Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Особливості елітної освіти в приватних школах Швейцарії

01.08.2019
Особливості елітної освіти в приватних школах Швейцарії. Фото - 4

Швейцарія відома більшості українців своєю нейтральністю, банками, годинниками і сиром. У світі ж на особливому рахунку ще й швейцарська освіта. Причому не тільки вища, але і середня. Представники бізнес-еліти з різних куточків планети надають перевагу приватним швейцарським школам. Про їх популярність говорить і те, що в 250 таких закладах представлені учні більш ніж 100 національностей. Що ж їх приваблює у Швейцарії?

Відповідність зовнішнього блиску внутрішньому змісту

Швейцарія цінується перш за все за те, що це одне з найбільш спокійних і престижних, а значить і дорогих місць. Причому і для відпочинку, і для отримання освіти. Недарма в елітних приватних школах Швейцарії, таких як Le Régent Crans-Montana, Collège Champittet, Leysin American School, Lyceum Alpinum Zuoz, вчиться найбільше дітей мільйонерів з різних країн.

Місцеві приватні школи-пансіони в першу чергу орієнтовані на іноземних учнів – частка «своїх» учнів не перевищує кількох відсотків. У цьому вони істотно відрізняються від більшості британських, американських і європейських шкіл, де квота на кількість іноземних студентів рідко перевищує 10%. Причому, якщо консервативні британські школи-пансіони прагнуть перетворити різноплемінних вихованців в істинних британців, то швейцарські виховують інтернаціоналістів та космополітів – громадян світу.

Інша особливість освіти в Швейцарії – це відповідність зовнішнього блиску внутрішньому змісту. Наприклад, за чудовими фасадами англійських шкіл часто ховаються дуже скромні, майже аскетичні побутові умови. А Швейцарія – країна комфорту і зовні, і зсередини.

Всі приватні школи Швейцарії розташовані на власних величезних територіях, в мальовничих місцях і, як правило, "з видом на озеро" або поблизу від нього. Вони більше нагадують санаторії або елітарні дитячі оздоровчі центри, ніж стандартні школи в нашому розумінні.

Консультант з питань середньої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит

Про харчування, спортивну підготовку та іноземні мови

Особливості елітної освіти в приватних школах Швейцарії. Фото - 5Діти, які приїжджають сюди на навчання, проживають в 1-2-місних кімнатах, харчуються різноманітно. Можна навіть обрати традиційну вегетаріанську кухню.

У програму навчання входять різні туристичні походи. Причому не тільки по Швейцарії, але і за її межами – по Австрії, Німеччині, Франції, Італії. Багато уваги приділяється фізпідготовці. Наприклад, катання на гірських лижах включено в обов'язкову програму для учнів різного віку. На уроках фізкультури діти катаються на ковзанах і велосипедах, плавати в басейні, отримувати навички ходіння під вітрилом, займатися скелелазінням, тенісом, футболом, волейболом, регбі та іншими видами спорту.

Швейцарські школи, як ніякі інші, дають учням можливість опанувати кілька іноземних мов. Адже Швейцарія – країна багатомовна, і більшість її жителів володіє як мінімум трьома державними мовами (французька, німецька, італійська) плюс всі говорять англійською.

Вчитися в школах можна не тільки за швейцарською національною програмою, але і за німецькою, французькою, італійською, англійською, американською та універсальною міжнародною – International Baccalaureate (IB), тобто підготуватися до навчання в університеті будь-якої країни світу.

У школі тільки дівчата

Особливості елітної освіти в приватних школах Швейцарії. Фото - 6Саме в Швейцарії існують так звані «інститути шляхетних дівчат». Це школи для дівчаток, в яких виховуються справжні леді.

Обов'язкова програма академічного навчання включає в себе поглиблене вивчення іноземних мов: французької, англійської чи німецької з підготовкою до здачі іспитів різних рівнів. Крім обов'язкової програми учениці обирають додаткові предмети (за власним бажанням): кулінарія, етикет, фотографія, кераміка, образотворче мистецтво, інформатика, історія мистецтва. Проходять курси економіки та готельного господарства, вивчають графічний дизайн, а також італійську, іспанську мови. Регулярно відвідують екскурсії, відвідують виставки і музеї. Дівчата не тільки вчаться «шляхетності», а й займаються «благородними» видами спорту: верховою їздою, великим тенісом, гольфом...

На замітку: кого і як приймають на навчання

Особливості елітної освіти в приватних школах Швейцарії. Фото - 7Однією з головних вимог до вступників до приватних шкіл є високий рівень володіння іноземною мовою. Особливо це стосується старших класів, адже там програма дуже насичена: окрім звичайних шкільних предметів в неї входить вивчення двох або навіть трьох іноземних мов. Непідготовленому українському школяреві вкрай складно часом навіть неможливо «потягнути» таке навантаження. Тому майбутні учні приватної школи повинні пройти серйозну мовну підготовку перед вступом. Готуватися можна і вдома, але краще в самій Швейцарії. Наприклад, на мовних канікулярних програмах. Причому паралельно з вивченням мов, влітку діти ходять в гори, катаються на конях або водних лижах, сплавляються на рафті або каное, беруть участь у всіляких змаганнях і ходять в походи та екскурсії по найкрасивішим місцям Швейцарії та її найзнаменитішим містам, таким як Люцерн, Женева, Берн, Лозанна, Монтре, Грюйєр і Цюріх.

А взимку школярам пропонуються спецпрограми – наприклад, «іноземна мова + гірські лижі» – які користуються величезною популярністю. Що може бути краще декількох тижнів, проведених в швейцарських Альпах? Тим більше що батьки можуть приєднатися до дітей, і відпочивати на тому ж гірськолижному курорті.

Консультант з питань середньої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит