Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Освіта у Швейцарії: популярні напрями

09.08.2017
Освіта у Швейцарії: популярні напрями. Фото - 4

Швейцарія лідирує у підготовці фахівців із готельного менеджменту і туризму, а також банківської справи.

Як країна навчання вона має багато переваг. Для українців порівняно зручна географічна близькість цієї країни, особливо у порівнянні з Канадою чи США.

Перевагою також є можливість одночасного вивчення кількох іноземних мов – більшість студентів навчаються англійською і паралельно вивчають французьку або німецьку мову.

Крім того, університети Швейцарії відомі своїм високим академічним рівнем і залученням кращих викладачів з усього світу, оплату котрим проводять виші завдяки високим цінам на навчання. При цьому Швейцарія може пишатися прекрасною екологією та найвищим рівнем життя. Вона вважається однією з найбезпечніших країн світу.

Найпопулярніші напрямки навчання у Швейцарії – готельно-ресторанний менеджмент і туризм, а також банківська справа та фінанси. Саме в цих напрямках лідирують швейцарські навчальні заклади, а більшість їхніх програм передбачають стажування та практику.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит

Директор із програм освітнього агентства Istudy Ірина Партицька розповідає, що навчання на бакалавраті з готельного менеджменту, як правило, являє собою так звані сандвіч-програми: «Принцип такої програми простий: якщо у студента три семестри на рік, то два з них він навчатиметься, а один семестр посеред року буде проходити практику. На практиці студент зазвичай заробляє близько 2 тисяч франків на місяць. У результаті такого підходу у випускника програми вже є практичний досвід».

Досить хорошу підготовку Швейцарія пропонує і за напрямком банківська справа та фінанси. Олеся Шахраюк, керівник агентства Domar Travel Education, розповідає, що на бакалавраті за цим напрямком українські студенти можуть навчатися тільки у приватних університетах, тоді як на магістратурі вони можуть навчатися і в державних навчальних закладах. За словами Олесі, багато університетів Швейцарії, які спеціалізуються на таких напрямках, як менеджмент, банківська справа та фінанси, по суті, являють собою бізнес-школи. Ці навчальні заклади відомі в усьому світі, займають хороші позиції у світових рейтингах і видають всесвітньо визнані дипломи. Тому багато хто їде до Швейцарії як за вищою фінансовою освітою, так і за ступенем MBA.

Звичайно, у Швейцарії є університети, які пропонують й інші напрямки навчання – практично в усіх сферах знань, але на таких напрямках не так багато іноземних студентів.

Мінусом Швейцарії у порівнянні з іншими країнами є ціна навчання. Якщо порівнювати Швейцарію і США, то ціни на навчання будуть приблизно на одному рівні. Якщо ж з Англією, то Швейцарія виявиться дорожчим варіантом.

При вступі до вищих навчальних закладів Швейцарії потрібен стандартний пакет документів. «У Швейцарії прийнята Болонська система освіти, тому університети цієї країни, як і всі інші європейські виші, під час вступу вимагають відповідний диплом або атестат, результати тестів IELTS чи TOEFL, а також мотиваційний лист», – говорить директор освітнього агентства DEC Education Наталія Тарченко.

При вступі у державні університети Швейцарії діє обмеження за віком – 18 років, і відразу після української школи вступити на навчання не можна. Потрібно або провчитися рік-два у швейцарській школі-пансіоні або рік на підготовчій програмі.

Навчання у державних університетах Швейцарії безкоштовне і проходить державною мовою – французькою, німецькою або італійською. Державні виші досить авторитетні, беруть участь у світових рейтингах і тому туди прагнуть вступити і італійці, і французи, і самі швейцарці, що створює досить серйозний конкурс під час вступу.

У приватних вишах немає обмежень за віком, єдиним обмеженням є досягнення студентом 18 років на момент проходження практики, оскільки до 18 років працювати у Швейцарії заборонено. У більшості приватних університетів викладання ведеться англійською мовою. Якщо знання англійської недостатні, абітурієнту зазвичай пропонується підвищити рівень володіння мовою на підготовчому факультеті, після якого він зараховується на перший курс.

У приватних університетах Швейцарії є негласне правило: при прийомі університети більш лояльні до академічного минулого студента, оскільки навчання носить велику практичну спрямованість, і в навчальних закладах розуміють, що всім практичним основам вони навчать студента у себе, в той час як у США чи Англії прагнуть приймати академічно успішніших кандидатів.

Деякі приватні навчальні заклади пішли ще далі: за гроші приймають усіх підряд і при цьому не мають відповідних акредитацій. Такі виші просто заробляють кошти на доброму імені Швейцарії. Особливо набуває такого забарвлення напрямок готельного менеджменту.

Однак, за словами Ірини Партицької, українці навряд чи можуть стати жертвами таких навчальних закладів, оскільки при отриманні візи завжди дуже ретельно перевіряється акредитація навчального закладу. Найчастіше в цю пастку попадаються громадяни Євросоюзу, які не мають необхідності в отриманні візи і погано розбираються у швейцарській системі освіти.

