Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Освіта в кулінарній академії Le Cordon Bleu: інтерв’ю засновниці кондитерської Leclair

15.11.2019
Освіта в кулінарній академії Le Cordon Bleu: інтерв’ю засновниці кондитерської Leclair . Фото - 4

Як ви гадаєте, що об’єднує маленькі затишні кондитерські та елітні мішленівські ресторани експериментальної кухні по всьому світу? Звісно, найкращі співробітники, які свого часу вивчали кулінарне мистецтво в академії Le Cordon Bleu.

Le Cordon Bleu – це найбільша у світі академія готельного сервісу та кулінарії. Вже протягом 120 років вона лишається вірною принципам досконалості. В усьому. Саме тому Le Cordon Bleu стала еталоном у підготовці шеф-кухарів, рестораторів, кондитерів та винних фахівців міжнародного рівня. Щороку на програмах академії навчається близько 20 тис. студентів понад 100 різних національностей.

Академія Le Cordon Bleu у Лондоні пропонує широкий спектр програм для студентів: від коротких курсів початкового рівня до університетських програм у сфері туризму, ресторанного бізнесу та хоспіталіті. Навчальні програми для кулінарів – це не лише техніка приготування страв французької кухні, а й елементи інших національних кухонь, що надає студентам можливості для подальшого вивчення та вдосконалення кулінарної спадщини їхніх країн. Навчання проводить команда шеф-кухарів та викладачів, які мають багаторічний досвід роботи на керівних посадах у найкращих світових готелях та ресторанах із зірками Michelin або тих, що відзначені престижними відзнаками, як, наприклад, Meilleur Ouvrier de France (найкращий майстер у Франції). Це справжні наставники, які надихають та підтримують своїх учнів. Вивчення кулінарного мистецтва відбувається виключно на практиці. Програми бакалавріату передбачають не лише теоретичну та практичну підготовку, а й стажування у найкращих закладах.

Серед випускників Le Cordon Bleu такі відомі кухарі, як Джулія Чайлд, Наталі Дюпрі, Джеймс Пітерсон, Лідія Шир, Кетлін Флінн та ін. В академії Le Cordon Bleu викладачі говорять своїм студентам: «Привезіть із собою пристрасть, всьому іншому ми вас навчимо».

Консультант з питань вищої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит

Від економіста до кулінара-кондитера

Сучасний підхід в освіті life long learning дає кожному можливість наблизитися до своєї мрії та знайти справу свого життя. І немає значення, скільки вам років: 30, 40 чи 70. Про зміну професії, отримання диплома кулінара в академії Le Cordon Bleu та відкриття власної кондитерської розповідає Валерія Криклій.

Валеріє, розкажіть, як навчання в Le Cordon Bleu допомогло вам у професійному становленні?

Освіта в кулінарній академії Le Cordon Bleu: інтерв’ю засновниці кондитерської Leclair . Фото - 5За першою спеціальністю я економіст, але люблю творчість. Два роки присвятила флористиці. Та одного разу потрапила на кулінарні курси в Києві, де мені сподобалося готувати солодощі, – і я вирішила рухатися у цьому напрямі. Я знайшла інформацію про Le Cordon Bleu – важливо було те, що там беруть усіх, незалежно від рівня підготовки (більшість навчальних закладів приймають лише тих, хто вже має кулінарну освіту). Отже, я вирішила поїхати саме до Le Cordon Bleu.

В академії я зрозуміла, що кондитерська справа – це моє. Я не просто мріяла стати кондитером, а хотіла відкрити власну справу. Після навчання повернулася до Києва і пішла працювати кондитером у готель. Потім народила дитину і пішла в декрет. Упродовж цього часу я продовжувала робити кондитерські вироби на замовлення. А через три роки вирішила, що вже готова відкрити власний заклад. Час здійснити свою мрію настав. І от зараз я бренд-шеф і керівник власної кондитерської під назвою Leclair, що розташована в Києві на вулиці Шота Руставелі. Створюю десерти і навчаю кондитерів. До речі, створити основне меню, налагодити процеси та відкрити кафе-кондитерську мені допомагав учень тієї самої академії – Дмитро Горбатий, з яким ми познайомилися в Парижі.

Згадайте, що саме в Le Cordon Bleu вас найбільше вразило, і як ви зрозуміли, що кулінарія – це ваше?

Освіта в кулінарній академії Le Cordon Bleu: інтерв’ю засновниці кондитерської Leclair . Фото - 6Я з першого погляду закохалася в роботу шефів. Це щось неймовірне, коли вони з легкістю створюють новий шедевр! Ви б бачили, з якою любов’ю вони говорять про свою справу. Мене це дуже вразило. Там я зрозуміла, що кожен може навчитися готувати, якщо є бажання.

Навчання тривало 9 місяців. Курс був поділений на 3 частини різного рівня складності: базовий, середній і просунутий. Спочатку теорія, потім під час майстер-класів шефи показували увесь процес. А далі того самого дня або наступного була практика, де ми самі мали готувати цю саму страву. Я була здивована, наскільки легко у мене все виходило. Це додало мені натхнення. Час промайнув дуже швидко. Було таке відчуття, наче ми одна сім’я. Багато часу проводили разом на позакласних цікавих заходах.

Чи відчували ви брак професійної кулінарної освіти?

Ні, такого не було. У мене все виходило. Як кажуть, з легкої руки. Ми працювали і з шоколадом, і з карамеллю. Це було найскладніше і найцікавіше. Програма Le Cordon Bleu унікальна. Вони зберегли свої найперші методики і дають класичні базові знання. До мене зараз приходять працювати кондитери після різних курсів. Але часто вони не розуміють, для чого потрібен той чи інший інгредієнт або процес, бо не знають бази. А саме у Le Cordon Bleu дають той рівень знань, який допомагає в роботі знайти вихід зі складної ситуації.

Консультант з питань вищої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит