Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії

31.01.2018
Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 4

Серйозно задумалися про освіту своєї дитини? Хочете відкрити для неї світ нових можливостей? Вища освіта у Великобританії – квиток в успішне майбутнє і шанс побудувати кар'єру в одній з компаній світового рівня.

Що ми знаємо про Велику Британію

Знаємо багато чого. Це держава в Європі з дуже давньою історією. Тут м'які зими, а літо не буває жарким. Главою держави є королева, а керує країною уряд на чолі з прем'єр-міністром. Британці пишаються своїми традиціями і шанують їх. Мабуть, через це жителів Туманного Альбіону вважають манірними. Ще вони дуже ввічливі – стримують емоції, зберігають самовладання і при цьому скрізь тільки й чути «please», «excuse me», «I'm sorry» і «thank you». Тут п'ють багато пива і дуже люблять футбол і регбі. Причому так, що часто забувають, що вони – найбільш ввічлива нація в світі. Але не варто особливо на це звертати увагу, адже британці, крім усього іншого, найбільш доброзичлива і весела нація. Згадаймо хоча б тонкий британський гумор, який нерідко зрозумілий тільки жителям Британських островів.

Чого ми не знаємо про Велику Британію

Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 5

Багато фактів з життя цієї держави перебувають поза нашим полем зору. Наприклад, незважаючи на те, що Великобританія розташована набагато північніше України, скажімо, в Лондоні скрізь ростуть пальми. До речі, про Лондон: чверть жителів столиці Великобританії народилися не в цьому місті, а 165 тис. лондонців – мільйонери. А ще, виявляється, в Британії найбільше випивають чаю на душу населення в світі, і це при тому, що чай тут не росте.

Люди вирішують все

Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 6

Але все ж є найбільш яскрава особливість, яка характеризує цю країну, – її людський потенціал. Чарльз Дарвін, Ісаак Ньютон, Адам Сміт, Майкл Фарадей – ці імена нам знайомі зі шкільних підручників. Даніель Дефо, Агата Крісті, Льюїс Керрол, Вальтер Скотт – творами цих авторів багато з нас зачитувалося в дитинстві. Уїнстон Черчілль, Маргарет Тетчер, королева Єлизавета Друга, принцеса Діана – цих людей ми знаємо як визнаних світових авторитетів. Джон Леннон, Елтон Джон, Елізабет Тейлор, Шон Коннері – їх творчість весь час піднімала нам настрій. Кейт Мідлтон, Девід Бекхем, Джоан Роулінг, Бенедикт Камбербетч – успіху цих людей ми завжди трошки заздрили і продовжуємо заздрити. В чому ж секрет великих британців? Він нерозривно пов'язаний з традиціями, економікою країни, її науковим потенціалом і освітою.

Цікавить освіту у Великій Британії? Дізнайтеся, що потрібно для вступу

Дізнатися більше

Чому цінується британська освіта

Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 7

Кожен з нас напевно не раз задавався питанням, чому скрізь у світі цінується британська освіта? Разом з тим, знайти відповідь на це питання нескладно, оскільки система освіти – це, по суті, складова способу життя, ментальності жителів Великобританії. Простий приклад: відомо, що для британців важливі традиції і дотримуються вони їх досить завзято і послідовно. Тут доречно буде згадати, скажімо, традиційну вівсянку з ранку або five o'clock tea, небажання переходити на десяткову систему розрахунків, як це зробили практично в усьому світі, а рахувати як і раніше милями, ярдами, дюймами, пінтами. Та й, власне, лівосторонній рух – теж данина традиції. І якщо, з одного боку, може здатися, що традиція – це спротив чомусь новому, прогресивному, то з іншого – традиція – це перевірений часом процес, який часто доводив свою спроможність. Саме це і стосується британської освіти. Перша складова її успішності – традиція. Адже до якої освітньої системи буде більше довіри – до тієї, що створена зараз, чи до перевіреної тисячоліттями (так-так, саме так!)?

Цілком можливо, що хтось вважатиме традиції британців консервативними. Не варто його переконувати у зворотньому. Але якщо жителів Туманного Альбіону вважатимуть ретроградами – це вже ні! Британці охоче використовують у своєму житті все передове і технологічно досконале. Це країна сучасних технологій, що проникають в усі сфери життя суспільства. Неважко здогадатися, що сучасні технології повністю впроваджені і в британську освіту. Це друга складова її успішності. Причому мова йде не тільки, наприклад, про технологічні інновації, а й про освітні технології. А те, що тут відмовилися від пасивної форми навчання на користь активної самостійної роботи, вже давно сприймається в світі як норма. Хоча, чесно кажучи, такий формат навчання домінує ще далеко не в усіх країнах. І Україна тут, на жаль, не в одному ряду з Великобританією.

Рівень розвитку високих технологій є визначальним для економіки будь-якої держави або регіону. Це аксіома. Не потребує також доказів те, що, чим вище такий рівень, тим відповідно багатшою і більш розвинутою є держава. А багаті можуть собі дозволити вкладати гроші в те, що вважають за потрібне. У британців є кошти, і вони вміють їх інвестувати. Наприклад, в освіту. Незаперечний факт, що в навчальних закладах Великої Британії найбільш передова ресурсна база. І це третя складова успішності британської освіти.

