Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Отримання медичної освіти за кордоном

09.10.2017
Отримання медичної освіти за кордоном. Фото - 4

Отримання медичної освіти за кордоном: чи є в українців можливість вивчати медицину за кордоном?

Останнім часом все більше українців надають перевагу більше іноземним вишам і коледжам, аніж вітчизняним. Більшість вибирає гуманітарні напрямки, але існує невелика кількість тих, хто бажає вступити на медичні спеціальності. Звичайно, провідна роль у цьому напрямку відводиться англомовним країнам. Але якщо говорити про доступність отримання освіти (і за ціною, і по відношенню до процесу вступу), то слід виділити Німеччину і Чехію.

Вступ на медичні спеціальності ускладнюється ще й високим конкурсом – кількість студентів, які бажають отримати медосвіту, надзвичайно велика, тому місць для іноземців не так багато. До того ж вимоги, що пред'являються до абітурієнтів із-за кордону, ще вищі, ніж для випускників місцевих шкіл і коледжів. Додайте до цього високу вартість такого навчання – і відразу стає зрозуміло, чому кількість українців, охочих вивчати медицину, невелика.

«Щорічно ми відправляємо на навчання до Америки від 800 до 1 000 осіб, і серед них медичний напрямок вибирають лише 10-15 абітурієнтів, – говорить директор освітнього агентства DEC Education Наталія Тарченко. – Це унікальні і поодинокі випадки. Дуже рідко знаходяться ті, хто вирішує підготуватися до складного вступу на ці спеціальності і здатний оплатити дороге навчання».

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит

За словами Дар’ї Лантук, директора освітнього агентства Esperanto, для громадян США для вступу до медичних університетів досить оцінок шкільних випускних іспитів. Для українців вступити на підставі балу атестата можна лише теоретично, на практиці ж це неможливо.

«І самим американцям досить складно вступити на підставі одного атестата, враховуючи дуже високий конкурс, а з українським атестатом це практично неможливо. Тому нашим абітурієнтам ми зазвичай радимо пройти навчання в американській школі і отримати атестат SAT або ж навчатися за програмою IB (International Baccalaureate). Це мінімум, який дає можливість вступити на загальних підставах», – зазначає Дар’я Лантук.

І при цьому необхідно мати високий бал атестатів SAT або IB. Також будуть враховані оцінки, отримані абітурієнтами протягом усіх років навчання в Америці, Канаді або Великобританії – а це ніколи не було сильною стороною наших випускників. Справа в тому, що вони, як правило, навчаються в США лише два випускних роки, і попередню історію навчання надати не є можливим.

Якщо ж вам все-таки вдається подолати вступний конкурс і вступити, то потрібно врахувати, що за рік навчання доведеться віддати близько $50 тисяч. При цьому тривалість навчання становить 8 років, і ще 2 роки необхідно вчитися в інтернатурі, тому витрати значні.

Український диплом про вищу медичну освіту в Америці не визнається, і підтвердити і легалізувати його неможливо. А для отримання дозволу на роботу і допуску до медичної практики необхідно додатково здати кваліфікаційні іспити.

Втім, за словами Дар’ї Лантук, існує і альтернативна схема для бажаючих навчатися медицині в Америці чи Канаді. Українські абітурієнти можуть вступити в Community College, який надає неповну вищу освіту. Вступ до цього навчального закладу набагато ліберальніший, ніж в інші установи.

«Спочатку необхідно вступити до Community College на спеціальність «сестринська справа » – вона передбачає кваліфікацію набагато вищу, ніж в Україні. Навчання в коледжі триває 3 роки, після чого на підставі отриманого диплому необхідно пару років попрацювати. І тільки потім можна вступати на другий курс медичного університету», – пояснює Дар’я.

Керівник відділу освіти агентства Info Study Людмила Чабан розповідає, що через невелику квоту для іноземних студентів дуже складно вступити в канадські медичні установи.

«Для того щоб стати студентом медичного університету в Канаді, необхідно спочатку отримати близьку до медицини освіту в цій країні – і тільки після цього можна спробувати вступити у медшколи. При цьому потрібно враховувати, що такий шлях може зайняти до 10-ти років, а рік навчання в середньому обходиться у $25000. Не дивно, що охочих пройти такий довгий і дорогий шлях поки не було», – коментує Людмила.

Тому більшість випускників обирають суміжні спеціальності: сестринську справу, ветеринарію або косметологію.

За словами Людмили, непоганою альтернативою для бажаючих вивчати медицину за кордоном є Чехія. У цій країні не тільки набагато простіше отримати медичну освіту, але й можна підтвердити український диплом. Для цього необхідно пройти підготовчий курс чеською мовою (його тривалість 5 місяців) і 3-місячну практику, після чого випускник повинен здати апробаційні іспити. Цей спосіб навіть вигідніший, ніж починати навчання медицині у Чехії після школи.

«Таке навчання в цілому займе близько року і обійдеться в €4000. Таким чином фахівець підтверджує свій диплом і отримує дозвіл на ведення медичної практики. І при цьому немає необхідності продовжувати навчатися в українській інтернатурі», – пояснює вона.

Якщо ж випускник бажає продовжити навчання в Чехії після школи, то йому необхідно мати сертифікат, що підтверджує рівень знання чеської мови (в Україні він видається «Чеським центром») і нострифікований атестат. При цьому він не зможе почати навчання прямо в рік закінчення школи – подача вступних документів здійснюється в лютому. Тому абітурієнти зазвичай восени направляються на підготовчі курси, після чого в лютому вони подають документи. Також їм треба буде пройти вступні випробування з чеської мови, біології та хімії, і за умови їх успішного складання вони можуть приступити до навчання.

Директор освітнього агентства DEC Education серед кращих країн для здобуття вищої медичної освіти називає Німеччину. Диплом цієї держави високо цінується в усьому світі, і при цьому вступити в університети можна завдяки підготовчим курсам. Навчання у німецьких медичних вишах безкоштовне, хоча деякі регіони (наприклад, Саксонія) беруть плату у розмірі €300-500 за семестр.

«Відразу ж після закінчення школи українські абітурієнти можуть вступати у Studienkolleg – так називають підготовчі відділення вищих навчальних закладів. Там існує так званий М-курс, який готує до вступу на медичні спеціальності. Щоб вступити у Studienkolleg, потрібно мати рівень знання німецької мови не нижче В2. Навчання триває рік і обійдеться в €1000», – пояснює Наталія Тарченко.

Після успішного закінчення підготовчого відділення при обраному університеті студент вступає на медичний факультет, на якому навчається 5-7 років. При цьому після отримання диплома іноземним випускникам дається рік на пошуки роботи за фахом.

Варто врахувати, що в разі повернення в Україну фахівцям, які навчалися за кордоном, доведеться пройти довгий і складний процес із підтвердженням диплома та кваліфікації. Тому вступати у закордонні медичні заклади краще тоді, коли ви повністю впевнені у довгострокових планах на майбутнє.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит