Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Чому варто вступати в американські виші

27.04.2018
Чому варто вступати в американські виші. Фото - 4

Якщо перед вами постало питання вибору університету, в якому хотілося б навчатися, неодмінно варто звернути увагу на виші США. Хтось скаже, що це занадто важко – як в плані грошей, так і часу (Сполучені Штати все-таки знаходяться на іншому кінці планети). Однак за час навчання в США ви виявите стільки позитивного, що попередніми двома факторами можна буде знехтувати. Отже, що ж привабливого є в цих вишах, чого немає в вишах інших країн?

Якщо відкинути такі фактори, як міжнародне визнання дипломів американських вишів і чудове матеріально-технічне оснащення університетів і коледжів, чому ще варто вчитися в США?

Чому потрібно їхати до США

По-перше, завдяки відсутності централізованого управління в системі освіти США США навчальні програми в вишах дуже гнучкі і відразу ж адаптуються до умов сучасного життя. Тому саме в Америці ви отримаєте «найсвіжіші» знання з будь-якої галузі.

По-друге, кількість і різноманіття програм, курсів, спеціалізацій в американських вишах просто вражає. Деякі з них абсолютно унікальні: наприклад, цілі мережі коледжів і університетів беруть участь в різних унікальних напрямках: мережа Sea Grant – тут вивчають питання, пов'язані з використанням і збереженням берегів, Space Grant – питання аеронавтики і дослідження NASA, Sun Grant – виробництво біоенергії і біопалива, проблеми поновлюваних джерел енергії. Слід також додати, що в США є абсолютно унікальні навчальні заклади, де надають освіту для студентів з різними обмеженими можливостями – для глухих і слабочуючих, з синдромом дефіциту уваги, аутичними розладами.

Цікавитесь освітою в США? Дізнайтеся більше про вузи і програмах

Детальніше

Чому варто вступати в американські виші. Фото - 5

Демократичний навчальний процес надає студенту величезний вибір програм, курсів, часу занять, викладачів, що робить навчання максимально комфортним.

Наявність просто величезної кількості різних стипендіальних програм, вельми поширених в США, дасть можливість непогано заощадити на навчанні. Система заохочень студентів за відмінну успішність і видатні успіхи в спорті або мистецтві – лише мала дещиця стипендіальних програм.

Тісний зв'язок науки з виробництвом і фінансування теоретичних програм з боку зацікавлених компаній, відкриває широкі можливості для досліджень. Тому, якщо вас цікавлять магістерські програми або аспірантура, варто розглядати саме виші США.

Крім того, США – відмінний варіант для гарної бізнес-освіти. Адже недарма ж більше половини менеджерів американських компаній мають ступінь MBA.

Це мала частина аргументів на користь американського вишу. Існує ще маса різних нюансів, які підтверджують такий вибір.

Відразу кілька спеціальностей

Чому варто вступати в американські виші. Фото - 6

Сучасний світ ставить нові вимоги до випускників – сьогодні потрібні фахівці, здатні володіти різноспрямованими знаннями, а не тільки вузькою спеціалізацією в певній сфері. Ймовірно, саме тому в університетах США з'явилися так звані комбіновані, або багатопрофільні програми, які надають можливість отримати відразу дві або кілька спеціальностей.

Так, багато студентів, крім своєї основної спеціальності, нерідко обирають спеціалізацію, пов'язану з бізнесом, наприклад, менеджмент. Маючи за плечима багаж подібних знань, багатопрофільні фахівці знають не тільки свою вузькоспрямовану сферу, а й те, як в даній сфері можна досягти успіху, використовуючи бізнес-знання. Це економія коштів, тому що студент в цьому випадку не платить подвійну вартість навчання, як було б, якби він отримував дві спеціальності порізно.

Відгук клієнта DEC education

Андрій і Світлана Ковалевські, батьки Марини, випускниці New York Film Academy: & laquo; Відмінна риса цього вузу & ndash; орієнтація на міжнародних студентів. Там мало американців, але є студенти з усього світу. Це унікальне середовище, де дитина не відчуває себе чужим, іноземцем, а навпаки вивчає різні культури, вдосконалює мовні навички» Читати весь відгук >>>

Варіанти вступу для іноземців

Чому варто вступати в американські виші. Фото - 7

Процес вступу до вишів США, так само, як і вся американська система вищої освіти, відрізняється від європейської. Існує єдина системи зарахування до вищого навчального закладу – Common Application, згідно з правилами якої заявки для вступу можна подавати в будь-яку кількість університетів. Вельми непоганий варіант для іноземців – підготовчі курси на базі університетів, після закінчення яких можна навіть бути зарахованим на другий курс бакалавріату (звичайно, в залежності від вишу, програми, рівня володіння англійською мовою).

