Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Мотиваційний лист – ключ до успіху абітурієнтів

21.03.2018
Мотиваційний лист – ключ до успіху абітурієнтів. Фото - 4

Для вступу на програми магістратури та бакалаврату закордонні університети запитують мотиваційний лист, в якому студент повинен донести до приймальної комісії цілі та плани на майбутнє і обґрунтувати вибір спеціальності, вишу та країни.

У мотиваційному листі важливо продемонструвати серйозність намірів студента. Можливо, студент провів певні дослідження, перш ніж вибрати виш, або раніше отримав досвід, який спонукав інтерес до обраної спеціальності.

У мотиваційному листі важливо розповісти про досягнення і участі в різних проектах, конференціях, дослідженнях, волонтерській та соціальній діяльності. Приймальній комісії важливо розуміти, що студент зможе не тільки отримувати хороші оцінки, але й зробити свій внесок у життя університету або будь-якого проекту. Студенту, в якого вже є закінчена вища освіта в Україні, необхідно аргументувати своє рішення отримати другу освіту і розповісти, як його поточна діяльність або досвід роботи пов'язані зі спеціальністю, на яку він хоче вступати.

Також доцільно пояснити, чому студент вирішив продовжити навчання за кордоном, а не в Україні, і чим обґрунтований його вибір тієї чи іншої країни. Якщо студент до цього подорожував або проходив мовні курси в цій країні, то це буде великим плюсом.

Цікавитесь освітою за кордоном? Дізнайтеся, що потрібно для того, щоб вступити в один із топових вишів уже в цьому році.

Детальніше

1. Плагіат – будьте обережні!

Мотиваційний лист – ключ до успіху абітурієнтів. Фото - 5

В інтернеті існує чимало прикладів мотиваційних листів, проте студенту насамперед потрібно пам'ятати, що це індивідуальна робота, яка повинна розкривати його плани, цілі та завдання. Не існує єдиного шаблону або зразка, про які так часто запитують студенти. Більш того, практично всі університети для подачі документів на програми використовують онлайн-системи, які перевіряють текст мотиваційних листів на оригінальність. Якщо студент використовував чужу роботу або готовий шаблон, система автоматично виявляє схожість тексту з матеріалами в інтернеті, і це ставить під загрозу весь процес вступу.

Одним із прикладів є централізована система UCAS для подачі документів на програми бакалаврату у Великобританії. При виявленні плагіату UCAS автоматично розсилає повідомлення в усі університети, в які вступає студент, і отримати зарахування на програму в такому випадку неможливо. Зарубіжні виші дуже строго відслідковують плагіат, оскільки це є порушенням академічної політики і ставить під сумнів репутацію університетів.

2. Намагайтеся думати англійською мовою

Необхідно пам'ятати, що англійська мова чіткіша і коротша за російську чи українську. Найчастіше при написанні мотиваційних листів студенти формулюють думки та ідеї так, як вони звучали б українською або російською мовами, позбавляючи тим самим виклад належного смислового навантаження. Англійською мовою формулювати пропозиції необхідно гранично чітко та максимально підкріплювати викладене фактами і прикладами: додавати назву робіт, конференцій, проектів і т. д.

Відгук клієнта DEC education

Назар Ватаговіч, студент Hotel Institute Montreux: « Вже після тижня навчання я зрозумів, що HIM – це більше, ніж університет. Це як сім'я. Університет дає тобі шанс розкрити себе як особистість Читати весь відгук >>>

3. Зіставляйте факти

Часто трапляється, коли інформація в мотиваційному листі і резюме не збігається. При редагуванні мотиваційного листа потрібно обов'язково перевіряти, чи вся викладена інформація сходиться з тим, що зазначено в резюме. Всі аплікаційні документи приймальна комісія розглядає як єдине ціле.

4. Розкажіть про свої плани на майбутнє

Мотиваційний лист – ключ до успіху абітурієнтів. Фото - 6

Це одне з найскладніших питань, особливо для тих студентів, які тільки починають свій академічний шлях. Насправді під час вступу далеко не всі абітурієнти знають, ким вони хочуть стати і як будуть застосовувати свої знання на практиці. Проте для приймальної комісії важливо бачити, що студент розуміє, в якій сфері він хотів би працювати і наскільки обрана спеціальність відповідає його кар'єрним цілям.

На допомогу вступникам існує безліч ресурсів в інтернеті, де докладно пояснюється, в яких сферах і на яких посадах можуть працювати випускники з тієї чи іншої спеціальності. У цьому важливо розібратися насамперед для себе, і тоді написати про це не складе ніяких труднощів.

5. Будьте креативні, але чесні

У мотиваційному листі треба обов'язково розповісти про свої досягнення і зробити акцент на тому досвіді або події (проектах, конференціях і т. д.), які мають відношення до подальшої спеціальності. Якщо студент змінює спеціальність або поточний досвід не відноситься безпосередньо до майбутньої спеціальності, то треба постаратися знайти загальні риси або навички, які можуть бути корисні при навчанні. При цьому важливо об'єктивно оцінювати свої можливості і ні в якому разі не писати про здобутки чи події, яких немає насправді.

Як організувати роботу над складанням мотиваційного листа

Мотиваційний лист – ключ до успіху абітурієнтів. Фото - 7

Найскладніше – це почати писати. Найважливіше – не відкладати на останній день, оскільки процес написання складається з декількох етапів. Спочатку треба ознайомитися з вимогами університету до написання листа, подивитися, які саме питання необхідно розкрити, і потім приступити до brainstorming: абстрагуватися і записувати всі ідеї, які можна викласти для приймальної комісії. Також можна зробити добірку слів – вокабуляр, який допоможе розкрити тему вашого викладу.

Пізніше потрібно повернутися до начерків і скласти структуру письма: логічна, чітка структура тексту продемонструє приймальній комісії вміння студента викладати свої думки. Приступивши до складання самого тексту, не варто сильно акцентувати увагу на стилістиці та граматиці, щоб не втратити натхнення. Спочатку потрібно викласти всі ідеї, а потім братися за редагування тексту.

Лист повинен починатися з привітання та звернення до приймальної комісії, а закінчуватися вдячністю за розгляд документів. При написанні листа варто уникати кліше, а після завершення роботи потрібно попросити друзів або знайомих почитати ваш виклад, щоб виявити нелогічні моменти або помилки. При цьому дуже важливо, щоб лист писав сам студент, адже у тексті відображається його рівень володіння мовою. Якщо залучити до написання друзів або викладачів англійської мови, то невідповідність рівня мовних навичок буде очевидним, оскільки при прийомі завжди вимагається міжнародний сертифікат, який підтверджує рівень володіння англійською мовою.


Відкликання з перших вуст: Олександр, студент престижного канадського вузу University of Toronto та клієнт DEC education

 

Цікавитесь освітою за кордоном? Дізнайтеся що потрібно, щоб поступити в один з топових вузів вже в цьому році.

Детальніше