Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів

11.04.2018
Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 4

Сполучені Штати Америки пройшли свій унікальний шлях формування державності. Вдалині від Європи була знайдена особлива система побудови країни, в якій часто використовуються нестандартні підходи в різних сферах життя. Такі нестандартні для європейця підходи торкнулися і системи освіти, довівши свою життєздатність, придатність і більш того – вони підняли її на один із найвищих світових рівнів.

Аналітики, які вивчають освітні системи різних країн та різних освітньо-культурних центрів, можуть надати десятки сторінок інформації з деталізацією існуючої системи освіти Сполучених Штатів Америки – її кращими рисами і певними нюансами. Однак усі вони без винятку звертають увагу на одне з найбільш вагомих переваг системи освіти у США – її дивовижну гнучкість, яка дає можливість поєднати широту інтересів з отриманням глибоких знань і наданням вузької, часом унікальної спеціалізації.

На шляху до кар'єри

Здобути освіту у США – це значить зробити важливий крок у напрямку блискучої кар'єри. Сучасна система освіти США має характерні особливості, часом нестандартні для європейського ока, головна з яких полягає в самій структурі, сформованій без жорсткої централізації і директивного управління зверху.

Цікавитесь освітою в США? Дізнайтеся більше про вузи і програмах

Детальніше

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 5

На відміну від освітніх систем більшості інших країн освіта у США в значній мірі децентралізована – ні федеральний уряд, ні Департамент освіти Сполучених Штатів (United States Department of Education) не беруть участь у визначенні навчальних програм або освітніх стандартів, не кажучи вже про те, що в їхні функції не входить формування шкіл та коледжів. А щодо контролю освітнього процесу навчальних закладів, ступеня їх відповідності сучасним вимогам, професійного рівня викладацького складу, а також рівня дипломів, сертифікатів, то це все у Сполучених Штатах підтримує створена унікальна система акредитації.

Освітня система на рівні штатів

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 6

Освітня структура кожного штату по-своєму унікальна. Кожен штат має право визначати її самостійно – в залежності від власних потреб. Головне, щоб дотримувалися основні принципи: самоврядування, самофінансування та інші допустимі самостійні дії. На практиці це означає, що комітети окремих штатів розробляють регіональну шкільну політику, встановлюють обов'язкові стандарти навчальних програм, розподіляють асигнування між шкільними округами, визначають кваліфікаційні вимоги для викладачів, займаються матеріально-технічним забезпеченням шкіл. Так, основні питання знаходяться в компетенції штатів – чому вчити, хто і за яку плату вчить, як оцінювати і переводити учня в черговий клас, за яких умов вручати свідоцтво про освіту, якими користуватися підручниками. Відповідно, побажавши вчитися у США, в даному питанні іноземному студентові без спеціальної допомоги складно буде розібратися. Однак завжди можна звернутися за допомогою до DEC education, яка детально дасть роз'яснення з будь-якого питання.

Слід зазначити, що ідея місцевого самоврядування школи визначена як основна і надзвичайно важлива для нації. Уряд США може впливати на питання освіти лише побічно, шляхом рекомендацій та фінансування тих чи інших освітніх програм. От і все! І незважаючи на це, все тут працює! Так функціонує одна з найсильніших і багатших держав у світі, де створені найбільш комфортні умови для життя і можна отримати чудову освіту.

Зміст і характер освіти завжди визначаються вимогами суспільства, розвитком економіки, а також станом і потребами прогресу. В цьому випадку досить яскравим виглядає приклад Гарварда.

Відгук клієнта DEC education

Наталя Соломенцева, мама Данила, студента University of South Florida: «За кордоном у дітей вирівнюється сприйняття самих себе ... дитина потрапляє в середовище, де вона стає однією з багатьох, такою ж, як усі. Вона починає краще розуміти, чого хоче добитися в житті». Читати весь відгук >>>

Зараз про Гарвардський університет складають легенди, і, напевно, багато хто мріє про те, щоб їхні діти або хоча б онуки отримали тут диплом. Адже Гарвард – це найвідоміший освітній бренд у світі. Студентами цього університету були 8 президентів США, багато відомих світові лідерів і вчених, а також 75 лауреатів Нобелівської премії! Тому престижність і якість гарвардської освіти притягує у Кембридж (штат Массачусетс) кращих людей з усього світу.

Гарвард. Початок

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 7

Перші англійські колонії з'явилися на території нинішнього штату Вірджинія на початку XVII століття. Серед колоністів було чимало освічених людей, які отримали освіту в британському Кембриджі. Тому в 1636 році, всього через кілька років після початку колонізації, у невеликому поселенні у Массачусетській затоці відкрили коледж. Передбачалося, що в новому закладі навчатиметься молодь і нові землі стануть менш залежними від випускників англійських університетів.

Через два роки помер один із авторитетних священнослужителів колонії – Джон Гарвард, який отримав ступінь бакалавра мистецтв в Emmanuel College при британському Кембриджі, передавши школі половину свого статку – 780 фунтів стерлінгів і 260 книг особистої бібліотеки. Тому на знак подяки за такий щедрий на ті часи вчинок було вирішено поселення колоністів назвати Кембриджем, а коледжу дати ім'я Гарварда.

Спочатку в коледжі викладався класичний академічний курс, побудований за моделлю, прийнятою в середньовічних англійських університетах. Головне місце відводилося вивченню Біблії, латинської та грецької мов, філософії. Так зароджувався Гарвард – найстаріший і найвідоміший виш Нового Світу.

Згодом його програми ставали більш світськими, що відповідало духу часу. Потім тут почали викладати медицину, юриспруденцію, а згодом виникли нові дисципліни – і все це, знову ж таки, беручи до уваги вимоги суспільства того часу і науково-технічного прогресу.

Система освіти США – це система виховання талантів

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 8

Американці починають ростити таланти буквально з пелюшок. Заради хорошої школи чадолюбні американці навіть змінюють місце проживання. Якщо, скажімо, в районі з'являється хороша школа, то ринок житла реагує на це моментально підвищеним попитом і, звичайно, зростанням цін на оренду, що, погодьтеся, виглядає досить нестандартно.

Талантом у США бути вигідно, оскільки будь-який талант має тут свою ціну. І освіта в даному випадку є вагомим підтвердженням цього. Якщо подивитися на показники середньорічного заробітку в США, то простежується прямий зв'язок між тим, яка в тебе освіта і скільки ти принесеш додому грошей. Наприклад, середньорічний заробіток у того, хто має середню спеціальну освіту (Associate), становить $ 30 тис., у володаря бакалаврського диплому – $ 47 тис., магістерського – $ 60 тис. А якщо ви доктор наук, то тут величини вже інші – $ 100 тис. і вище. Звичайно, Америка – країна можливостей, і отримувати високі доходи можна, не маючи, скажімо, вищої освіти (чому існує чимало прикладів у сучасному житті США), але зробити кар'єру, маючи диплом, – легше в рази.

Рівні освіти

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 9

Сучасна система освіти США складається з декількох рівнів: дошкільні установи, загальноосвітня школа (повна загальна середня освіта становить 12 років навчання) і післяшкільні навчальні заклади – професійні та вищі. У системі шкільної освіти паралельно функціонують різні типи шкіл – державні, приватні, а також заклади при церквах (освіту в них отримують приблизно 15% учнів). Якщо копнути глибше в систему середньої освіти, то отримаємо такі цікаві цифри: в державних школах кількість учнів на одного вчителя становить 16,1, тоді як в приватних – 12,2; близько 80% учителів державних шкіл – жінки, а близько 50% – молодші 40 років. До речі, якщо вже йдеться про вчителів, то, наприклад, звичайний шкільний учитель з бакалаврським дипломом у Нью-Йорку може отримувати до $ 90 тис. на рік. Ось вже де цінується праця вчителів! Звичайно, все залежить від престижності школи, району, в якому вона розташована, та ряду інших чинників.

Вища освіта у США

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 10

Саме вищі навчальні заклади США привертають найбільшу кількість учнів із-за кордону. Найчисленніші студентські спільноти з окремих держав налічують сотні тисяч осіб (наприклад, спільноти студентів із Китаю та Індії в цілому складають півмільйона осіб). Зрозуміло, що український студент загубиться серед такої кількості іноземної студентської братії, та водночас це означає, що вступати до вишів США – дуже престижно.

На відміну від інших країн у Сполучених Штатах багато приватних вишів, які мають чудову програму і дають можливість отримати прекрасні прикладні спеціалізації, а часом навіть доволі рідкісні. До речі, у США абітурієнт (і не тільки) знайде досить багато можливостей навчання англійської мови у різноманітніших програмах.

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 11

Водночас американські виші теж можна назвати нестандартними, адже у розвиток освіти вкладають кошти різні монополії, а це значить, що значний їх обсяг виділяється на науково-дослідну роботу. Все почалося з традиції, коли в кінці XIX століття відомі особистості стали перераховувати кошти на дослідження, піднявши таким чином престиж університетів до небувалого рівня (наприклад, Рокфеллери – Чиказькому університету, мільйонери Стенфорд – Стенфордському університету та ін.). Таким чином вищі навчальні заклади перетворилися в дослідницькі центри, які встановили контакти з промисловістю, банківською сферою, іншими освітніми центрами всього світу.

Така система виявилася виправданою – сьогодні американські виші незмінно входять до п'ятірки найкращих навчальних закладів світу. А «завсідниками» топ-5 є Массачусетський технологічний інститут, Стенфорд, Гарвард.

Країна відкрита для надання знань іноземним студентам. Як тільки трапляється світової прорив у певній сфері знань – американські виші з радістю діляться досвідом у даній сфері і відчиняють свої двері для студентів усього світу. Вельми яскравий приклад у цьому випадку штат Каліфорнія, що залучає у свої виші чи не найбільшу кількість студентів-іноземців. І, напевно, буде зайвим пояснювати, що таке сучасна Каліфорнія з її Силіконовою долиною в технологічному прогресі.

Люди з особливими потребами не обмежують себе

Освіта у США. Переваги нестандартних підходів. Фото - 12

Є ще дуже важливий і одночасно нестандартний момент у системі американської освіти – тут закон вимагає створення необхідних умов для людей з особливими потребами. Тому їм можна вибирати будь-який навчальний заклад – від коледжу до університету, аби в ньому була програма, що цікавить абітурієнта. А умови для людей з особливими потребами будуть обов'язково надані – навіть незалежно від того, громадянином якої країни є студент. Просто після вступу до університету таким студентам потрібно зареєструватися для отримання особливих послуг, і їм їх обов'язково нададуть.

Освіта у США – це серйозна заявка на майбутню кар'єру. Саме з таким прицілом щороку у Сполучені Штати приїжджає величезна кількість студентів-іноземців. Якщо ви теж хочете престижну роботу, забезпечене життя для себе або своїх дітей, то освіта у США – це те, що допоможе в досягненні всього цього. Варто тільки спробувати реалізувати свої плани – і тоді все найкраще вам буде забезпечено!


Навчання в США: що потрібно врахувати, перш ніж вступати до іноземного вузу? Дивіться Відеовідгук Наталії Соломенцеву, мами Данила, студента University of South Florida

Цікавитесь освітою в США? Дізнайтеся більше про вузи і програмах

Детальніше