Ще один дуже непоганий варіант – вступ до американської школи за рік-два до вступу до вишу. Диплом американської школи відкриває дорогу в безліч престижних вишів (знову ж таки в залежності від оцінок, які будуть в атестаті). У будь-якому випадку повну інформацію про різні варіанти вступу можна отримати у спеціалістів DEC education.

Навчання в американському виші

Чому варто вступати в американські виші. Фото - 8

Навіть звичайне навчання в американському виші – це те, що не звик бачити український студент. Наприклад, лекції – це інтерактивні заняття, на яких викладач володіє всім суперсучасним технічним оснащенням для подачі матеріалу. У нього до одягу прикріплений радіомікрофон, сам лектор пише на сенсорному комп'ютері, скажімо, формули, які виводяться на величезний екран для аудиторії на 150 чоловік. Якщо ж виникне необхідність протестувати студентів, то у кожного зі студентів є невеликий клікер, за допомогою якого можна дати відповідь на поставлене запитання, яке, до речі, зарахується в загальну скарбничку успіхів студента. І, напевно, не варто згадувати, що студенти в більшості своїй сидять на лекції з ноутбуками. До речі, оскільки у кожного студента індивідуальний набір предметів і він сам обирає час, коли їх відвідувати, то відповідно такого поняття, як академічна група, тут не існує.

Чому варто вступати в американські виші. Фото - 9

Спілкування викладачів зі студентами дружнє, навіть в певній мірі розкріпачене. Якщо виникне якесь питання, будь-який викладач завжди вислухає і проконсультує. Або можна написати йому листа – спілкування е-мейлами між викладачами і студентами – звичайна справа. До слова сказати, викладачів, як і предмети, можна обирати. А якщо ну вже ніякий не сподобається, то існує можливість обрати викладача з даного предмету в сусідньому виші або коледжі, а оцінку потім «перевести» до свого вишу.

Ще одна тутешня особливість – американська англійська. Потрапивши в американський виш, ви відразу відчуєте це на собі, особливо якщо вивчали британський варіант англійської мови. Наприклад, звичне для британської англійської faculty – це зовсім не факультет або департамент в університеті, а «викладацький склад», а class – це те, що британці називають course; quiz на лекції – це не «вікторина», як в британській англійській, а «контрольна, тест». Але через це не варто переживати. Головне – добре знати мову, а до різниці деяких значень і акценту можна швидко звикнути.

Спорт в американських вишах

Чому варто вступати в американські виші. Фото - 10

Спорт в університетах і коледжах США заслуговує на особливу увагу. Якщо ви захоплюєтеся спортом на професійному рівні, показуєте хороші результати, то вам тим більше потрібно вчитися в американському виші. Адже спорт в університетах США – це щось особливе. Аналога такої спортивної підтримки в вишах і такої розвиненої системи студентських спортивних змагань немає більше в жодній іншій країні світу.

Найбільш яскравим тому підтвердженням є розгалужена структура спортивних студентських асоціацій. Наприклад, до NCAA – National Collegiate Athletic Association – входить понад 1200 організацій, головна мета яких – підготовка студентських змагань. Тут організовують професійні змагання з бейсболу, баскетболу, волейболу, футболу, софтболу, гольфу, гімнастики, хокею з шайбою або на траві, веслування, водному поло і безлічі інших видів спорту, включаючи, звичайно ж, американський футбол.

Чому варто вступати в американські виші. Фото - 11

Можна собі уявити, як серйозно підходять університети і коледжі до формування власних команд! По-перше, тут відкрите справжнє полювання на спортивні таланти, причому ще зі шкільної лави. По-друге, обдарованим спортивним дітям вступити до вишу простіше. По-третє, таким дітям можуть запропонувати спортивну стипендію (athletic scholarship), яку можна використовувати на оплату навчання. Студентів-спортсменів університетських команд готують на дуже високому рівні, який нерідко перевершує рівень підготовки фахівців з аналогічним видам спорту в Європі.

Але якщо хтось думає, що студентам-спортсменам просто так ставлять позначки в університеті, то він глибоко помиляється. Кожен студент повинен займатися нарівні з іншими. Звичайно, в зв'язку з постійною завантаженістю студенти-спортсмени мають якісь поблажки у викладачів, але так чи інакше при закінченні університету кожен з них може відповідально заявити, що свій диплом він отримав без будь-чиєї допомоги.

І ще один нюанс: прихильність американців принципу рівності статей виявляється в спорті. Тут для жінок нарівні з чоловіками влаштовуються спортивні студентські змагання в таких, здавалося б, нежіночих видах спорту, як футбол, хокей з шайбою і не тільки.


В яких умовах живуть і навчаються діти в американських вузах, як готуються до вступу і проходять адаптацію: дивіться відео-відгук Наталії Соломенцеву, мами Данила, студента University of South Florida (США).

Цікавитесь освітою в США? Дізнайтеся більше про вузи і програмах

Детальніше