах, тому що з їх точки зору вони привнесені глобалізацією.

Представники правого табору, які мріють про встановлення демократії в усьому світі, візьмуть в багнети спробу іншої країни змінити що-небудь у себе в країні.

І в тому, і в іншому випадку, до країн ми застосовуємо інші стандарти, ніж до себе самих.

Єдиний спосіб зрозуміти, що відбувається в світі насправді – це побачити все своїми очима.

Модернізація – це не вестернізація

Світ очима завзятого мандрівника: 15 фактів, які повинен знати кожен. Фото - 11

Сьогодні багато хто з нас плутає ці поняття або вважає їх синонімами. Наявність електрики, водогону, мобільного зв'язку або навіть мережі інтернет зовсім не має на увазі зречення людей від рідної культури і переходу до західні цінності. Технологія і культура – це дві великі різниці, які не виключають один одного. Наприклад, Японія, Південна Корея, Сінгапур – це глибоко модернізовані і високорозвинені країни, але в той же час глибоко азіатські країни, де шанують традиції і оберігають їх від змішання із західними цінностями. Модернізація неодмінно модифікує культуру, але це не означає, що всі народи намагаються наслідувати Захід.

Подорожувати повинен кожен

У певний період свого життя, будь то закінчення школи або вихід на пенсію, кожному не завадило б з'їздити подивитися світ. Єдиний спосіб дізнатися, як він функціонує, – це побачити все на власні очі.

Хочете щоб дитина побачила світ і з користю провів канікули? Групові поїздки – це ефективне навчання англійської та яскраве подорож. Поспішайте – канікули зовсім близько!

Дізнатися більше