Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

На канікули в Англію! Інформація для новачків

27.07.2018
На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 4

Будь-яка самостійна поїздка для дитини – це цінний досвід і важливий етап дорослішання, тим більше, якщо це поїздка в іншу країну. Така подорож виконує відразу дві функції – навчальну і розважальну, а одним з найпопулярніших напрямків для юних дослідників є, звичайно ж, Великобританія. Чого чекати від такої поїздки?

Багато батьків вже стикалися з англійськими традиціями і розуміють, до чого потрібно готуватися і чого слід очікувати. Але як бути тим, хто відправляє дитину вперше? Наш комплексний путівник не тільки дасть відповіді на найпоширеніші «що?» І «як?», а й допоможе впорядкувати вже наявні відомості, а також отримати нові. Побут, вільний час, навчальні будні і екскурсійні вихідні – складаючи список, ми намагалися висвітлити якомога більше сторін життя юних мандрівників.

Проживання

Мовні центри, що працюють на базі шкіл-пансіонів, приймають іноземців у період канікул, коли основні учні роз'їжджаються по домівках. Наші школярі потрапляють в умови, звичні для англійських дітей: маленькі кімнати без розкошів, збалансована англо-континентальна дієта, розписаний від підйому до відбою день і досить сувора дисципліна.

Цікавитесь груповими поїздками за кордон для дитини? Дізнайтеся докладніше про кращих програмах з вивченням іноземної мови і відмінною розважальною програмою

Детальніше

Конкретні особливості розміщення залежать від школи і регіону, але їх загальні риси такі:

  • невеликі 3-4-поверхові корпуси, завжди окремо для хлопчиків і дівчаток;
  • спільне розміщення по 2-3 і більше осіб в кімнаті;
  • ванні кімнати і туалети загальні;
  • одномісні кімнати з окремою ванною – за доплату і, як правило, це для підлітків від 15-16 років.

На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 5

Спільне розміщення підпорядковане певній логіці. По-перше, вік дітей, по-друге – неприпустимість об'єднання представників однієї національності. Будьте готові, що вашого сина чи доньку поселять разом з іноземцем, щоб вони говорили між собою англійською як єдино допустимою в школі мовою спілкування.

В цілому, умови проживання схожі на те, що багатьом доводилося бачити в студентських гуртожитках, але з поправкою на чистоту і акуратність. Кімнати зазвичай не закриваються, тому гроші і цінні речі краще здавати на зберігання в сейф відразу після приїзду.

Головне обґрунтування такої системи «відкритих дверей» – пожежна безпека. Зазвичай вона впроваджена в школах, де вчаться діти старше 10 років. У разі небезпеки дитині буде легко вибігти з будівлі, не буде ніяких проблем із зламаним замком.

Будинки школи і   прилегла територія охороняються 24   години в   добу, 7   днів в   тиждень.

Харчування

На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 6

Кожна школа має свої кулінарні традиції, але всіх їх об'єднує недієтичних їжа. Годують багато, голодним ходити ніхто не буде, а з рясного меню можна завжди обрати щось смачненьке. Чого буде завжди багато, так це картоплі-фрі, овочів, салатів, фруктів і напоїв. Чого майже не буде – супу і кашки.

Все інше – як зазвичай. На сніданок тости з маслом і джемом, на обід – салати, печеня з картоплею і відварені овочі, на вечерю – бургери, сосиски і салати. Страви змінюються, і в меню регулярно з'являється щось новеньке.

Якщо обід пропускається (а таке трапляється при виїзді на екскурсію на весь день), то дітям видають сухі пайки. З собою зазвичай кладуть сендвіч, пляшечку води, яблуко або банан, печиво і чіпси.

Інтернет і Wi-Fi

Доступ до інтернету в британських школах намагаються обмежувати. Дитина може вийти в інтернет тільки в певний час і в певному місці. Wi-Fi ловить практично повсюдно, але за використання телефону або планшета під час уроку ніхто хвалити не буде. І не забувайте, що дружба нашого електрообладнання з британськими розетками можлива лише за наявності перехідника!

Правила і дисципліна

На території школи дитина повинна дотримуватися певного зводу правил. Багато хто знаходить їх занадто суворими, але всі вони розумні і виправдані. Жорстка дисципліна – запорука безпеки і порядку! Основні правила для багатьох шкіл:

  • Заборонено курити, розпивати алкоголь і вживати наркотики. За дотриманням цих правил дуже строго стежать, а порушників негайно видворяють додому.
  • Хлопчикам заборонено перебувати на території житлової зони дівчаток і навпаки. Ця вимога особливо дотримує при спільному розміщенні.
  • Обов'язкова ранкова і вечірня перекличка. Учень зобов'язаний бути на ній присутнім, і якщо він не відзначився протягом півгодини, його одразу почнуть шукати.
  • Дисциплінарні порядки поширюються і на денний розклад: діти зобов'язані відвідувати уроки або колективні заходи в присутності працівників школи.

Хоча спочатку ця «тиранія» у багатьох викликає опір, діти швидко звикають і стають більш організованими.

