Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання

01.08.2018
Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 4

Щоб зрозуміти систему освіти в Нідерландах, необхідно мати уявлення про людей, що населяють цю країну. І одна з істотних відмінностей голландців від інших європейців в тому, що вони – досить прямолінійні. Якщо, наприклад, толерантні британці найчастіше вам прямо в очі правду не скажуть, то голландці не стануть ходити околяса.

Такий характер пояснюється тим, що, відвойовуючи століттями територію біля моря, ці люди виховали колективістський менталітет «ми всі в одному човні», що з метою виживання вимагало справедливого спілкування між собою, минаючи різні словесні розшаркування. Разом з тим, подібна позиція виробила і життєву необхідність консенсусу між членами цієї спільноти, а також підтримку один одного, адже, знову-таки, відвойовувати території біля моря можна тільки спільними зусиллями.

Ці взаємини спроектовані на весь життєвий уклад голландців, і зокрема на систему освіти. Тут дуже високий рівень підтримки неповнолітніх дітей, голландці надають істотну підтримку загальноосвітнім школам, в країні дуже розвинена система державних навчальних закладів – від початкових шкіл до вишів. Але це не всі відмінні риси.

Цікавитесь освітою в Нідерландах? Дізнайтеся більше про кращих вузах і програмах.

Детальніше

Відмінні риси початкової та середньої школи

Хоча освіта в Нідерландах є обов'язковим для дітей віком від 5 до 16 років, 99% чотирирічних дітей уже відвідують школу. А оскільки для початкової школи не існує територіальної прив'язки учня, то батьки можуть зараховувати своїх дітей в будь-яку початкову школу, яку побажають. До речі, вельми цікавим фактом і предметом заздрості для українських учнів може виявитися те, що голландські школярі у віці до 10 років практично не отримують домашніх завдань.

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 5

Система середньої освіти в Нідерландах організована за іншим принципом. Тут уже середні школи на відміну від початкових встановлюють свої вимоги щодо вступу, відповідно існують певні правила прийому дітей. Що ж стосується власне навчання, то школи мають значну свободу вирішувати, як викладати. А ось чого саме дітей повинні навчати – визначає держава. Зокрема, нідерландській інспекції освіти доручено регулярно перевіряти навчальні заклади, щоб переконатися, що кошти витрачаються належним чином, навчальна програма діє і досягає цілей. Високі стандарти освіти, встановлені урядом, а також ефективність голландської системи підзвітності щодо цих стандартів, вивели шкільну освіту в Нідерландах до рядів найкращих у світі. Однак на високі позиції в рейтингах системи освіти впливає ще один фактор – математика.

Країна математиків

Нідерланди – країна математиків, і це відомо давно. Адже те, що більше половини території країни знаходиться нижче рівня моря (що, власне, і закладено в перекладі назви держави – «Нижні землі»), в чималій мірі обумовлено знаннями, які мали голландці. А беручи до уваги їх великі пізнання в суднобудуванні, немає ніяких сумнівів, що свого часу ця країна рухала технологічний прогрес. А як же зараз?

Відгук клієнта DEC education

Вадим, студент Fontys University of Applied Sciences: « Контингент класу непоганий, дуже багатонаціональний; викладачі добре і виразно пояснюють, до того ж кожен в класі легко може перепитати, якщо щось не зрозумів ... Якщо є великі складності, то є ще й додаткові уроки. Всі викладачі грамотні, приємні і доброзичливі. Вуз сучасний, великий» Читати весь відгук >>>

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 6

Сьогодні одна з сильних сторін голландської освіти – це дуже глибока, майже легендарна, відданість принципам викладання математики, заснованим в 1970-х роках Хансом Фройденталем, голландським професором математики. Ідеї Фройденталя мали великий вплив на викладання математики не тільки в Нідерландах, але і у всьому світі. Зокрема, Фройденталь вважав, що викладання математики має в значній мірі застосовуватися в природі. Замість того щоб фокусуватися на теорії і відволікатися від реального життя, вона повинна ґрунтуватися на тому самому реальному житті, і студенти повинні отримувати математичні принципи з реального життя, а не спочатку вивчати принципи, а потім застосовувати їх.

Ймовірно, такий підхід значно сприяє і тому, що близько половини голландських студентів вважають за краще йти в напрямку професійної освіти. Це один з найвищих показників в Європі. І більше 90% голландських студентів закінчують середню школу, маючи певну кваліфікацію, що теж є одним з найвищих європейських показників. Крім того, це свідчить про те, що голландська система освіти – одна з найефективніших.

Університетські цікавинки Нідерландів

Система вищої освіти в Нідерландах – одна з кращих в чималій мірі завдяки прикладному характеру спеціальностей, які доступні студентам у відповідних вишах. Ці вищі навчальні заклади можуть також зацікавити і студентів з України. Про привабливість деяких вишів і піде далі мова.

The Hague University of Applied Sciences

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 7

Цей університет примітний тим, що поряд з освітою, невід'ємним другим завданням є дослідження. Тому він дуже припаде до душі тим, хто планує пов'язати свою професійну діяльність з науковою розвідкою. А взагалі цей підхід у виші сприяє розвитку інновацій у професійній сфері. Не може не спокушати і місто, в якому розташований університет. Гаага – ідеальне місце, щоб стати глобальним громадянином. Це міжнародне місто миру і справедливості, політичне і культурне серце Нідерландів. У ньому знаходяться Міжнародний суд, Парламент, це місто посольств, багатонаціональних корпорацій, а також багатьох міжнародних науково-виробничих об'єднань.

Hanze UAS

За даними дослідницького агентства Elsevier (2016), Гронінген є кращим студентським містом в Нідерландах, займаючи перше місце серед студентів у сфері, наприклад, культурно-мистецьких заходів. Вже тільки заради цього варто задуматися про вступ до Hanze University of Applied Sciences. Тим більше що Гронінген – наймолодше місто в Нідерландах. Вік половини громадян становить менше 35 років, а 50 000 учнів – це 25% від загальної чисельності населення. Це справжнє студентське місто, в якому жоден студент не буде почуватися чужим.

University of Amsterdam

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 8

Амстердам, будучи творчим, культурним і діловим центром, є ідеальним європейським містом. Тому в глобальному огляді якості життя Mercer (за 2017 р.) воно зайняло 12 місце з 200. Не відстає від міста і University of Amsterdam – він входить до числа 30 кращих вишів Європи. А перелік програм англійською тут настільки великий, що може позмагатися з будь-яким з європейських вишів. Але що найбільше може залучити наших співвітчизників, це програма ONCAMPUS Amsterdam – ідеальний варіант для тих, хто хотів би підготуватися до вступу в університет. Ця програма настільки універсальна і гнучка, що студенту може бути запропонована маса варіантів, один з яких вже точно відповідає його уподобанням.

Saxion University of Applied Sciences

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 9

Saxion Univeristy має багату історію – його коріння сягає 1875 року. А злиття двох навчальних закладів – Hogeschool Enschede і Hogeschool Ijselland – в 1998 році проклало шлях для Saxion Univeristy of Applied Sciences в його нинішньому вигляді. Це злиття дозволило вишу ще більше зміцнити свої позиції в сфері голландської вищої освіти, і з тих пір університет став визнаним важливим експертним центром. До речі, цей університет пропонує найбільшу кількість бакалаврських програм – 25!

Міжнародне студентське співтовариство в цілому з представників близько 60 національностей орієнтоване на розвиток практичних навичок і прикладні дослідження. Студенти працюють в невеликих групах за проектами, пов'язаними з реальним життям. Даний підхід – це мінімум затрат часу на адаптацію з початком трудової діяльності за фахом.

HAN University of Applied Sciences

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 10

Hogeschool van Arnhem і Nijmegen, або HAN, є одним з найбільших університетів прикладних наук в Нідерландах, що забезпечує вищу професійну освіту. На міжнародному рівні він позиціонує себе як HAN University of Applied Sciences. Історія цього вишу досить цікава.

Оскільки в 1980-х роках було занадто багато установ прикладних наук, і всі вони, на думку уряду, були занадто малі для ефективної фінансової роботи та належної організації освіти, відповідно було вирішено укрупнювати такі установи. І вони укрупнювалися: дві установи – в одну, сім – в одну, двадцять – в одну. А в підсумку всі об'єдналися під дахом HAN. Університет виявився продуктом колосального укрупнення. І зараз можна собі уявити, яких тільки тут немає спеціальностей!

NHL Stenden University of Applied Sciences

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 11

1 січня 2018 р Stenden University of Applied Sciences і NHL University of Applied об'єдналися і в даний час є університетом прикладних наук – NHL Stenden University of Applied Sciences. У самому університет говорять так: «Ви збираєтеся вчитися в Нідерландах? Якщо так, то NHL Stenden повинен бути у верхній частині списку. Чому? Просто тому, що наші випускники працюють в Hilton Worldwide, Sony Music Entertainment, Marriott, Thomas Cook, ABN AMRO Bank N.V., Booking.com, Volkswagen, Nike... І цей список дуже довгий.

NHL Stenden, мабуть, один з найбільш міжнародних навчальних закладів Нідерландів: тут величезний студентський корпус з представниками більш ніж 80 національностей, а ще в університету є 4 міжнародних відділення, розташовані в Південній Африці, Катарі, Таїланді та Індонезії. Тому цілком можна проводити семестри в цих відділеннях, що дуже важливо для наукових досліджень.

Fontys University of Applied Sciences

Освіта в Нідерландах: високі стандарти та прикладний характер навчання. Фото - 12

Університет Fontys має партнерські відносини з більш ніж 500 міжнародними компаніями, включаючи 3M, Adidas, Bayer, BMW, Coca-Cola, Daimler AG, Deloitte, Ernst & Young, Henkel, IKEA, KPMG, L'Oréal, Metro AG, Nike, Philips , Porsche, Robert Bosch GmbH, Siemens, Sony, Vodafone і Volkswagen. Що важливо: всі ці компанії пропонують проекти і/або стажування для студентів Fontys University of Applied Sciences.

А ще цей виш проводить досить специфічні форми навчання. Так, групи студентів, які вивчають бізнес, організують власну компанію, яка офіційно реєструється в голландському комерційному реєстрі. Протягом року студенти керують нею: складають бізнес-план, продають акції для фінансування підприємницької діяльності, розробляють і продають продукти/послуги, а також складають податкові звіти. На посадах в компанії – природно, студенти. А в кінці навчального року компанія належним чином ліквідується. Завдяки даній формі навчання за минулі роки кілька студентських компаній Fontys брали участь в національних та міжнародних ділових конкурсах і були нагороджені за успішний бізнес.

Таким чином, прикладний характер і високі стандарти – одні з основних принципів системи освіти Нідерландів, які цілком можуть зацікавити і українських дітей. А щоб докладніше дізнатися про все – потрібно просто зв'язатися з DEC education.

Цікавитесь освітою в Нідерландах? Дізнайтеся більше про кращих вузах і програмах.

Детальніше