Таким чином, британська освіта стоїть на трьох стовпах, які відокремлюють її та ставлять поза конкуренцією в порівнянні з іншими системами освіти. Традиції, які співіснують з сучасними технологіями, які спираються на передову ресурсну базу, – ось і весь секрет. Хоча ні ... Не весь. Є ще дещо.

Навіщо здобувати освіту у Великій Британії: аргументи

Насправді у британської системи освіти є ще маса позитивних якостей, і на питання, віддавати або не віддавати дитину вчитися до Великобританії, існує маса аргументів на користь вибору цієї країни.

Аргумент перший. У сучасному глобалізованому світі виникає потреба в спеціальних знаннях і уміннях, а економіці потрібні люди, здатні приймати результативні, творчі рішення. Де створена система, що дозволяє розвивати подібні якості у студента? Правильно – в британських навчальних закладах. Це можна побачити на прикладі одного університету. Скажімо, Leicester Castle Business School в складі Університету ім. С. де Монфора пропонує наступні магістерські програми:

  • міжкультурні бізнес-комунікації;
  • глобальна банківська справа і фінанси;
  • глобальне лідерство і менеджмент;
  • глобальні інвестиції та ризик.

Аргумент другий. Під час навчання в Великобританії студент глибоко вивчає предмет, доходячи до самої суті. Навчальні заклади тісно співпрацюють з компаніями-роботодавцями, відповідно навчальні програми, студентські проекти не відірвані від реальності, а максимально дають можливість необхідні спеціальні навички. Результати такої співпраці видно не на папері. Наприклад:

Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 8

BioHub Birmingham – University of Birmingham і компанії медичного сектора створили спільний новаторський проект, мета якого – розвиток зростаючої економіки охорони здоров'я міста

Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 9

Нове життя Langage Farm – за рік співпраці між University of Plymouth і Langage Farm 900-літнє господарство отримало поштовх для розвитку: Langage Farm підписала контракт на £4,2 млн. на поставку йогуртів в один із супермаркетів Англії

Аргумент третій. Тут вчать бути іншими. Іншими в хорошому сенсі слова. Важлива риса британської освіти – толерантність, терпимість, гуманізм скрізь і в усьому. Тут не тільки студент відноситься шанобливо до викладача, а й викладач щиро поважає учня, тут прийнято бути ввічливим, пам'ятати, що завжди є ті, кому треба допомогти. Це істотно підвищує показник задоволеності студентів британськими навчальними закладами. Зокрема, за даними International Student Barometer (ISB), Великобританія є лідером за всіма показниками задоволеності іноземних студентів: задоволеністю навчанням, прийомом, умовами проживання, підтримкою, а також готовністю рекомендувати навчання у Великобританії іншим.

Навіщо отримувати освіту у Великій Британії: прагматичний підхід

А тепер давайте підійдемо з прагматичної точки зору до того, треба там вчитися чи ні. По-перше, британський диплом – це своєрідний знак якості у всьому світі. І провідні світові компанії охоче наймають на роботу саме власників таких дипломів.

По-друге, де можна найшвидше оволодіти англійською? Звичайно ж, на батьківщині цієї мови.

По-третє: якщо починати вчитися тут до 12 років, то дитина буде буде говорити англійською без найменшого акценту.

По-четверте, друзі по школі і університету – це в майбутньому ділові партнери по всьому світу. До того ж вас скрізь і завжди підтримають асоціації випускників вашої альма-матер, покликаної допомагати і підтримувати колишніх і нинішніх випускників.

По-п'яте, Великобританія – ідеальне місце для подорожей. По суті, це чотири різні країни, де можна побачити все – модерне і сучасне, містичне і високотехнологічне, архаїчне і космополітичне.

Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 10
Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 11
Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 12
Все, що треба знати про систему освіти у Великобританії. Фото - 13

 

Про мінуси британської освіти

Поряд з цим було б не зовсім чесно говорити лише про плюси британської освіти і не вказати на її недоліки. Одним з головних мінусів британської освіти вважається її висока вартість. Власне, як і те, що вартість будь-якої освіти за кордоном коштує недешево. Але чи настільки дорого вчитися у Великобританії, як може здатися на перший погляд? Про те, що якість дешевою не буває, відомо, напевно, кожному. Так чому найпрестижніший у світі диплом повинен коштувати дешево? Тим більше що володар цього диплома отримує, по суті, унікальні знання. Відомо також і те, що навчання, наприклад, в університетах Великобританії набагато більш інтенсивне, ніж у навчальних закладах в інших державах. Це дає можливість отримати диплом швидше, а відповідно заощадити, завдяки чому в кінці навчання в іншій країні вартість там може виявитися навіть вищою.

Ще одним з мінусів британської освіти вважається сувора дисципліна і нерідко аскетичні умови проживання учнів. Але чомусь саме цей, так би мовити, недолік вважається перевагою для величезного числа батьків. Адже саме за суворої дисципліни дитина буде під надійним наглядом, а менша гнучкість дозволяє більше слідувати саме навчальній програмі. Що ж стосується аскетизму, то слід подивитися на дане явище не як на відсутність комфортної обстановки, а як на необхідну умову формування характеру дитини.

Висновок з усього цього простий: ви не були ніде, якщо не побували в Великобританії. І знайте: британську освіту дійсно найкраще. Чи не їхати до Британії - це обмежувати себе і свою дитину, давати йому менше можливостей, в кінці кінців позбавити його чудових кар'єрних перспектив.

Більше інформації про навчальні заклади та програми Великобританії

Дізнатися більше