Педагогічний склад

На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 7

У мовних школах завжди багато викладачів. Зазвичай вони діляться на три групи, кожна з яких має свій перелік обов'язків з організації перебування іноземців: вчителі (teachers), вожаті (activity staff) і вихователі (house parents), які стежать за порядком і забезпечують комфортний побут. Їх функції чітко розподілені, але за допомогою або з питанням можна звертатися до будь-якого члена персоналу.

Працівники шкіл завжди дуже привітні і доброзичливі – інших сюди не беруть. Вони відкриті до спілкування, легко заводять розмову з дітьми і намагаються їх розговорити. При цьому потрібно дотримуватися правил шкільного закладу і виявляти повагу до старших. У кожній школі є операційний директор, який координує роботу персоналу і завжди залишається в курсі подій.

Навчання

На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 8

Уроки англійської – головний компонент і смисловий кістяк всієї поїздки. Особливості програми залежать від типу школи і курсу, але основна увага завжди приділяється розвитку розмовної мови і сприйняття на слух. Це один з найважливіших аспектів подолання мовного бар'єру і страху «сказати неправильно». Часом для дитини важливо просто почати говорити, і коли вона бачить, що її розуміють, незважаючи на помилки, це знімає напругу і значно спрощує подальше навчання.

Один з основних педагогічних методів – гра. Дітям дають завдання підготувати колективний тематичний проект, який вони презентуватимуть на випускному вечорі або концерті. Оцінок на уроках не ставлять, але і без похвали діти не обходяться.

Основна мета занять – мотивувати вчити англійську, розмовляти нею, довести, що навчання може бути живим і цікавим. Незалежно від граматичної правильності мови і лексичного багажу кожної дитини уважно вислухають і за необхідності виправлять. Це дуже важливо для формування впевненості і здорової самооцінки школяра.

Активні заходи

На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 9

Після навчання (як правило, у другій половині дня) діти йдуть на заходи за інтересами. Найчастіше це спорт, ігри та розвиваючі заняття – декоративне мистецтво, драмгурток, боулінг і т. п. За додаткову плату школа може надавати спеціальні курси з професійними інструкторами – теніс, верхову їзду, дайвінг, вітрильний спорт, футбол і багато іншого.

Програма завжди різноманітна, а багато занять пропонуються на вибір. Можна брати участь в більш-менш рухливих активностях. Викладачі намагаються урізноманітнити заходи, щоб всім було максимально цікаво, так як activities займають майже весь післяобідній і вечірній час.

Екскурсії

На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 10

Екскурсії – невід'ємна частина будь-якої поїздки. Зазвичай в екскурсійну програму входить 1-2 відвідування Лондона (якщо він поруч) і кілька поїздок в довколишні міста. Популярні пам'ятки, музеї, галереї та парки розваг – ось основні об'єкти для відвідування. Школа завжди надає комфортабельні автобуси, а дітей супроводжує персонал. На одного керівника припадає 10-12 дітей.

Бездіяльно хитатися і байдикувати під час екскурсій не дадуть нікому. Кожен учень отримує невелике завдання – питання про відвідуваному об'єкту, відповіді на які можна дати, тільки уважно слухаючи гіда або додатково опитуючи персонал. Але вільний час для покупок і самостійних оглядів надається завжди.

Вільний час

Розклад складено таким чином, що діти майже постійно задіяні в навчальному процесі. Вільні хвилини випадають тільки в період зміни заходів і зазвичай не перевищують півгодини. За цей час дитина може поспілкуватися з однолітками, збігати в магазин (якщо він на території школи) або написати електронного листа батькам.

Чи небезпечно відпускати дитину саму в зарубіжну школу?

На канікули в Англію! Інформація для новачків. Фото - 11

Якщо ваша дитина вже має досвід самостійних поїздок, вона може спокійно їхати на індивідуальну програму в Англію. Якщо вам спокійніше відправити її під наглядом, DEC education наполегливо рекомендує вам групову поїздку з керівником.

Керівник поїздки (group leader) не залучений до навчального процесу. Його функція – скоординувати навчальний процес і кожного члена групи. Керівник допомагає дітям з адаптацією, стежить за обстановкою в школі, займається екскурсійною програмою, взаємодіє з батьками на відстані. Дитина завжди може звернутися до нього з питаннями, які не може вирішити самостійно. Допомога дорослого, який говорить на рідній мові і допомагає з перекладом, дозволяє дітям стати самостійними і ефективніше впоратися з виникаючими труднощами.

Якщо ви все ж турбуєтесь, як дитина адаптується, і боїтеся відправляти її саму, є цікавий варіант – поїздки для всієї родини. У таких поїздках мову може вивчати і дитина, і її батьки, або для батьків передбачені окремі цікаві активності з вивченням культури країни і відвідуванням найбільш цікавих пам'яток.

Цікавитесь груповими поїздками за кордон для дитини? Дізнайтеся докладніше про кращих програмах з вивченням іноземної мови і відмінною розважальною програмою

Детальніше