В той же час програми відомих приватних університетів хороші і престижні всі без винятку. Якщо ж говорити про найелітніші пропозиції, то вони, швидше за все, стосуватимуться умов проживання студента. Ці умови у Швейцарії і так на порядок вище, ніж в інших країнах, але і при такому високому середньому рівні є свої люксові пропозиції. Окремі університети зможуть запропонувати кілька типів проживання, наприклад, це може бути проживання на гірськолижному курорті в персональному номері люкс з виглядом на гори.

Швейцарія – багатомовна країна, тому, як правило, студенти за час навчання опановують другу іноземну мову. Якщо, наприклад, студенти навчаються англійською і живуть у франкомовному кантоні, вони змушені на вулицях і у громадських місцях говорити французькою. Знання однієї з місцевих мов, по-перше, значно полегшує студентам побут, а, по-друге, після закінчення навчання друга мова дуже допомагає в роботі, а також у тому, щоб закріпитися у Франції або Німеччині. Але включення другої мови у навчальну програму здійснюється не скрізь – наприклад, у багатьох школах готельного менеджменту друга іноземна мова є обов'язковою, а в програмах деяких академічних університетів вивчення другої мови не передбачається.

Серед труднощів, із якими стикаються у Швейцарії українські студенти, – адаптація до дорослого самостійного життя, до навчання іноземною мовою, а також велика кількість самостійної роботи. Часто виникають труднощі у побуті через незнання німецької або французької мови. Але, на думку директора освітнього агентства Esperanto Travel Дар'ї Лантух, батькам не варто хвилюватися, оскільки у приватних університетах чимало уваги приділяється адаптації своїх студентів до навчання та проживання у Швейцарії.

За словами Дар'ї, порядок вартості навчання у приватному швейцарському університеті становить 30 000 євро на рік. Зазвичай ця сума також включає в себе вартість проживання та харчування. У звичайному академічному виші нетуристичного напрямку вартість навчання може скласти 15-20 тисяч євро на рік без проживання та харчування. При цьому на проживання та харчування все одно піде ще близько 10-15 тисяч євро. «Як не крути, сума витрат все рівно складатиме близько 30 000 євро на рік», – підкреслює Дар'я.

Як правило, освіту у Швейцарії отримують заможні люди, хоча накопичити на один рік магістратури можуть і не настільки багаті українці. Ірина Партицька каже, що серед студентів швейцарських вишів багато дітей впливових батьків, власників власних компаній, банків і готелів.

Такий склад студентів сприяє подальшому нетворкінгу випускників, які допомагають один одному зайняти хороші позиції або працевлаштуватися в майбутньому. Заходи, спрямовані на нетворкінг, у Швейцарії аж ніяк не формальні – це великі події, які випускники і студенти намагаються відвідати з причини того, що дуже багато з їхнього числа мають доступ до сильних світу цього. Самі ж університети також не соромляться звертатися до своїх колишніх випускників, щоб влаштувати новачків.

У самій же Швейцарії працевлаштуватися дуже складно, і після закінчення навчання практично всі випускники залишають цю країну. Особливо можливість працевлаштуватися у Швейцарії стала ще примарнішою після того, як країни Східної Європи увійшли до Євросоюзу і великий потік громадян із цих країн ринув у тому числі і в Швейцарію, що і змусило її вжити найжорсткіших заходів.

Швейцарська віза дає тимчасовий вид на проживання, який дає право навчатися і працювати під час практики. За час свого навчання студенти напряму готельний менеджмент і туризм зазвичай проходять дві практики: одна в Швейцарії, інша, як правило, в іншій країні. Саме стажування може тривати до 6 місяців.

Престижні приватні університети приділяють велику увагу працевлаштуванню своїх студентів і проводить ярмарки вакансій, на яких роботодавці відбирають кандидатів для майбутньої роботи. У студента з хорошою успішністю в кінці навчання може бути 3-4 пропозиції з працевлаштування в Азії, Еміратах, Північній Америці або Європі. Найбільші перспективи працевлаштування (понад 90%) саме в готельному менеджменті завдяки тій великій практиці, яку отримують студенти під час навчання.

Студенти напряму банківська справа та фінанси під час навчання також проходять практику, але вона не є такою поглибленою, як в університетах готельно-ресторанного менеджменту та туризму. Практику з фінансового напрямку студенти проходять на підприємствах, у банках, фінансових установах. Її тривалість може становити від декількох днів і до 1-2 місяців. Таке стажування може проходити у вигляді зустрічей з представниками банківських установ або у вигляді роботи в штаті компанії як асистента. Кожен університет визначає специфіку і тривалість стажування в залежності від конкретної програми. У напрямку банківська справа та фінанси практика не має такої чіткої орієнтації на подальше працевлаштування, як в готельному менеджменті, але в будь-якому випадку вона входить у резюме випускника і враховується роботодавцем.

Крім ярмарків вакансій, абсолютно в кожному навчальному закладі є career office, який відповідає за подальше працевлаштування. Найчастіше студенти звертаються саме туди і їм пропонують реальні варіанти майбутньої роботи. За словами експертів, практично ніхто з випускників швейцарських вишів не залишається без престижної роботи.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит