Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії

29.05.2018
Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 4

Вчитися в Шотландії значить виявитися в системі, яка сильно відрізняється від наших загальноосвітніх шкіл. Окремі школи для хлопчиків і для дівчаток, гнучка система навчання, яка з молодших класів враховує здібності та інтереси кожної дитини, і при цьому одна з найсильніших навчальних систем у світі, що дає дітям широкий спектр знань.

Шотландські школи відрізняються від наших, особливо популярні в цій країні школи-пансіони. Їх освітні стандарти визнані у всьому світі, і для батьків маленьких шотландців або англійців цілком природно, що дитина 10-11 років може виїхати вчитися в школу закритого типу, приїжджаючи додому тільки на канікули. Такий формат все частіше обирають і українські сім'ї.

Головною особливістю шкіл-пансіонів – формат «місто в місті». На території є все, що потрібно дитині для життя і навчання: спортивні майданчики, всілякі майстерні, курси, гуртки, зони для відпочинку і прогулянок і навіть екоферми, що забезпечують дітей якісним здоровим харчуванням.

Цікавитесь середньою освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про школах і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 5

Велика увага приділяється творчому розвитку школярів: музика, малювання, поезія, театр, танці. Не залишається без уваги і духовне життя. Як правило, на території школи-пансіону є власна церква або каплиця, куди прийнято ходити раз на тиждень. Але не варто боятися, що вашу дитину будуть схиляти до релігійності або змусять дотримуватися «чужих» обрядів. Це швидше спосіб дати їй можливість побути наодинці з самим собою, навчитися слухати і чути себе, внутрішньо гармонізуватись.

У всіх школах прийнято носити форму. Педагоги вимагають від дітей суворого дотримання дисципліни. Діти живуть в кімнатах по кілька чоловік. Щоб не заважати один одному, домашні завдання вони роблять в призначених для уроків кімнатах. Щоб не захаращувати житлові приміщення, є спеціальні багажні кімнати, де протягом періоду навчання зберігаються привезені з дому валізи.

Loretto School

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 6

Одна з найстаріших шкіл-пансіонів Шотландії (рік заснування 1827). Розташована в старовинному особняку за шість миль від центру Единбургу і займає величезну територію в 32 га. Серед основних дисциплін як відомі нам зі шкільної програми (хімія, біологія, географія, музика і т. д.), так і незвичні для нас (економіка, драма, сучасні мови, психологія, мистецтво, релігія, огляд наук, політика). В рамках творчого розвитку учні вивчають танці, грають на музичних інструментах (саксофон, фортепіано і навіть орган), беруть участь у театральних постановках. У школи є власне радіо.

Цікавий нюанс: якщо ви приїдете в школу на ознайомчу екскурсію, то показувати її вам буде не тільки директор, а й студенти. І це теж частина навчання, відточування комунікативних навичок і мистецтва публічних виступів. Серед спортивних класів: скелелазіння, крикет, регбі, плавання, теніс, хокей, карате, сквош. На території школи є академія гольфу, де ведеться настільки серйозне навчання цього виду спорту, що після закінчення школи випускники отримують сертифікат (Golf Academy Certificate). Loretto Golf Academy заснована в 2002 році, сьогодні вона визнана однією з провідних в Європі.

Merchiston Castle School

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 7

Школа, розташована в передмісті Единбургу, славиться своєю історією (заснована в 1833 році) і репутацією. Це школа для хлопчиків, в якій навчаються до 400 учнів у віці від 10 до 18 років. Займає територію до 40 га, більша частина якої – паркова зона. Відмінна репутація цього навчального закладу складається, перш за все, з високих показників її учнів: більше 80% мають оцінки А і В (найвищі бали). 93% випускників вступають до рейтингові університети, а 10% з них – в найпрестижніші – Оксфорд і Кембридж. Школа славиться видатними результатами в підготовці з точних наук. Учні успішно беруть участь в національних олімпіадах: Merchiston має відмінні нагороди, призи та медалі з таких дисциплін, як фізика, математика, комп'ютерні науки, інжиніринг. Класичні шкільні науки є сусідами з модулями з історії цивілізацій, релігій, курсами з технологічного дизайну, економіки.

У школи є свій хор, який з успіхом гастролює по країні. Серед 30 видів позакласних занять оркестр, хор, гра на музичних інструментах. Спортивні заняття за більш ніж 20 напрямками: крикет, легка атлетика, гольф, каякінг, гірський велоспорт, скелелазіння, хокей, футбол, регбі та багато іншого.

Dollar Academy

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 8

Особливістю цього закладу є те, що школа і резиденція знаходяться в різних місцях, а не на одній території (шкільне містечко відкритого типу). Але з огляду на те, що містечко Долар, в якому розташована академія, дуже мале, це не становить жодної проблеми. Також відноситься до найстаріших шкіл (заснована в 1818 році) і добре позиціонується в загальному рейтингу не тільки шотландських, але і в цілому британських приватних шкіл-пансіонів. Незважаючи на те, що в школі досить багато студентів (більше 1200), іноземців може бути всього 20-30, не більше. Тут навчаються діти від 5 до 18 років. Крім того, що Dollar Academy пишається академічними успіхами своїх випускників, вона вважається найкращою школою в Великобританії за рівнем спортивної підготовки. Ще одна перевага: старшокласники тут мають можливість проходити спеціалізовані курси з медицини, права, інжинірингу.

Відгук клієнта DEC education

Ігор і Ольга, батьки Валентина, учня Gordonstoun School: « Ми абсолютно не хвилювалися, коли залишали дитину в школі, так як персонал вселяє довіру, що дитина в надійних руках. З іншими студентами відносини склалися прекрасні. Таке враження, що там зібралися найкращі діти з усіх країн: добрі, чуйні, культурні» Читати весь відгук >>>

Glenalmond Sсhool

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 9

Одна з найвідоміших і найстаріших шкіл-пансіонів Шотландії. Розташована в місті Перт, графстві Пертшир, що за годину їзди від міжнародних аеропортів Единбургу та Глазго. Була заснована в 1847 році. Її засновник – Вільям Юарт Гладстон – був людиною не просто ерудованим, освіченою, він увійшов в історію Англії як один з найвідоміших прем'єр-міністрів.

Можливо, тому школа славиться серед іншого особливою увагою з боку англійської королівської сім'ї. Її Величність Королева Англії Єлизавета II вшанувала своєю присутністю школу двічі, з'явившись на столітньому ювілеї в 1947 році і на відкритті шкільного басейну в 1966 році. А останнім часом цей заклад щорічно відвідує Кейт Міддлтон.

Це школа спільного навчання: хлопчики і дівчатка (12-18 років) навчаються разом, хоча і не так давно – з 1990 року. До цього з дня заснування Glenalmond була закладом виключно для хлопчиків. Близько 15% із них – іноземні студенти з різних країн: України, Німеччини, Франції, Росії, Гонконгу, Китаю, Мексики і багатьох інших. Серед особливостей і досягнень цієї школи можна виділити такі:

  • Школа має почесну нагороду Healthy Living Award, яка підтверджує те, що тут строго стежать за харчуванням дітей. Студентам пропонується широкий вибір меню і спеціальних дієт.
  • Близько половини учнів отримують пропозиції вчитися від провідних університетів Великобританії ще на етапі шкільного навчання.
  • 5-10% випускників щорічно стають студентами таких престижних університетів, як Оксфорд і Кембридж.
  • Всі діти без винятку займаються музикою. І для цього створені відмінні умови, включаючи величезний арт-хол, будівля якого є пам'яткою архітектури.
  • Школа дуже уважна до успішності своїх учнів. Тричі на тиждень кожен з них зустрічається зі своїм персональним наставником, який, будучи в курсі справ студента, допомагає йому порадами і консультаціями, як досягти великих успіхів.

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 10

У програму навчання середньої школи входять стандартні дисципліни: математика, фізика, хімія, біологія, історія, мови (англійська, іспанська, французька, німецька, грецька), література і т. д. Діти вивчають історію релігій, мистецтво, драматургію, театр і навіть латинь. Із сучасних предметів – інформаційні технології, а програма навчання за напрямком Design & Technology визнана однією з найсильніших в країні. Багато уваги приділено музичному розвитку: оркестр, індивідуальне навчання грі на різних музичних інструментах і навіть власна студія звукозапису.

У школи є поле для гольфу, але по частині спорту це далеко не все. Регбі, хокей на траві, лакросс, крикет, теніс, легка атлетика, баскетбол, волейбол, футбол, плавання, верхова їзда, веслування, каякінг, стрільба, поло, гірські лижі... Щороку школа бере участь в загальнонаціональних змаганнях з різних видів спорту і частенько привозить призи.

Lomond School

Зараз – одна з найсучасніших і прогресивних серед шкіл-пансіонів Шотландії (була відкрита в 1977 році), проте вона вже встигла зарекомендувати себе завдяки високому рівню викладання і навчання. Розташована в маленькому і спокійному місті Хеленсбург. При школі працює власна студія образотворчих мистецтв, є комп'ютерні класи, спортивний комплекс з цілим рядом секцій і гуртків (регбі, легка атлетика, футбол, волейбол, баскетбол, бадмінтон, йога, керлінг, скелелазіння, хокей і т. д.).

Kilgraston School

Освіта в країні кілтів і волинок: середня школа в Шотландії. Фото - 11

Це найбільша в Шотландії школа-пансіон для дівчаток 7-16 років. Заснована в 1920 році, має зручне розташування практично в центрі країни в графстві Пертшир, недалеко від міста Перт, в 45 км від Единбургу. Школа займає територію в 22 га, де, крім навчального корпусу і резиденцій, є тенісна, хокейна академії, театр із залом на 150 місць, студія звукозапису, спорткомплекс з 25-метровим басейном, 8 тенісних кортів. Дівчатка вчаться з понеділка по п'ятницю, а у вихідні їздять на екскурсії. Це єдина в Шотландії школа-пансіон з власним центром верхової їзди.

Цікавитесь середньою освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про школах і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше